Reklama

Od zawetowania ustaw minął tydzień, a w polskiej polityce to jest wieczność. Emocje nadal buzują po obu stronach i proszę się nie łudzić, że jest to wyłącznie spontaniczne posyłanie niekontrolowanych wypowiedzi. Krótko mówiąc Łapiński i Szczerski są ustami Andrzeja Dudy, Zbigniew Ziobro i po części Suski powiedzieli to, czego Kaczyński powiedzieć nie mógł. Z drugiej strony zmieniły się nastroje na Czerskiej i w opozycji, to samo dotyczy „zagranicy”. Andrzej Duda miał swoje 5 minut sympatii po ciemnej stronie mocy, ale ten czar natychmiast prysł, gdy zaczęły spływać nowe informacje. W obozie wroga jest kilku rozgarniętych, którzy potrafią kojarzyć najprostsze fakty, zaczęli kojarzyć i optymizm spadł, pojawiły się podejrzenia i intrygi.

Nie ma takiej możliwości, nawet w teorii, żeby Andrzej Duda bez ostatecznej wolty w stylu Giertycha, czy Marcinkiewicza został zaakceptowany przez salony. Problem w tym, że wykonanie takiego ruchu skazuje wykonującego na pewną porażkę, coś podobnego nigdy i dla nikogo nie skończyło się dobrze. Z kolei PiS tkwi w nieco mniejszym szachu, ale ruch z ewentualną zmianą kandydata na prezydenta, po jednej kadencji, nie jest niczym dobrym chyba, że nie ma innego wyjścia. W tej chwili ostateczny rozwód żadnej stronie politycznie się nie opłaca, jednocześnie obie strony skupiły się na wzajemnym testowaniu i szantażowaniu, zamiast poukładać sprawy, które wcale skomplikowane nie są. W moim przekonaniu nie ma możliwości, aby wróciła chemia pomiędzy Andrzejem Dudą i Jarosławem Kaczyńskim z czasów kampanii, czy pierwszych miesięcy po wyborach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wrócił racjonalizm.

Reklama

Wie to Prezydent, wie Prezes i wie Michnik, bo wszystkie gwiazdy na niebie i warianty oparte na logice pokazują, że Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński idąc na zwarcie wykrwawią się wzajemnie, ku radości wroga. Warunki konieczne do porozumienia są tak oczywiste, że tylko niezdrowymi emocjami można wyjaśnić brak porozumienia. Zacznijmy od tego, co PiS powinien zaoferować Andrzejowi Dudzie. Po pierwsze zero „Adriana”, oficjalnie musi wrócić szacunek dla urzędu Prezydenta, bez żadnych głupich półsłówek, docinek, aluzji, czego nie brakowało. Powtórzę raz jeszcze, że „Adriana” nie wymyślił Górski, czy jak chce Targalski UB, ale niestety sam PiS.

Po drugie Andrzej Duda musi mieć swoją działkę, swoje inicjatywy, swoje pole działania, na którym pracuje swobodnie i nie biega po pieczątki do Jarosława Kaczyńskiego. Dotyczy to rzecz jasna nie takich decyzji, jak wetowanie fundamentalnych ustaw, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Prezydent podejmował własne inicjatywy, na przykład tę z referendum konstytucyjnym. I po trzecie, na co zwracałem uwagę od dawna i na długo przed konfliktem. Andrzej Duda nie popełnia błędu w tym, że chce iść szerzej niż PiS, jest na to skazany, ale wszystko zależy od proporcji. Krótko mówiąc polityka Prezydenta powinna być odbiciem lustrzanym Kukiza’15, mówić jak „salony”, głosować jak PiS. Proszę traktować to jako bardzo duży skrót myślowy, ale jestem przekonany, że dla rozumnych wszystko jest jasne.

Czas na prezenty od Andrzeja Dudy dla PiS. Najważniejszy jest jasny sygnał, że Andrzej Duda nadal podpisuje się pod programem PiS i nic się w tej materii nie zmieniło. Można to osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez przedstawienie takiego projektu ustaw, do którego PiS zgłosi ze 3 kosmetyczne poprawki. Za pierwszym razem nic nie było dogadane, co gorsze trwała beznadziejnie głupia rywalizacja, która doprowadziła do tragedii. Teraz trzeba się dogadać, co do przecinka, zanim ustawy ujrzą światło dzienne. W nowym projekcie jest możliwe przekazanie kompetencji ministra sprawiedliwości na Prezydenta, ale wyłącznie po porozumieniu, kto w SN ma zostać, a kto odejść i nie mam mowy, aby została Gersdorf.

Gdy się dobrze wsłuchać w słowa obu stron, to niczego poza poprawkami w kilku miejscach tam nie ma. Prezydentowi chodzi o ewidentne błędy w dwóch sprzecznie napisanych artykułach (liczba sędziów), do tego 3/5 głosów przy wyborze 15 sędziów i odebranie Prokuratorowi Generalnemu kompetencji w zakresie doboru składu SN. Najsłabiej wygląda 3/5, wystarczy jednak dodać zapis, że po 3 nieudanych głosowaniach połowa głosów jest wiążąca i wszyscy są szczęśliwi. Druga rzecz, którą Andrzej Duda powinien wykonać to posłanie jednoznacznego sygnału do elektoratu PiS, bo tutaj niestety narobił sporego bałaganu. Politycy wiedzą jak się takie projekty przeprowadza, jeden wywiad, kilka rozsądnych słów i może nie całe, ale sporo utraconego zaufania uda się odbudować.

Podejrzewam, że tu i teraz nikt nie wie, jak daleko zaszły sprawy i gdzie jeszcze emocje poniosą. Dzieje się tak dlatego, że między PiS i Andrzejem Dudą nie istnieje żadna komunikacja, co w prostej linii wiedzie do niedomówień, podejrzeń, insynuacji. W związku z czym potrzeba jeszcze jednego, tym razem wspólnego ruchu. PiS i Prezydent bez wyznaczenia człowieka, który byłbym łącznikiem między stronami daleko nie zajadą. Takim człowiekiem była Beata Szydło, ale jak wiemy to się urwało, być może na chwilę, czego bym sobie życzył, bo uważam taką siatkę komunikacyjną za optymalną.

Do porozumienia brakuje kilku porządkujących machnięć miotłą, wszystkie są mało kosztowne, w zasadzie darmowe, a Prezydent i PiS osiągają swoje najważniejsze cele. Pojawia się też okazja, aby od teraz zacząć naprawdę grę na dwóch fortepianach, weta uwiarygodniły Prezydenta jako podmiotowego polityka i jest to doskonały wstęp do podjęcia kontrolowanej walki na dwa fronty. Wystarczy usiąść i porozmawiać bez udziału mediów, czego nam wszystkim życzę. Kochać się nie ma obowiązku, ale brak porozumienia byłby szaleństwem, jeśli nie zbrodnią.

Reklama

22 KOMENTARZE

 1. Prezydent Duda będzie nie do

  Prezydent Duda będzie nie do zaakceptowania, w przeciwieństwie do Kluzik-Rostowskiej, bo tą ostatnią można było w każdej chwili zdjąć. Dlatego na stanowisku prezydenta może być tylko osoba niesamodzielna, na którą w każdej chwili są materiały sprowadzające do parteru. Dlatego poza elektoratem PiS+, nie ma politycznego życia dla Prezydenta Dudy. O czym Prezes Kaczyński doskonale wie. Przez ostatni tydzień, Prezydent Duda NIE BYŁ atakowany przez PiS.

 2. Prezydent Duda będzie nie do

  Prezydent Duda będzie nie do zaakceptowania, w przeciwieństwie do Kluzik-Rostowskiej, bo tą ostatnią można było w każdej chwili zdjąć. Dlatego na stanowisku prezydenta może być tylko osoba niesamodzielna, na którą w każdej chwili są materiały sprowadzające do parteru. Dlatego poza elektoratem PiS+, nie ma politycznego życia dla Prezydenta Dudy. O czym Prezes Kaczyński doskonale wie. Przez ostatni tydzień, Prezydent Duda NIE BYŁ atakowany przez PiS.

 3. /…/ między PiS i Andrzejem
  /…/ między PiS i Andrzejem Dudą nie istnieje żadna komunikacja, co w prostej linii wiedzie do niedomówień, podejrzeń, insynuacji/…/.

  Komunikacji już chyba nigdy nie będzie dopóki przy Dudzie są tacy ludzie jak Szczerski, Soloch, Łapiński i im podobni żerujący na wieloletniej pracy Kaczyńskiego, PiSu i tej części społeczeństwa, która od lat ich program popiera. Wystarczy także prześledzić dokonania w tym ich życiorysy. Soloch od czasów Suchockiej w polityce na przeróżnych stanowiskach egzystuje a jedynymi jego dokonaniami zdaje się być kasa do tego zadufany w sobie niczym bałwan a nie sprawny polityk i nic poza tem. Szczerski podobnie wraz ze swoimi wojażami po zagranicznych uczelniach finansowanych przez przeróżne fundacje. Łapiński także jako polityczny smarkacz, który usiłuje ludzi ze znacznymi dokonaniami ustawiać po kątach, znieważać i wydaje się, że nie czyni tego w imieniu Polski i prezydenta. Uważam, że są to ludzie, którzy żyją w oderwaniu od polskiego społeczeństwa a ich jedynym celem jest chęć istnienia w polityce i nic poza tem. Po przeróżnych wygibasach szwagra oraz tatusia Dudy było jasne, że następną woltę wywinie sam Duda i tak się stało. Ci ludzie od lat żyją w oderwaniu od polskiego społeczeństwa, wychowani są w przeróżnych układach i kastach a polityka jest ich sposobem na życie.

  • Gorzej, że środowisko PAD –

   Gorzej, że środowisko PAD – min. Szczerski i Soloch chyba całkowicie przejeło kontakty z administracją D.Trumpa – znowu się powołam na Pawła Chojeckiego, który zauważył, że najpierw Szczerski poleciał do USA i spotkał się z gen.Flynnem, chyba ówczesnym doradcą ds. bezpieczeństwa. Flynn zaraz potem wyleciał ze stanowiska, bo zataił przez vp M.Pence jakieś spotkania z ambasadorem Rosji w USA (chyba Kislakiem). To Szczerski za 2 tygodnie znowu był w USA (nie pamiętam, z kim rozmawiał), ale i tego było mało, bo zaraz potem Szczerski wrócił i jeszcze raz poleciał do USA, tym razem razem z szefem BBN Pawłem Solochem.

   Pastor Chojecki cytował też w którymś z  Marian Kowalski & Paweł Chojecki CODZIENNIE NA ŻYWO 13:00 jakieś ruskie źródła z charakterystyką A.Dudy: że jest strasznie przebiegły, ale do pozyskania.

   Jeżeli A.Duda wraz rodzinką, zwłaszcza z tatusiem, co to raz uchodźców chciał przyjmować na leczenie, dwa radził wetować "ustawy sądowe", rzeczywiście knuje przeciwko J.Kaczyńskiemu, PiS i Polsce, to moim życzeniem jest, żeby to się wydało, nie udało i skończyło jak dla pewnej familii na wschodzie w 1918r..

 4. /…/ między PiS i Andrzejem
  /…/ między PiS i Andrzejem Dudą nie istnieje żadna komunikacja, co w prostej linii wiedzie do niedomówień, podejrzeń, insynuacji/…/.

  Komunikacji już chyba nigdy nie będzie dopóki przy Dudzie są tacy ludzie jak Szczerski, Soloch, Łapiński i im podobni żerujący na wieloletniej pracy Kaczyńskiego, PiSu i tej części społeczeństwa, która od lat ich program popiera. Wystarczy także prześledzić dokonania w tym ich życiorysy. Soloch od czasów Suchockiej w polityce na przeróżnych stanowiskach egzystuje a jedynymi jego dokonaniami zdaje się być kasa do tego zadufany w sobie niczym bałwan a nie sprawny polityk i nic poza tem. Szczerski podobnie wraz ze swoimi wojażami po zagranicznych uczelniach finansowanych przez przeróżne fundacje. Łapiński także jako polityczny smarkacz, który usiłuje ludzi ze znacznymi dokonaniami ustawiać po kątach, znieważać i wydaje się, że nie czyni tego w imieniu Polski i prezydenta. Uważam, że są to ludzie, którzy żyją w oderwaniu od polskiego społeczeństwa a ich jedynym celem jest chęć istnienia w polityce i nic poza tem. Po przeróżnych wygibasach szwagra oraz tatusia Dudy było jasne, że następną woltę wywinie sam Duda i tak się stało. Ci ludzie od lat żyją w oderwaniu od polskiego społeczeństwa, wychowani są w przeróżnych układach i kastach a polityka jest ich sposobem na życie.

  • Gorzej, że środowisko PAD –

   Gorzej, że środowisko PAD – min. Szczerski i Soloch chyba całkowicie przejeło kontakty z administracją D.Trumpa – znowu się powołam na Pawła Chojeckiego, który zauważył, że najpierw Szczerski poleciał do USA i spotkał się z gen.Flynnem, chyba ówczesnym doradcą ds. bezpieczeństwa. Flynn zaraz potem wyleciał ze stanowiska, bo zataił przez vp M.Pence jakieś spotkania z ambasadorem Rosji w USA (chyba Kislakiem). To Szczerski za 2 tygodnie znowu był w USA (nie pamiętam, z kim rozmawiał), ale i tego było mało, bo zaraz potem Szczerski wrócił i jeszcze raz poleciał do USA, tym razem razem z szefem BBN Pawłem Solochem.

   Pastor Chojecki cytował też w którymś z  Marian Kowalski & Paweł Chojecki CODZIENNIE NA ŻYWO 13:00 jakieś ruskie źródła z charakterystyką A.Dudy: że jest strasznie przebiegły, ale do pozyskania.

   Jeżeli A.Duda wraz rodzinką, zwłaszcza z tatusiem, co to raz uchodźców chciał przyjmować na leczenie, dwa radził wetować "ustawy sądowe", rzeczywiście knuje przeciwko J.Kaczyńskiemu, PiS i Polsce, to moim życzeniem jest, żeby to się wydało, nie udało i skończyło jak dla pewnej familii na wschodzie w 1918r..

 5. Po przebyciu morza łez,

  Po przebyciu morza łez, zdrady  i beznadziei, gospodarz odkrywa prawidła dobrze funkcjonaującego związku: szacunek, rozmowa i słuchanie. To, wg mnie przynajmniej, obowiązuje obie strony – i PJK i PAD.

  A teraz takie przemyślenia – mogę się mylić.

  Generalnie całe te szopki ze strony 'by było jak było' chyba są napędzane panicznym strachem. Im walec bliżej, tym większa determinacja by sięgnąć po środki ostateczne. I tutaj taki a nie inny postępek PAD przypomina mi słowa 'zło dobrem zwyciężaj'. Co przez to rozumiem – dajmy ostatnią szansę wyjść z twarzą, okażmy miłosierdzie ale na określonych warunkach – pozwólmy się wycofać, schować w cień i sprawiedliwie podsumować/rozliczyć ale bez zapalczywej mściwości. Jeżeli w tę rękę ktoś splunie, walec ruszy bez litości.

  No może się nadmiernie uniosłem, bijcie śmiało. 🙂

 6. Po przebyciu morza łez,

  Po przebyciu morza łez, zdrady  i beznadziei, gospodarz odkrywa prawidła dobrze funkcjonaującego związku: szacunek, rozmowa i słuchanie. To, wg mnie przynajmniej, obowiązuje obie strony – i PJK i PAD.

  A teraz takie przemyślenia – mogę się mylić.

  Generalnie całe te szopki ze strony 'by było jak było' chyba są napędzane panicznym strachem. Im walec bliżej, tym większa determinacja by sięgnąć po środki ostateczne. I tutaj taki a nie inny postępek PAD przypomina mi słowa 'zło dobrem zwyciężaj'. Co przez to rozumiem – dajmy ostatnią szansę wyjść z twarzą, okażmy miłosierdzie ale na określonych warunkach – pozwólmy się wycofać, schować w cień i sprawiedliwie podsumować/rozliczyć ale bez zapalczywej mściwości. Jeżeli w tę rękę ktoś splunie, walec ruszy bez litości.

  No może się nadmiernie uniosłem, bijcie śmiało. 🙂

 7. @ Matka Kurka.

  @ Matka Kurka.

  Pańskie rozważania kto sie z kim uloży kto bedzie łacznikiem miedzy Prezydentem a Prezesem nijak sie maja do rzeczywistości ktora byla i zapewne ktora bedzie w takiej wersji scenariuszy jaka pan przedstawia.

  W rzeczywistosc ktora kształtowali i beda kształtować Ci którzy faktycznie ja zmieniali i beda zmieniać może sie wpisać z korzyscia dla Polakow w ograniczonym tylko  stopniu Prezydent i Prezes.

  Czas nagli ,okiemko siew troche uchyliło  Prezes musi posunac sie przy stole decyzyjnym dla Prezydenta zas mlodzi politycy typu Andrzej Duda ,Beata Szydlo ,Mateusz Morawiecki musza dokonac rzeczywistych reform wzmacniajacych panstwo.Reformy musza byc systemowe aby zmiana na stronictwo Pruskie nie spowodowala odwrócenia reform jakie wprowadzi Prezes.

  Dlaczego czas nagli:

  1.Henry Kissinger to autor swiata trzybiegunowego czyli tworca potegi Chin.To spowodowało miedzy innymi upadek ZSRR.W okresie smuty Rosji lata 90 -to czeste spotkania Henrego z Putinem i potem z doradca Putina Primakowem.Kontakty Henrego z Wladimirem sa żywe a ostatni  to 16  czerwca 2017 r w Moskwie przy udziale osoby nr.2 Igora Sieczkina

  2.Henry Kissinger zostal doradca Prezydenta Obamy i on zalecil mu slynny Reset z Rosja co wprowadzala Hillary Clinton.Putin urwał się i poszedł wlasnym tropem (rozuchwalily jego ceny ropy ) napadl na Gruzje,wyrzucil fundacje prozachodnie,uiezależnil Ukraine.Efekt Majdan, a potem Putin zabral Krym i Donbas.

  3.Zwrot polityki USA  w stosunku do Rosji.Stronnictwo Pruskie w Polsce zaczyna nienawidzieć Putina a wkrotce zostaje zmienione na bardziej przychylne USA czyli PiS. .Obama nakazuję Rexowi Tillersonowi szefowi Exxon wycofac sie z dealu życia  w Arktyce rosyjskiej.Rex to dobry znajomy Putina .Możemy ZAŚ  powiedziec przypuszczalnie przyjaciel 2 osoby po Władymirrze czyli przyjaciel  Igora Sieczkina.

  .Igor razem z Rexem zjeżdzili bezkresy USA na motorach.Chyba ogladali odwierty gazu łupkowego i marzyli  jak taka technologie przeniesc na Syberie do olbrzymich pokładow tam  łupkow.

  4.Donald Trump wybrany Prezydentem.Stary Henry 94 lata ale doskonale zdrowie natychmiast powołany na głownego doradce Donalda Trumpa.Chwali postawienie na Rexa Tillersona jako Sekretarza Stanu gdyz wie ,ze rozmowy z Rosja to rozmowy  o energii.Przy okazji chce wcisnac swojego protegowanego Thomasa Grahama na ambasadora USA w Moskwie.co będzie bardzo praktyczne.

  5.Tak więc nastepuje Strzyżenie Rosji wg koncepcji Henrego tak aby przeszla ostatecznie na strone USA i nie mogla sie petac miedzy USA a Chinami.Henry jest dobry w takich Dealach.Przypiekac sie Rosje bedzie cenami ropy,sankcjami,Trojmorzem itp az w ostateczności przy dobrym dealu zgodzi sie .Jaki ma wybor .Chiny może  i tak kiedyś zajmą  Syberie i kto wie czy to nie nastapi w nastepnym wieku.Jednak do tego czasu Rex z Igorem beda korzystac z gazu lupkowego ku wspolnej korzysci .Wtedy trzeba bedzie dobudowac Nordstream II – Jaki głupek woziłby LNG z USA do Swinoujscia i Trojmorza jesli bedzie Exxon i inne firmy eksplaatowayl gaz rope w Arktyce i na Syberii a rurociagi juz sa a Nordstream II pojdzie jak z platka..Pewne jest jak 1% w banku  ,że Rex i Igor ustala ceny gazu dla Polski a nie jakies Trojmorze.

  6.Okienko czasowe tyka dla Prezesa  a on zajmuje sie za przeproszeniem pierdolami zamiast zajac sie powazniejszymi.Obym sie nie mylil jeszcze 3 lata i Henry bedzie mial Deal z Putinem a Rex z Igorem..Krym odda się Rosji (państwa narodowe o tym trabił Trump na szczycie G20 ) a i tak tam bedzie robota dla Izraela.Donbas bedzie Rosyjski zas Ukraina Nobady Land ( doktryna Henrego odnosdnie Ukrainy ) gdzie wplywy zachowaja Niemcy i Rosja zas rozjemca USA.

  Co wtedy z Polska ?Zależy od roztropnosci Prezesa .Pozwoli aby powstała Partia Rozwoju i Reform której bedzie patronowal Andrzej Duda tak aby wspolnie z PS zmienic komstytucje t wzmocnic państwo i chwiejną własnosc Polakow . Umocnić Kod kultury narodowej Polakow w warunkach nadchodzacej globalizacji –  wzorowac sie na Izraelu.

  Pewne jest ,ze Henry wroci do koncepcji Mittel –  europy pod kierunkiem Niemiec.( jest Germanofilem ) a Niemcy rozbrykanie zostały ukarane uchodzcami i roboty beda mieli co niemiara. W  Polsce wroci stronnictwo Pruskie.Przecież Ogon ( Polska ) nie bedzie krecił Kotem (Niemcy ).

  Tak więc szanowny Panie Wielgucki tak sprawy wygladaja widziane przez pana Rodaka Z oCEANU  ktory rownie kocha obydwa kraje czyli Polske i USA.

  Macie zaledwie jednego Mateusza Morawieckiego a przydaloby sie conajmniej 2 tys aby Was nie łupili.Dlatego trzeba wysłac na studia do USA mlodych zdolnych Polaków aby na miejscu zrozumieli co kreci tutaj Henry i jemu podobni.Tego sie nie naucza w Polsce a nawet w Europie.Chińczycy tu wyszkolili 4 mln elitY i dalej to czynią.

  Z wioski Palatine ,Illinois – Jerzy Zakrzewski.

   • To co podałem to sa czyste

    To co podałem to sa czyste fakty i  posiadajac  logiczne myslenie można to pdważyć lub prząjąć Oczywiscie mógłbym rozszerzyć analize i przyjąc punkt startu rok 1905 kiedy USA ustami Prezydenta Theodore Roosevelt ogłosił doktrybe wolnych morz i oceanów –  mieliśmy wojme Rosja – Japonia.

    19 czerwiec 1939  r kiedy Krol Anglii symbolicznie zjadł parowke amerykanska u Prezydenta Framklina Roosevelta  czym symbolicznie oddal swiat Zachodni w opiekę USA. zA 70 dni Niemcy i Rosja napadły na Polske i rozpoczela sie II WW. Wiadomo ,że zarowno Rosja sowiecka i Niemcy Hitlera zostali uzbrojeni przez USA.

    W Jałcie Prezydent Usa nie zaliczyl Polski do swiata Zachodniego i oddał nas do pilnowania przez Rosję.

    Odnośnie Mike Pence to przybył na flanke płn .do Estoni i powiedzial chlopcom US Army aby colty nosili bez amunicji i czsam jakies draki nie wywołali z Rosjanami.Stary Henry strzyże Rosjan na południu Europy oczywiscie Kosowo,Czarnogora ,Bulgaria wpadły w sieci a teraz bedzie kolej na Serbię.Prezydent Serbii Vucic byl niedawno w Bialym Domu i wrócił cały w skowronkach..

    Jeszcze raz napiszę .Wielokrotnie pisałem z szacunkiem o Prezesie ale nie czas na blazenadę.Jeśli nie bierze pod uwagę to co piszę wyzej do Matki Kurki

    to bedziemy rozpatrywać kolejne rocznice straconych szans..

  • Można przestać czytać po już

   Można przestać czytać po już po "2.Henry Kissinger zostal doradca Prezydenta Obamy i on zalecil mu slynny Reset z Rosja co wprowadzala Hillary Clinton.Putin urwał się i poszedł wlasnym tropem (rozuchwalily jego ceny ropy ) napadl na Gruzje"

   Putin napadł na Gruzję w 2008r, bodajże w sierpniu, jeszcze za prezydentury głupszego Busha młodszego, który w oczach Putina widział "szczerego demokratę" (AFAIK). Reset USA-Rosja za Hillarii i Obamy był wybaczeniem i puszczeniem w niepamięć Putinowi wojny w Gruzji (oficjalnie) i pozwoleniem na Smoleńsk (podejrzewam o przyzwolenie na to USA Obamy i Niemiec) – Lech Kaczyński i jego koncepcje stały na przeciw koncepcjom zarówno Putina jak i lewactwa Zachodu. Praktycznym skutkiem resetu miałbyć "porządek lizboński" ((C) St.Michalkiewicz) z 11.2010 i strategiczne partnerstwo Rosja-NATO.

   Kissinger był z wizytą u VP M.Pence – były sweet focie na twitterze, tenże uważnie notował, co stary Henry z laseczką mu zalecał. Efekt jest taki, że VP M.Pence peregrynuje właśnie po najbardziej zagrożonych państwach przez Rosję (Estonia, Gruzja, Czarnogóra, w której niedawno udaremniono ruski zamach na życie premiera) z mocno antyrosyjską retoryką.

 8. @ Matka Kurka.

  @ Matka Kurka.

  Pańskie rozważania kto sie z kim uloży kto bedzie łacznikiem miedzy Prezydentem a Prezesem nijak sie maja do rzeczywistości ktora byla i zapewne ktora bedzie w takiej wersji scenariuszy jaka pan przedstawia.

  W rzeczywistosc ktora kształtowali i beda kształtować Ci którzy faktycznie ja zmieniali i beda zmieniać może sie wpisać z korzyscia dla Polakow w ograniczonym tylko  stopniu Prezydent i Prezes.

  Czas nagli ,okiemko siew troche uchyliło  Prezes musi posunac sie przy stole decyzyjnym dla Prezydenta zas mlodzi politycy typu Andrzej Duda ,Beata Szydlo ,Mateusz Morawiecki musza dokonac rzeczywistych reform wzmacniajacych panstwo.Reformy musza byc systemowe aby zmiana na stronictwo Pruskie nie spowodowala odwrócenia reform jakie wprowadzi Prezes.

  Dlaczego czas nagli:

  1.Henry Kissinger to autor swiata trzybiegunowego czyli tworca potegi Chin.To spowodowało miedzy innymi upadek ZSRR.W okresie smuty Rosji lata 90 -to czeste spotkania Henrego z Putinem i potem z doradca Putina Primakowem.Kontakty Henrego z Wladimirem sa żywe a ostatni  to 16  czerwca 2017 r w Moskwie przy udziale osoby nr.2 Igora Sieczkina

  2.Henry Kissinger zostal doradca Prezydenta Obamy i on zalecil mu slynny Reset z Rosja co wprowadzala Hillary Clinton.Putin urwał się i poszedł wlasnym tropem (rozuchwalily jego ceny ropy ) napadl na Gruzje,wyrzucil fundacje prozachodnie,uiezależnil Ukraine.Efekt Majdan, a potem Putin zabral Krym i Donbas.

  3.Zwrot polityki USA  w stosunku do Rosji.Stronnictwo Pruskie w Polsce zaczyna nienawidzieć Putina a wkrotce zostaje zmienione na bardziej przychylne USA czyli PiS. .Obama nakazuję Rexowi Tillersonowi szefowi Exxon wycofac sie z dealu życia  w Arktyce rosyjskiej.Rex to dobry znajomy Putina .Możemy ZAŚ  powiedziec przypuszczalnie przyjaciel 2 osoby po Władymirrze czyli przyjaciel  Igora Sieczkina.

  .Igor razem z Rexem zjeżdzili bezkresy USA na motorach.Chyba ogladali odwierty gazu łupkowego i marzyli  jak taka technologie przeniesc na Syberie do olbrzymich pokładow tam  łupkow.

  4.Donald Trump wybrany Prezydentem.Stary Henry 94 lata ale doskonale zdrowie natychmiast powołany na głownego doradce Donalda Trumpa.Chwali postawienie na Rexa Tillersona jako Sekretarza Stanu gdyz wie ,ze rozmowy z Rosja to rozmowy  o energii.Przy okazji chce wcisnac swojego protegowanego Thomasa Grahama na ambasadora USA w Moskwie.co będzie bardzo praktyczne.

  5.Tak więc nastepuje Strzyżenie Rosji wg koncepcji Henrego tak aby przeszla ostatecznie na strone USA i nie mogla sie petac miedzy USA a Chinami.Henry jest dobry w takich Dealach.Przypiekac sie Rosje bedzie cenami ropy,sankcjami,Trojmorzem itp az w ostateczności przy dobrym dealu zgodzi sie .Jaki ma wybor .Chiny może  i tak kiedyś zajmą  Syberie i kto wie czy to nie nastapi w nastepnym wieku.Jednak do tego czasu Rex z Igorem beda korzystac z gazu lupkowego ku wspolnej korzysci .Wtedy trzeba bedzie dobudowac Nordstream II – Jaki głupek woziłby LNG z USA do Swinoujscia i Trojmorza jesli bedzie Exxon i inne firmy eksplaatowayl gaz rope w Arktyce i na Syberii a rurociagi juz sa a Nordstream II pojdzie jak z platka..Pewne jest jak 1% w banku  ,że Rex i Igor ustala ceny gazu dla Polski a nie jakies Trojmorze.

  6.Okienko czasowe tyka dla Prezesa  a on zajmuje sie za przeproszeniem pierdolami zamiast zajac sie powazniejszymi.Obym sie nie mylil jeszcze 3 lata i Henry bedzie mial Deal z Putinem a Rex z Igorem..Krym odda się Rosji (państwa narodowe o tym trabił Trump na szczycie G20 ) a i tak tam bedzie robota dla Izraela.Donbas bedzie Rosyjski zas Ukraina Nobady Land ( doktryna Henrego odnosdnie Ukrainy ) gdzie wplywy zachowaja Niemcy i Rosja zas rozjemca USA.

  Co wtedy z Polska ?Zależy od roztropnosci Prezesa .Pozwoli aby powstała Partia Rozwoju i Reform której bedzie patronowal Andrzej Duda tak aby wspolnie z PS zmienic komstytucje t wzmocnic państwo i chwiejną własnosc Polakow . Umocnić Kod kultury narodowej Polakow w warunkach nadchodzacej globalizacji –  wzorowac sie na Izraelu.

  Pewne jest ,ze Henry wroci do koncepcji Mittel –  europy pod kierunkiem Niemiec.( jest Germanofilem ) a Niemcy rozbrykanie zostały ukarane uchodzcami i roboty beda mieli co niemiara. W  Polsce wroci stronnictwo Pruskie.Przecież Ogon ( Polska ) nie bedzie krecił Kotem (Niemcy ).

  Tak więc szanowny Panie Wielgucki tak sprawy wygladaja widziane przez pana Rodaka Z oCEANU  ktory rownie kocha obydwa kraje czyli Polske i USA.

  Macie zaledwie jednego Mateusza Morawieckiego a przydaloby sie conajmniej 2 tys aby Was nie łupili.Dlatego trzeba wysłac na studia do USA mlodych zdolnych Polaków aby na miejscu zrozumieli co kreci tutaj Henry i jemu podobni.Tego sie nie naucza w Polsce a nawet w Europie.Chińczycy tu wyszkolili 4 mln elitY i dalej to czynią.

  Z wioski Palatine ,Illinois – Jerzy Zakrzewski.

   • To co podałem to sa czyste

    To co podałem to sa czyste fakty i  posiadajac  logiczne myslenie można to pdważyć lub prząjąć Oczywiscie mógłbym rozszerzyć analize i przyjąc punkt startu rok 1905 kiedy USA ustami Prezydenta Theodore Roosevelt ogłosił doktrybe wolnych morz i oceanów –  mieliśmy wojme Rosja – Japonia.

    19 czerwiec 1939  r kiedy Krol Anglii symbolicznie zjadł parowke amerykanska u Prezydenta Framklina Roosevelta  czym symbolicznie oddal swiat Zachodni w opiekę USA. zA 70 dni Niemcy i Rosja napadły na Polske i rozpoczela sie II WW. Wiadomo ,że zarowno Rosja sowiecka i Niemcy Hitlera zostali uzbrojeni przez USA.

    W Jałcie Prezydent Usa nie zaliczyl Polski do swiata Zachodniego i oddał nas do pilnowania przez Rosję.

    Odnośnie Mike Pence to przybył na flanke płn .do Estoni i powiedzial chlopcom US Army aby colty nosili bez amunicji i czsam jakies draki nie wywołali z Rosjanami.Stary Henry strzyże Rosjan na południu Europy oczywiscie Kosowo,Czarnogora ,Bulgaria wpadły w sieci a teraz bedzie kolej na Serbię.Prezydent Serbii Vucic byl niedawno w Bialym Domu i wrócił cały w skowronkach..

    Jeszcze raz napiszę .Wielokrotnie pisałem z szacunkiem o Prezesie ale nie czas na blazenadę.Jeśli nie bierze pod uwagę to co piszę wyzej do Matki Kurki

    to bedziemy rozpatrywać kolejne rocznice straconych szans..

  • Można przestać czytać po już

   Można przestać czytać po już po "2.Henry Kissinger zostal doradca Prezydenta Obamy i on zalecil mu slynny Reset z Rosja co wprowadzala Hillary Clinton.Putin urwał się i poszedł wlasnym tropem (rozuchwalily jego ceny ropy ) napadl na Gruzje"

   Putin napadł na Gruzję w 2008r, bodajże w sierpniu, jeszcze za prezydentury głupszego Busha młodszego, który w oczach Putina widział "szczerego demokratę" (AFAIK). Reset USA-Rosja za Hillarii i Obamy był wybaczeniem i puszczeniem w niepamięć Putinowi wojny w Gruzji (oficjalnie) i pozwoleniem na Smoleńsk (podejrzewam o przyzwolenie na to USA Obamy i Niemiec) – Lech Kaczyński i jego koncepcje stały na przeciw koncepcjom zarówno Putina jak i lewactwa Zachodu. Praktycznym skutkiem resetu miałbyć "porządek lizboński" ((C) St.Michalkiewicz) z 11.2010 i strategiczne partnerstwo Rosja-NATO.

   Kissinger był z wizytą u VP M.Pence – były sweet focie na twitterze, tenże uważnie notował, co stary Henry z laseczką mu zalecał. Efekt jest taki, że VP M.Pence peregrynuje właśnie po najbardziej zagrożonych państwach przez Rosję (Estonia, Gruzja, Czarnogóra, w której niedawno udaremniono ruski zamach na życie premiera) z mocno antyrosyjską retoryką.

 9. Z uzasadnienia wet Prezydenta

  Z uzasadnienia wet Prezydenta wynika, że marzeniem Dudusia jest: zadowolić wszystkich Polaków. Znałem taką co miała podobne marzenia i nawet przez moment poczułem zadowolenie, ale prysło w chwili podliczenia kosztów. 

  [edit]    Dziwne jest małżeństwo, gdzie jedo z dwojga robi dobrze wszystkim dookoła.

 10. Z uzasadnienia wet Prezydenta

  Z uzasadnienia wet Prezydenta wynika, że marzeniem Dudusia jest: zadowolić wszystkich Polaków. Znałem taką co miała podobne marzenia i nawet przez moment poczułem zadowolenie, ale prysło w chwili podliczenia kosztów. 

  [edit]    Dziwne jest małżeństwo, gdzie jedo z dwojga robi dobrze wszystkim dookoła.