Ktoś się w PiS w końcu wziął za sprawy wizerunkowe i od razu są efekty!

Prześlij dalej:

Trzęsie mnie na samo słowo „wizerunek”, czy inna „narracja”, ale niestety nie da się inaczej i po pierwszej fali ostrych zmian, PiS słusznie schładza emocje. Wczoraj pozwoliłem sobie na małe sugestie i dziś pojawiła się pierwsza reakcja (przypadek?), w postaci projektu Prezydenta. Tak zwana ustawa dla tak zwanych frankowiczów niezmiennie budzi te same emocje, a wszelkie argumenty obrzydły i są tylko cepami w jałowych dyskusjach. Tymczasem sprawa jest prosta i polityczna. Prezydent Andrzej Duda razem z PiS pozyskali właśnie dużą grupę społeczną, która doświadczy dobrej zmiany. Stanie się to nie kosztem podatnika, czyli innych Polaków, tylko kosztem bankierów i to w dodatku niemieckich i francuskich. Idealne rozwiązanie, polityczny majstersztyk i wszystko na temat. Podobnie widzę drugi zabieg polityczny związany z płatnymi artykułami w zachodnich mediach, chociaż tutaj spodziewam się raptownych moralnych uniesień. Powinniśmy tępić kłamstwa i kłamców, zamiast płacić. No tak, bardzo pięknie, dodałbym jeszcze do tego pakietu pobożnych życzeń uczciwych sprzedawców używanych samochodów, z nie przekręconymi licznikami i parówki, które zawierają 90% mięsa. Wcale nie ironizuję, może trochę, ale przede wszystkim pokazuję skalę naiwności. Rzeczywistość wygląda tak, że złodziej pozostanie złodziejem, kłamca kłamcą, propaganda propagandą. Nie zapłaci PiS za promowanie pozytywnego wizerunku Polski, to zapłaci Nowoczesna i PO, za obsrywanie Polski. Pełna zgoda, parszywe to realia, aż się na wymioty zbiera, niemniej takie właśnie realia są. Dwa ruchy, ten Prezydenta Andrzeja Dudy z frankowiczami i ten PiS ze sponsorowanymi artykułami to razem będzie dwa ruchy, o ile dobrze liczę. Jeden to liczba, którą często uznaje się za przypadek, dwa to już początek konsekwencji lub taktyki.

Trzeba wrócić do sprawdzonego koncertu na dwóch fortepianach i dodatkowo posadzić przy klawiaturach dwóch gliniarzy, dobrego i złego. Z wolna zaczynam powrót i pierwsze takty koncertu zauważać. Sprawdza się też nie taka znów oryginalna teza, którą opublikowałem na samym początku rządów PiS, że towarzystwo po wstępnym szoku podzieli się na pyskujących i proszących o litość. Tak też się stało, co widać w kilku miejscach. W Telewizji Polskiej dokładnie według tego parytetu Jacek Kurski przeprowadził terapię. Połowa na bruk, połowa do uczciwej roboty. Ba! Kij i marchewka tak sprawnie działa, że nawet towarzysz Radosław Markowski razem z całym CBOS walczy o życie niczym lew i tak sobie myślę, że może to dobry pomysł. Tusk zostawił przez pierwszy rok Mariusza Kamińskiego, co pozwoliło mu sprzedawać bajeczkę, że najsurowszy śledczy z PiS pilnuje PO by nie kradła, to PO nie kradnie. Towarzysz Markowski podpisujący się pod sondażem, w którym PiS ma 39%, a Nowoczesna 22% spełnia identyczną funkcję. Dopóki będzie trząsł gaciami i neutralizował zamawiane sondaże Petru, zostawiłbym towarzysza na stanowisku, tak strategicznie, jak i politycznie. Naturę mam taką, że to wszystko, co napisałem powyżej jest całkowicie z moją naturą sprzeczne. U mnie nie ma zmiłuj się, nie potrafię kalkulować i choćby sędzia na procesie karnym pajacował, to nie odpuszczę i krzyczę, że pajacuje, właśnie z tego powodu nie jestem politykiem.

Strony

44554 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

43 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  córka gen Andersa jako szefowa ROPWIM ..to jest tez majstersztyk..

 2. A i emerytom i rencistom w portfelikach parę złotych od marca ma przybyć. Od 400 do 50 PLN. Info już poszło. KODowanym wypadają kolejne ząbki w trybikach. Bosko!
  Nie jestem beneficjentem żadnej socjalno-zapomogowej oferty PIS-u, ale cała reszta cieszy mnie " od piwnic po sufit". Trzymam kciuki. Mam taką samą satysfakcję jaką miałam z zakończenia" Berka"

 3. KAŻDY z nas jest beneficjentem  wpompoewanych pieniędzy "W RYNEK" troszkę cierpliwości!

 4. Slyszeliscie juz o Nowoczesnej teorii ewolucji ? Wyglada mniej wiecej tak !

 5. nic się nie zmieniło. Wizerunkowo jest nadal nie tak jak powinno być.
  Frankowicze dziś to akurat przypdek - sprawa trochę się juz ciągnie.
  CBOS - nie zgadzam się. Obecnie robi krecią robotę. PiS potrzebuje RZETELNYCH sondaży, a nie liżących dupsko. Notabene bardzo mnie dziwi  tak wiele % dla Perusa a tak mało dla KUKIZ15 (myślę, że tu właśnie działa kret) .Jeśli przyjdzie jakiś kluczowy moment to skończy sie jak z Bronkiem (taki przerysowany przykład - raczej nierealny). Zatem wymieniłbym skład CBOS. Rzetelne wewnętrzne badania dla siebie, a jak będzie potrzeby jakiś publiczy kontraport to no problem.
  Pluralizm w TVP, na chwilę obecną zupełnie nie na miejscu. W publicystyce powinna być nawalanka w afery PO. We wszystkie ich kłamstwa nie do obrony. Tak, by nie miali czasu na nic innego niż obrona. Tyle tamtów, a tu dopiero jedną aferę wyciągają. Nawalanka w kłamiliwego Ryśka. Wystarczą fakty, czym oni się zajmują w sejmie. Brak programu, ustaw. Kukiz15 jako jedyna konstruktywna opzycja. Niedaleko od prawdy. Póki co, to jedyny sojusznik w medialnej narracji.
  Zbyt mizerne chwalenie się dokonanymi już pozytywnymi zmianami.
  Tego mi brak. 

 6. avatar

  "rządowy" CBOS..??a po cholere utzymywac tych zaprzanców..???od 2007 roku slychac bylo nieustanne dupcenie o roli tej instytucji...zlikwidowac...to nie jest nikomu do niczego potrzebne..!!!

 7. Co do sondaży pełna racja. Nie można przeginać w drugą stronę. Zresztą i tak podejrzewam, że KODowcy będą wierzyć w jedyne słuszne Milward/Brown pompujące Petru a wyborcy PiSu w rządowy CBOS pokazujący wyniki "ku pokrzepieniu serc". A to wszystko tak zaciemni sytuację, że przeciętni człowiek nie uwierzy już w żadne wyniki.
  A przypominam, że pierwszy wiarygodny sondaż dopiero za trzy lata w postaci wyborów samorządowych.

  Na razie na wojnie totalnej "obrońcy demokracji" zyskali kolejnego sprzymierzeńca w postaci obniżenia ratingu i osłabienia złotówki.

 8. Tego mi brak. 

  By petrimagni

   


  Bingo, po stokroc Bingo!!!

 9. Chłopaki się śpieszą...i śmieszą ...http://niezalez...

 10. avatar

  wywiad z Anną Anders. Jaka miła odmiana po Kunercie! Pod każdym względem. Bardzo cieszy mnie ta nominacja.

 11. Strony