Kaczor, spokojnie wrzucaj trójkę i wciskaj gaz. PO i Niemcy strzeli sobie w… stopę!

Prześlij dalej:

Uleganie pokusom zawsze źle się kończy. Miałem zamiar lecieć w ciemno, że poza nudnym spektaklem nic się w Parlamencie Europejskim nie wydarzy, ale zachciało mi się raz być poprawnym politycznie i wypowiedzieć się „po obejrzeniu”. Strata czasu, daremny trud i poza paroma detalami, które wywołały uśmiech na twarzy, do niczego spektakl europejski się nie nadawał. Więcej powiem! Przemówienie Beaty Szydło na moje ucho było strzelaniem z armaty do wróbla, należało wyjść i powiedzieć w języku dyplomacji jakiś dowcip polityczny, podsumować technokratyczną puentą i tyle wszystkiego. Premier Szydło dała mocne przemówienie, ale to był wykład dla studentów odczytany w przedszkolu. Potem nastąpiła seria wypocin rozmaitych i chciałbym kogoś wyróżnić, tylko nie mama pojęcie kto by to miał być. Nawet przyjazne wystąpienia Polsce nudziły nieludzko, zawierały okrągłe zdania pozbawione treści wszelakiej. Uśmiechnąłem się pary razy, najszerzej gdy jakiś Hindus (chyba) mówił o ojcu Schulza. Ta błahostka to podwójna szpila w polskim kontekście, nagle się okazuje, że pełna tolerancji Unia grzebie w życiorysach i nikt nie jest specjalnie oburzony, ani nie zgłasza posła do komisji etyki. Po drugie, mamy jasność, że nie ma żadnej polskiej histerii i gnębienia Niemców, skoro Hindus dołożył do pieca znacznie bardziej. Drugi raz się uśmiechnąłem w trakcie wystąpienia enerdowskiej deputowanej, bodaj z „Partii Zielonych”. Owa egzaltowana Niemka, zapewne z niewiedzy, a być może w bezczelności swojej stwierdziła, że problemami w Polsce są zatroskani nie związani z polityką, zwykli obywatele, jak pan Mateusz Kijowski. Kto wie, czy ten blamaż nie jest najbardziej dosadnym obrazem poziomu ignorancji, który napędza cały ten europejski bełkot.

Oddzielną kategorię uśmiechu zapewnili Korwinowcy, no muszę przyznać, że tutaj zdarzyło mi się parsknąć śmiechem i to nie przy wystąpieniu samego JKM, które było sztampowe, ale wcześniejsze wypowiedzi kolegów. Sprowadzały się słowa klubu JKM do sformułowania, że rząd polski musi robić coś niezwykle dobrego dla Polski i narodu polskiego, skoro Unia podniosła taki lament. Takie perełki zawsze się przedostają do mediów i z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że któryś z klubu JKM zostanie gwiazdą niemieckich, brytyjskich i francuskich serwisów. Tyle śmiechów, teraz cofnę się na chwilę o krok, bo w trakcie pisania zdarzyły się nowe i tym razem poważne rzeczy. Przemówił Profesor Legutko i było to coś pięknego, jakby ktoś wyrywał z mojej głowy słowo po słowie i właściwą intonacja przekazał do widomości publicznej. Dla tego wystąpienia warto było się katować całością. Przekaz Profesora wzmocniła końcową mową Beta Szydło i te słowa nie były skierowane do Brukseli, ale do Polski. Pięknie wybrzmiała deklaracja naszej woli bycia Polakami i zachowania suwerenności. Dobitne podkreślenie, że z tej drogi nie zejdziemy kończą brukselskie wygłupy. Odbył się śmieszny teatrzyk na polityczne zamówienie PO i innych utrzymanków, głównie niemieckich sponsorów. Trafiło się ta imprezę zgermanizowanemu Tuskowi, jak ślepej kurze ziarnko. Gdyby nie walcząca o życie Merkel, do tej debaty na pewno, by nie doszło. Merkel jest wyrachowaną enerdowską aktywistką, ona do wróbli nie strzela z armaty, ale z wiatrówki. Tusk mógłby wyżebrać jakiś komentarz Merkel lub jej ministra, który potem w Polsce dałoby się mielić przez tygodnie.

Stało się inaczej, ponieważ dla Merkel podrzucenie Parlamentowi Europejskiemu pitolenia o Polsce spadło z nieba. Dzięki temu Europa na chwilę zapomniała o skandalach w Kolonii i kolejnej lawinie „uchodźców”. Jeden raz się udało, drugi raz będzie niezwykle trudno zwołać podobną hucpę. Nastroje w Europie się zmieniły i nie chodzi o dyżurne wyciąganie Węgrów. Francja, Wielka Brytania, Czechy i również Włochy mają serdecznie dość berlińskich pomysłów, które bardziej przypominają NRD niż Europę. Biorąc wszystko razem pod rozwagę i ważąc przyszłe ruchy, twierdzę stanowczo, że po debacie europejskiej Kaczor spokojnie może wsiąść do walca i wrzucić trójkę. Debata odwinęła się rykoszetem, obojętnie jakie cuda napiszą w GW i pokażą w TVN, sprzedawczyki z PO już wiedzą, że zamiast upokorzyć, zostali upokorzeni. Będzie niezwykle trudno pozbierać się po tej hucpie i zrobić powtórkę z tandetnej rozrywki. Prawdopodobnie nie oznacza to, że nie powstaną nowe formy nacisku, w końcu gra się toczy o miliardy, ale na taki rympał jak dotychczas Bruksela się nie odważy. Koszty nie zrównoważą zysków, o ile o jakichkolwiek zyskach brukselskie lewactwo po tej maskaradzie może myśleć. Panie Kaczor! Wsiadaj Pan do walec i wrzucaj trzeci bieg, nie ma co się męczyć i wlec na dwójce.

5.565
52282 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

60 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  z tych króciutkich wskrzeszeń... ;)

     Pętaki z PO, Nowoczesnej i ten pajac Kijowski poszli na czołówkę i zderzyli się ze ścianą :)
  Życzyłam im przed debata, aby staneła im oscią w gardle. Nawet nie przypuszczałam, że moje życzenia ziszczą się z nawiązką !

  Brawo pani premier B. SZydło.

  Świetne wystąpienie R. Legutko, kilka fajnych bo konkretnych i przyjaznych wystapień innych europosłów. Pustosłowie eurolewaków biło po oczach!!

 2. avatar

  że wykształcona i inteligentna kobieta musi się fechtować z takim nieukiem bez matury

 3. Od początku wydawało mi się, że wpuszczenie Szydło i Dudę do PE to jak wpuszczenie Lisa do kurnika. Dotąd mozna ich było obrabiać z Berlina, NY, Tel Avivu bez możliwości riposty z ich strony. Pozwalając na debatę wrogowie Polski pozwolili im na zaprezentowanie swojego punktu widzenia i swoich racji bez pośredników. Jeśli teraz dojdze do tego TV Poland24 to może być ciekawie. Tym bardziej że wiosna w Europie może być już z zapachem prochu. No bo skoro do kontrolowania GG wystarczyło 16000 Niemców to 2 mln emigrantów pozwala objąć im władze gdzie chcą i kiedy chcą.

 4. avatar

  o 400 emigrantów  to szkoda, że Pani Premier nie odpowiedziała, że do do przyjętego miliona ukraińców (cholera wie po co) czeka nas jeszcze przyjęcie  miliona rodaków z państw posowieckich. I to jest dla nas najważniejsze. 

 5. avatar

  najmocniej wybrzmialy stanowiska niemieckich "kobiet" w parlamencie...takiego zidiocenia bym sie nie spodziewal jak zyje!!!!....a co do naszego "POdwórka" to zgadzam sie z przyspieszeniem biegu walca..rysiek z grzeskiem zaczna sie walic po mordzie az milo...kto wie??moze nawet sasiadujacy z ich biurami poselskimi szklarze niezle zarobią...zgadzam sie z jednym z moich idoli..panem Adolfem Kudlinskim...schetyna nie zostanie szefem platformy...a co do ryska to...niech sie wykarze jakis ambitny dziennikarz sledczy i wyciagnie jego kwity na kredyt kampanijny...bo tego cyrku bez TRAMALU 150mg ogladac sie juz nie da...
  martwi mnie jedno...w strachu o wlasne d...y by nie probowali zrobic czegos naprawde niedobrego....
  edit..
  PODAJE NAMIARY NA europosła PETRA MACHA ...WYSLIJMY MU PODZIEKOWANIE ZA TA KARTKE PRZYPIETĄ W KLAPE MARYNARKI Z NAPISEM "JESTEM POLAKIEM"...ja juz wyslalem...czekam na odzew z waszej strony...
  www.petrmach.cz...  

  edit nr2.powyzszą inicjatywe "zmałpowalem" od innego znamienitego blogera Lech "Losek" Mucha

 6. rysiek w końcu już oficjalnie chlapnął (czyli to co od dawna wie każdy Polak, patrząć na tę jego zadufaną w sobie mordę) co niedobrego chce zrobić, czyli jaki jest program Nowoczerskiej - przejąć władzę ...tfu, doprowadzić do nowych wyborów - przecież nie będzie sobie wyrywał rękawów nad jakimiś pojeb@nymi projektami ustaw dla parobków w tymkraju, on ma bardziej wzniosłe cele - wspomagane braweranem...

 7. avatar

  wiec w trosce o wlasciwy poziom demokracji...ktos juz kiedys powiedział ze "rząd trwa mać"...(w oryginale bylo inaczej)...wiec jedynym sposobem na ryska sa jego kwity bankowe na kampanie..aby zrobilo sie CICHO i spokojnie..nalezy to zrobic..nie bedzie musial jezdzic i namawiac politykow z innych mocarstw by dokonaly spisku zamachu stanu..bo w NORMALNYM kraju...takie cos jest nazywane spiskiem i ZDRADĄ STANU..i karane DOŻYWOCIEM!!!!...a tak to bedzie dalej jezdził i bruzdził..trzeba mu pomoc...strasznie sie chlopina MĘCZY!!!!

 8. ...to wiadomo kto - naczelny strażak PLSu. A jeśli chodzi o ryska, to jeszcze trochę przetrzymać go na bezdechu (bez spodziewanych efektów), a wtedy mocodawcy sami mu sprzedadzą mu liscia w ramach zachety do do głębszych starań ...dla jego następców

 9. JK pozwoli Ryskowi jeszcze chwile POharcowac , a POtem zostanie rozjebany , tzn rozlozony na czesci pierwsze - tak dokladnie , aby ludzie POznali w detalach jego zycie ! POczym nastapi koniec bez prawa do reinkarnacji !

 10. avatar

  byłoby właściwie bez reinkarnacji do 7 pokolenia

 11.    Dzięki za ten podany adres mejlowy czeskiego posła Petr Macha.
  Ja również już wysłałem Mu podziękowanie.

    pzdr

 12. avatar

  ALLELUJA i do przodu..
  (wyslij wszystkim znajomym..)

 13. zanim weszłam na kontrowersje odszukałam stronę Petera Macha i wysłałam podziekowanie za jego wsparcie w debacie. Pokrzepiające, że w parlamencie europejskim trafiają się tacy przyzwoici, rozsądni ludzie jak on.

 14. avatar

  Napisałam zgrabne (tak sądzę) podziękowanie do Petra Macha:-)

 15. Ja także wysłałem e-maila z podziękowaniem za wsparcie w Parlamencie Europejskim.

 16. Oglądam tę debatę. Zgadzam się w pełni z Autorem. A premier Szydło miała wystąpienie na miarę Lady Thatcher. Zaorała towarzystwo. Nawet bez torebki, tylko z broszką.

 17. na temat sytuacji w Niemczech. Ale wiecie jest demokracja, tworzymy razem wspólną Europę...

 18. avatar

  i ta orka w PE powinna się zacząć już od jutra.

 19. avatar

  W torebce ma zapasowe i dodatkowe broszki w razie większych kłopotów ;-)

 20. avatar

  nooooo popatrz...  :-)))
  jednak jest to prawda ze czlowiek uczy sie przez cale zycie...ja dzis dzieki tobie dowiedzialem sie ze jest taki specjalny gatunek bizuterii jak "BIŻUTERIA DYPLOMATYCZNA"...MUSIMY tym tematem zainteresowac wszystkie znane nam osobiscie kobiety i ich bliskich mezczyzn;;mezow;synow;braci..etc..e.tc..

 21. wypowiedzi posła z Krosna Odrz. i Wojewody Lubuskiego dają do zastanowienia.
  Konieczna jest zapora policyjna wojskowa, a najlepiej powszechna i ochotnicza Armia Krajowa.

  Przy niskim stanie Nysy, granice można przejśc prawie w każdym miejscu.

  Co na to Pan Minister Macierewicz i MON?

 22. avatar

  alez to po to wlasnie zorganizowano tą nasiadówkę..stare metody przykrywko-maskirowka sie udała..na swoj sposob..trzech pieprzonych bambusow porwalo 13 latke i gwalcilo ja prze cala dobe...a policja niemiecka ja wysmiała...taki jest poziom praworzadnosci w niemczarni..BYDLĘTA!!
  ale widzisz SA...tu jest jedna najwazniejsza korzysc..wszyscy ktorzy dokladali wszelkuch staran by ten cyrk sie odbyl okazali sie zwyklymi SPRZEDAJNYMI;ZDRADZIECKIMI ŚWINIAMI...i to jest ten plusik....a co do niskiego poziomu nysy...moze byc...ale....zadna armia swiata nie powstrzyma takiego tlumu ludzi...nie ma takiej opcji...a 3 brygady OTK??taniej i prosciej jest rozdac 300.000 szt AK_47 ktore ponoc sa jeszcze w magazynach...

 23. Jak Nysa? Tu gdzie mieszkam granica biegnie lasem, praktycznie bez oznakowania. Dwa razy przez pomyłkę wjechałem do Niemiec, bo źle skręciłem na skrzyżowaniu.

 24. Pan Macierewicz robi nas w ciula - OT ma być kolejnym WP, mówił coś w RM, że nie ma zagrożenia ze strony zachodniej - polecam dzisiejszą wypowiedź prof. R.Szeremietiewa - jego podziwiam niezmordowanie w mówienie rzeczy oczywistych - http://www.radiomaryja.pl/multimedia/obrona-terytorialna-staje-sie-faktem/

 25. ... jeśli tak nie jest w MON, to znaczy dywersja i zdrada.
  Poczekamy do wiosny. Poznamy po czynach ...

 26. tekst. Po przeczytaniu  tego peowskie obszczymury zeżrą się nawzajem. Kupujący /UE/ chłam oferowany przez platfusów rozwinęli papierek i zobaczyli, że oferowany towar, to jedno wiekie g...o
  i,  jak znam niemców, drugi raz się na to nie złapią, a nieuczciwy sprzedawca jest u nich spalony na zawsze.Nie oznacza to, że odpuszczą. Wymyślą inną drogę ataku, ale to wymaga czasu, a wtedy JK będzie już "grzał" na "czwórce.,

 27. Szczerze mówiąc, po przemowie Pani Premier gęba mi się rozwarła od ucha do ucha i dotąd jej przymknąć nie mogę.Przedszkolaki zapewne nie zamkną dziobów jeszcze przez kolejny tydzień dzięki czemu łatwiej będzie im usunąć mleczaki. 
  Dzięki ci Panie Boże za Panią Premier. Ta poprzednia (zapomniałem nazwiska) do pięt jej nie dorasta.

 28. To musi być tragedia dla lemngów:

  https://twitter...

 29. avatar

  już zdradzać własny kraj to fachowo a nie dać taką popelinę jak te obszczymurki ;)

 30. POtrafia tylko sie do unijnej kasy ustawic.

  Bardzo byli niezadowoleni z obecnosci kamer na spotkaniu z Pana Premier przed debata a juz przygwozdzeni w windzie wyraznie mieli dosyc co poniektorzy.

  Wiekszosc PO ucieklo z sali. Dezercja. Totalna.

 31. avatar

  podobno dziennikarz.

  Ale jak ktoś nie wie jak naprawdę było w Brukseli  muusi posłuchać Żakowskiego.
  Nie rozumiem jednego durnia co to mówi, że PiS wygrał. 
  Przecież nie było gry, loterii ani losowania, były wybory i PiS został wybrany przez Polaków na swoich przedstawicieli do Parlamentu i Rządu.
  A tak nawiasem mówiąc gdyby nie zmiana w TVP i transmisja dostalibyśmy na ekran bencki jakie "dostała" Premier Szydło od NRD-ówek

 32. Gdzie kapusie z PO, z których podjudzenia odbyła się debata. Pochowały się skunksy do lisiej nory? Co byście nie pisali, Szydło dała radę.

 33. avatar

  na pewno nie siedzą w szafie. Ona już jest zwyczajowo zajęta przez Tuska :)

 34. Rysiek , POmimo tego , ze sie zaszyl na drugim koncu swiata  wlasnie zostal odnaleziony przez WC !

 35. avatar

  uwaga premier Szydło o klaskaniu w kontekście demokracji :)

 36. i to wcale niezbyt przewrotnie, że nie oglądałem debaty, chociaż miałem taką możliwość, bo całe dnie siedzę w domu na dupie i nikt mi nie zabrania. Ja czuję ogromne znużenie, a ponieważ jestem osobą, którą bardzo interesują informacje i njusy, przeważnie oglądam już od 6 rano, aż do późnej nocy, to co może czuć zwykły Kowalski? Znużenie, potworne znużenie, łeb mu pęka, odruchowo łapie pilota i przełącza na "Rolnika szukającego żony" lub podobne w tym guście wydarzenia medialne.
  Jest jedna korzyść z tej ucieczki od pudła - otóż robię stronę www mojej starszej i poznałem tajniki najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Mamy więc nici mono, screw, duo, triple, tornado, cog 3D, combi two directional oraz kwas hialuronowy i jego pochodne. A co? Może sobie na starość podciągnę to i owo lub dam wstrzyknąć tu i tam:-)
  Jest dobrze i będzie tylko lepiej. Na nic zdały się targowickie numery, na próżno silono się na dowcip lub grozę, Kaczor, a my z nim, robimy swoje.

 37. ....w 2004r po referendum europejskim chyba jedyny w okolicy odpaliłem z radości kilka petard .ale ze mnie głupi ciul wtedy był!Ta debata w parlamencie UE pokazała jaki to syf .Na szczęście próba upokorzenia POLSKI obróciła się przeciwko POmysłodawcom.
  UNIA sypie się a ONI udają "zatroskanych' o losy POLSKI. Jestem ciekawy jaki będzie ich następny krok,bo tak łatwo nie odpuszczą .Ale jedno jest pewne mając TAKICH przywódców możemy spać spokojnie ,nie sprzedadzą NAS!

 38. avatar

  Eurolewactwo z PE ma problem nie do ugryzienia: dojmujący brak szarych komórek w korze mózgowej. Moi faworyci z dzisiejszej debaty to zieloni. Totalna nędza umysłowa. Podobały mi się antyniemieckie nastroje wśród europosłów z Francji. Profesor Legutko ruled, ale to nasz człowiek więc nic dziwnego. Bezczelnością i butą popisał się były premier Belgii Guy Verhofstadt, który do tej pory powinien się wstydzić z powodu kompromitacji ichniego wymiaru sprawiedliwości i dużej części klasy politycznej z czasów afery pedofilskiej z M. Dutroux w roli głównej. Sympatycznie poparł nas brytyjsko-hinduski konserwatysta Syed Kamall, a Czech Petr Mach zmienił obywatelstwo na polskie:-)

 39. faworyci + totalna nędza umysłowa
  podoba mi się ta gra słów:)

 40. avatar

  (-_-)

 41. avatar

  przeżywają lekki szok z naszymi chłopakami od piłki ręcznej :) Oby wytrzymali w takim stylu do końca.

 42. To się nazywa Klasa Poltyczna. Pani Premier Kulturalnie pozamiatała towrzystwo. Dziękujmy :)
  Pierwszy raz oglądnałem wystąpienie w PE i powiem tyle. Nie wiedziałem, że tam aż tylu idiotów. Takiego bełkotu też dawno nie słyszałem. Przy niektórych tam to Szczuka i Kim wyglądałyby na światłe intelektualistki.
  Nasz sejm to jednak jeszcze wersal.
  Komentarz faszystowskiego pijaka bez matury n/t klaskania i odpowiedź Premier też mu pewnie poszła w pięty :)
  W możliwie najszybszym czasie powymieniać tych zdrajców z PO nie reprezentujących naszych interesów w PE i będzie początek nowego...już jest.
  ps. Spodobał mi się komentarz z tt "jeżeli tak wygladaja 'marionetki' Kaczyńskiego, 

  to jak wielki musi być człowiek pociagajacy za sznurki. "

 43. avatar

  "jeżeli tak wygladaja 'marionetki' Kaczyńskiego, 

  to jak wielki musi być człowiek pociagajacy za sznurki. "

  Bardzo zgrabnie powiedziane i jakże prawdziwe:-)

 44. avatar

  Jaki lalkarz takie marionetki ;)

 45. My to wiemy. Ale niektórzy chyba jeszcze nie ochłonęli a tu nowy cios. Jak żyć?

 46. Spodziewałem się, że PBS będzie miała świetne wystąpienie, ale nie przypuszczałem, że aż tak. Wyobraźcie sobie, nikomu tu nie uchybiając, ale jak byście byli na jej miejscu, czy byście nie narobili w majty stojąc przed takim audytorium (trybuny były pustawe, ale podejrzewam, że TV w Europie oglądało sporo ludzi). Nerwy, presja, konieczność stawienia czoła mega lewactwu i naszym zaprzańcom. Kołchoz myślał, że ten PIS to ciemnota, prosta i głupia, kto tam w tej zacofanej Polsce został, no kto skoro zagospodarowali  największego inteligenta Donka, creme de la creme.  A tu zonk, wyszła pełna czaru, dojrzała, elegancka, skromna kobieta, wspaniale modulujaca swoją wypowiedź, poważną, bez banału. Kobieta sprawiająca wrażenie wyjątkowo wiarygodnej. Wbrew pozorom, odpowiadająca na każde pytanie, wspaniale ripostująca, szczególnie  Schulzowi o oklaskach, a także w ostatniej wypowiedzi, o czekaniu na opinie komisji weneckiej. Jej wystapienia to perełki oratorskie. Pierwszy raz oniemiałem po jej wystapieniu w trakcie konwencji PIS na której przedstawili PAD. 
  Wczoraj PAD przy Tusku wyglądał jak Szydło przy zielonoeuroposłach. ZAORANI.
  O januszach marketingu politycznego (copy right Ł.Warzecha) z PO  nie wspomnę, bo nie ma oczym mówić. ZAORANI Chodzą słuchy, że w geście sprzeciwu przeciwko PE europosłowie PO wyszli z sali i ustawili na schodach kartoniadę. Nikt nie wie co tam było napisane, bo nie znają polskiego, z ci co znają też nie byli pewni, o co konkretnie im chodziło, bo coś tam z literami było nie tak.
  Ach... życie, cudnie jest.
  PS Beacie wróżę wielką karierę w Eurokołchozie. I niech nareszcie nikt nie miałczy, że PIS oszukał wyborców, bo mnie jako wyborcę też nie raz oszukano. Jak głosowałem za wstąpieniem Polski do EU, nie powiedziano mi, ze na jej czele może stanąć jakieś nieokrzesane chamidło bez matury.  

  Pozdrawiam wszystkich. Szczególnie gosodarza, czytam pilnie wszytkie artykuły i codziennie czekam na nową dawkę jego inteligentnych przemysleń. Dzięki, to był dla nas piękny dzień, a zdrajcom należało się, chcieli to mają. A teraz wara od naszego rządu.

 47. Targowica nie odpusci, juz zapowiadaja ciag dalszy. Nam sie wydaje ze powinni sie wstydzic, ze dostali po nosie, ale to bezwstydne s...syny walczace o koryto. Pytanie do czego jeszcze sie posuna? 

 48. avatar

  to chyba BIAŁOŁĘKA

 49. kochana Pani Beatko. To było piękne w Pani wykonaniu i całkowicie profesjonalne. Bez cienia emocji i krztyny tremy. Przemówienia Męża Stanu, dostojne; bez czytania z kartek, konkretne, wyważone i celne. Polska Racja Stanu przedstawiona w pigułce. Mogę wam /tzn. PBS/ przedstawiać wszelkie info na temat tego ,co się dzieje w moim kraju, mogę rozmawiać o problemach EuroKołchozu, który rencami Merkel sami wywołaliście, lecz na zasadzie równości i nigdy z pozycji stojącego w kącie. Dotarło ...? 

 50. Masz 100% racji, wg mnie Beata ugrała 3 ważne sprawy, bo nawet jeżeli nie przekonała ich co do racji w szczegółach, to pokazała, że Polską nie rządzą nieokrzesane prostaki, odziane w niedźwiedzie skóry, ale wiedzących co chcą zrobić, mających wizję. Wyszło niechcący, że PO to  banda krętaczy. No ale przede wszystkim jej wystąpienie nie miało cienia wrażenia przesłuchiwanego oskarżonego, który ze skruchą przeprasza, że żyje. Brawo dla naszej Premier.

  Przy okazji wyszła miałkość niektórych poglądów (przepraszam, ale zwłaszcza pań).
  Natomiast targowica drugi raz będzie miał gorzej, najgorsze co może przygotować to krwawą jatkę a'la kijowski majdan. Trzeba się za to brać i przestrzegać gdzie się da i wyprzedzić ich ruchy. Od marca, kwietnia mogą zacząć ustawiać jakieś budki i namioty. Ich determinancja i forsa Sorosa mogą wyrządzić wiele złego. Ale dzisiaj świętujmy. Jest dobrze, jakaś gwiazdka nad nami czuwa.
  Piszę i oglądam mecz, wygraliśmy kurcze, dodatkowe święto.

 51. Strony