Prześlij dalej:

Redaktor Rachoń od dawna był na celowniku, a od występów  Cejrowskiego z paleniem niebieskiej flagi z żółtymi gwiazdkami, był przeznaczony na odstrzał, jako nosiciel groźnej choroby, którą mógłby zainfekować innych pracowników. Chorobą tą w TVP (i nie tylko) jest rzetelność i dziennikarski profesjonalizm.

Rzetelność poznajemy po przygotowaniu do programu – prezentacją bogatych źródeł, trzymaniem się faktów. Profesjonalizm po tym, że pomimo show, jaki potrafi zrobić na antenie red. Rachoń, nadal dokładnie wiemy jakie informacje są podawane i gdzie przebiega podział faktów od komentarzy.

Za emisję „Plastusiów” Barbary Pieli z Owsiakiem i Bufetową w roli głównej, kierownik działu publicystyki, pan Jarosław Ostaszkiewicz najpierw obiecał, że surowo ukarze, a następnie zawiesił Michała Rachonia.

Powodem był rażący antysemityzm bijący od „Plastusiów” w postaci jednego banknotu ni to w PLN ni to w szeklach. Skądinąd wiem, że Owsiak akceptuje wpłaty w szeklach i w ogóle co mają wspólnego szekle z antysemityzmem?

Nie o szekle, czy antysemityzm jednak chodzi, a o starą i sprawdzoną sowiecką zasadę „dajcie mi człowieka, a ja paragraf na niego znajdę” autorstwa stalinowskiego prokuratora Andrieja Wyszyńskiego.

Nawiasem mówiąc, nawet pasuje takie załatwianie sprawy, gdyż pan Ostaszkiewicz to były, wytrawny weteran z TVN-u, także robotę zna. Podobnie jak jego zastępca, również stary TVN-owy wyjadacz niedawno ściągnięty przez prezesa Jacka Kurskiego – pan Daniel Liszkiewicz. Tak zatem jesteśmy świadkami niemiłego przepoczwarzania. Wybraliśmy „dobrą zmianę” a kierownictwo głównego pancernika w propagandowej wojnie o prawdę obsadzone nagle jest desantem ideologicznych wrogów „dobrej zmiany”.

To nie jedyne dziwne symptomy. Otóż do pana Gadowskiego napisał młody stażysta z TVPinfo, że tworzone są czarne listy osób, których zapraszać nie można oraz podawane są karteczki z pytaniami szczująco-personalnymi, które stażysta musi zadawać (choć wie że są skrajnie nieetyczne, jak i cała ta praktyka) pod groźbą zakończenia stażu w trybie natychmiastowym z oceną negatywną. Oczywiście Witold Gadowski również jest na tej liście.

Czas na mroczne tajemnice.

Jedną z mroczniejszych tajemnic Prezesa Kaczyńskiego jest jego miłość do Żydów i Żydówek. Zwłaszcza tych z Izraela, ale i z diaspory amerykańskiej również. Miłością swą zaraził całą wierchuszkę PiS i teraz każdy na wyścigi deklamuje, jak to Żydzi wspólnie z nami budowali przez 800 lat Polskę i jak to teraz nam miło i pięknie będzie się mieszkać we wspólnym państwie.

Może faktycznie PiS tak się boi nawet cienia antysemickiej myślozbrodni, że nawet jedna malutka gwiazda Dawida na zabawkowym banknocie spowodowała panikę i ucieczkę do przodu, czyli wywalenie wszystkich ze strefy buforowej.

W takim razie Prezes sekowałby nie tylko kilku dziennikarzy, czy zdolną artystkę od „Plastusiów”, ale także kilka milionów wyborców PiS, którzy programy Michała Rachonia i Basi Pieli cenią sobie nad wyraz. I jest pewne, że JAKIŚ procent z tej widowni wkurzy się i na Prezesa i na cały PiS, za to przesadne stosowanie strategii klęcznika.

No chyba, że Prezes Kaczyński palców w tym nie maczał, bo to byłoby już zbyt śmieszne i żałosne, gdyby był taki roztrzęsiony. Zatem zadziałał prezes TVP poprzez swoich TVN-owskich cyngli. Pytaniem jest: a po co miałby to robić? po co miałby uszczuplać elektorat PiS o dobre kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset tysięcy wkurzanych coraz bardziej i coraz bardziej rozglądających się w prawą stronę ludzi?

Niestety, ale mrok i ciemność widzę. Wyraźnie widać jedynie znaczne osłabienie propagandy rządowej w podwójnie wyborczym roku przez pana Jacka Kurskiego, zatem coś jest na rzeczy, a co dokładnie, to czas, jak zwykle pokaże.

Na koniec warto jeszcze raz wrócić do nieocenionej osoby obecnego szefa publicystyki TVP. Jarosław Ostaszkiewicz zabłysnął również jako Wielki Brat w TVN-owskim „big brotherze”, także normalny człowiek chcąc nie chcąc, zaczyna odczuwać pewien niepokój, kiedy włącza TVPinfo, a oglądać musi TVN z narracją Wielkiego, wszechmocnego Brata.

Warto byłoby dowiedzieć się, jaką rolę zaplanował prezes Kurski dla tego zakulisowego demiurga Polskiej Telewizji…

https://twitter.com/GadowskiWitold/status/1022589479033491458

http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-gadowski-dziennikarstwo-w-tvp-jest-antyrzemioslem/

https://teleshow.wp.pl/nieoczekiwany-wzrost-ogladalnosci-tvp-info-ktory-z-kanalow-informacyjnych-jest-teraz-liderem-6195753299801729a

https://www.tvp.info/33947736/rekordowa-ogladalnosc-wiadomosci-i-tvp-info

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/daniel-liszkiewicz-zastepca-kierownika-publicystyki-tvp-info 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-info-szef-publicystyki-i-reportazu-to-jaroslaw-ostaszkiewicz-kim-jest-glos-big-brother-i-rezyser-studio-polska

https://niezalezna.pl/256200-amerykanska-polonia-w-obronie-michala-rachonia-jest-list-otwarty-do-prezesa-tvp

https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Jacek_Kurski_prezes_Telewizji_Polskiej_Murem_za_Rachoniem

https://niezalezna.pl/255841-rosnie-grupa-opozycjonistow-ktorzy-bronia-rachonia-uczciwy-dziennikarz-jest-karany

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-rachon-zawieszony-w-prowadzeniu-minela-20-i-woronicza-17?fbclid=IwAR0wzTJ6M_QdJyYzq9oRb_GE8yIITkzOUT_zatwbyM7qX3hcVfhQ_KHraHQ

 

 

 

Źródło foto: 
0
19975 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek Biel

Autor artykułu: Jacek Biel

9 (liczba komentarzy)

 1. podstawowe pytania:

  ilu jest aktualnie Żydów w Polsce?  

  ile osób jest z żydowskimi korzeniami, którzy się do tego przyznają? 

  ile jest osób z żydowskimi korzeniami, którzy zatajają swoje pochodzenie?

   

  nie chodzi o przypuszczenia, tylko o dane demograficzne i  statystyczne ujęte w oficjalnych źródłowych dokumentach państwowych

 2. avatar

 3. pytałem o konkretne liczby, nie o linka...  do danych z 2011 roku

  ja sam przytaczałem wcześniej dane z 2013 i też są one nieaktualne...

  jeśli ma być dyskusja zahaczająca o sprawy polsko-żydowskie, to wpierw trzeba wiedzieć ilu naprawdę jest Żydów w Polsce

 4. avatar

  Skoro Pan tak ciśnie, choć nie wiem po co, bo Żyd jest tutaj wątkiem pobocznym, to jak chce Pan w oficjalnych dokumentach znaleźć ukrywane przez respondentów informacje? jakoś dziwnie to brzmi...

 5. polski antysemityzm (również ten wyimaginowany w Plastusiach) dotyczy niemiłosiernego dręczenia  8600 Żydów żyjących w Polsce (dane z 2013r. innych oficjalnych danych się nie doszukałem)

  ...zaiste Polska to kraj zajadłych antysemitów, tyle, że żaden z 8600 nie został ostatnio zelżony, pobity czy zabity jak dzieje się to aktualnie często w Europie i na świecie... gdzie rządzi stawiana za wzór tzw stara demokracja

  ...ale rozumiem, że mogłoby by to się stać gdyby red Rachoń dalej pracował w TVP i zezwalał na emisję animacji p. B. Pieli - więc jak dla mnie tytułowa "mroczna tajemnica zawieszenia Rachonia" jest już całkiem rozświetlona...

   

 6. Obaj bracia Kurscy to mistrzowie mimikry. Teraz osiągnęli szczyty swoich karier i wydaje im się że nie są do ruszenia. Co do Jacka, to chce realizować życzenia Prezesa zanim zostaną wyartykułowane. Na pewno wyrzucenie Rachonia i obsadzenie TVP tefałenowskimi najemnikami, to nie są rzeczy, których życzyłby sobie Kaczyński. Takie działania tylko wkurzają twardy elektorat PiSu i kiedyś jego cierpliwość się skończy.

 7. "...po co miałby uszczuplać elektorat PiS o dobre kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset tysięcy..."?

  Dobre pytanie. "Sprawa Pieli i Rachonia" może spowodować kruszenie PiS-owskiego betonu i przysporzyć narodakom trzykrotny wzrost notowań, czyli +/- 4% w wyborach, a przez to wspaniałomyślne obdarowanie POKO-tu dodatkowymi, niespodziewanymi mandatami w Sejmie i Senacie (wiadomo czyim kosztem)

   

 8. kura dostal propozycje nie do odrzucenia od oficerow prowadzacych ktorych rzekomo nie ma. rachon byl ostrzegany ze ma sie nie wcinac w interesy macherow medialnych. i tak obeszli sie z nim lagodnie. czy tvn-szcziki to stronnictwo zydowskie? nie ma to wiekszego znaczenia. oni maja zadanie z ktorego wywiazuja sie profesonalnie - repolonizacja mediow ma pozostac w sferze tzw. polskich imposybilizmow