Mamy rekord! Przez 6 lat blisko 50 milionów do podziału dla rodziny Owsiaków!

Prześlij dalej:

Od wielu tygodni zapowiadałem, że ujawnię pełen mechanizm wyprowadzania kasy z WOŚP do prywatnej kieszeni Jerzego Owsiaka i jego najbliższej rodziny. Przyszedł czas, aby spełnić obietnicę. Materiał, który zgromadziłem jest tak obszerny, że nie sposób wszystkiego napisać w jednym artykule, dlatego dziś tylko schemat i podstawowe informacje, w najbliższej przyszłości pojawią się rozbudowane publikacje naszpikowane dokumentami. Przed sądami dwóch instancji udowodniłem, że WOŚP jest finansowana nie tylko przez donatorów, ale przez budżet lokalny i centralny, co w najlepszym razie bilansuje się na 0. Ze społecznego i ekonomicznego punktu widzenia funkcjonowanie WOŚP jest absolutnym absurdem, modelową beczką bez dna, ale dla Owsiaka i jego rodziny to prawdziwy róg obfitości. Podstawową strukturę przepływów finansowych pokazywałem wiele razy: Dojna krowa WOŚP => Słup „Złoty Melon” => Firma krzak „Mrówka Cała”. W dwóch pierwszych elementach nie zmienia się nic od 11 lat, ale trzeci to moja porażka, ponieważ dosłownie skupiłem się na „mrówce”,  nie mając pojęcia o istnieniu słonia. Żyjemy w czasach komiksowych, kultura obrazkowa przemawia do przeciętnego odbiorcy bardziej, niż najprostsze zdanie. Przepraszam wyrobionych Czytelników za użycie tego narzędzia, ale celem jest oczywiście dotarcie do jak najszerszego odbiorcy, któremu rzecz trzeba wyłożyć łopatą, inaczej nie pojmie w czym uczestniczy. Pełen schemat wygląda tak.

schemat.png
 
Czas przedstawić poszczególne postaci z tej układanki.

9fedc45b838a392c65a8c9c2d43c73fa.jpg

Jerzy Owsiak – prezes  zarządu Fundacji WOŚP, prezes zarządu spółki„Złoty Melon”, dyrektor graficzny „Złotego Melona”, właściciel firmy „Jasna Sprawa”, mąż Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak właścicielki „Mrówki Całej”, ojciec Aleksandry Owsiak byłej pracowniczki WOŚP, obecnie pracownicy „Tabasco”, ojciec Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.

Lidia Niedźwiedzka Owsiak – członek zarządu Fundacji WOŚP, dyrektor finansowy i medyczny fundacji WOŚP, jedyny przedstawiciel na zarządzie wspólników spółki „Złoty Melon”, właścicielka firmy „Mrówka Cała”, matka Aleksandry Owsiak, byłej pracownicy WOŚP i obecnej pracownicy „Tabasco”, matka Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.

Jacek Stachera - Od 2000 roku współpracuje z Fundacją WOŚP, kierownik produkcji Finałów WOŚP i Przystanków Woodstock, od 2007 do 2012 roku asystent Jerzego Owsiaka. W latach 2006-2010 dyrektor zarządzający kanałem telewizyjnym OwsiakTV. Od maja 2010 menadżer firmy Złoty Melon organizującej największe eventy w Polsce i wydającej płyty DVD/CD z koncertów. Od czerwca 2009 właściciel agencji Tabasco. Prywatnie konkubent Aleksandry Owsiak i ojciec najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak.

Strony

250014 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. Ale pomaga ;)

 2. Panie Piotrze, można było prolongować życie leminga do 14.00 w poniedziałek. Toć to bezzębne pismo obrazkowe służące poczytności felietonu i reklamie Berka.
  Nic tak nie podnosi ciśnienia zwolennikom JO, jak artykuł o JO. Sądząc po odsłonach.

 3. avatar

  ale ja mam dreszcze. Czekam na jeszcze ;)

 4. Ja tu czytam taki tytuł, zaczynam się zasadzać w fotelu żeby to spokojnie trawić i co.
  I nic.
  No dobra, czekałem tyle, poczekam jeszcze trochę.
  Ostatecznie ten tydzień był według mnie wyjątkowo przyjemny.

 5. avatar

  ja to bym zadal panu "chyba-prezesowi" takie pytanie..Dlaczego wybral akurat taka strukture przeplywu pieniedzy??I czy wg niego wyrok na bylego szefa CBA jest sprawiedliwy??ale uslyszalbym jedynie ze..."co pan takie pytania jak z dupy zadaje"..marzy mi sie tez debata przedprezydencka gdzie ktos z dziennikarzy zapytalby gajowego o czym rozmawial z prezesem owsiakiem ostatnio...

 6. Pop corn zrobiony. zasiadam do seansu. A tu brak bomb :p
  Poprawić się proszę ;)

 7. Zapowiada się serial ...

  https://www.you...

 8. trzymam kciuki, żeby Ci się udało doprowadzić to wszytsko do końca !!!

 9. Apel: pomóżcie znaleźć ten artykuł gdzie w  komentarzach była mowa o genialnej Oli i Długoszu czy Kadłubku oraz karierze naukowej w USA  ....
  Z cytatami z samego Jerzego O.

  Trzeba tu podwiesić, żeby była Jasna Sprawa i lemingowie poczuli Mint :)

 10. avatar

   Fizia 
   O ten  CI chodzi   moze  ....?
  http://menstrea...

  a tu  jeszcze  taki   upior  bez opery  .... normalnie  szal  tylko  autora  artykulu brak.......

  http://www.fakt...

 11. Strony