„Niepokorni” szarpią się za kudły na oczach Polaków – żałosne zgorszenie

Prześlij dalej:

Zgorszenie to pojęcie, które wywodzi się z religii. Sianie zgorszenia jest ciężkim grzechem, ale znaczenie tego słowa ma oczywiście swój świecki aspekt. Istnieje tysiące sposobów, aby wywołać zgorszenie, najbardziej popularne odnoszą się choćby do prostytucji, czy awantur domowych. Mamy zatem do czynienia ze szczególnie nieprzyjemnym zjawiskiem, które idealnie ilustruje ostanie wojenki na linii Karnowscy Sakiewicz. Panowie niczym baby wzięli się za kudły i szarpią drugi tydzień, ku zgorszeniu gawiedzi. Miłości między tymi dwoma „niepokornymi” ośrodkami nigdy nie było, ale teraz poszło na noże, bo i jest się o co bić. Otwarta wojna i wymiana zdań bez żadnych ograniczeń zaczęła się na dobre po „nieudanym puczu”, czyli próbie odwołania Kurskiego ze stołka prezesa TVP. Z zazdrością przyznaję, że „nieudany pucz” jest poza zasięgiem mojej twórczej wyobraźni, stąd też wziąłem go w cudzysłów, jak przy każdym cytacie. Puczem dziennikarze od Karnowskiego podsumowali przedwczesną decyzję Joanny Lichockiej i dwóch pozostałych kolegów z Rady Etyki Mediów, którzy ciągle są członkami PiS i co więcej nie złożyli mandatów poselskich. O tym jak wyglądał debiut rady już pisałem i nie zamierzam wracać do żenady, w każdym razie Kurski utrzymał się na stołku, ale kto ostatecznie o tym zdecydował wcale nie jest jasne. Pierwsze skojarzenie wiąże się z Jarosławem Kaczyńskim i według wielu komentatorów, to właśnie prezes PiS miał wstrzymać egzekucję. Teoretycznie trzyma się to logiki, problem jednak w tym, że odwołanie Kurskiego też było konsultowane i zatwierdzone przez Kaczyńskiego.

Dobrze poinformowani twierdzą, że Kurskiemu pomogła osobista wizyta na Nowogardzkiej, gdzie następnie zjawili się Lichocka z Czabańskim, ale Kaczyńskiego ostatecznie przekonał ktoś zupełnie inny. Z boku politycznego ognia od lat stoi sobie obecny senator PiS Grzegorz Bierecki, którego ostatnio za nieprawdziwe informacje przepraszała TVP. Chodzi o sprawę z 2015 roku, gdy telewizją rządził Kraśko i ataki po „aferze” SKOK. Tak się szczęśliwie dla Karnowskich składa, że senator Bierecki jest głównym sponsorem wSieci i wPolityce, niespecjalnie też przepada za koncernem Sakiewicza, gdzie wpływy mają inni działacze PiS, wspomniana Lichocka, ale i tak wpływowa postać, jak Antoni Macierewicz. Kto i co w tej wewnętrznej układance ustalał, a czego do końca nie ustalił jest w zasadzie wtórne. Najważniejsze, że wyposzczeni „niepokorni” nie potrafią się powstrzymać przed publicznym okazywaniem swoich apetytów. Gra idzie o nieprawdopodobne pieniądze, bo TVP rocznie na rozmaite produkcje wydaje miliardy i dotyczy to programów, filmów fabularnych i dokumentalnych oraz innych „szołów”. Przy nieco mniejszych apetytach, starczyłoby miejsca i dla Sakiewicza i dla Karnowskich, a i jeszcze trzeci gracz „Do Rzeczy” by się załapał. Umiaru jednak zabrakło i dwaj główni gracze chcą mieć pozycję lidera w Telewizji Narodowej, co oznacza, że będą mogli produkować swoje autorskie programy i zarabiać ciężkie pieniądze na filmach dokumentalnych, które są specjalnością dziennikarzy związanych z Gazetą Polską.

Strony

30534 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. ci panowie prowadzili dziwną polktykę vide Nowak na Prezydenta.

 2. Siedzę sobie przed komputerem, piję piwo i właśnie przestało mi smakować.

 3. Proponuję każdemu oglądać Wiadomości TVP o 19:30 i zaraz potem, o 20:00 przełączyć na informacje dnia TV Trwam - wniosek może być tylko jeden - oddać środowisku Ojca Dyrektora TVP w arendę ;). Mojego zachwytu o.Rydzyk specjalnie nie budzi (no, może na żywo jest niezłym wodzirejem imprez, na których byłem z jego udziałem, czyli całych dwóch), ale ludzie, których zgromadził wokół swoich "dzieł medialnych" są ... wystarczy własnie porównać oba w/w serwisy informacyjne.

 4. No sprawdzę, Trwama nigdy nie oglądałem, ale widzę że faktycznie łapię to z anteny.

 5. Oglądając relacje znanych mi wcześniej faktów w Wiadomościach TVP często łapie się na tym, że gdybym nie wiedział o co chodzi wcześniej, to raz, żebym się nie dowiedział, o co chodzi, a dwa, jakie to ma implikacje (odczucia w stylu T.Lisa, który wyklinał jakiegoś Zbuczyna). Poza tym to jest 25 min. vs kilkanaście, a informacji więcej jest w Trwamie, są odpowiedniego ciężaru gatunkowego, podane bardziej interesująco (jeżeli nie ma akurat nadreprezentacji "informacji religijnych, anty-aborcyjnych etc). Oglądając Wiadomości TVP czuję się potraktowany niepoważnie. I dziwi mnie, że nikt na to nie zwraca uwagi - może ja jakiś dziwny jestem - moja ocena wynika z własnych odczuć. Kiedyś, jeszcze przed wyborami (chyba parlamentarnymi) niejaki M.Strzymiński (był aktywny na TT) codziennie robił zestawienia wszystkich serwisów informacyjnych głównych telewizji - były tam rubryki; materiał, temat, autorzy, czas trwania. I jasno było widać, kto serwuje g., kto propagandę, a kto ważne informacje. Dlaczego teraz nikt nie publikuje takich zestawień?

  EDIT: tvp info, pasmo publicystyczne; Czarnecki vs Tyszkiewicz (już zmartwychwstał po kampanii Bronka), potem jakieś dyskusje o PO. 21:40, TV Trwam, Polski Punkt Widzenia - dr Szewczak bardzo rzeczowo i krytycznie mówi o propozycjach zawartych w ustawie prezydenta dot. frankowiczów (tej "spreadowej). Po ch.j taka  TVP?

 6. To prawda ! Ja od lat czerpie informacje o Polsce z mediow stworzonych przez Redemptorystow i jeszcze nigdy sie nie zawiodlem . Zreszta , nie byloby na nich takiej nagonki , gdyby nie mowili prawdy !

 7. Od lat powtarzam, że potrzebujemy u władzy i korycie LUDZI MĄDRYCH.
  Małostkowość, chęć nachapania się itp. to cechy ludzi miałkich. Obaj Panowie do elity intelektualnej nie należą i to jest nasza prawicowy tragedia. Na szczeście po drugiej stronie są skrjni imbecyle i to nas ratuje. Ale dziwka na tle innych bardziej zdegenrowanych dziwek nie zostanie zakonnicą, nadal będzie to burdel. A za tv muszą się brać ludzie z takim kręgosłupem jak Gwiazda, człowiek-społecznik, a nie niedorobieni biznesmeni którzy potrzebują układu do biznesu, bo inaczej nie mają "sukcesu".
  Ale władza i pieniądz deprawuje, każdy chce być jak Guzowaty czy inny Kulczyk i srać kasą, a w dodatku mieć przed lustrem nieustający wzwód na swój widok. A czym głupszy tym bardziej chc,e bo odpowiednio wysokiej pozycji dla swojego ego intelektem nie zajmie, więc wpierdoli się tam jnajnowszym modelem Bentleya.

  No i prawda jest taka, że Kurski na szefa się nie nadaje, bo to nim trzeba zarządzać. I wracamy do poczatku: Kaczor zawsze miał problem z personelem, nie umie dobierać ludzi na odpowiednie stanowiska, Duda i Szydło zatarli trochę ten fakt, ale ile w tym szczęścia, a ile jego celowego i przemyślango działania?
  Na dziś TV trzeba wziąć za mordę, wywalić 98% stanu osobowego z komuny i dać ludziom mądre i niezależne media. Tam są same rozwielitki z IQ chomika, przeciez to widać (poza uczesnikamia 1 z 10 rzecz jasna). Dajcie uczciwy i niezmanipulowany przekaz i słuchajcie JPII.
  Prawda sama się obroni, zawsze i wszędzie, nie trzeba nią manipulować.
  Trzeba natomiast dać inną jakość też lemingom które mają berty zryte tak, że zaraz trzeba będzie im robić lobotomię.
  Musimy uruchomić największego wroga lewaków (liberałów): nauczyć ludzi samodzielnego myślenia. Uniemożliwić bezkrytyczne wciskanie do łbów absurdów z porąbanego jak nigdy świata. I to wystarczy, resztę jak zwykle zrobimy sami. No ale nie  Kurskim, Karnowskim czy Sakiewskim za kamerą.
  Tu jest potrzebny tęgi łeb patrioty.

 8. dotyczy to też PIS, niektórzy zostali ujawnieni ale ciągle jest wiele śpiochów.
  Kto ten konflikt (i podwyżki dla rządu) inspirował? Tam należy szukać następnych kretów.
  Kaczyński to wytrawny polityk, pozwala sie im ujawniać

 9.  "No ale nie  Kurskim, Karnowskim czy Sakiewskim za kamerą.
  Tu jest potrzebny tęgi łeb patrioty."  

  Pan Kochel!

   A czy masz juz jakis "tegi leb patrioty" na uwadze? Jesli tak, to nazwisko prosze!
  ...Bo umieram z ciekawosci!
  Jesli myslisz o Bronislawie Wildstainie, to...akceptuje! ;) 

  Ps. A kto to jest Sakiewski?;)

 10. Misiak,Prawicowe dzieci", Oficyna wydawnicza "Aurora" 2015

 11. Strony