Jesteś cipą? Głosuj na PO!

Prześlij dalej:

Na początek podam definicję słownikową i nie robię tego z ostrożności procesowej, ale kieruję się przeświadczeniem, że braki intelektualne powodów i oskarżycieli prywatnych znów mogą wziąć górę nad intencją autora. Cipa – o kimś niezaradnym lub niezdarnym. http://sjp.pwn.... Gadka szmatka Donalda w Sopocie w całości była skierowana do cip obojga płci. Tusk pozbierał wszystkie cipy, od lewa do prawa, co nie jest niczym nowym, i obiecał im, że jeśli tylko zachowają cechę naczelną to znajdzie się dla nich miejsce na listach i wśród sympatyków PO. Kolekcja zebrana według jednego kryterium wygląda naprawdę imponująco i przygnębiająco jednocześnie. Cipy będące zwolenniczkami silnej Polski będą obdarzone błogosławieństwem lidera. Zaraz za tymi pogubionymi „narodowczyniami” pojawiają się niezdarni miłośnicy internacjonalizmu europejskiego. Fani kościoła łagiewnickiego i popkulturowi wyznawcy Jana Pawła II zostali zaproszeni i na listy i do urn, ale nie można robić przykrości laickim hermafrodytom, którzy ciągną w zwartym szeregu za łagodnie wierzącymi, bo tak wypada. Odrobinę zebrało się mięczakom zafascynowanym „koncepcjom” Lecha Bolesława Wałęsy, twórcy NATO-bis, jednak za sekund pięć Donald otarł łzy poszkodowanym i jednocześnie zachęcił przeciwników, by wzięli „koncepcjem” na bary i wspólnie nieśli w jednym kierunku, nie pytając jaki on będzie. Smutne oczy Michała Kamińskiego Donald rozweselił jakże znamiennym hasłem: „Nieważne skąd cipo przychodzisz, my tu wszyscy jesteśmy cipami i skądś przyszłyśmy”. Strategia jak strategia, na moją intuicję i oko wcale nie taka głupia, ale ma jedną wadę. Gdy Kaczor mobilizuje twardy elektorat, co samo w sobie jest odrobinę idiotyczne, bo co znaczy mobilizować najwierniejszych z wiernych, tacy oni twardzi, Donald Tusk odwołuje się do wszystkiego, co się rusza i jest cipą. W tym jeszcze wady nie ma, ta się pojawia dopiero wtedy, gdy uświadomimy sobie kim jest cipa, ewentualnie wrócimy do słownikowej definicji.

Oprzeć całą strategię na niezaradnych i niezdarnych, to z definicji wygląda na desperację. Dodatkowo zbieranina byle jakich wzajemnie się wyklucza, bo każda grupa jest cipowata w innym obszarze działań. Zdaję sobie sprawę, że kolejny raz prezentuję się jako „skandalista”, „prowokator”, „zbieracz klikalnosci”, ale jeśli nawet tak jest, to mam tylko jedno pytanie. Naprawdę jestem jedynym cynikiem w całej sieci, czy może jednak poprawność polityczna zatyka przeponę? Ilu w Polsce myśli tak, jak sobie swobodnie piszę? Mam nadzieję, że parę milionów, a nawet jestem tego pewien, tylko czy wśród nich-nas, nie ma cip? Obawiam się, że są i to w znamienitej liczbie. Nadchodzące wybory da się wygrać dwoma czynnikami: niska frekwencja i zwartość szeregów. Tę pierwszy czynnik mamy niemal pewny, zatem płacz po „moralnym zwycięstwie” możemy-możecie kierować tylko i wyłącznie pod własnym adresem. Donald od siedmiu lat robi to samo i na tym samym wygrywa – liczy na cipy we własnych szeregach i ocipienie w szeregach przeciwnika. Nie liczyłem, ale myślę, że jakieś 1010 razy pisałem o Unii Europejskiej w takim duchu, jakbym pisał o ZSRR, tylko trzeba wiedzieć czym jest publicystyka, a czym polityka. Początek końca idola cip może nastąpić tylko i wyłącznie w warunkach porażki idola.

Strony

20702 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. Może warto przypomnieć jak partia jedności narodu transferów dokonywała. Mamy tam konglomerat wszystkiego z wszystkim - dobry temat na spot wyborczy ok. 20 - 22 maja.
  Marian Krzaklewski
  Radosław "Radek" vel "twitter" Sikorski
  Krzysztof Hołowczyc
  Dariusz Rosati
  Aśka Kluzik Rostkowska
  Bartuś Arłukowicz
  Misiek "Misiek" Kamiński
  Stefan Niesiołowski z ZChN
  Bogdan Wenta
  Otylia Jędrzejczak
  Jagna Marczułajtis
  Roman "Kosa" Kosecki

  Paweł Poncyljusz, Kazimierz Marcinkiewicz, Monika Jaruzelska i Roman Giertych - rezerwa strategiczna partii jedności narodu. 

  Trwają intensywne negocjacje z postępową częścią episkopatu, naczelnym muftim Miśkiewiczem, a takze z prezydentem Wrocławia Dutkiewiczem, prezydentem Gdyni Szczurkiem, prezydentem Katowic Uszokiem, mały problem powstał z prezydentem Majchrowskim po wyczynach męża swojej żony - Pana Walczaka. 

 2. Czy znajdzie się słownik, który ma taką samą definicję dla słowa dupa jak dla cipy?
  Dupa obojga płci brzmi lepiej dla normalnego ucha i poważniej. Przy czym znaczenie pozostaje.

  Nie, no nie mogę pisać dalej - ze śmiechu - cipa obojga płci głosuje na PO. Hit wieczora!

 3. "Wielu z nas" myśli tak samo, czy to samo, ale to Ty piszesz swobodnie,a "wielu z nas" może się tylko swobodnie pod Tobą podpisać.
  Oprócz cip zapatrzonych w PO, na usługach Tuska jest całe stado ch..i/-ów  płci obojga wyposażone w masowe środki rażenia i od lat doskonale wiemy  jak trudno jest zwalczyć ich oręż wyprodukowany przez przemysł pogardy. Twoje teksty znakomicie neutralizują ten jadowity, ale mimo wszystko przestarzały już sprzęt propagandy pasożydów. Tylko ten zasięg. Aż szkoda...

  Myślę, że "wykończenie" - oby jak najszybsze - sprawy mrówki i melona gwałtownie zwiększy ten zasięg, że ta sprawa będzie polskimi "taśmami Gyurcsany'ego".
  Może okażę się dobrym prorokiem.

 4. ubóstwo intelektualne, mentalność alfonsa i osobowość kacapa.

 5. avatar

  "Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał"
  stąd osiągane polityczne rezultaty.

 6. Miałem nie głosowac, bo żadna partia w Polsce dla mnie się nie nadaje, ale pójdę żeby napluć Tuskowi do zupy i podsypać trochę piachu w tryby systemu.
  Nie ma niestety innego sposobu na okazanie swojego obrzydzenia do krajowej władzy.

 7. avatar

  Jest jeden argument - obecni nienawidzą ewentualnych. Mnie wystarczy. A co będzie? Tego nie wiem i dlatego chciałbym sprawdzić.

 8. Zwycięstwo PiSu w wyborach unijnych praktycznie nic nie zmieni, ale byłoby pierwszym kroczkiem we własciwym kierunku. Tym kierunkiem jest  pogonienie bandy panującej. Banda następna musiałaby rządzić inaczej, chcąc czy nie chcąc.
  W obecnej sytuacji każde "inaczej" oznacza automatycznie "lepiej".

 9. To pisała nadzieja i przyszłość partii, sam cipny kwiat:
  http://pl.tinyp...
  Głupie to takie, że porównanie cipę obraża ...

 10. avatar

  Jeżeli PIS przegra wybory do "PE" to nastąpi efekt kuli śniegowej, będą przegrywać kolejno wszystkie pozostałe głosowania, aż do całkowitej marginalizacji partii. Do jej upadku.
  Ludzie zaczną szukać kogoś innego, kto zagwarantuje podstawy państwa prawa, podstawy.
  A reszta zwyczajnie zleje wszystko ciepłym m....m.

 11. Strony