Jak Prezydent Andrzej Duda kazał Jerzemu O. na nartach z Pałacu zjeżdżać!

Prześlij dalej:

Historia przekazania przez Prezydenta Andrzeja Dudę nart na aukcję Fundacji WOŚP, to kwintesencja patologii życia publicznego w Polsce, która zawiera wszystkie elementy i cały schemat ogłupiania ludzi. Niby mamy do czynienia z błahostką, bzdurą totalną, ale właśnie z takich nic nieznaczących epizodów robi się w RP III rację stanu, ku uciesze gawiedzi. Zacznę od końca, jak 90% dziennikarzy i chyba jeszcze więcej komentujących w Internecie. Bez najmniejszej pompy, jakiegokolwiek zadęcia, oficjalnego komunikatu, czy nawet krótkiego „Siema”, Prezydent Andrzej Duda przekazał swoje podpisane narty na licytację Fundacji WOŚP. Zewsząd rozległy się dowcipne, pełne oburzenia i w najlepszym razie obojętne komentarze. Dowcipni darli się wniebogłosy, że „sekciarz smoleński”, „marionetka Kaczora”, „morderca demokracji” i „zamachowiec konstytucyjny” załatwił „Pisdzielców”, którzy krytykują WOŚP. Oburzeni nie mając pojęcia o czym mówią i piszą, wygłaszali moralne tyrady zarzucając Andrzejowi Dudzie dobrowolne wspieranie oszustwa, ocieplanie wizerunku kosztem pryncypiów i w końcu tani PR, który nie licuje z powagą urzędu. Obojętni kwitowali rzecz krótko – trudno, dał to dał, jego sprawa i te słowa najlepiej oddają przebieg wydarzeń zakończonych licytacją prezydenckich nart na Allegro. Jak nie wiesz o co chodzi, to się nie odzywaj! Słyszałem te słowa w dzieciństwie po sto razy, bo taki byłem uparty i takie Mama miała ze mną problemy. Jako dorosły i doświadczony uczestnik postępowań sądowych nauczyłem się jednego, najpierw ustal stan faktyczny, potem stawiaj zarzuty. Wyroki na Andrzeja Dudę wydała ignorancja, lenistwo intelektualne i owczy pęd, którego siłę stanowi prostackie gonienie za sensacją, bo to łatwiejsze niż skomplikowane pozyskiwanie wiedzy. Oto jak było z nartami.

Tuż po objęciu urzędu przez Prezydenta Andrzeja Dudę zaczął się jazgot i nagonka, w znanym michnikowskim stylu. Działo się to kilka miesięcy przed powołaniem rządu PiS, gdy tematy na topie grzmiały: „nie podał ręki Kopacz”, „doniósł na Polskę w Anglii”, „podzielił Polaków na obchodach Sierpnia 80 w Gdańsku”. Pod ten ostatni wątek podłączył się Jerzy O., bo któż lepiej by się nadawał od syna pułkownika peerelowskiej bezpieki, brata ormowca i pracownika spółki powołanej przez WSI, do zajęcia stanowiska w sprawie Solidarności. 1 września 2015 roku Jerzy O. w swoim kabotyńskim, chamskim i prowokującym stylu, wyniesionym z rodzinnych tradycji, napisał list do Prezydenta Andrzeja Dudy, żeby przypomnieć o istnieniu prezesa „Złotego Melona”. Fragmenty tego tragikomicznego działa:

Szanowny Panie Prezydencie,

Pisze do Pana obywatel Jerzy Owsiak w sprawie "Solidarności". Jestem Prezesem Zarządu Fundacji WOŚP, która co roku organizuje Wielki Finał zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny dla szpitali w całej Polsce. W ciągu 23 lat zebraliśmy i wydaliśmy na zakupy i programy medyczne blisko 600 milionów złotych! Muszę przyznać, że jestem spełniony w tym niezwykłym dziele ludzkiej solidarności. Jestem dumny, że takie akcje mają miejsce w Polsce, jestem dumny z Polski i w moich podróżach po świecie opowiadam z wypiekami na twarzy o Polsce i Polakach! (…)

Strony

87602 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. Niekosztowny, lekki ukłon w stronę leminga i tyle. Pewnie bez większych wizerunkowych zysków czy strat.
  Nawet jeśli ktoś te narty kupi dla wygłupu i zrobi z tego hecę w mediach, to skompromituje WOŚP, a nie prezydenta.

 2. jest przynajmniej powód do prześledzenia drogi przepływu tych srodków uzyskanych z tej aukcji.
  Aż do końca na co zostaną wydane. Kancelaria PRP powinna poprosić o rozliczenia.

 3. avatar

  im dalej w las tym wiecej drzew..
  stosowane triki i zagrywki medialne pajaca w czerwonych potrkach sa coraz bardziej perwersyjne...zastanawiam sie co on bedzie robil jak bedzie rzeczywiscie wiedzial ze przyjada do niego o 4 tej rano...a o "dziennikarzach" to juz mi nawet szkada niczczyc klawiatury..taka kategoria ludzi juz wygięła...w "normalnym" kraju..juz po 1szym wypadku smietrelnym przy okazji "blotka"..tej calej chucpy by nie bylo...a owsiak  z braku srodkow do zycia pojechałby do holandii do pracy...

 4. avatar

  Ofiarowanie tych nart posłuży do uwiarygodnienia działań Jerzego O. Może to następować wielokrotnie, nawet podczas ewentualnych rozpraw sądowych. Dlatego pisałem we wcześniejszych komentarzach, że Jerzy O. jest nie do ruszenia z uwagi na różnorodność, ilość i jakość podwieszonych pod WOŚP oficjeli.
  Pozdrawiam.

 5. avatar

  http://fakty.in...

  I teraz będą trząść na cały świat, że Prezydent wspiera całym sobą tę chucpę.

 6. Ludzie uwierzyli ze WOSP to jest ich impreza. Oni sie bezinteresownie angazują, poświecają swoj czas i pieniadze. I to jest spoko. Ten gest jest dla tych ludzi. Owsiak Melony, mrówki całe, zarządy out!, do pierdla itd. Należy wymienić ekipe, ale marka powinna pozostać. Nawet nazwy bym nie zmieniał, orkiestra powinna grac dalej.
   

 7. Czy nie tego WOSP powinien się spodziewać w roku 2016?

  Przypomnę:
  Art. 14.
  1. Jeżeli działanie zarządu fundacji w istotny sposób narusza przepisy prawa lub postanowienia jej statutu albo jest niezgodne z jej celem, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia - przyp. Obywatel K], może wyznaczyć odpowiedni termin do usunięcia tych uchybień w działalności zarządu albo może żądać dokonania w wyznaczonym terminie zmiany zarządu fundacji.
  Art. 14.2. Po bezskutecznym upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, albo w razie dalszego uporczywego działania zarządu fundacji w sposób niezgodny z prawem, statutem lub celem fundacji, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia - przyp. Obywatel K], może wystąpić do sądu o zawieszenie zarządu fundacji i wyznaczenie zarządcy przymusowego.
  Art. 14.3. Zarządca przymusowy reprezentuje fundację w sprawach wynikających z zarządu, w tym również w postępowaniu sądowym; jest on obowiązany wykonywać czynności potrzebne do prawidłowego działania fundacji.

 8. avatar

  dzięki za ten tekst.
   Swoją drogą szlag mnie trafia na fakt, że kolejny raz robisz robotę za zawodowych dziennikarzy. Ale cóż...
    Ruch z nartami to dobre rozwiązanie. Pacyfikacja pajaca zakończyła się sukcesem. Owsik tylko czekał na odmowę a funkcjonariusze z GW, Tokfm czy innych ścieków już grzali pióra i otwory gębowe. Jatka medialna przyniosłaby duże straty wizerunkowe, a kancelaria PAD nie jest od tego aby zwoływać konferencje i tłumaczyć się dlaczego Prezydent dał Owsikowi czarną polewkę. Do przeciętnych zjadaczy chleba poszedł komunikat że PAD ma dobre serce i mysli o chorych dzieciach i ok ;) Po drugie PAD może zawsze powiedzieć, że nie wyróżnia Owsika bo przecież niedawno brał udział w SZlachetnej Paczce (gdzie sam pakował dary co też jest aż nazbyt czytelne dla odbiorcy).
  Sam wybór nart jako darowizny uważam za majstersztyk. Podejrzewam,że nie był to ślepy traf :)

 9. Matko, jesteś bardzo niegrzeczny :)

 10. Proszę zauważyć:
  Na stronie allegro film ze zjazdu naszego prezydenta A.Dudy

  http://charytat...
  https://www.you...
  Opublikowany 07.01.2016 przez WOŚP na youtube

  Film ze zjazdu Prezydenta 
  https://www.you...
  Opublikowany przez Andrzej Duda w dniu 12.02.2015 ... Prawie rok temu

  Te same filmy. Czy WOŚP ma prawo do przejęcia i publikacji tego filmu? 
  Pozdrowienia dla Matki ....

 11. Strony