Nie tylko straszenie PiS nie działa, przestały też działać wojny z kibolami, dopalaczami, itp.

Prześlij dalej:

W powszechnej opinii specjalnością PO jest rozwiązywanie problemów, które partia matka sama stwarza. Nic bardziej fałszywego, rzeczywiście PO doskonale czuję się w produkcji mniej lub bardziej sztucznych kampanii na rzecz albo przeciw rozmaitym pierdołom, ale nigdy i niczego nie rozwiązała. Przykładów na tworzenie problemów, które ciągną się w nieskończoność jest całe mnóstwo. Nie tak dawno mieliśmy słynną ustawę „o bestiach”, a ponieważ jestem pewien, że może co 10 Polak wie, czym żył kraj kilkanaście miesięcy temu, to przypomnę, że chodziło o najgorszych bandytów, którzy po nowelizacji kodeksu i zniesieniu kary śmierci wyszli na wolność. O jednej „bestii” słyszeliśmy dzień i noc, nazywał się Mariusz Trynkiewicz i został skazany za pedofilię i brutalne zabójstwa chłopców. Nigdy wcześniej i chyba nigdy później sądy nie pracowały w takim tempie, dopychając kolanem paragrafy, dzięki czemu udało się bandziora zamknąć w… komfortowej klinice. Dokładnie rok temu rząd PO w okresie wakacyjnym wygasił ustawę, bo stało się jasne, że ten bubel prawny jest antykonstytucyjny. Identycznie rzecz się miała z dopalaczami, które na jakiś czas zastąpiły „wojnę z kibolami”. Jedną z najbardziej komicznych scen, co zapewne też nie zostało w pamięci Polaków, było aresztowanie na żywo w czasie obrad sejmu. Donald Tusk wytrzeszczał oczy i groził palcem, gdy nagle pojawiła się informacja o zatrzymaniu sprzedawców dopalaczy. Tak państwo zdawało egzamin. Finał walki z dopalaczami nastąpił w 2010 roku, wtedy powstało nowe cudowne prawo, które raz na zawsze miało zakończyć problem trucizny sprzedawanej pod bezczelnymi nazwami, np.: „podpałka do grilla”, czy „upominek kolekcjonerski”.

Pięć lat temu ministrem zdrowia była Ewa Kopacz i to ona obok Tuska najgłośniej krzyczała o skuteczności PO. Tuż po uchwaleniu ustawy, dopalacze można było nabyć bez najmniejszego problemu w sklepach internetowych, za parę miesięcy dealerzy reaktywowali stacjonarne sklepiki z „pamiątkami”. Propagandziści PO zatoczyli koło i znaleźli się w punkcie wyjścia, ale przy okazji nagłośnili tani i cholernie niebezpieczny sposób na „odlot”. Dziś była minister zdrowia, była marszałek sejmu i obecna premier Ewa Kopacz znów została przygnieciona wakacyjnym problemem, który sama wywołała, podgrzewała i próbowała zbić polityczny kapitał. No i co? A jakże by inaczej, oczywiście, że się PO natychmiast rozprawi z dopalaczami. Należałoby wymyślić zupełnie nową formułę, bo rozwiązywanie problemów, które się samemu tworzy, potem modelowo neutralizuje, by za chwilę ponownie spektakularnie problem rozwiązać, to jednak coś niespotykanego w przyrodzie. Cały ten kołowrót propagandowy jest wybitnie zabawny, ale świadczy przede wszystkim o jednym. PO zatrzymała się w czasach, gdy podobnymi sztuczkami skutecznie prała mózgi Polakom. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie, widzowie spektakli zobaczyli jak się wyjmuje królika z podwójnego dna kapelusza i występy prestidigitatorskie przestały być tajemnicą.

Strony

21255 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. Ta młoda kobieta na pierwszym planie odwrócona tyłem, to 'doklejka'.

 2. Stare kotlety to pełna gwarancja nudnej i niestrawnej imprezy. Czirliderka platformy uważa inaczej - sugeruje nawet, że kotlecik pachnie.

 3. jest tak niechlujnie doklejona (ten kucyk i prześwity słoneczka pomiędzy pasmami włosów), że to jest naprawdę denerwujące kogo tam i za ile zatrudniają.
  Dzieciaki z szóstej klasy na byle corelu zrobiłyby to trochę bardziej ambitnie. Przypomniało mi się "logo" olimpiady Marczułajtis za dziesiątki tysięcy złotych ..

 4. Odnotowuję, że nawet ludzie dotąd niechętni PiS-owi są (co najmniej) z lekka wnerwieni na taką prymitywną agitkę PO. Widzą, że od takich wrzutek ideolo kwota wolna od podatku nie zmienia się bynajmniej, to samo wiek emerytalny, sześciolatki zostaną pognane do szkół, a i miejsc pracy też nie przybędzie.

 5. W 1982 roku po znalezieniu u mnie dwóch worków suszu makowego i trzech garnków stanąłem przed obliczem sądu rejonowego w Sopocie i odpowiadałem karnie z artykułu w rozporządzeniu wydanym przez, już dziś nie pamiętam, którego ministra:
  "Kto bez zezwolenia wytwarza środki piorące, żrące i toksyczne ten odpowiada karnie itp. itd...."
  Teraz za tworzenie prawa wzięły się ciemniaki, którzy wymyślili sobie dopisywanie na bieżąco kolejnych specyfików. Zafundowali w ten sposób społeczeństwu wyścig, na wygranie którego nie mają najmniejszych szans. Sam raz drogą pocztową sprowadziłem sobie specyfik "AK47" i tam stało jak byk: "wyłącznie do użytku kolekcjonerskiego, spożywanie grozi śmiercią". Czy można zabronić komuś kupić sobie w sklepie rozcieńczalnik i go później wdychać? A może rozcieńczalnik dopisać do listy? To co proponują te tępaki, to paranoja. Dlaczego wysyp wypadków z dopalaczami mamy akurat na Śląsku? Normalny zrozumie, głupiemu szkoda pisać.

 6. GIGANTYCZNY RYNEK ZBYTU ,nie tylko tego syfu-tak se myślę...

 7. avatar

  Witam  po  czasowej  przerwie  :)

  w 2011 r.  rowniez  Tusk  '' pochwalil  sie'' , ze  robi  zakupy  w tym samym markecie  z robakiem co Ewa....przypadek .... ?
  Info tu

  http://www.gaze...
  http://forsal.p...

  Non-profit ''Global Financial Integrity''  zrobila  10 letnie   zestawienie  przeplywu -wyplywu  pieniedzy  w krajach  rozwiajacych  sie i wg  nich  z Polski  wyplynelo  ok 52 mln dolarow. w latach  2003 - 2012..
    Nie  znalazlam  z jakich  zrodel  to  maja  ale  jakkolwiek  liczby  szokuja  mnie ... oczywiscie  nie trudno zgadnac...:)  za  czyich  rzadow  forsa  z kraju plynela  szerokim strumieniem...... zamiast  wspierac Polske....
   link  tu 
  http://www.gfin...

  P.S. przepraszam ale  nie mam  polskich  znakow w laptopie
  pozdrawiam

 8. Skoro wśród tych Hufców Anielskich jesteś sama rodem znad Wisły, to my tu z tego padołu musimy Cię jakoś wesprzeć.
  Wystukaj w wyszukiwarce :   Lexibar Polish  .  Otwórz, zainstaluj. Na ekranie znajdziesz ikonę biało-czerwoną. Otwórz, odczekaj chwilę, na ekranie otrzymasz pasek z brakującymi polskimi znakami. Kliknij w pytajnik aby się dowiedzieć jak z tego korzystać. 
  Niestety, stosowanie tej metody znacznie opóźnia pisanie, ale nie pozostawia bezradnym.

   Powodzenia!

 9. Strony