Na pewno wyszły szydła z wora! Ale czy Putin się zemści i podeśle kwity na „Smoleńsk?

Prześlij dalej:

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie i reakcje w Polsce sporo pokazały i w większości są to pozytywne widoki oddzielające ziarno od plewy. Charakterystyczny był landszaft struchlałych polityków i żurnalistów, którzy dopóki się dało opowiadali bajki o dobrym rosyjskim wilku bawiącym się z zającem, bez zamiaru pożarcia partnera od "najlepszych stosunków". Widok na pięć sekund wyleczonego Michnika i najpodlejszego autoramentu lewicowe „Ruchy”, które nie krzyczą o rusofobii, ale o powrocie bolszewizmu to obraz równie wymowny i moim zdaniem zostanie zapamiętany na długo. Coś się przełamało, żarty się skończyły. Cudów się spodziewać nie należy, gdy się uspokoi propaganda wróci, ale na pewno znacznie trudniej będzie wrócić do skali i bezczelności niegdysiejszej „narracji”. Z drugiej strony kto żyw i mózgiem operuje musiał się pozbyć wszelkich złudzeń, co do „ruchu narodowego”. Niestety wstępna ocena, którą jakiś czas temu bardzo ostrożnie wyraziłem, dziś wymaga zdecydowanej korekty. Mamy na czele „ruchu narodowego” przez ruskich szkoloną i pozornie antysemicko ukształtowaną grupę zarządzającą. Znajdziemy tam byłych generałów PRL, którzy pozbierali smarkaterię tańczącą z gwiazdami i innych tuzów intelektu jak Artur Zawisza, do tego doszlusowało paru sprytnych publicystów lansujących się na „endecji”. Rdzeń „narodowy”, jak to zwykle bywa, otoczyła mniej lub bardziej przypadkowa zbieranina, różnego rodzaju oryginały bardzo łatwo rozpoznawalne w swojej szarej masie. Wystarczy przeczytać kilka zdań w charakterystycznym układzie: „nie dajcie się omamić mediom głównego nurtu”, „to nie o Krym chodzi, ale o to, żeby Żydzi zrobili porządek z Syrią i Iranem”, aby wiedzieć, że oto mamy do czynienia z marzeniem Władimira Putina i o ironio, lokalnej żydokomuny. Im głupszy w swoich ocenach i diagnozach będzie samozwańczy polski patriota, tym łatwiej zmieszać z łajnem wyśmiewanych prawdziwych Polaków.

Grupa ”narodowa” dzieli się na cwaniaków robiących polityczny biznes pod kuratelą bezpieki, sprawnych sprzedawców własnych produktów i frajerów, którym się wydaje, że magiczne zaklęcie „nie wierzcie mediom, bijcie Żyda”, doda im skrzydeł i intelektu. Mediom nie wierzy się z definicji, a powtarzanie sloganu w każdej wypowiedzi świadczy o propagandzie, nie o inteligencji. Bicie Żyda na oślep jest jeszcze głupsze, bo nie ma większego prezentu i dla Żydów i dla wrogów Polaków, niż tępy, pozbawiony refleksji, „antysemityzm”. Zagrażają nam dwie żydowskie postawy: żydokomuna i żydowska ortodoksja oparta na religijnym nacjonalizmie, które to postawy wzajemnie się uzupełniają. Z tym trzeba walczyć, ponieważ bankowość, zarządzanie mediami i inne podłe działania są konsekwencją wymienionych żydowskich postaw, które jednocześnie spajają własne plemię i dezintegrują konkurencyjne jaskinie. Takiego katalogu idiotyzmów, który sie pojawił przy ukraińskiej zadymie i miał rzekomo świadczyć o głębokim polskim patriotyzmie, nie przeczytałem dawno. Dowiedziałem się na przykład, że mam jako Polak nie przejmować się restauracją ZSRR w wykonaniu Putina i ruską flotą manewrującą w Kaliningradzie, ale przerazić się perspektywą przejęcia Iranu przez Izrael. No trzeba mieć pustynię pod czaszką albo wypłatę w rublach transferowych, żeby podobne kretynizmy nie tylko wygłaszać, ale jeszcze lansować jako „niezależne myślenie”.

Strony

31691 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  "I wszystko wróciło do normy.
  Goście, strażnicy i obsługa zamrugali, potrząsnęli głowami i zetknąwszy się z czymś całkowicie poza obszarem ich doświadczenia, zgodzili się bez słów, że wszystko to nigdy się nie zdarzyło. 

   
  Kwartet smyczkowy podjął przerwaną melodię."

 2. To nie było nawet pięć minut tylko pięć sekund i Michnik głeboko żałuje tego co napisał. Jego dyżurny idiota Artur Kiełbasiński popełnił dzisiaj tekst z tezą: "przeciętni Rosjanie nie mogą płacić za grzechy Putina".
  Oto efekty bezstresowego wychowania z tezą: dzieci nie odpowiadają za grzechy rodziców.

 3. Polityka to jest takie coś, gdzie jest tło wewnetrzne i zewnetrzne. Wymienione przez MK hasła antysemickie, albo ruch obu rezydentów są tego przykładem. Jedno się mówi dla publiczki, co innego robi. Krzywdy Komor i Tusku nie mogli sobie zrobić. Gawiedź ma wiedzieć tylko że jakieś "manewry" polityczne odnośnie Rosji są czynione. Obaj nie są głupi. To tak samo z ustawami, które nie mają nikomu krzywdy zrobić, a jest jak jest. Propaganda działa. 
  To co idzie w eter niekoniecznie musi być tym, jak panowie są umówieni. Naiwnością by było aby żeby głowy państwa poruszały się po informacjach medialnych. To są blefy, nie ma co się podniecać. Pewne rzeczy, i to się dotyczy każdego państwa, są z góry ustalane, nie ma tam mowy o jakiejś nieprzemyslanej taktyce.
  Telefony się grzeją, Tusku i Komor sobie gilotyny na łeb nie spuszczą, muszą uzgadniać. 

 4. liczę po cichu na jakiś szkielet, który niby to przypadkiem wypadnie ze smoleńskiej szafy. Sam nie bardzo wiem co by to miało być, film ze śmiejącym się Tuskiem w Smoleńsku (zdjęcie nie zrobiło większego wrażenia), czy coś w tym guście?
  "Narodowcy" to temat mi osobiście niezbyt dobrze znany, wystarczy że kręci sie tam ex poseł Zawisza żeby wyrobić sobie zdanie o tym "ruchu". Jest jeszcze pewien portal gdzie "czołowy ideolog" rży na samą myśl o "wytarmoszeniu żydka", ale to raczej miejsce, któremu bardziej potrzebny jest psychiatra, niż uwaga normalnych ludzi.

 5. Przytłoczony ciężarem, z nałożonym ponad siły brzemieniem.
  Jednak cały czas zajmuje wysoką pozycję.

 6. Na przywitanie i początek - dziękuję za szereg tak rewelacyjnych wpisów!!!
  Szczególnie relacja z procesu ws. "Dwóch Cweli" powaliła mnie na kolana :D

  Staję się fanem "nawróconego trolla" jak to ma zamiar jutro napisać GieWu. Trudno o lepszą rekomendację ;)
  Link:
  http://wyborcza...
  ======
  Ale, ale - a popos artykułu - naprawdę dobra fotka ;)
  I tu zgodzę się z niewypowiedzianym spostrzeżeniem, że ruch narodowy może być sztucznie POmpowany przez te same siły, które kiedyś stworzyły PO... Bo w końcu o to chodzi aby wiele się zmieniło, tak naprawdę nie zmieniając NIC ;)
  ======
  Polecam uwadze bardzo ciekawe rozważania, stawiające wydarzenia na Ukrainie w zupełnie innym świetle, co również może radykalnie przełożyć się na nasze podwórko, spuszczając też POwietrze z pompowanych tworów ;)

  Bardzo ciekawy jestem Twojej opinii. Na zachętę fragment:
  "...
  Żeby widzieć sprawy właściwie trzeba napisać jedną podstawową rzecz.

  Teza: to Obama jest agresorem a Putin broni sie ostatkiem sił. Bo to Obama wyrwał Putinowi prestiżowy i kluczowy z wielu powodów składnik jego imperium - Ukrainę..."
  http://aztec.sa...

  Pozdrawiam z Wrocławia.

 7. Jeszczio raz:
  Z GW-nem lepiej nie startować. Michnic jak zechce, to każdy sędzia przeniesie rozprawę sądową nawet na Górę Synaj.
  Ważniejsze jest Osioł a sprawa polska.

 8. avatar

  Owsiak priorytetem.

 9. (c)HGW.
  Może jeszcze osioł na wysokim stanowisku.

 10. avatar

  Przy takiej rozgrywce jak Ukraina nie wyobrażam sobie braku obecności zarówno USA, jak i paru dolarów od naszych starszych braci w wierze, to są oczywistości. Niemniej trzeba umieć wybijać klin klinem i udawać amerykańskich przyjaciół pozbawionych antysemityzmu, bo inaczej nas zjedzą na surowo zamiast słoniny i popiją bimbrem. Hierarchia zagrożenia jest dla mnie oczywista - numer jeden bolszewizm, a dalej to się możemy spierać, chociaż Obamę widzę daleko za Niemcami i żydokomuną, jakkolwiek jest to albo był ich ulubieniec. Obama dopiero gdy został pośmiewiskiem wziął się za Ruskich i jeśli tylko wziął się na poważnie, to nic lepszego spotkać nas nie może. Tak naprawdę Polska powinna stanąć na głowie, żeby doprowadzić do powrotu zimnej wojny, nie ma lepszej strategii politycznej dla nas. Takiej zimniej wojny, która jednocześnie postawi USA jako głównego przeciwnika Rosji i Niemców jako hitlerowców dla Putina. Marzenie!

 11. Strony