Pierdnął dziadziuś z Ameryki, a spektrometry wykryły perfumy

Prześlij dalej:

Znany autorytet moralny, bo trzeba pamiętać, że wszystkie autorytety prezentowane ludowi są moralne, choćby się zajmowały inżynierią mostów, z drugim autorytetem moralnym, prowadzą w telewizji kampanię społeczną „Oszczędzaj prąd”. Autorytet Bralczyk tłumaczy Polakom, że jeden Palikot, jak się mówi, byle „wyłanczać” na czas. Autorytet Starowicz tłumaczy, że przypieckowy seks przez dziurę w prześcieradle i zgaszonym świetle w sumie jest europejski, bo ekologiczny. Byłbym niegrzeczny, bardziej niż zwykle, gdybym spytał w jakim charakterze autorytety odgrywają te scenki, kto za nie płaci w ogóle oraz czy płaci autorytetom i dlatego właśnie spytałem. Ale nie to jest ważne, ten wstęp miał jedynie pokazać, że autorytety mogą co im się podoba i żadna rada językowa się nie odezwie, podnosząc alarm, że profesor lekceważy zasady, żadna Szczuka w Środę dyszkantem nie jęknie, że znów kultywujemy seksualne zabobony. Autorytety tak nie działają i nie takie mają zadania, autorytet ma pozamykać buzie pomniejszym autorytetom, a zjadaczy dmuchanych bułek z Biedronki posadzić na przyzbie. Jest kompletnie obojętne co autorytet mówi, może, czasami nawet powinien powiedzieć cokolwiek, wbrew swojej wiedzy i temu co mówił wcześniej, byle mówił tyle ile potrzeba. Tak gadają sobie seksuolog z filologiem w reklamówce, tak będzie sobie gadał każdy zamówiony autorytet, ponieważ za to mu płacą, niekoniecznie w walucie, częściej zapłata ma postać ekwiwalentu sławy i poważania. Mam najprostszy dowód na swoją tezę, czym też się trochę na wyrost chwalę, ponieważ teza tak naprawdę nie jest moja, ale wynika z elementarnej logiki. Nie jest ważne czym się zajmuje autorytet i co mówi, Zbigniew Brzeziński z wykształcenia jest politologiem, natomiast głos zabrał w trzech dziedzinach, z którymi nie ma absolutnie nic wspólnego: psychiatria, lotnictwo, prawo międzynarodowe. Rzecz dość charakterystyczna dla politologów, ale zostawmy złośliwości i przejdźmy do samych słów Brzezińskiego, które są tak miałkie, tak sztampowe i sztubackie, jak to tylko możliwe:

„Te ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim, bez wskazania, kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że to jest prawdopodobnie rząd polski, a może i sowieci, może i razem. To jest coś tak wstrętnego i szkodliwego, że, mam nadzieję, osoby bardziej odpowiedzialne w opozycji rządowej jakoś inaczej odniosą się do tego. To jest strasznie wredna robota robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności, które, być może, z punktu widzenia ludzkiego są zrozumiałe, ale dla których nie ma miejscu w życiu politycznym”.

Strony

18270 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Brzezińskiemu mógłby któryś, z wielkiego stada naszych polityków-historyków, przypomnieć jak to było z Katyniem, Rooseveltem i Sikorskim. Zapytać o ukryte, przez Roosevelta, dowody zbrodni katyńskiej i zapewnianie Sikorskiego o wsparciu i przyjaźni, już po tym, jak Churchill, jego i wszystkich Polaków, zdradził i sprzedał Stalinowi.A w końcu - zamordowali Sikorskiego, w następstwie Katynia, żeby broń Boże nie ujawnił dokumentów przekazanych mu przez niemiecki wywiad, i nie zdenerwował generalissimusa Stalina. 
  Pustym śmiechem historii był rozgłos wokół ujawnienia, przez administrację Obamy, dokumentów związanych z katyńską zbrodnią - po 70 z górą latach. Mógłby, w obliczu takich skojarzeń, zmilczeć pan profesor. Bo poważnych pytań ani poważnej dyskusji, o dalekosiężnych skutkach katyńskiego ludobójstwa, nie podejmie - z Brzezińskim - żaden Tusk,Schetyna,Borusewicz ani Komorowski. Bo jacy ,,historycy" - taka ,,historyczna" dyskusja.

 2. oszołomstwo i próba skłócenia nas z naszym sojusznikiem. Są osoby, które - świadomie lub podświadomie, bo są chore - dzielą społeczność i podważają wiarygodność swoich sojuszników, sprawiedliwość. I to jest wstrętne. Bo przecież amerykanin Brzeziński wie, jeńcy uciekli do mandżurii, prawda? Gdyby było inaczej ameryka upomniałaby się o swojego sojusznika, prawda?

  A Katyń, w wykonaniu Komorowskiego i Putina, został sprowadzony do zdjęć przy pomniku i wzruszających przemówień, a nie pojednania Polsko-Rosyjskiego.

  To co zrobił Seweryn, myślę o 11.11 to prawdziwy majstersztyk. Ściągnąć do Warszawy europejskich kozaków, po to żeby pacyfistyczna manifestacja naszych lewaków i internacjonalistów mogła mieć moralną wyłączność na rocznicę burd w Warszawie, wywołanych przez polskich nazistów, którzy przepędzili z terytorium nad wisła siły europejskie, tworząc tu burżuazyjne, nazistowskie państwo polskie które zdławiło swiatową rewolucję, no naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. Tymon i Michnik, spadkobiercy Dmowskiego i Piłsudskiego, są jeszcze z nami, korzystajmy.

 3. avatar

  Państwo rosyjskie nigdy nie uznało katyńskiego mordu na polskich obywatelach za zbrodnię ludobójstwa, nie ujawniło wszystkich okoliczności sprawy, nie otworzyło archiwów, a w oficjalnym stanowisku rządu rosyjskiego przekazanym do Trybunału w Stasburgu stwierdzono, że „nie ma dowodu na to, iż Polaków zamordowano”. Ten sam rząd Putina w kwietniu 2010 r. odmówił jakiejkolwiek rehabilitacji ofiar, twierdząc, że „nie udało się potwierdzić okoliczności schwytania polskich oficerów, charakteru postawionych im zarzutów i tego, czy je udowodniono”. W maju tego roku główny prokurator wojskowy Federacji Rosyjskiej Siergiej Fridinski oznajmił, że „z powodu przedawnienia” nie ma podstaw prawnych do wznowienia dochodzenia w sprawie rozstrzelania polskich jeńców.  W rosyjskich szkołach, w zakresie nauczania historii XX w., nadal obowiązują wytyczne z 2008 r. wydane przez Akademię Podwyższania Kwalifikacji i Zawodowego Przekwalifikowania Pracowników Oświaty. Młodzież rosyjską uczy się, iż mord w Katyniu był sprawiedliwą zemstą za zagładę wielu tysięcy Rosjan w polskiej niewoli po wojnie 1920 r. Naucza się również, że tamtą wojnę wywołała Polska, a nie Związek Radziecki, oraz przekonuje, że ludobójstwa Józefa Stalina to nic innego, jak „mądre działania przywódcy szykującego kraj do wojny”. W tym samym duchu nową wersję kłamstwa katyńskiego powiela płk Putin, głosząc, że zbrodnia „była osobistą zemstą Józefa Stalina za porażkę w wojnie polsko-bolszewickiej roku 1920”.

 4. to żaden powód, żeby nie obciążać Polski odpowiedzialność za wojnę ze Związkiem Radzieckim.

 5. avatar

  żebyśmy się jeszcze nie zdziwili kiedy okaże się , że Polaków w Katyniu rozstrzeliwali żydzi w mundurach armii sowieckiej.
  Przecież to bardzo awangardowy naród zawsze i z wszystkimi:
  http://polonuska.wordpress.com/2011/06/07/prof-jerzy-robert-nowak-zbrodnie-judenratow-i-policji-zydowskiej-1/
  http://www.youtube.com/watch?v=pB1O0c3hZIk
  takie symboliczne Ryszkowskie z filmu "Czas honoru"

 6. myśle o najwyższych rangą, nie było więcej Polaków niż Żydów?

 7. Więcej to nie.Początkowo pół na pół. Potem poszli do piachu lub w odstawkę.

 8. Prokuratora Generalnego Seremeta zadzwoniła, wcześniej wysyłając wniosek do Rosji o zwrot próbek wysokoenergetycznych, władza rosyjska pouczyła Seremeta, że w Rosji obowiązuje Demokratyczne Państwo Prawa, Niepodległa Prokuratura Rosyjska nie ma wpływu na Niepodległy Komitet
  Śledzczy a w ogóle to całkiem inna instytucja zajmuje się tą sprawą. Znaczy Niepodległy Seremet już wie kto sie zajmuje tymi sprawami w Rosji, dziękujemy bardzo wystarczyło 2,5 roku. Za pół roku Seremet zostanie poproszony o złożenie brakujących załączników do wniosku, za 1,5 roku dostanie odpowiedź że przepisy sanitarne nie pozwalają przekazywać wraków objętych prawem rosyjskim. Żartuję, przecież federacja niepoglełych rosyjskich instytucji  widzi że Niepodległa Polska Prokuratura nie poradzia sobie przez 2,5 roku z odczytaniem skrzynek radzieckiego samolotu, przez 10 lat z samobójstwem biznesmena i Komendanta Policji, przez 15 lat z samobójstwem Premiera. To jak ma sobie poradzić z wrakiem samolotu, no jak?

 9. avatar

  poskładać do kupy wszystkie ,,wrak tupolewa wróci do Polski w ciągu ..." oraz ,,wyjechała do Smoleńska grupa rekonesansowa z jednostki logistycznej w Bydgoszczy".
  Bo nie tylko z powodów politycznych jest to epokowe przedsięwzięcie, ale również logistycznie.Jest - transport tego, co zostało z tupolewa - większym wyzwaniem, niż transport kadłubów A 380, B787 i promów kosmicznych.

 10. Bo co innego trzeba aby zaistnień w Ameryce, a co innego w Polsce.
  Kultura połajanki na miare kultury politycznej społeczeństwa łajanego
  Serdecznie pozdrawiam

 11. Czyżby świadomosć i kultura polityczna amerykanów były wyższe niż w tutejszym kraju?  Przecie bambusowy pajacyk sam się nie wybrał.

 12. To złota myśl z Księgi Przysłów znanej też jako Księga Salomona. W przypadku tego nieudacznego doradcy hodowcy orzeszków z Południowej Georgii pasuje jak ulał. Ja myślę, że stary zgred ma parcie na szkło i TVN stworzył mu, być może ostatnią w życiu tego nieudacznika, okazję dania głosu.  Został nawet nominowany do roli "wybitnego Polaka":-) Co nie jest wcale dalekie od prawdy, brakuje tylko dopełnienia: - wybitnego idioty polskiego pochodzenia.
  Nie odkryję Ameryki gdy przywołam wypowiedź Henry Kissingera z marca 1976 o Brzezińskim: "Brzeziński to zupełna dziwka. Jest po każdej stronie w każdej sprawie". Amen.

 13. avatar

  dodatkowo patrząc na foto szkoda było klawiatury na tę znamienitość...
  http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smolenska,5300413,temat.html

 14. Ze trzy pokolenia wielbiły Brzezińskiego tylko za to,  że nie jest Polakiem, lecz mówiącym po polsku sławnym Amerykaninem. To wystarczało.
  Co za nędza.

 15. avatar

  Tak sobie myślę, żeby nie zwariować, kogo wyróżnić z tych, którzy się sprzedali albo wystraszyli. Żyd Tuwim, genialny mistrz mowy polskiej, chyba najlepszy ze wszystkich. Brzechwa, żydowski komunista z niepowtarzalnym talentem w swojej działce. Gałczyński, mistrz w swoim fachu. Zin, patriota w tamtych czasach. Kobuszewski, zawsze mnie bawił. I jeszcze kliku, może kilkudziesięciu. Ale kto to, ku...a jest Brzeziński, Kutz, Bartoszewski, czy inny "panie profesorze" Nałęcz? Syf i malaria. Największy syf i malaria Komuny II, to nie sam fakt komuny, ale patałachy uchodzące za mistrzów.

 16. No tak, można jakoś zrozumieć przestarzałe autorytety które kiedyś miały świetne okresy w życiu i twórczości, ale zdurniały na starośc i straciły talenty (choćby Mleczko), ale takie cuda zrobione z niczego, z piastowania urzędu, jak Geremek?
  Pocieszające, że nowych autorytetów peerelowskich już nie będzie. Wymarcie naturalne, a ich trzecie pokolenie,  to te pajace z telewizji. Z nich nawet autorytetów nie da się zrobić na szkodliwą skalę.

 17. avatar

  Wyjechał tuż przed II wojną, w wieku 10 lat. Jedyne co go wyróżnia, z tłumu amerykańskich emerytów, to gen niewolnika. I dożywotni syndrom - gorszego pochodzenia.
  Dotyczy nawet bywalców owalnego pokoju w Białym Domu.
  Bo każdy Amerykanin moze podważać pochodzenie i wykształcenie Obamy, a taki Donald Trump nawet zaoferować, publicznie, 5 mln baksów, za świadectwo i podanie o paszport urzędującego prezydenta, ale nie Polak. Gorszy obywatel gorszej części świata, nie może nawet zapytać jak zginął jego prezydent, bo śmierć Kennedy'ego drążył prokurator Garrison i zastępy zawodowych tropicieli. Nie wspominając milionów amatorów. Nikt nie odbiera prawa szaremu Amerykaninowi, ani nawet Afroamerykaninowi, do pełnej prawdy, a nawet ośmiu wersji prawdy.
  Za to polski zjadacz chleba ma tylko jedną, oficjalną, wersję. Jeżeli natomiast optuje za inną, to od razu wiadomo - że wariat. 

 18. avatar

  Na ch*j przejmować się niewolnikami?

 19. Wojciech Jóźwiak rozwija w "Tarace" swoją koncepcję znacznie lepszego systemu niż JOW.
  Zobacz ostatni kawałek "Państwo oddolne"..

 20. ma Michnik, Łuczywo i TVN? Może obstawimy? Ja obstawiam na "wybitnego Polaka" Aleksandra Wolszczana. Zasłużony, znany, ceniony, jednym słowem aż się prosi żeby zjebał pisiorów do białej kości.

 21. Pudło. Onet dzisiaj wyciagnął Lwa-Starowicza, który stwierdził, że "Marta Kaczyńska może jeszcze jechać na ojcu. Sympatia do jej rodziców może się przenieść na sympatię do niej. Chociaż dziwi mnie, że dzisiaj chcemy stawiać pomniki po śmierci tym, których gnoiliśmy za życia. Nawet słabym prezydentom".

 22. Chodziło mi o "międzynarodową gwiazdę". Starowicz to stara pała. Zajmuje się cudzym łóżkiem. Z doświadczenia wiem, że tacy "specjaliści" najwiekszy syf mają we własnym łożu. Ot, niegroźny erotoman gawędziarz z czasów PRL. Spłaca dług za "włączanie prądu".

 23. avatar

  albo skutki uboczne niebieskich dropsów.

 24. Dobry wieczór...jutro rano, nijaki Kuzniar będzie histeryzował na temat aktualnej sytuacji w Warszawie i w związku z tym chciałbym zadać użytkownikom pytanie.czy ktoś  z państwa posiada jakieś wiadomości na temat rodziny Pana Jarosława? 

 25. Strony