Prześlij dalej:

Bardzo mi przykro, ale tradycji musi stać się zadość. Zacznę od tego, że Jerzy Owsiak znów bezczelnie i bezkarnie kłamie, ale tym razem jego kłamstwa stanowią śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia setek tysięcy młodych ludzi. Od ponad tygodnia trwa przepychanka między Owsiakiem i ministrem Błaszczakiem. „Jurek” w swoim stylu dokonuje piramidalnych manipulacji na temat „pozytywnej” i „takiej samej, jak przed rokiem” opinii Policji. Wszystkie kłamstwa wyprodukował nagrywając kolejne odcinki autorskich filmików i udzielając wywiadów dla zaprzyjaźnionych mediów. Znając tego człowieka i jego metody byłem pewien, że z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego i nie pomyliłem się. Policja nie wydała ani pozytywnej, ani takiej samej opinii, jak przed rokiem, Policja nie zostawiła na Owsiaku i jego imprezie suchej nitki.

Wystąpiłem do KMP Gorzów Wielkopolski z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej bezpieczeństwa imprezy masowej „Przystanek Woodstock”. Zamiast błaznować w mediach Owsiak najzwyczajniej w świecie mógł i powinien opublikować opinię Policji, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Oczywiście tego nie zrobił, bo to jest druzgoczący wyrok, dlatego „Jurek” opowiedział następną bajeczkę o „Najpiękniejszym festiwalu świata” i dla jej uwiarygodnienia zacytował ten fragment opinii:

Organizator, na co wskazano powyżej, zidentyfikował, podobnie jak i Policja, szereg zagrożeń. Pominął jednak zagrożenie atakiem terrorystycznym. Niemniej podjął działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń związanych z możliwością wniesienia na teren Festiwalu i imprez masowych materiałów niebezpiecznych, w tym pirotechnicznych. Organizator podjął decyzję o ogrodzeniu terenu wszystkich imprez masowych. Na bramach wejściowych na teren imprez masowych zostanie przeprowadzona kontrola osób oraz bagażu. Działania takie, mające na celu poprawienie stanu bezpieczeństwa, należy ocenić pozytywnie.

Dziś odebrałem pełną treść dokumentu sporządzonego Przez Policję i pismo Komendanta Policji Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim stwierdzające, że dokument ten jest informacją publiczną. Publikuję całość pod linkiem na dole strony, żeby nie być posadzonym o manipulacje w stylu Owsiaka, ale wiem też, że ludziom nie chce się czytać urzędowych akapitów, dlatego wklejam najważniejsze fragmenty.

I. Przewidywane przez Policję zagrożenia:
– zamach o charakterze terrorystycznym;
– panika wywołana fałszywym alarmem lub faktycznie zaistniałym zamachem lub innym zagrożeniem dla życia lub zdrowia;
– zakłócenia porządku publicznego;
– przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym: bójki i pobicia, uszkodzenia ciała;
– przestępstwa przeciwko mieniu, w tym: kradzieże, przestępstwa rozbójnicze;
– przestępstwa narkotykowe - handel, udostępnianie, posiadanie;
– naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania
alkoholizmowi;

– przestępstwa na tle seksualnym.

Strony

20478 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Niech Owsiak nie kozaczy. Widziałem jak Policja (za czasów PO) nie pozwoliła na start w pełni przygotowanego maratonu. Wystarczyła opinia przed rozpoczęciem maratonu, że zagraża bezpieczeństwu uczestników. I tylko tyle.

 2. gleboki konflikt miedzy polityka rzadu a prezydentem? potrzeba dzialan naprawczysz? Szczerski to mówił w imieniu Prezydenta Dudy czy swoin?

 3. Ten Szczerski nie podoba mi sie juz od dawna!

  Czy sie myle...?

 4. Skoro jest ta impreza tak niebezpieczna, to dlaczego on moze mimo tych "raportów"? nadal kontynuowac organizowanie tej imprezy, dlaczego nie wydano zakazu organizowania łudstoku do momentu potwierdzenia przez policje spelnienia wymogow bezpieczenstwa przez owsika ?? po tym artykule stwierdzam, ze wyzej wymieniony jurek moze robic co mu sie podoba i policja/prokuratura/politycy moga mu naskoczyc, i albo jurek lamie prawo albo nie, jesli nie, to jest to nagonka, jesli tak to gdzie sa odpowiednie sluzby?? ............. nie moge tego pojac

   

  PS. jak sie mozna wylogowac z konta???

 5. Klikasz MOJE KONTO i potem jest WYLOGUJ.

 6. Temat jest trudny. Śmieć zagospodarowuje okreśoną społecznośc, której obojetne jest kto tym rzadzi. Eliminacja śmiecia na tym polu bedzie trudna bez wsparcia administracji. Apelowanie do rozsadku uczestników to wołanie na puszczy. Powstaje pytanie co mozna zaproponowac w zamian dla tych żółwików błotnych? Aktualnie nie widzę zadnej alternatywy. Pozostaje eliminacja organizatora srodkami prawnymi a takowe napewnoo istnieją. Tylko kto ma to zrobić, kiedy bagna to u nas dostatek. Matko, życze powodzenia w drążeniu tej skały.

 7. Litwini chcieli żeby TVP była transmitowana na Litwę. Ale Jacek Kurski powiedział nie. po co ten człowiek w ogóle jest szefem telewizji? Macerewicz wiedziałby co robić..... zamiast TVP będzie tvn. 

 8. Polska musi mieć złe stosunki z Litwą i Białorusią, to elementarny wymóg sponsorów każdego tutejszego rządu.

 9. Owsiak jest całkowicie bezkarny i nietykalny jak Wujec, pan Kajetan "Ludożerca" i liczne grono im podobnych typków.
  Przypomina to dziwaczne przedwojenne procesy komunistów i ruskich szpiegów, którzy sądom "sanacyjnym" śmiali się w nos (patrz: Gabriel Maciejewski, coryllus.pl). Po prostu oni wiedzą że stoją za nimi siły znacznie poważniejsze niż jakiś polski rząd.

 10. Oj tam. Publika została uprzedzona, każdy wie, gdzie jedzie.

  Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby całe to towarzycho wyleciało w powietrze razem z tą błotną kapielą i "specjalnymi" gośćmi.

 11. Strony