Gowin zagrał Tuskowi na fujarce, ale cała ta „reforma” sądownictwa jest porażką i zwijaniem państwa

Prześlij dalej:

Najkrócej i już na wstępnie mówiąc nie wszystko, co bije w Tuska jest pożyteczne dla Polaków. Dokładnie tak się dzieje z absolutną paranoją i sztuką dla sztuki, którą wymyślił Gowin. Co gorsze Trybunał Konstytucyjny niestety ma rację, Gowin jak każdy minister ma prawo wykonać idiotyczny ruch, o ile nie łamie prawa i tak też Gowin zrobił. W kwestii reformy sądów mogę powiedzieć znacznie więcej niż tylko widać i słychać w mediach, ponieważ tak się składa, że na własnej skórze doświadczyłem bezsensu sprokurowanego przez Gowina. Pewna emerytka bez prawa jazdy, mieszkająca z kotem, postanowiła uatrakcyjnić sobie prowincjonalne życie i wycieczki miedzy Biedronką, a bazarem. Wymyśliła sobie wakacje z odszkodowania za „stalking”, którego rzekomo doświadczyła uganiając się za młodszym od siebie mężczyzną. W efekcie będzie miała emerytka z młodszym od siebie mężczyzną co najmniej dwa procesy, z czego jeden odbył się w sądzie zamiejscowym w Lwówku Śląskim, gdzie emerytka podnosiła paluszki jak sztubak i cieniutkim dyszkancikiem wołała: „proszę sądu”. Sprawę zakochanej emerytki pozostawiam na boku będzie jeszcze okazja się z tego pośmiać, natomiast warto się przyjrzeć stronie proceduralnej w kontekście „reformy” Gowina, a tę znam dokładnie. Żale emerytki trafiły do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim i w pierwszej wersji sąd zdecydował, że należy obwinionego potraktować wyrokiem nakazowym, ale obwiniony jeszcze na etapie składania wniosków i odkłamywania fałszerstw, których się dopuściła emerytka, zmienił decyzję sądu i odbyła się rozprawa główna.

No właśnie, odbyć, to się odbyła, ale wszystko trwało kilka miesięcy i wcale nie dlatego, że sąd w Lwówku się nie wyrabiał z wokandą, ale dlatego, że w tym samym budynku, ci sami ludzie, musieli dokonać setek zmian sprowadzających się do czystej biurokratycznej formalności. Mocą „reformy” Gowina Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim stał się Sądem Zamiejscowym w Lwówku Śląskim. W związku z tym wszystkie decyzje, wszystkie sygnatury, wszystkie kwestie formalne musiały zostać podbite nowymi pieczątkami, otrzymać nowe teczki itd. Formalnie w mojej i setkach innych spraw nie zmieniło się absolutnie nic. Ta sama sędzina zmieniła swoją decyzję, po mojej interwencji, ale zmianę własnej decyzji wydanej z pieczątką Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim musiała opieczętować Sadem Zamiejscowym w Lwówku Śląskim. Żadnych oszczędności, żadnego usprawnienia i uporządkowania, jeden wielki bajzel na kółkach i sztuka dla sztuki. Tysiące bezsensownych operacji, odbywających się kosztem pracowników i obywateli, czysta demagogia rzucona jako „wielkie wyzwanie administracyjne”. Pewnie, że skarga PSL do TK wynika z kręcenia politycznych lodów na podobnych przybytkach powiatowych, ale w tym jednym mają rację i zdaje się, że nawet dostali wsparcie z PiS. Zwijanie lokalnych sądów, szkół, straży pożarnych, komend policji i tak dalej, to jest zabijanie „małych ojczyzn”. Od kilku lat mieszkam w poniemieckiej wsi, góra 150 numerów, gdzie za Niemca były dwie knajpy, świetlica nadleśnictwa, piekarnia i postawione fundamenty pod uzdrowisko. Jakoś wszystko mieściło się w rachunku ekonomicznym, a z rezerw wybrukowano dębowymi balami tutejsze drogi, które peerelowski ciemnogród przykrył szutrem.

Strony

7312 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

4 (liczba komentarzy)

 1. Działalność Gowina  w sprawie" reformy sądownictwa" jest najlepszym przykładem ,że gość pasuje do tej szemranej ferajny jak ulał.
  Zwijamy z małych miejscowości pocztę , kolej , PKS , jakikolwiek przemysł to niby dlaczego sądy miałyby sie ostać? Pod płaszczykiem racjonalizacji dokonuje się  centralizacja.
  Polska A i Polska  już nie  B ale Ż  to fakt.
  Gowin być może jest kreowany na szefa konstruktywnej prawicowej opozycji. Pieski z  tefałen już kilkakrotnie  sugerowały  zastąpienie Kaczora Gowinem.
  Bezczelne i niedorzeczne ale ...kropla drąży skałę...przeca się kłóci z Donaldem no to jest w opozycji.

 2. Święta racja, a na potwierdzenie mój ulubiony cytat z wiki - https://pl.wiki... - dla tych wszystkich, którzy pokładają jakiekolwiek nadzieje w Gowinie:

  Kiedyś zresztą miałem na ten temat rozmowę z panem Gowinem, właśnie kiedy powstawała koalicja (...) domagał się, żeby nie zajmować się politykami jego partii.

  • Autor: Jarosław Kaczyński
  • Opis: zarzucając Jarosławowi Gowinowi, że chciał nietykalności dla działaczy PO.
  • Źródło: dziennik.pl z 4 kwietnia 2007

 3. Nie wiadomo o co chodzi z tą reformą, prawdopodobnie glównie o to samo co ze szkołami, czyli trzeba obniżać koszty utrzymania społeczeństwa przez likwidację placówek, po drugie próba osłabienia lokalnych mateczników PSL.
  Likwidacja państwa - owszem, ale tylko w tym zakresie który jest potrzebny ludności a władzy tym samym zbędny, bo tak ogólnie to instytucje kwitną i pączkują.

 4. do szczęcia. Na potrzeby ustawy o związkach partnerskich, brak papierka niszczy ludzkie szczęście a każdy kto przeciw,jest obłożony przez Michnika fatwą.

  Wczoraj jakiś poseł, znaczy polityk, przekonywał w radiu że Duda zajmuje się czymś obrzydliwym moralnie, mianowicie polityką.

 5. Strony