Jak głosować na PiS i nie przeszkadzać Razem, to dużo ważniejsze od taśm

Prześlij dalej:

Poszła zapowiedź, że o 21.30 w TV Republika Cezary Gmyz i Anita Gargas odpalą taśmy z Kulczykiem, który gaworzy sobie z trzema innymi beneficjentami RPIII: Sikorskim, Wawrzynowiczem i Kwiatkowskim. Fakt, że wymieniam pełen skład, czas i miejsce publikacji świadczy, nawet nie o polecaniu, ale o pełnej i bezpłatnej reklamie. Na pewno obejrzę ten materiał i to uważnie, ponieważ mam szacunek dla dziennikarstwa śledczego Cezarego Gmyza i jego solidności, ale nie spodziewam się tego, co już odtrąbili wyrywni zwolennicy PiS. Tak, jak uspakajałem, że debaty będą jedną wielka nudą, tak zapewniam, że nowe „taśmy” nie wbiją gwoździa do trumny i tym bardziej nie spowodują spadku notowań PO poniżej 15%. Przyda się taki element pod koniec kampanii, zwłaszcza dla elektoratu, który chce marnować głosy na Korwina albo Kukiza, niemniej na siłę wywoływany przełom nie zaistnieje. Zresztą, nie pojawi się żaden inny przełom, chociaż po drugiej stronie PO nieudolnie próbowała sprowokować zadymę przed gmachem TVP. Te dwie akcje medialnie nałożą się na sobie, bo trzeba nie znać RPIII, aby w dzisiejszych wieczornych „dziennikach” nie spodziewać się relacji, w której „kibol” z PiS, czyli 19-letnia panienka, pobiła 100 kilogramów żywej wagi ochroniarza. Taśmy i prowokacja z udziałem TVP to takie wyborcze granaty zaczepne po obu stronach barykady. Z tym, że PO jak zwykle robi za ubeków, a PiS zgodnie z regułami kampanii w kluczowym momencie odpala oparty na faktach materiał. Gdy jedno wybuchnie po drugim, zrobi się trochę dymu, huku i polecą odłamki we wszystkich kierunkach. Tyle zabawy i chociaż na fajerwerki czeka publika, widzę przed metą znacznie dłuższe kroki do postawienia.

O pewnych rzeczach, które należało zrobić mówi się dopiero wówczas, gdy się okazuje, że się ich nie zrobiło. Rozmawiałem z kilkoma starszymi ludźmi o niedzielnych wyborach i prawie wszyscy pytają w jaki sposób głosować. Nie chodzi w ich pytaniu na jaką partię zagłosować, ale jak technicznie wypełnić kartę. Zanim podniosą się lamenty, że trzeba pilnować i chodzić z własnym długopisem, co jest też potrzebne, prosiłbym czynniki decydujące, aby się sztab PiS pokusił o rzecz najprostszą. Od dziś do piątku, we wszystkich mediach powinien wyświetlać się jeden spot, z czytelną instrukcją, jak należy wypełnić karty do głosowania. Wielu ludzi zwraca uwagę, że PKW zrobiła bardzo dużo, aby przesunąć PiS z pierwszej strony na 3 stronę, a co gorsze po drodze wprowadzono spis treści. W efekcie za pierwszą stronę do głosowania, wyborcy w sporej części mogą uznać rzeczony spis treści i tam postawić krzyżyk, co skutkuje głosem nieważnym. Fajnie się czeka na taśmy, ale może czas wypełnić warunki z dowcipu o Żydzie i Panu Bogu, któremu Najwyższy zalecił wypełnienie kuponu przed modlitwą o szczęśliwe wylosowanie numerów totolotka. Uważam, że w tej chwili mamy do czynienia z czymś znacznie poważniejszym niż z zaniedbaniem, to grzech śmiertelny ze strony PiS, że taki instruktaż się nie pojawił. Czasu zostało bardzo mało, na PKW bym nie liczył, no chyba, że działania PiS zmuszą odpowiednie instytucje do „kampanii społecznej”.

Strony

38820 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jesli PIS wygra wybory..to 1sze co trzeba zaorac to..MEDIA..MEDIA..MEDIA...nastepne co wklepie w klawiature to to..ze wszyscy sie spodziewali ze jak bedzie nowy wlasciciel pewnej stacji tv ..to "cóś" sie zmieni..jakby sie mialo zmienic to by sie juz dawno zmienilo...bez tego..beda jeszcze wieksze jaja...co bedzie jak ochrona tvp bedzie sie czochrać po posadzce z BOR-owikami od PAD..jak to wtedy PO-kazą????

 2. Każda firma czy instytucja kupiona przez Amerykanów jest od niedawna nietykalna, zwłaszcza przez PiS.
  Taki klimat, coś za coś.

 3. avatar

  czyli ze wyszlo na to ze..."..zamienił stryjek..siekierkę na kijek"...wiec jedyne co moznaby bylo spróbowac zrobic z tą akurat stacja,,to ją zbankrutowac..albo zaorac procesami o naruszenie tzw "dóbr osobistych"...

 4. Mam praktyczny problem. Jak doradzać lemingom które już nie chcą PO, ale nigdy w życiu nie zagłosują na PiS? Wyjaśniam że wszelkie lewice są promuzułmańskie z natury, i ze względu na ich opłacanie przez Sorosa, znanego twórcy obecnego Potopu.
  Ale to mało, trza coś im zalecić.

 5. zalecam elektrowstrząsy.

  Podobno w niektórych schorzeniach psychicznych pomagają. A nuż w pisofobii też, i w tym rodzaju obsesji, że jest się obserwowanym przez Kacz... wróć, kaczkę. Jak to było? Anatidefobia?

 6. Razem to optymalny wybór...
  świeżość autentyzm i wyrazistość

 7. optymalny wybór?
  Wejdź sobie na stronę http://partiara...
  i zobacz jak jest skonstruowane zdanie w punkcie 1.


  1. Państwo po stronie pracowników i pracownic

  Pracownic - nieźle

  Pod tym punktem jest jeszcze coś takiego

  Będziemy dążyć do wprowadzenia jawności płac. Tylko tak możemy osiągnąć równą płacę za tę samą pracę, skończyć z dyskryminacją ze względu na płeć lub wiek.

  Jak wchodziłem kilka tygodni temu to były punkty o walce z kościołem, genderem i przyjmowaniu uchodźców
   

 8. Czyli element, którym ostatnio zwłaszcza szantażuje się ludzi w Polsce - na przykład w sprawie "uchodźców". Winien on być stosowany tylko wobec osób, które same te wartosci wyznają, a na pewno nie wobec tych, którzy w sposób jawny im zaprzeczają a niektorzy wręcz zwalczają.

 9. Na zdrowy, chłopski rozum.
  Ponieważ wiedzę o PiS czerpią głównie z GW i TVN, podsunąć jakiś program do obejrzenia czy posłuchania. (np. wystąpienie sejmowe J. Kaczyńskiego w sprawie uchodźców - nie wszyscy je słyszeli).

  Jeśli podnoszą argument, że nie słuchają i nie oglądają np. TV Republika czy toruńskiej stacji - używam argumentu, że mój 90-letni Ojciec ogląda CNN, TVN, Polsat, Trwam, TVP-Info, Al-jazirę i Russia Today - potem pyta, co na taki czy inny temat mówi się w internecie - i dopiero potem wyrabia sobie pogląd. I że nie można napisać recenzji filmu, którego się nie oglądało.

  Zwykle działa.

 10. Ja - nie chwaląc się - nie jednego półleminga i nawet jednego pełną gębą leminga przekonałem do PiSu i przede wszystkim do świadomości narodowej. Na początek mojej "kuracji" zalecam filmy Nocna zmiana oraz tow. Bolek. Po ich obejrzeniu jest już klimat do rozmowy z lemingiem i uświadomieniu mu, że problem z PO i obecnym syfem to tylko wierzchołek góry lodowej...zwykle po tym jest już z górki i "pacjenci" sami sięgają po kolejne "lekarstwa" jak np. Sumliński Forte, Ziemkiewicz Maxgrip lub Multi-Gmyz i wyleczenie postępuje szybciutko...
  Kiedyś nawet wymusiłem na gościach w domu obejrzenie...uwaga..."Mgły"...skończyło się łzami u osób które wcześniej dosłownie mówili "mniejsze zło to PO"...rozmowa pojawiła się sama i kolejni "kupieni"...
  Chcieć to móc! Powodzenia w reedukacji!

 11. Strony