Jak Prezydent Andrzej Duda kazał Jerzemu O. na nartach z Pałacu zjeżdżać!

Prześlij dalej:

Historia przekazania przez Prezydenta Andrzeja Dudę nart na aukcję Fundacji WOŚP, to kwintesencja patologii życia publicznego w Polsce, która zawiera wszystkie elementy i cały schemat ogłupiania ludzi. Niby mamy do czynienia z błahostką, bzdurą totalną, ale właśnie z takich nic nieznaczących epizodów robi się w RP III rację stanu, ku uciesze gawiedzi. Zacznę od końca, jak 90% dziennikarzy i chyba jeszcze więcej komentujących w Internecie. Bez najmniejszej pompy, jakiegokolwiek zadęcia, oficjalnego komunikatu, czy nawet krótkiego „Siema”, Prezydent Andrzej Duda przekazał swoje podpisane narty na licytację Fundacji WOŚP. Zewsząd rozległy się dowcipne, pełne oburzenia i w najlepszym razie obojętne komentarze. Dowcipni darli się wniebogłosy, że „sekciarz smoleński”, „marionetka Kaczora”, „morderca demokracji” i „zamachowiec konstytucyjny” załatwił „Pisdzielców”, którzy krytykują WOŚP. Oburzeni nie mając pojęcia o czym mówią i piszą, wygłaszali moralne tyrady zarzucając Andrzejowi Dudzie dobrowolne wspieranie oszustwa, ocieplanie wizerunku kosztem pryncypiów i w końcu tani PR, który nie licuje z powagą urzędu. Obojętni kwitowali rzecz krótko – trudno, dał to dał, jego sprawa i te słowa najlepiej oddają przebieg wydarzeń zakończonych licytacją prezydenckich nart na Allegro. Jak nie wiesz o co chodzi, to się nie odzywaj! Słyszałem te słowa w dzieciństwie po sto razy, bo taki byłem uparty i takie Mama miała ze mną problemy. Jako dorosły i doświadczony uczestnik postępowań sądowych nauczyłem się jednego, najpierw ustal stan faktyczny, potem stawiaj zarzuty. Wyroki na Andrzeja Dudę wydała ignorancja, lenistwo intelektualne i owczy pęd, którego siłę stanowi prostackie gonienie za sensacją, bo to łatwiejsze niż skomplikowane pozyskiwanie wiedzy. Oto jak było z nartami.

Tuż po objęciu urzędu przez Prezydenta Andrzeja Dudę zaczął się jazgot i nagonka, w znanym michnikowskim stylu. Działo się to kilka miesięcy przed powołaniem rządu PiS, gdy tematy na topie grzmiały: „nie podał ręki Kopacz”, „doniósł na Polskę w Anglii”, „podzielił Polaków na obchodach Sierpnia 80 w Gdańsku”. Pod ten ostatni wątek podłączył się Jerzy O., bo któż lepiej by się nadawał od syna pułkownika peerelowskiej bezpieki, brata ormowca i pracownika spółki powołanej przez WSI, do zajęcia stanowiska w sprawie Solidarności. 1 września 2015 roku Jerzy O. w swoim kabotyńskim, chamskim i prowokującym stylu, wyniesionym z rodzinnych tradycji, napisał list do Prezydenta Andrzeja Dudy, żeby przypomnieć o istnieniu prezesa „Złotego Melona”. Fragmenty tego tragikomicznego działa:

Szanowny Panie Prezydencie,

Pisze do Pana obywatel Jerzy Owsiak w sprawie "Solidarności". Jestem Prezesem Zarządu Fundacji WOŚP, która co roku organizuje Wielki Finał zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny dla szpitali w całej Polsce. W ciągu 23 lat zebraliśmy i wydaliśmy na zakupy i programy medyczne blisko 600 milionów złotych! Muszę przyznać, że jestem spełniony w tym niezwykłym dziele ludzkiej solidarności. Jestem dumny, że takie akcje mają miejsce w Polsce, jestem dumny z Polski i w moich podróżach po świecie opowiadam z wypiekami na twarzy o Polsce i Polakach! (…)

Strony

88198 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. Niekosztowny, lekki ukłon w stronę leminga i tyle. Pewnie bez większych wizerunkowych zysków czy strat.
  Nawet jeśli ktoś te narty kupi dla wygłupu i zrobi z tego hecę w mediach, to skompromituje WOŚP, a nie prezydenta.

 2. jest przynajmniej powód do prześledzenia drogi przepływu tych srodków uzyskanych z tej aukcji.
  Aż do końca na co zostaną wydane. Kancelaria PRP powinna poprosić o rozliczenia.

 3. avatar

  im dalej w las tym wiecej drzew..
  stosowane triki i zagrywki medialne pajaca w czerwonych potrkach sa coraz bardziej perwersyjne...zastanawiam sie co on bedzie robil jak bedzie rzeczywiscie wiedzial ze przyjada do niego o 4 tej rano...a o "dziennikarzach" to juz mi nawet szkada niczczyc klawiatury..taka kategoria ludzi juz wygięła...w "normalnym" kraju..juz po 1szym wypadku smietrelnym przy okazji "blotka"..tej calej chucpy by nie bylo...a owsiak  z braku srodkow do zycia pojechałby do holandii do pracy...

 4. avatar

  Ofiarowanie tych nart posłuży do uwiarygodnienia działań Jerzego O. Może to następować wielokrotnie, nawet podczas ewentualnych rozpraw sądowych. Dlatego pisałem we wcześniejszych komentarzach, że Jerzy O. jest nie do ruszenia z uwagi na różnorodność, ilość i jakość podwieszonych pod WOŚP oficjeli.
  Pozdrawiam.

 5. avatar

  http://fakty.in...

  I teraz będą trząść na cały świat, że Prezydent wspiera całym sobą tę chucpę.

 6. Ludzie uwierzyli ze WOSP to jest ich impreza. Oni sie bezinteresownie angazują, poświecają swoj czas i pieniadze. I to jest spoko. Ten gest jest dla tych ludzi. Owsiak Melony, mrówki całe, zarządy out!, do pierdla itd. Należy wymienić ekipe, ale marka powinna pozostać. Nawet nazwy bym nie zmieniał, orkiestra powinna grac dalej.
   

 7. Czy nie tego WOSP powinien się spodziewać w roku 2016?

  Przypomnę:
  Art. 14.
  1. Jeżeli działanie zarządu fundacji w istotny sposób narusza przepisy prawa lub postanowienia jej statutu albo jest niezgodne z jej celem, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia - przyp. Obywatel K], może wyznaczyć odpowiedni termin do usunięcia tych uchybień w działalności zarządu albo może żądać dokonania w wyznaczonym terminie zmiany zarządu fundacji.
  Art. 14.2. Po bezskutecznym upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, albo w razie dalszego uporczywego działania zarządu fundacji w sposób niezgodny z prawem, statutem lub celem fundacji, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia - przyp. Obywatel K], może wystąpić do sądu o zawieszenie zarządu fundacji i wyznaczenie zarządcy przymusowego.
  Art. 14.3. Zarządca przymusowy reprezentuje fundację w sprawach wynikających z zarządu, w tym również w postępowaniu sądowym; jest on obowiązany wykonywać czynności potrzebne do prawidłowego działania fundacji.

 8. avatar

  dzięki za ten tekst.
   Swoją drogą szlag mnie trafia na fakt, że kolejny raz robisz robotę za zawodowych dziennikarzy. Ale cóż...
    Ruch z nartami to dobre rozwiązanie. Pacyfikacja pajaca zakończyła się sukcesem. Owsik tylko czekał na odmowę a funkcjonariusze z GW, Tokfm czy innych ścieków już grzali pióra i otwory gębowe. Jatka medialna przyniosłaby duże straty wizerunkowe, a kancelaria PAD nie jest od tego aby zwoływać konferencje i tłumaczyć się dlaczego Prezydent dał Owsikowi czarną polewkę. Do przeciętnych zjadaczy chleba poszedł komunikat że PAD ma dobre serce i mysli o chorych dzieciach i ok ;) Po drugie PAD może zawsze powiedzieć, że nie wyróżnia Owsika bo przecież niedawno brał udział w SZlachetnej Paczce (gdzie sam pakował dary co też jest aż nazbyt czytelne dla odbiorcy).
  Sam wybór nart jako darowizny uważam za majstersztyk. Podejrzewam,że nie był to ślepy traf :)

 9. Matko, jesteś bardzo niegrzeczny :)

 10. Proszę zauważyć:
  Na stronie allegro film ze zjazdu naszego prezydenta A.Dudy

  http://charytat...
  https://www.you...
  Opublikowany 07.01.2016 przez WOŚP na youtube

  Film ze zjazdu Prezydenta 
  https://www.you...
  Opublikowany przez Andrzej Duda w dniu 12.02.2015 ... Prawie rok temu

  Te same filmy. Czy WOŚP ma prawo do przejęcia i publikacji tego filmu? 
  Pozdrowienia dla Matki ....

 11. To juz ostatnie podrygi Jerzego O. ps. KRECIOLA  . Jego publiczny zywot zbliza sie do konca , wiec  ....... nie kopmy lezacego , bo to nie po chrzescijansku .  Nie ten temat jednak dzisiaj jest najwazniejszy , o wiele ciekawszy jest list otwarty jaki napisal do Schulza , Bp Mering ! Az milo przeczytac . Polecam !

 12. avatar

  Ileż słów krytyki padło na tym forum pod adresem ministra Waszczykowskiego po tym jak udzielił wywiadu Bildowi. A tu proszę, premier Cameron nie pogardził rozmową z niemieckim tabloidem. Artykuł dedykuję wszystkim prześmiewcom:-)

  http://wpolityc...

 13. Ciekawi mnie czy Cameron, ktory jest premierem a nie szefem MSZ-tu, bedzie musial sie tlumaczyc i koledowac pozniej po wszystkich brytyjskich mediach? Minister Waszczykowski byl wszedzie (nagabywany) lacznie z TV Trwam i jak to okreslil Matka Kurka "tlumaczyl idiotom" co tak naprawde powiedzial. Na tym polegala pulapka zastawiona przez Niemcow.  Nie sadze zeby niemiecki wydawca pozwolil sobie na jakas inerpretacje slow Camerona oraz ze wywiad ukazal sie bez autoryzacji.

  Minister Waszczykowski popelnil 3 bledy NA RAZ!!!

  1. poszedl do brukowca skrajnie nieprzychylnego nowemu rzadowi i jego polityce (w tym repolonizacji mediow) = nizszy poziom kultury dyskusji oraz nizsze standarty dziennikarstwa

  2. nie autoryzowal wywiadu

  3. palnal glupstwo: "marksisci kulturowi" "veganie eko rowerzysci" "mieszanie ras" zamiast po prostu "polityka multi-kulti" i "wartosci lewicowe". A jeszcze glupiej sie z niego tlumaczyl:  "dostosowanie srodkow wypowiedzi" do profilu gazety i jej targetu = traktowanie wprost niemieckiego czytelnika jako glaba i glosne tego publiczne wielokrotne potwierdzenie przy probach wyjasniania co tak naprawde powiedzial.

  Moim zdaniem nie byla to skuteczna ani udana proba uprawiania polityki ocieplania wizerunku Polski i rzadu PiS za granica. Jestem dobrej mysli i jestem pewien ze odpowiednie wnioski zostaly juz wyciagniete.

 14. avatar

  USTAWA PODPISANA!!!!!!
  ale co to znaczy...wiem ze krasko zniknie z telewizora...a czy również juraska za 4 dni juz tez nie bedzie???

 15. Po podpisie PAD pod medialną czuję się jakbym zrzucił ciężki worek z pleców. Wreszcie, do cholery, wreszcie.
  TV Republika od godziny 9 do 15 nadaje telezakupy, po godzinie 15 też są co najwyzej średnio ogarnięci i pomijają masę ważnych wydarzeń każdego dnia - TV Republika nie jest siłą choćby małego rażenia na dziś 7 stycznia co stwierdzam z żalem. PiS w ogóle nie ma w tradycyjnych mediach swojego przekazu i dopiero za jakieś 3 - 4 dni pojawi się nadzieja. TVP 12 stycznia musi odpowiednio pokazać jak przestępca rzepliński popełnia kolejne przestępstwo - i przekaz ma być NASZ, a nie targowiczan i zaprzańców. Natomiast 13 stycznia MY w TVP mamy pokazać farsę w Brukseli w związku z przesłuchaniami faszysty junckera i reszty tej bandy.
  PS. Być może, kto wie, jak dobrze pójdzie, etc. - "już" w przyszłym tygodniu będzie powołana nowa komisja ds. badania wypadków lotniczych, która zajmie się Smoleńskiem. Dlaczego jednak najpierw ta komisja ma zająć się rolą Deripaski przy remoncie tutki, a nie służby, które mają możliwość doprowadzenia na przesłuchanie wojskowych pełniących dyżur z 9 na 10 kwietnia 2010 na Okęciu oraz borowców fingujących kontrolę pirotechniczną i poddanych pytaniom w snopie światła rzuconego na twarz o 2 w nocy - to ja nadal nie rozumiem tej taktyki dobrodusznej, ale trudno - poczekam (do tego nie trzeba dzis prokuratury - to może zrobić i ABW i żandarmeria i chyba Agencja Wywiadu).
  Póki co podpis pod medialną cieszy mnie niesamowicie. 10 stycznia ok. godziny 21 proszę nowych szefów TVP o bezpośrednią transmisję przemowy Kaczyńskiego w miesięcznicę smoleńską po serialu Blondynka (puścić wcześniej serial, aby zdążyć na przemówienie JK) - to chyba oczywiste, prawda? Mógłby Jarosław wówczas powiedzieć coś co stukrotnie przebije złodzieja owsiaka, który tego dnia urządza swoją kolejną złodziejską ustawkę.

 16. avatar

  wierci mnie jedna mysl..czy w momencie presskonfy jurasek wiedzial ze ustawa medialna jest wlasnie podpisywana??i czy wiedzial ze juz niczego nie bedzie??ani swiatelek;ani relacji w tvp2??..

 17. Masoneria. Islam. Uchodźcy. dr Stanisław Krajski, Radio Maryja, dziś, 7.01 o 21:30
  http://www.radiomaryja.pl/antena/program/dzisiaj/

  IMO warte rozpowszechnienia.

 18. avatar

  Zapowiada się ciekawie, ale wśród nas jest grupa uważająca za oszołoma każdego, kto wspomni o masonerii i jej roli w "porządkowaniu" świata. Miłego słuchania życzę:-)

 19. To o mnie :-)
  Krajski ma też mówić o uchodźcach w tym kontekście i oczywiście powie, że ich też nasyłają masoni, bo on tak już ma ;-). Nie wie, ale się wypowie. Akurat w kwesti uchodźców i spraw zakulisowych zdecydowanie bardziej wolę słuchać i czytać Gadowskiego, bo przynajmniej zna dobrze ten temat.
  A co do reszty, czyli masonerii - każdy słucha to, co mu "podchodzi" i co go utwierdza w poglądach.
  "Najbardziej lubię te piosenki, które znam", że pojadę klasykiem filmu.

 20. avatar

  Anna Lewandowska  żona Roberta też ostatnio  przekazała swoje  kimono, w którym wygrała mistrzostwa   na  rzecz  WOŚP  o czym poinformowala  na  fejsie .
  Chyba nikt Annie  nie powiedział kto to jest  o.
  a info tu
  https://www.fac...

 21. Bardzo dobry tekst "w całej rozciągłości". Zgadzam się całkowicie, że to dobre i jedyne posunięcie. Zamknął usta tej bandzie, a w dodatku dostał w bonusie PR na Allegro.
  A tymczasem sądy do Owsiaka się dobiorą i nikt nie powie, że to jakaś zmowa, tylko wszystko będzie praworządnie i obiektywnie.
  Nie dodam więcej nic nowego, bo doskonale wytłumaczyli sprawę wątpiącym @K. (plusik za cierpliwość), @wilczyca szara, @jo.aszka (wg kolejności wpisów).

 22. świadczy, jak bardzo różni jesteśmy i jak łatwo przodem puścić emocje, zapominając o zdrowym rozsądku. Emocje nakazują pognać dziada, zdrowy rozsądek pokazać mu gest Kozakiewicza. PAD pkazał mu takiego wała, jak Polska cała. 
  Nawet odechciewa się wchodzić w dyskusję z osobami, które prędzej piszą, niż myślą.

 23. "Minister Witold Waszczykowski wystosował list do ministra spraw zagranicznych RFN Franka-Waltera Steinmeiera z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym, które miały miejsce w Kolonii, znajdowały się obywatelki Polski." - podaje portal wPolityce.pl

  Czyżby Waszczykowski miał jakieś informacje? Bo tak mi to wygląda.

 24. wyrażająca nasz głęboki niepokój o sytuację w Niemczech:-) To przecież nie może być faktem, że napady na tle seksualnym niemiecki rząd bagatelizuje i ukrywa przed opinią publiczną, a burmistrz Kolonii wygłasza seksistowskie uwagi pod adresem pokrzywdzonych kobiet. Należy pomyśleć nad listem do Głónego Weterynarza Niemiec z zapytaniem ile kóz padło ofiarą ubogacenia kulturowego?

 25. kozy i krowy zniknęły z niemieckich łąk. Powodem jest "podobno" nagły spadek temperatury. Ale dzisiaj o "Prawdę" w Niemczech jest łatwiej niż w Rosji ;)

 26. ...relacja Polki swiadka/uczestniczki wypadkow Kolonskich wiec mozna miec powody do zatroskania.

  Na szybko znalazlem ten link:

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4970-polka-ktora-w-kolonii-zostala-zaatakowana-przez-imigrantow-wysmiewali-nas-obrazali-i-rzucali-nam-pod-nogi-ognie-sylwestrowe

  Na BBC to byl news number one zaraz po bombie wodorowej Kima.

 27. Proszę Państwa, wydaje mi się, że pomyłką jest działalność Owsiaka nazywać akcją charytatywną. To nie ma nic wspólnego z miłosiernym, filantropijnym albo dobroczynnym wspieraniem ubogich. To społeczne dofinansowywanie panstwowych placówek służby zdrowia i z humanitaryzmem ma tak po drodze jak dotowanie monopolu spirytusowego poprzez kupowanie trunków.

 28. Życzenie  przed "egzekucją " Oficjalnie Juras dostał narty a nie oficjalnie dostał chińskie ostrzeżenie ...podskoczysz  za wysoko przed 24 finałem to przez całą nidziele będzie TELERANEK.Dziś podpisana ustawa a w niedziele ...wszystko się mogło zdażyć !
  Dla tych co nie koniecznie popierają zachowanie PAD uważam ,.że nie sztuką zachować się po chamsku .Czasem trzeba się delikatnie ugiąć żeby się nie złamać (schamieć)

 29. Ludzie (niektórzy), ostudźcie swoje palce. Za pomocą takich właśnie nart PAD i PiS wygrali (śmy)!
  Przecież przez cały ubiegły rok były tylko narty, narty i narty. To działało, że przypomnę choćby "poparcie" PiS-u dla referendum gajowego, a nawet ubogacenie tego referendum przez dopisanie:)
  Spoko, ustawy podpisane, komisarze unijni zaczynają kończyć swoje pogróżki, narty zrobiły się zbędne i dlatego zostały podarowane czerwonogaciowemu.

 30. avatar

  ...to powiedzieć komuś "spierdalaj" w taki sposób, żeby poczuł radosne podniecenie na samą myśl o czekającej go podróży. W całym tym kontekście korespondencji, wręczenie nart zjazdowych pajacowi, to creme de la creme dyplomacji.

 31. Strony