NPW i Tusk zawsze będzie mataczyć, ale dlaczego PiS się głupio gapi?

Prześlij dalej:

Od dawna powtarzam i od dawna dostaję po tyłku za stwierdzenie brutalnej, ale prawdy. Nie ma w PiS nikogo, kto potrafiłbym myśleć i planować w dłuższej perspektywie niż najświeższy news. Z gromnicą można szukać ludzi, którzy odpowiadaliby za konkretne obszary działalności politycznej i realizowali jakiś plan, przemyślany od początku do końca i monitorowany na bieżąco. Codziennie działacze PiS wstają, parzą kawę, otwierają gazety i dostarczają Prezesowi kolejnych cudownych rozwiązań na wtorek, środę, najdalej piątek. O wpływie mediów, o zgniłych elitach, o szklanym suficie wiadomo już wszystko, ale istnieje takie pojęcie sportowe, obecne przede wszystkim w polskim sporcie jak: „daliśmy z siebie wszystko”. W ten sposób PiS o sobie powiedzieć nie może i najprawdopodobniej nigdy nie powie, z bardzo prostego powodu, a mianowicie Prezes pośród licznych zalet ma jedną wadę, która gubi go zawsze i wszędzie. Jeszcze się taki nie urodził, który zdołał wytłumaczyć Kaczyńskiemu, że się najzwyczajniej w świecie myli i pora skorygować błąd. Miewam podobne stany świadomości i wady charakteru, ale tym się różnię od Prezesa, że do mnie argumenty docierają, zdarza się, że po latach, jednak docierają. U Prezesa podobnych przebłysków nie widziałem, idzie jak koń z taką pasją, że nie dostrzega kieratu, w którym się porusza i poza kierat wyjść nie może. Do cierpliwych nie należę, nie chcę i nie mam sił pokazywać oczywistości, które i tak pójdą psu na budę, ale wyciągam argument na wypadek dyżurnych pytań: „A co ty byś zrobił cwaniaczku?”. Odpowiadam, bez większego wysiłku intelektualnego i z pełnym spokojem. Przede wszystkim robiłbym z głową, planem, ludźmi odpowiedzialnymi za konkretne dziedziny, a nie latał z przysłowiową sraczką od gazety do gazety. Gdyby w PiS był chłodny fachowiec odpowiedzialny za demaskowanie manipulacji w ogóle i katastrofy Smoleńskiej szczególnie, taka „bomba” jak dzisiejsze oświadczenie NPW zostałaby nie tylko rozbrojona, ale ośmieszona.

Strony

7271 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. 14 listopada pojawiły się zdjęcia skróconej pancernej brzozy. Inaczej mówiąc: MAK i komisja Millera straciły dowód koronny. Dowód został zlikwidowany przez Rosję, która polegała na tej brzozie. Na ten temat PiS milczy, bo pewno zapomniał ktoś komuś podpowiedzieć o tym fakcie.

  Jest coraz więcej wątków optymistycznych:
  przypomnę, że to właśnie NPW wiele miesięcy temu dała komisji Antka kopię ze skrzynki ATM- gdyby nie to, komisji zostałyby tylko zdjęcia części wraku z wygiętymi częściami poszycia (czyli tam gdzie w pierwszej fazie wybuchu walnęło, bo najbliżej tych miejsc był ładunek/ładunki), a Nowaczyk bez zapisu z ATM nie wypłynąłby
  NPW dała przeciek, że to Robert Benedict chciał wrobić Andrzeja Błasika (żona generała dodała, że także niejaki Kędzierski)
  Seremet powiedział, że obecnie badane są wszystkie wątki śledztwa, a więc przyznał, że powrócono do wersji także o zamachu
  czwarty wątek optymistyczny to słowa M. Merty, że co prawda za Szeląga jest trudno, ale i tak i trzy nieba lepiej niż za Parulskiego
  wątkiem optymistycznym jest też 31 miesięczne badanie magnetofonu z Jaka - jeśli Wosztyl się myli to już do tej pory instytut Sehna wypuściłby info, które zakończyłoby wiarygodność Wosztyla

  Oczywiście teraz Seremet i NPW czekają na ruch Putina - póki co tamci obcięli kawał brzozy, być może porozumiewają się takim językiem migowym. O zdjęciach, które uderzyły głównie w Tuska już zaczynamy zapominać, bo tyle rzeczy nastąpiło później. Dzisiejszy wygłup prok. Rzepy pokazuje, że jeszcze nie wiedzą jakie będą ostateczne wytyczne z Kremla, ale szykuje się chyba długie grillowanie. Zamiana Ostrołęki na Kaliningrad to z pewnością za mało jak dla  żarłocznego Putina. Kreml obserwuje poczynania Biniendy, Obrębskiego, Czachora, Nowaczyka i są zapewne w fazie zastanawiania się czy warto bronić przegranej sprawy skoro 4 gości na łopatki położyło Anodinę, a obecnie gości zebrało się już ok. 140.
  Putin jednym kiwnięciem palca może uczynić się pierwszym sprawiedliwym donosząc, że Rosjanie potwierdzają wybuch, Anodina z Morozowem dostają urlop dyscyplinarny za pomyłkę, a on zrobi wszystko aby sprawdzić jak to wyszło z zapisami ruskich czarnych skrzynek, no bo jemu też się zaczyna to nie zgadzać. W Polsce notowania Putina wzrosną, świat też krzyknie z zachwytem, a przy nowej władzy nad Wisłą mający lepszy wizerunek ruscy wprowadzą i Sbierbank, i Azoty przejmą, i jakiś joint venture z gazpromem się zrobi, a Kaczor zadowolny z obalenia Tuska nie będzie Rosji przeszkadzał. Tylko jeden kaprys Putina i mamy taki stan wydarzeń.

 2. sprawie? Pewnie Tusk wystapi i powie, że Rosji to normalne.

  To że Paradowska odkryła na obu tupolewach wysokoenergetyczne zjonizowane cząsteczki mgły helowej - bezcenne. 

 3. avatar

  Jak na mnie trafiło na szczegółową kontrolę przed wylotem z San Francisco do Monachium. To było jeszcze w czasach przed skanem całego ciała, ładnie teraz nazywanym "skan falą milimetrową". Zagadką dla oficera byla moja torba podręczna, która już przeszła przez normalny skan na taśmie. Wszystko w torbie rękami w rękawiczkach obmacał, i na końcu wziął taki biały wiotki krążek, średnicy ze 4 cm, nim obmacał moją podejrzaną torbę w kilku miejscach i wrzucił w maszynę obok stojącą, coś jakby mały bankomat. Maszyna za czas rzędu 20 sekund wyświetliła na monitorze raport, ze 20 substancji, wynik negatywny na każdą z nich. Facet nie ograniczał mi dostępu do tego, co było na monitorze i widziałam. Ciekawie patrzyłam.

  Co może wybuchnąć z kosmetyków?
  Może wybuchnąć pojemnik dezodorantu pod ciśnieniem. Może wybuchnąć benzoyl peroxide, ale w dużej masie, a nie w stężeniu do 10% w kremach na trądzik (pasażerowie na trądzik młodzieńczy cierpieli?). Alkohol z perfum czy toników do skóry może się zapalić, ale to są bardzo małe ilości i skąd samozapłon? Podobnie substancje tłuszczowe w szminkach czy kremach. Małe ilości tłuszczów, zemulgowane z fazą wodną.

  I każda z tych "eksplozji" miałaby moc rozwalenia kubła na śmieci, a nie samolotu.

  Może śniadanie na pokładzie było za tłuste? Za dużo cukru w dżemie?

  Ściema propagandowa, polegająca jak zawsze na niewiedzy tłumu.

  Szkoda, że Kaczyński odstrasza ludzi kompetentnych. Albo oni się boją polityki, zwyczajnie. Profesor Binienda nie musi się bać. To jest duża różnica.

 4. Kaczyński, i nie ma nic więcej. I nie ma miejsca na nic więcej.

 5. ponieważ w Polsce nic nie jest produkowane, zawsze jest to wersja zewnętrzna nieuzgodniona z PO.

  ekspertka Paradowska odkryła nowe, nieznana prawa. Oba Tupolewy są wprost oblepione trotylem i to jest naturalne, nie tylko kadłub ale fotele, pasy, plastikowe talerzyki, papier w toalecie. Ciała ofiar, które po prostu zeszlifowały wartwę wierzchnią Tupolewa, nie tylko talerzyki z widelcami ale i części zewnętrzne też, są pozbawione kleju trotylowego. Czekamy na kolejną błyskotliwą teorię ekspertki Paradowskiej. trotyloziem wokół Smoleńska, trotylosamoloty... i kto się jeszcze smieje z helu....

 6. avatar

  Ciekaw jestem czy ten trotyl jest koszerny?
  Paradowska dysponując semickim nosem "wielkości nogi małego cygana" (to z kabaretu) jest w stanie to sprawdzić...

 7. avatar

  też pełnego śladów po TNT i NG mam taki stary dowcip:

  Policjant zatrzymuje fiata do kontroli. W środku rodzina 2+1, za kierownicą głowa rodziny czyli tato na dwóch gazach, co potwierdza badanie alkomatem. Oburzony pan kierowca nie przyjmuje do wiadomości wyniku pomiaru.
  - Jestem trzeźwy, tylko alkomat jest zepsuty! 
  - Niech żona też dmuchnie - proponuje skonsternowanemu policjantowi.
  I tym razem alkomat pokazuje wysoki poziom w wydychanym powietrzu. Policjant traci pewność siebie, a kierowca podpowiada bezdyskusyjny test:
  - Niech mały dmuchnie, wskazuje na kilkuletniego syna. 
  Wynik badania jak poprzednio.Zdruzgotany policjant przeprasza, oddaje dokumenty i życzy szerokiej drogi.
  Chwilę jadą w milczeniu. Aż głowa rodziny i kierowca w jednym, utwierdza siebie i małżonkę:
  - A nie mówiłem, że jeden małemu nie zaszkodzi?

 8. avatar

  ,,ogólnopolski dzień Dreamlinera " punktując co godzinę UDZIAŁ BINIENDY w projektowaniu tego samolotu. Wystarczy za wszystkie ,,kompetencje" tefałenowych ,,ekspertuf".
  Kwestie metodologii pomiarowej IMS i wpływu substancji maskujących na wyniki pomiarów zostały szczegółowo opisane w czasopiśmie Talanta (54/2001) przez 3 naukowców z Wydz. Chemii Washington State University. Najkrócej jak się da : nawet w obecności silnych ,,zanieczyszczeń" (również składników perfum)sygnał TNT pozostaje sygnałem TNT(zbadano wpływ 17 związków chemicznych, mających potencjalnie największy wpływ na detekcję TNT).

 9. Strony