Kaczor, spokojnie wrzucaj trójkę i wciskaj gaz. PO i Niemcy strzeli sobie w… stopę!

Prześlij dalej:

Uleganie pokusom zawsze źle się kończy. Miałem zamiar lecieć w ciemno, że poza nudnym spektaklem nic się w Parlamencie Europejskim nie wydarzy, ale zachciało mi się raz być poprawnym politycznie i wypowiedzieć się „po obejrzeniu”. Strata czasu, daremny trud i poza paroma detalami, które wywołały uśmiech na twarzy, do niczego spektakl europejski się nie nadawał. Więcej powiem! Przemówienie Beaty Szydło na moje ucho było strzelaniem z armaty do wróbla, należało wyjść i powiedzieć w języku dyplomacji jakiś dowcip polityczny, podsumować technokratyczną puentą i tyle wszystkiego. Premier Szydło dała mocne przemówienie, ale to był wykład dla studentów odczytany w przedszkolu. Potem nastąpiła seria wypocin rozmaitych i chciałbym kogoś wyróżnić, tylko nie mama pojęcie kto by to miał być. Nawet przyjazne wystąpienia Polsce nudziły nieludzko, zawierały okrągłe zdania pozbawione treści wszelakiej. Uśmiechnąłem się pary razy, najszerzej gdy jakiś Hindus (chyba) mówił o ojcu Schulza. Ta błahostka to podwójna szpila w polskim kontekście, nagle się okazuje, że pełna tolerancji Unia grzebie w życiorysach i nikt nie jest specjalnie oburzony, ani nie zgłasza posła do komisji etyki. Po drugie, mamy jasność, że nie ma żadnej polskiej histerii i gnębienia Niemców, skoro Hindus dołożył do pieca znacznie bardziej. Drugi raz się uśmiechnąłem w trakcie wystąpienia enerdowskiej deputowanej, bodaj z „Partii Zielonych”. Owa egzaltowana Niemka, zapewne z niewiedzy, a być może w bezczelności swojej stwierdziła, że problemami w Polsce są zatroskani nie związani z polityką, zwykli obywatele, jak pan Mateusz Kijowski. Kto wie, czy ten blamaż nie jest najbardziej dosadnym obrazem poziomu ignorancji, który napędza cały ten europejski bełkot.

Oddzielną kategorię uśmiechu zapewnili Korwinowcy, no muszę przyznać, że tutaj zdarzyło mi się parsknąć śmiechem i to nie przy wystąpieniu samego JKM, które było sztampowe, ale wcześniejsze wypowiedzi kolegów. Sprowadzały się słowa klubu JKM do sformułowania, że rząd polski musi robić coś niezwykle dobrego dla Polski i narodu polskiego, skoro Unia podniosła taki lament. Takie perełki zawsze się przedostają do mediów i z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że któryś z klubu JKM zostanie gwiazdą niemieckich, brytyjskich i francuskich serwisów. Tyle śmiechów, teraz cofnę się na chwilę o krok, bo w trakcie pisania zdarzyły się nowe i tym razem poważne rzeczy. Przemówił Profesor Legutko i było to coś pięknego, jakby ktoś wyrywał z mojej głowy słowo po słowie i właściwą intonacja przekazał do widomości publicznej. Dla tego wystąpienia warto było się katować całością. Przekaz Profesora wzmocniła końcową mową Beta Szydło i te słowa nie były skierowane do Brukseli, ale do Polski. Pięknie wybrzmiała deklaracja naszej woli bycia Polakami i zachowania suwerenności. Dobitne podkreślenie, że z tej drogi nie zejdziemy kończą brukselskie wygłupy. Odbył się śmieszny teatrzyk na polityczne zamówienie PO i innych utrzymanków, głównie niemieckich sponsorów. Trafiło się ta imprezę zgermanizowanemu Tuskowi, jak ślepej kurze ziarnko. Gdyby nie walcząca o życie Merkel, do tej debaty na pewno, by nie doszło. Merkel jest wyrachowaną enerdowską aktywistką, ona do wróbli nie strzela z armaty, ale z wiatrówki. Tusk mógłby wyżebrać jakiś komentarz Merkel lub jej ministra, który potem w Polsce dałoby się mielić przez tygodnie.

Strony

53720 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

60 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  z tych króciutkich wskrzeszeń... ;)

     Pętaki z PO, Nowoczesnej i ten pajac Kijowski poszli na czołówkę i zderzyli się ze ścianą :)
  Życzyłam im przed debata, aby staneła im oscią w gardle. Nawet nie przypuszczałam, że moje życzenia ziszczą się z nawiązką !

  Brawo pani premier B. SZydło.

  Świetne wystąpienie R. Legutko, kilka fajnych bo konkretnych i przyjaznych wystapień innych europosłów. Pustosłowie eurolewaków biło po oczach!!

 2. avatar

  że wykształcona i inteligentna kobieta musi się fechtować z takim nieukiem bez matury

 3. Od początku wydawało mi się, że wpuszczenie Szydło i Dudę do PE to jak wpuszczenie Lisa do kurnika. Dotąd mozna ich było obrabiać z Berlina, NY, Tel Avivu bez możliwości riposty z ich strony. Pozwalając na debatę wrogowie Polski pozwolili im na zaprezentowanie swojego punktu widzenia i swoich racji bez pośredników. Jeśli teraz dojdze do tego TV Poland24 to może być ciekawie. Tym bardziej że wiosna w Europie może być już z zapachem prochu. No bo skoro do kontrolowania GG wystarczyło 16000 Niemców to 2 mln emigrantów pozwala objąć im władze gdzie chcą i kiedy chcą.

 4. avatar

  o 400 emigrantów  to szkoda, że Pani Premier nie odpowiedziała, że do do przyjętego miliona ukraińców (cholera wie po co) czeka nas jeszcze przyjęcie  miliona rodaków z państw posowieckich. I to jest dla nas najważniejsze. 

 5. avatar

  najmocniej wybrzmialy stanowiska niemieckich "kobiet" w parlamencie...takiego zidiocenia bym sie nie spodziewal jak zyje!!!!....a co do naszego "POdwórka" to zgadzam sie z przyspieszeniem biegu walca..rysiek z grzeskiem zaczna sie walic po mordzie az milo...kto wie??moze nawet sasiadujacy z ich biurami poselskimi szklarze niezle zarobią...zgadzam sie z jednym z moich idoli..panem Adolfem Kudlinskim...schetyna nie zostanie szefem platformy...a co do ryska to...niech sie wykarze jakis ambitny dziennikarz sledczy i wyciagnie jego kwity na kredyt kampanijny...bo tego cyrku bez TRAMALU 150mg ogladac sie juz nie da...
  martwi mnie jedno...w strachu o wlasne d...y by nie probowali zrobic czegos naprawde niedobrego....
  edit..
  PODAJE NAMIARY NA europosła PETRA MACHA ...WYSLIJMY MU PODZIEKOWANIE ZA TA KARTKE PRZYPIETĄ W KLAPE MARYNARKI Z NAPISEM "JESTEM POLAKIEM"...ja juz wyslalem...czekam na odzew z waszej strony...
  www.petrmach.cz...  

  edit nr2.powyzszą inicjatywe "zmałpowalem" od innego znamienitego blogera Lech "Losek" Mucha

 6. rysiek w końcu już oficjalnie chlapnął (czyli to co od dawna wie każdy Polak, patrząć na tę jego zadufaną w sobie mordę) co niedobrego chce zrobić, czyli jaki jest program Nowoczerskiej - przejąć władzę ...tfu, doprowadzić do nowych wyborów - przecież nie będzie sobie wyrywał rękawów nad jakimiś pojeb@nymi projektami ustaw dla parobków w tymkraju, on ma bardziej wzniosłe cele - wspomagane braweranem...

 7. avatar

  wiec w trosce o wlasciwy poziom demokracji...ktos juz kiedys powiedział ze "rząd trwa mać"...(w oryginale bylo inaczej)...wiec jedynym sposobem na ryska sa jego kwity bankowe na kampanie..aby zrobilo sie CICHO i spokojnie..nalezy to zrobic..nie bedzie musial jezdzic i namawiac politykow z innych mocarstw by dokonaly spisku zamachu stanu..bo w NORMALNYM kraju...takie cos jest nazywane spiskiem i ZDRADĄ STANU..i karane DOŻYWOCIEM!!!!...a tak to bedzie dalej jezdził i bruzdził..trzeba mu pomoc...strasznie sie chlopina MĘCZY!!!!

 8. ...to wiadomo kto - naczelny strażak PLSu. A jeśli chodzi o ryska, to jeszcze trochę przetrzymać go na bezdechu (bez spodziewanych efektów), a wtedy mocodawcy sami mu sprzedadzą mu liscia w ramach zachety do do głębszych starań ...dla jego następców

 9. JK pozwoli Ryskowi jeszcze chwile POharcowac , a POtem zostanie rozjebany , tzn rozlozony na czesci pierwsze - tak dokladnie , aby ludzie POznali w detalach jego zycie ! POczym nastapi koniec bez prawa do reinkarnacji !

 10. avatar

  byłoby właściwie bez reinkarnacji do 7 pokolenia

 11. Strony