O Jezu! Dostałem odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia w sprawie oferty WOŚP dotyczącej szkolenia dyspozytorów

Prześlij dalej:

Linoskoczek Bartek, zwany też dla niepoznaki ministrem Arłukowiczem, znów błysnął elokwencją. Nic nowego pod słońcem, powiedzą średnio zorientowani w temacie Bratka, ale dla mnie występ ministra był szokiem. Dlaczego? Nie chwaliłem się dotąd, bo i z różnych względów nie ma czym, ale po dwóch miesiącach od zapytania i po tłumaczeniu „koleżanka jest w ciąży”, otrzymałem pismo od rzecznika ministra. No i... klops. Siedzę piąty dzień, zaprosiłem rodzinę, potem sąsiadów, by razem odczytać co tam jest napisane i za chińskiego boga nie potrafimy przebrnąć ani przez treść, ani przez formę. Dziwny ten pan rzecznik, zupełnie inny niż jego pryncypał. Gdy się słucha Bartka linoskoczka wszystko jest jasne i wielokrotnie powtórzone – Kaczyński. U pana rzecznika nic nie jest jasne i na pewno nie usłyszymy – Owsiak. Pytanie, które zadałem nie dotyczyły stanu służby zdrowia, bo przecież tę odpowiedź zna każdy. Dałem sobie też spokój z niepokojeniem ministra prognozą realnej perspektywy poprawy w zakresie świadczeń i zaopiekowania (efekt lektury), bo coś ostatnio nie jestem zainteresowany uczestniczeniem w komediach. Postanowiłem, a raczej byłem zmuszony zadać kilka prostych pytań w związku z procesem sądowym, w którym prezes Owsiak usiłuje za wszelką cenę ukryć dowody bezpośrednie, chociaż jest oskarżycielem, nie oskarżonym. Pytania brzmiały tak prosto, jak tylko prosto udało mi się je zdać:
 

Portal niereglamentowany - www.kontrowersje.net 

Dzień dobry,   

16 maja Fundacja WOŚP złożyła w resorcie zdrowia "Projekt inicjatywy wspierającej system ratownictwa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem dyspozytorów medycznych".  Ministerstwo Zdrowia zadeklarowało, że w ciągu 21 dni podejmie decyzję i jednocześnie poinformowało, że w przypadku pozytywnej decyzji zostanie rozpisany przetarg.

Proszę o informację: 

1) Czy propozycja WOŚP została przyjęta.
2) Czy MZ rozpisało przetarg, a jeśli tak to jaki podmiot wygrał i jaka ostateczna kwota będzie przeznaczona na szkolenia.  

Pozdrawiam
Piotr Wielgucki (Matka Kurka)

Nie skłamałem, prawda? Prosto, czytelnie, konkretnie i do tego krótko, bo na temat. Przepraszam, że zadam jeszcze jedno pytanie i proszę mnie nie podejrzewać o złośliwość, chcę jedynie sprawdzić, czy przypadkiem nie skretyniałem poza granice możliwości. Czy Szanowni Czytelnicy zrozumieli treść powyższych zapytań? Dziękuję, byłem pewien, że taka właśnie padnie odpowiedź, ale to jeszcze nie koniec. Skoro wszyscy rozumieją pytania, to bardzo proszę aby chociaż jedna osoba odnalazła odpowiedzi w piśmie, które potrzymałem od rzecznika MZ.
 

Strony

23110 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. Wychodzi na to że jedyną osobą, która potrafi tam udzielać jakiś odpowiedzi jest sam Minister Arłukowicz - nawet jeżeli miałby to brzmieć "Kaczyński, Kaczyński" to i tak wiecej można z tego wywnioskować, niż z bełkotu który zafundował Rzecznik Prasowy.
  Jaka by nie była służba zdrowia w Polsce, ja nie wierzę że opiera się ona tylko i wyłącznie na podawaniu Pavulonu.  Rozumiem że wg tych skurwysynów na górze, pieniądze z podatków to pieniądze niczyje ale ta szopka z Owsiakiem szkolącym służby medyczne przechodzi pojęcie. Kilka ładnych baniek musiało się rozpłynąć skoro pan rzecznik udzielił tak rzeczowej odpowiedzi.

 2. Czego nie rozumiesz? Najpierw cytat z pisma: "Zawartość merytoryczna projektu rozporządzenia uzyskała akceptację WOŚP." WOŚP to Nadministerstwo Zdrowia! Taki news nadaja się na czołówki pism i główne info w wiadomościach telewizyjnych. To kolejna rekonstrukcja rządu, i to taka, o której nawet ryży cudak nie wie.
  Potem już gorzej, masz rację, puścił Pan Bąk bąka.
  A propos Twojej rozprawy z Owsiakiem - może być podobnie, i jak w tym kawale o studencie biologii, który na egzamin wykuł na blachę rozdział dżdżownica". A dostał od profesora pytanie "słoń". I wybrnął z tego ów student następująco: słoń jest duży, ma wielkie uszy, cztery nogi i trąbę. A ta trąba wije się jak dżdżownica. I dalej to już poleciało o dżdżownicy.

 3. Na przykład klata, który robi trzecią formę tatru narodowego - walenie w pysk. Ziemkiewicz i Rymkiewicz zerżnęli z Klaty i PAradowskiej, walili w pysk i "tacy jesteśmy", niestety przedstawioenie zostało przerwane przez adwokatów Michnika, krzyczących że mająpozew. I tyle zostało z teatru narodowego w trzeciej formie. Wiosek - na sztuce trzeba się znać.

 4. W sumie tam napisane, że szkolenie do tej pory robione przez ministerstwo jest lepsze niż te które chciał robić Owsiak, więc niestety panu Owsiakowi podziękowali.
  Z formy listu można sądzić, że wzięli Ciebie za stronnika WOŚP upierdliwie dopytującego się kiedy wreszcie będą te szkolenia i taktownie polecili spieprzać.

 5. Pan rzecznik ma tyle pracy, że pomylił listy :). Niechcący wysłał Panu odpowiedź przeznaczoną dla kogoś innego.  Należy mu na to grzecznie zwrócić uwagę, a on na pewno się speszy, zarumieni i odpowie jednak na pytania zadane, a nie jakieś inne.

 6. avatar

  otrzymałem od rzecznika MZ.

  Nie ma.
  Ale w oparciu o "algorytm" wychodzi na to, że MZ dostało zacisku zwieracza bo wygląda na to, że pies został już pogrzebany ponieważ fundacja WOŚP opracowała projekt ograniczający się do  "umiejetności miękkich"  tzn. ratowniku ratuj się sam czyli "jak uchronić ratowników medycznych od stresu".
  Ufff, zrozumiałem.
  Ale jaki podmiot wygrał i za jaką kwotę para nie POszła.
  K
  wota musi być niezła.

  A propos czy kontakt na stronie to z Tobą MK czy z serwerem?

 7. avatar

  Każdy Użytkownik z każdym Użytkownikiem może się prywatnie porozumiewać przez pocztę wewnętrzną portalu. Kontakt w zakładce strony jest kontaktem do właściciela i administratora, czyli do mnie.

 8. avatar

  Dzx

 9. Pytań rodzi się tyle, że nie sposób bez odfiltrowania skupić się na najważniejszych:

  "przedstawicieli strony społecznej (dysponentów zespołów ratownictwa medycznego, WOŚP)"

  Strona społeczna to dysponenci zespołów ratownictwa medycznego? Czy to nie ci sami, którzy do tej pory funkcjonowali tak, że potrzebna była interwencja Wielmożnego Owsiaka?
  WOŚP stroną społeczną? Zmieniły się priorytety? Od teraz oprócz żebraniny będzie występował jako "strona społeczna"?

  Druga sprawa:

  "Odnosząc się do pytania drugiego należy wskazać, że Fundacja WOŚP opracowała projekt „Inicjatywy wspierającej system ratownictwa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem dyspozytorów medycznych”. Projekt ten zawiera:
  - procedury postępowania dla dyspozytorów medycznych opracowane przez Instytut Ratownictwa Medycznego w Krakowie oraz:
  - zagadnienia związane z umiejętnościami komunikacyjnymi opracowane w porozumieniu ze specjalistami z dziedziny psychologii."

  Rozumiem, że "projekt" zawiera opracowanie wykonane przez podmiot nie będący w strukturze WOŚP, bo za takowy trudno uznać Instytut Ratownictwa Medycznego w Krakowie.
  Specjalistów z zakresu psychologii również dobrze mógł wynająć MZ, po co komu pośrednik w postaci Owsiaka?

  Powiem krótko: Przetargu nie było, kasa płynie do Owsiaka. Teraz trzeba zadać pytanie wprost: czy MZ zawarło z Owsiakiem umowę na szkolenia czy jej nie zawarło?

 10. avatar

  Teraz podeślij mu coś takiego, żeby sobie zaoszczędził czasu:

  Proszę o podkreślenie odpowiedzi:
  1) Czy propozycja WOŚP została przyjęta? Odpowiedź: TAK / NIE
  2) Czy MZ rozpisało przetarg? Odpowiedź: TAK / NIE

  Proszę o wypełnienie rubryk:
  Nazwa podmiotu, który wygrał przetarg wspomniany w Pytaniu nr 2 to _____________________ Ostateczna kwota będzie przeznaczona na szkolenia to __________________________.  

 11. Strony