Reklama

Kiedy zakładałem Kontrowersje i to był proces, który nie jest p

Kiedy zakładałem Kontrowersje i to był proces, który nie jest porównywalny z karierą pucybuta, bo nawet pasty i szczotki nie miałem, jeden z głosów był taki, że to szaleństwo. Jest już w sieci gęsto, jest Salon24, jest textowisko.com. Textowisko umarło właśnie , Salon24 niezmiennie dogorywa jako platforma polemiki w ramach jednej opcji politycznej okraszanej sporami panów redaktorów i kilku polityków. Spokojnie nie będzie ani o mnie ani o mojej genialności, ani chyba nawet jak to się robi. Będzie o tym, że przez niecałe dwa lata ten Portal, który powstał z niczego ma swój trwały ślad w tak zwanej blogosferze, w tak zwanych mediach i w tak zwanych nagrodach roku i ten ślad na dupie wszystkich środowisk jest wypalony. Niemniej i ten Portal nie jest wieczny, aby utrzymać to co się udało zbudować trzeba się rozwijać, każdy krok w tył to jest kierunek w stronę nekropolii.

A My niestety stoimy w miejscu, zarówno tak zwana klikalność jest kamienna, jak i piszący przybywają w tempie ślimaczym, o czymś takim jak finansowanie nie warto wspominać. Sprawy podpowiadają, że Portal spełnia wszystkie warunki, aby się zaczął cofać, do czego oczywiście nie zamierzam dopuścić, ale sam już chyba nie dam rady. Z praktyki wiem dwie rzeczy. Pierwsza jest taka, że można liczyć góra na 30 ludzi kiedy się o coś prosi i mówię o takim poziomie zaangażowania, które nazywa się „pomożemy”. Druga rzecz jest taka, że mam już dość, jestem wypalony jeśli chodzi o pomysły i akcje marketingowe. Generowanie kolejnego syfu ciągle jest skuteczne i proszę mi wierzyć, że nic tak nie działa jak zadyma. Cipa Marczak zapłacił nam 8 tysięcy kliknięć i sam się prostaczek o to prosił. Na W24 zarobiliśmy kolejne parę tysięcy, ale jak słusznie wielu zauważa, takie akcje przyciągają tylko mięso armatnie i wojowników, spokojny człowiek unika podobnych klimatów.

Pomysły na Portal w gatunku, nie się Kurka uspokoi to jest samobójstwo, mówiąc wprost i bez fałszywej kokieterii 60% kluczowych zapytań w google dla Portalu to wariacje od nicku Matka Kurka, 30 wokół konrowersje.net . Zatem to ciągle jest silnik tego portalu, ale już taki zajechany, z tego więcej się nie wyciągnie. Pomysły powinny być kierowane w kilka miejsc, o których nie bardzo mam pojęcie, ale wiem tyle, żeby wiedzieć czego trzeba od zaraz. Dwie najważniejsze sprawy to promocja przy pomocy dostępnych narzędzi takich jak: twitter i te wszystkie agregatory. Druga ważniejsza to treści unikalne, a jest tu kilku ludzi, którzy potrafią to robić. Mówiąc krótko chodzi o pisanie takich artykułów, które nie są publicystyką, ale tajną fachową wiedzą. Na przykład jak się buduje akcelerator atomowy, albo zdanie wielokrotnie złożone. Taki artykuł potrafi zdziałać cuda. Jeśli treść jest mało popularna, to wbrew pozorom nie jest tak, że rzadko się w nią klika, wręcz przeciwnie, przez to, że jest mało popularna google pokazuje taki tekst na pierwszym miejscu i to generuje duży ruch.

Chodzi o to, że jeśli Kontrowersje.net są jedynym Portalem, gdzie jest wytłumaczone jak domowym sposobem postawić na podwórku Pershinga, to jest królem sieci. Każdy z Was czymś się zajmuje zawodowo, zna jakieś mało popularne tytuły książek, jakieś matematyczne, czy fizyczne teorie, potrafi układać ikebany, albo wycinać kurpiowskie serwetki. Wystarczą krótkie artykuły w dziale hobby, czy inna kultura i sztuka, aby metodami cywilizowanymi i jakościowymi poprawić ilość. Muzyka, sport, kultura, unikalne treści, anegdoty, porady językowe, wszystko to się i Nam przyda i przyda się Portalowi. To jest przeciwwaga dla akcji pod tytułem „nikt nam nie podskoczy”, to jest też oaza dla poszukujących spokoju. I tylko jak zwykle jeden problem?

Czy Wam się będzie chciało? Jeśli Wam się nie będzie chciało, skończymy jak textowisko. Pomyślcie i jeszcze jedna ważna uwaga, mianowicie strach przed publikacją. Olejcie strach. Wiecie, że Portal na hasło „szyfrant Zielonka” ma kilka tysięcy kliknięć? Nie wiecie? No to Wam jeszcze powiem, że one się wzięły z jednoakapitowych historyjek redakcji. Piszcie bez strachu. Na koniec uwga techniczna bardzo ważne jest coś takiego: Matka Kurka to geniusz. Już nie tak ważne, ale równie pożyteczne jest coś takiego: Kochanki Napoleona. Rozumiecie w czym rzecz? Linkujemy ciekawe frazy adresem głównym, a jeszcze lepiej adresem artykułu, to zajmuje dosłownie 2 i pół sekundy i możecie te frazy wplątywać w tekst z zamiarem, albo pisać swobodnie i poszukać na koniec tekstu ciekawych rzeczy. Ważne jest też druga rzecz i to Was na pewno pocieszy, w takim teście nie można przesadzać, na format A4 nie więcej niż 5 linków. Pomożecie?
 

PS Nie tylko te krótkie, ale każdy tekst powinien zawierać linki do Naszego Portalu, najlepiej jeśli terść linku jest atrakcyjnym hasłem i prowadzi do innego arytkułu na Portalu związanego kontekstem. Na przykład jak zlinkujemy taki tekst Lajkonik, to mamy tu cykl Quackie i tam odsyłamy.Wcześniej chyba nie dość dokładnie pisałem. Bardzo Was proszę o takie linkowanie, wystarczy trzy linki w każdym tekkście, nie więcej jak 7. To naprawdę bardzo pomoże.

Reklama

14 KOMENTARZE

  • Oczywiście, że ma i to bardzo
   Oczywiście, że ma i to bardzo duży sens, bo takie treści w starszych artykułach google już zindeksowało, a staż materiału w sieci ma olbrzymie znaczenie. To nawet lepsze działanie niż na bieżąco, choć bieżące też jet bardzo ważne, bo gros ludzi poszukuje aktualności.

 1. Masz jako takie rozeznanie w
  Masz jako takie rozeznanie w tym rzemiośle więc mogę się mylić ale zauważyłem że brak wyrazistego pisu ogranicza twórczość publicystów. Jesteś nadal kojarzony z “politycznym” i nie wiem dlaczego ktoś miałby szukać danych o pershingu właśnie u ciebie kiedy w sieci istnieją całe masy takich poradników. Wiosna również robi swoje, ludzie wychodzą z domów i zaczynają żyć inną energią.
  Czytelnictwo spada w Polsce, polityka cichnie, aura na dworze.. – to wszystko może składać się na problem związany z zainteresowaniem. Podchodząc do tematu zdroworozsądkowo musiałbyś zaoferować ludziom to czego oni potrzebują – nie tyle wartości co zwykłego powietrza – chleba powszedniego;)
  Nie lubię krytykować ale stałeś się nieco przewidywalny co samo w sobie nie jest złe ale złe jest to że trudno czasem za tobą nadążyć.
  TVN zamyka publicystykę na lato i oferuje jakieś tam dziewice. Nie chcę niczego sugerować ale dla TVN pracują tęgie głowy od marketingu. Chcąc zachować poziom nie zachowasz publiki, to już prawda do bólu popularna. Jakość słabo sprzedaje się.

  Jesteś jednym z tych celebrytów którzy jeszcze rozmawiają z ludźmi więc może to jest siła przyciągania ? Portal w którym można byłoby pogadać z politykami czy sławami to jest jakiś magnes.
  Na twoim miejscu wyluzowałbym trochę w kwestii przejmowania się statystyką, nic nie jest wieczne ale ludzie którzy chorują często zdrowieją a niekiedy nabierają nowych ciekawych właściwości. Swoją obecnością tej statystyki nie przysparzam ci ostatnio ale zaglądam tutaj głównie chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie – co o tym myśli Matka Kurka ?
  Trafisz w temat jest ok, nie trafisz zajrzę później.

  Trzymaj się więc;)

 2. pomoc
  Masz przyciski AddThis?
  Bywają pomocne.

  Masz zaprzyjaźnionego dziennikarza?
  Bywają pomocni.

  Napisz zjadliwie, ale wypunktuj tak ostro np. święta krowę Machulskiego, ale wiesz, bez tych swoich cip i kurew.
  Może pomóc. Ale nie musi.

  Bywasz na forum TVNfakty?
  Może pomóc.

  Wpadanie ze skrajności w skrajność nie pomoże.

  Ja sam myślę, jak tu pożenić Kontrowersje z Maddogowem, ale na razie kompletnie nie mam pomysłu.
  Przyznaj, że Maddogowo+Kontrowersje razem mogłyby stać się czymś rzeczywiście mocnym, no.

  To nara.

  Chcesz kontaktu, to w razie czego pisz maila, w Maddogowie jest namiar. Przez forum nie będę gadał.