Prześlij dalej:

Bardzo łatwo wyczuć, kiedy mediom zaczyna się nudzić i rozpaczliwie poszukują nowych tematów. Symptomy są jednoznaczne, najpierw w TVN24 pojawia się portret jakiegoś nieszczęśnika, który wyszedł z domu i słuch o nim zaginął. Z braku laku może być łoś spacerujący po autostradzie albo szalony wynalazca wysyłający w kosmos świnkę morską. Potem w GW idzie seria artykułów o księżach pedofilach, tudzież incydencie „rasistowskim” na studniówce w Jarocinie, gdzie maturzystka przyszła na bal z Murzynem. Tak się właśnie w tej chwili dzieje i w TVN24 i na Czerskiej.

Cóż to oznacza? Na pewno spadła oglądalność i wpływy z reklam, co trzeba natychmiast nadgonić, ale to nie są zmartwienia Polaków, tylko polskojęzycznych mediów. Ważniejsze jest coś innego! Gorączkowe chwytanie się sensacji jednoznacznie wskazuje, że nie udało się wywołać wojny z Izraelem i załamać stosunków z USA. Przez cały dzień gapię się w telewizor i czytam wszystkie większe portale, taką mam niewdzięczną robotę i o „stanowisku Francji”, nawiasem mówiąc wybitnie satyrycznym, która wypowiada się na temat współpracy z niemiecką III Rzeszą, dowiedziałem się dzięki głębokim poszukiwaniom unikalnych informacji. Podobnie jest z wizytą Grzegorza Schetyny u ambasadora USA, czemu TVN24 poświęcił jakieś 25 sekund i uciął nudną konferencję po kilku kadrach. Brak jakichkolwiek wieści z Izraela, nic się nie dzieje, jak w polskim filmie. Nie udało się wygrzebać durnej wypowiedzi jakiegoś deputowanego Knesetu, czy innego rabina, nie ma przedruków z izraelskiej prasy.

Oświadczenie Tillersona, który się poczuł rozczarowany, że Polska chce ścigać za przypisywanie jej niemieckiego ludobójstwa, utrzymało się na nagłówkach parę godzin, potem umarło. Trudno się zresztą dziwić, treść tego oświadczenia to prawdziwe kuriozum spisane na kolanie. Widać, że środowiska żydowskie oczekiwały postraszenia Polski, ale USA nie bardzo wiedziały jak to zrobić i napisały to, co napisały. Taki mamy stan rzeczy po histerycznych zapowiedziach rysujących najczarniejsze scenariusze. Ktoś powie, że po fakcie łatwo sobie pisać, jak wszystko się dobrze ułożyło, ale ten zarzut mnie nie dotyczy. O tym, jaki będzie finał izraelskiej zadymy i amerykańskich „pogróżek” pisałem w samym centrum wydarzeń. Zdolności profetyczne mam marne, hazardu nie uprawiam i mimo wszystko trafiłem z diagnozą. Jakim cudem? Żadnym cudem, rzecz była banalna, wystarczyło wyjść z całej sytuacji i popatrzeć na nią z boku.

Ileż to razy Izrael wywoływał antysemicką aferę? 1000 albo i więcej razy, oni z takich afer żyją politycznie i finansowo, a pretekst znajdą zawsze. Tajemnicą poliszynela jest, że Żydzi starają się o miliardy odszkodowań od Polski, no to chyba jest jasne, że determinacja przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku i przyzwoitości. USA na całym świecie, nieustannie mówią o prawach człowieka, demokracji i wolności słowa, jednocześnie amerykańskie firmy przeniosły produkcję do komunistycznych Chin, za co teraz USA płacą ciężką cenę. Nie inaczej jest z Turcją w NATO, która robi sobie co chce i od USA, jako sojusznik, zażyczyła sobie opłat za przelot samolotów bombardujących Irak. W Polsce większość ma spięte pośladki, gdy jakiś lewacki NYT coś tam napisze, ale to nie wina USA, że korzysta z prostych narzędzi do dyscyplinowania ubogich krewnych. Trzeba się na te prostackie zabiegi uodpornić i wtedy USA razem z Izraelem tracą darmowe narzędzia polityczne. W świecie liczy się interes, nie wygłupy i deklaracje.

Strony

Źródło foto: 
17437 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. A ukraińskie władze które zdecydowały się zrezygnować z jedynego przyjaznego kraju w Europie i przypomnieć o ukraińskich nazistach, żeby przez jeden dzień wisieć na końcu artykułu w Polsce. Wow. Samozaoranie to mało powiedziane, teraz Kaczyński może sobie prezydenta Ukrainy powiesić na breloczku od kluczy.

 2. Ci w przeciwieństwie do Izraela wiszą nam jeszcze jakieś pieniądze....

 3. Panie Piotrze , a o Czerni ani slowa ??!  Tam podobno tez swiete oburzenie , grozby i w ogole strach , gdyz mamy do czynienia z "mocarstwem" - przynajmniej w pysku !

 4. Izraelem się nie martwię, ale myśląc o USA czuję niepokój. Wynika on ze stosunku jakie społeczeństwo amerykańskie ma do własności prywatnej i wolności słowa. Żaden Amerykański prezydent nie zaneguje tych dwóch podstawowych praw i nie zgodzi się na negowanie ich przez kogokolwiek. Poprawienie ostatniej nowelizacji ustawy o IPN jest konieczne. Nie osłabi to siły zapisów i pozwoli na skuteczniejszą obronę przed grożącą nam restytucją mienia pożydowskiego.

 5. Gimbusik....A dlaczego Amerykanie tolerują brak wolności słowa w Chinach ? Biznes $$$$$$$$$$$$$$$$$$$!!! panie biznes ,i tyle w temacie .

 6. Tolerują także w Niemczech i innych krajach, ale ja nie chcę być Niemcem, Rosjaninem czy też innym... Ja jestem Polakiem i wiem, że wolność słowa jest  wartością najwyższą, gwarantującą bezpieczeństwo obywateli.

 7. postawić się Żydom i Izraelowi i nie przegrać, nie zostać zdołowanym i upokorzonym? O co w tym chodzi? Jeszcze 2 lata temu nawet o tym pomyśleć było nie sposób. Jesteśmy im do czegoś potrzebni, innego wytłumaczenia nie ma. Wie to Kaczyński, Duda i Morawiecki. Co to jest i kiedy to się zacznie, bo bez wątpienia będziemy musieli słono zapłacić za naszą suwerenność ...

 8. DO CZEGO JESTEŚMY IM POTRZEBNI? To wiadomo - Polska ma być miejscem ich ewakuacji z Europy Zachodniej, gdy będą uciekać przed islamistami. Oni już doskonale wiedzą, że szykuje się kolejny holokaust. Mówił o tym J. Daniels w wywiadzie kilka miesięcy temu w "Sieci". To właśnie on dostał takie zadanie od naczelnego żydowskiego kierownictwa. Być może, jest to również najważniejszy powód obecności armii amerykańskiej w Polsce.

 9. Gorzej. Oni chcą się przenieść do Polski z Izraela. Państwo Izrael jest ślepą uliczką dla Żydów, dlatego chcą opanować nasze terytorium. Dosyć ciekawie wypowiada się na ten temat Braun. W załączeniu link do ciekawej wypowiedzi, niektórzy mówią, że to prowokacja. To nie jest prowokacja, to jest skrajna i naturalna głupota pani która się wypowiedziała, ale w jej wypowiedzi jest wszystko. 

  https://www.you...

 10. Były jeszcze dwa newsy - też mogące przyczynić się do edukacji i uodpornienia na to, co inni o nas mówią. Ukraina próbowała skopiować stanowisko izraelskie, co może skończyć się przypomnieniem Wołynia i zmniejszeniem sympatii do tego reżimu i państwa. Czarnecki został usunięty ze stanowiska za bzdet (w porównaniu do wypowiedzi nijakiego Guy'a). Teraz przyda nam się trochę nowej wiedzy o stosowaniu w praktyce reguł demokracji w Parlamencie Europejskim i ogólnie o jego roli i znaczeniu. 

  W ten sposób budzi się świadomość siły w kraju, który będzie jednym z niewielu rozgrywających światową politykę w tym stuleciu. Polecam "Następne 100 lat"  George Friedmana.

 11. Strony