Ktoś nagadał Schetynie, że jest politykiem dużego formatu i on w to uwierzył

Prześlij dalej:

Uczciwie chciałbym zacząć felieton, dlatego muszę przyznać, że byłem jednym z tych, którzy wmawiali Schetynie talent polityczny. Był taki czas, że wielu popełniło ten sam błąd, głównie dotyczyło to starcia Schetyny z Tuskiem. Ostatecznie Grzegorzowi „Zniszczę Cię” udało się pokonać Tuska, ale umówmy się, że to był walkower. Gdy PO na chwilę przejęła Ewka Kopacz i Misiek Kamiński, wydawało się, że każdy następca będzie poważniejszy i przynajmniej powstrzyma degrengoladę Platformy. Przyszedł Schetyna i praktycznie od pierwszej chwili wziął się ostro do roboty na rzecz Polski. Praca ta polega na systematycznym kompromitowaniu i dobijaniu PO.

Śmieszna rewolucja dobiega końca, w takim stylu, że szkoda się powtarzać, widzi to każdy, kto ma oczy, a nawet ślepy słyszy, co się dzieje. Kaczyński całą sytuacją już się tylko bawi. Prezes przygotował kilka grubych wariantów, tymczasem okazuje się, że rozegranie opozycji to robota dla przedszkolaka. Po ogłoszeniu castingu na lidera opozycji, sprawy nabrały ostrego tempa. Obojętnie jak będziemy oceniać strategię Kaczyńskiego, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że mały Grzesio został niepierwszy raz przyłapany z rączkami pod kołdrą. Wystarczyło na niego popatrzyć, jak odpowiadał na pytania dziennikarzy, czy przyjdzie na spotkanie w gabinecie marszałka senatu, aby stwierdzić, że ta sytuacja kompletnie go zaskoczyła, chociaż wcześniej sam się podobnego dialogu domagał. Schetyna może już nie pamiętać, ale na początku „rewolucji” krzyczał, że konieczne jest posiedzenie wszystkich szefów i przedstawicieli klubów, z Kaczyńskim na czele.

Dokładnie coś takiego odbyło się dziś u Karczewskiego, a kolega Grzesiek w żaden sposób nie potrafił z własnej pułapki wyjść. Wybąkał coś o „niepoważnej formie zaproszenia” i tyle wszystkiego. W efekcie PO została sama, jak palec w…. wiadomo w czym. Z politycznego punktu widzenia byłoby to genialne posunięcie, bo właśnie o to chodzi, aby partia pokazała swoją odmienność, gdyby nie pewien detal. Otóż PO została sama w najbardziej skompromitowanym politycznie miejscu – na Ciamajdanie. Dotąd trwała rywalizacja kto pierwszy pęknie i jak w ogóle z tego bałaganu wyjść. Petru i Schetynie ubzdurało się, że wyborcy dołożą 10% tej partii, która ostatnia wyjdzie z sejmu. Jest dokładanie odwrotnie, im dłużej opozycja tkwi w sejmie, tym większe ponosi straty. Pierwszy, o dziwo, zrozumiał to nie Schetyna, ale Petru.

Pomógł w tym Ryśkowi Adam Bielan posłany przez Kaczyńskiego. Wystarczyło Petru połechtać i podpowiedzieć, żeby „postawił warunki” PiS-owi, w postaci przegłosowania poprawek w senacie, a ten się poczuł liderem opozycji. Takim oto sposobem Nowoczesna pierwsza wyrwała się z kompromitacji sejmowej i natychmiast skorzystała z propozycji spotkania u Karczewskiego. Po spotkaniu wyszedł Kaczyński i spokojnie oznajmił, że wszystkie obecne kluby zadeklarowały powagę, odstąpienie od blokowania mównicy i stołu marszałka. Jednocześnie Rysiek „pogroził”, że złoży skargę do TK na formę, w jakiej został uchwalony budżet. Na ile się dało Petru ze swoją partią wyciągnęli nogę z krowiego placka i dyskretnie wytarli w trawę. Od tej chwili można mówić, że wyjście Nowoczesnej z sejmu nosi cechy zachowania twarzy.

Strony

21796 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. Czyli nie myliłem się reklamując Adama Bielana. PiSowi udało się doczołgać z reformą edukacji do podpisu Prezydenta, a ja powiem coś w co nikt nie uwierzy, więc kolejny raz piszę do siebie. Reforma edukacji mogła być jedną ze sztandarowych reform PiS od strony marketingu politycznego. Być może nawet najbardziej nośną. Niestety można odnieść wrażenie że w większości spraw PiS wyprowadził marketing polityczny za dom i rozstrzelał. Chyba tylko 4 Ministrów poważnie traktuje zdobywanie serc wyborców dla swoich działań.

  Tekst ciekawy, Schetyna nieistotny. Minister Waszczykowski spotkał się dziś z Kissingerem. To jest bardzo ważne.

 2. to co ważne dzieje sie w tle. Brygada pancerna US już prawie w Polsce. Maja być dodatkowe magazyny w Polsce dla nastepnych brygad. Być może jeszcze więcej jest uzgodnione. O co w tym chodzi? 

  Ciamajdany itp. załatwili paroma ruchami w stylu Sowa$przyjaciele. Ma być spokój w Polsce. Coś poważnego się szykuje w Europie. Na Wsch. czy na Zach. ?

 3. Sie dzieje caly czas zachod nie odpuszcza kanzlerin nawoluje do przyjmowania uchodzcow i powtarza ,ze przyjecie ich przez inne kraje (Polska) to tylko kwestia czasu , jakis kapital (moze min. niemiecki) sponsoruje powstawanie u nas takich min. Berliner Donner Kebab ,mamy ich w Polsce ok 20tys a w kazdym +- 3 a to minimum 60tys. wyznawcow Allacha, jakos najwiecej powstaje ich na scianie wschodniej i ziemiach odzyskanych ,dawne Prusy , Elk. Biedni uchodzcy maja pieniadze na pelne wyposazenie ,lokale i utrzymanie czesto slabo krecacych sie punktow. Takze dzieje sie w tle.

 4. beda magazyny dla nastepnych brygad i fabryki amerykanskie w USA a nie bedzie magazynow Jedwabnego Szlaku 2.0 czym sie tutaj podniecalismy kilka miesiecy temu

 5. Ich błąd od samego początku polega na przeświadczeniu, że są wielkimi politykami. Ani Tusk korzystający z parasola medialnych mend, ani tym bardziej Schetyna, nigdy nie byli politykami wielkiego formatu. Aż dziwne, że tylu widziało/widzi?/ w nich przywódców. Ale to dobrze, bo sami się zaorali. J. Kaczyński podrzucił im tylko ochłap i patrzy jak się zagryzają. Pełna frajda.

 6. Bo Schetyna to kolejny charyzmatyczny polityk! 

 7. Schetyna jest na pewno dobrym kupcem, potrafi tanio kupić i drogo sprzedać. Czyli jednak kupiectwo nie zawsze się sprawdza w polityce.

 8. avatar

  Dla mnie nie jest...

 9. A może dajmy się ponieść fantazjom politycznym i pospiskujmy. Czy nie nadszedł właśnie czas na odpalenie planu "C", czyli Kukiz. Bo skąd nagle taki odlot pana Pawła na lidera i do tego w IBRISie.
  Takie teorie spiskowe w 2015 już się pojawiały, nawet gospodarz nam oczy otwierał, już wtedy coś nie pasowało, ukradł elektorat narodowcom, zagospodarował oszołomstwo po Korwinie. Już wtedy wyglądało to tak, że Petru bierze nowośmiesznych, a Kukiz oszołomów.
  Jest natomiast  problem, obaj nie mają kasy. Schet. ma ale  Schet. się nimi nie podzieli i co z tego wynika, nic.
  Jak nie idzie to nie idzie, od początku wszystko idzie nie tak. Ach te służby, świat schodzi na psy.

 10. avatar

  Kogo obchodzi Schetyna?

  Czy wiedzieliście, że Sherlock ma siostrę?

 11. Napewno liczy sie z nim bardzo Rysiek ,Kijowski i kolega Kukiz ,a gdy by zalozyc ze to co sie stalo z Ryskiem Kijowskim i Kukizem ktory zawsze jest przeciw i tak naprawde stanowi wzmocnienie Schetyny. A gdyby zalozyc ze w jakims stopniu za powstaniem N. KOD i Kukiz15 stoi Grzegorz zniszcze cie . A teraz Schetyna zaczyna ich palic bo tylko tak zagospodaruje i skupi opozycje jako lider a wszystko po to zeby oslabic  Thuska ,ktory zaczyna przebakiwac o powrocie i rozmazalby Schetyne podeszwa.

 12. Na dobranoc nieźle się uśmiałam z tego włażenia w krowi placek i wyłażenia z niego - dobre porównanie.:)) A w ogóle te wygłupy jakie odwalała radykalna opozycja to poziom gimbazy, politycznej gimbazy, jak coś takiego może potencjalny wyborca traktować poważnie, no nie może a sondaże to pokazały.

 13. avatar

  Wszak biedny Grzesiu czekał niecierpliwie i walczył zajadle o ten upragniony stołek przewodniczącego a teraz zblamował się totalnie i kompromituje każdego dnia bardziej! I tak trzymać!

 14. Czeka nas niezłe mordobicie w Sejmie. Nowe uzębienie czy demokracja. Nocne rozterki Schetyny.

 15. A sekundował będzie Tusk, wcześniej eliminując zawodnika wagi piórkowej pieszczotliwie nazywanym przez gawiedź Matim Perfumiarzem. Kto zdobędzie puchar Darwina  dowiemy się już wkrótce?

 16. Kierownik DT na tej szachownicy jest tylko pionkiem. Do zbicia jak zajdzie taka potrzeba. 

 17. On już dawno jest zbity tylko sam jeszcze o tym nie wie, ale to nie przeszkadza pancynkarzom  jeszcze nim poużywać.  Koleś jest łatwy  prawie tak samo jak posłanka Szmidt. ;)

 18. Takim rozgardiaszem w kondominium to nawet specjaliści od destabilizacji (cia & spółka) są zapewne zaskoczeni. Prusacy, żydobolszewia i międzynarodowy żyd podjęły bój nasz ostatni. Nie oszczędzając się wzajemnie. Czyżby zawarty ponad 20 lat temu układ PL4.1 przestał już strony obowiązywać ?. Zaraz nowy Kocur zastąpi starego. Szczury czmychną do swoich dziur ?.

 19. Chodzą też takie plotki, że to jednak lokalna ruchawka. Może dlatego taka chaotyczna ?. Podobno wynajęto dodatkowo miejscowych CYNGLI. Dozorca był widziany. 

 20. Strony