Głupota (polityczna) jednak umie fruwać i to na wysokim pułapie – lot Pawła Kukiza

Prześlij dalej:

Nieustanna walka emocji z rozumem prowadzi do całkowitego braku porozumienia między tymi, którzy myślą i kochają. Używam bardzo dużego skrótu, ale po to właśnie wynaleziono felieton, żeby sobie poszaleć i hiperbolą zwrócić uwagę na istotę rzeczy. Idę o zakład, że jakieś 85% zwolenników Pawła Kukiza nie myślało, ani co on ma do zaproponowania, ani z kim się związał. Zadziałał banalny mechanizm, fajny chłopak, fajnie śpiewa, sympatyczny jest i do tego nosi koszulkę patriotyczną. Przy takim pakiecie emocji wszelkie próby odczarowania fasadowej i przede wszystkim niedojrzałej próby uprawiania polityki, kończą się fanatyczną klaką i odrzuceniem każdej chłodnej analizy. Dziś emocje nieco opadają i poza najbardziej wiernymi, w końcu część zwolenników Kukiza zaczyna myśleć. Postęp jest, jednak nadal bawi mnie konstrukcja wniosków, w której czarnym bohaterem jest Piotr Wilegucki piszący o ludziach Schetyny i Raczyńskiego, a przecież nasz Paweł z nimi zerwał. Gdy Piotr Wielgucki pisał o ludziach Kukiza, to po pierwsze byli to fantastyczni i poczciwi samorządowcy, za których zwolennicy WoJOWnika oddaliby życie. Po drugie Kukiz „straszył” mnie sądem i jego sztabowcy produkowali paszkwile na mój temat twierdząc, że to elita samorządowa, która oddaje ostatni prywatny grosz, a nie doi spółki komunalne. Trzask, prask i nagle mamy czystego jak łza lidera nieistniejącego ruchu, który „pogonił ludzi Schetyny” i ci sami fanatycy, którzy kilka miesięcy temu bronili lokalnych patologii, mają czelność oczekiwać ode mnie przeprosin „za pomyłkę”. Co do tych ludzi nie ja się pomyliłem, tylko ich pokazałem i jeszcze przyjąłem na łeb wiadra pomyj, ale zostawmy tę ludzką głupotę w wersji niereformowalnej.

Bardzo dobrze, że Kukiz pogonił sitwę dolnośląską, szkoda tylko, że tak późno, po serii kłamstw, kompromitacji i udawaniu, że nie ma problemu. Na ile ta dobra wiadomość jest żywotna? WoJOWnik prawdopodobnie sam nie pamięta z kim zaczynał i na pewno nie wie z kim skończy. Poza wszystkim Paweł Kukiz wraz z odsunięciem lubińskich i wrocławskich samorządowców odsunął też „zmielonych” czyli JOW-y. Niejaki Hałaczkiewicz, przypomnę szef sztabu niedoszłego prezydenta, był głównym motorniczym referendum i JOW. Takie właśnie rodzą się efekty, gdy się za politykę biorą smarkaci. Doświadczeni męczennicy obserwujący polską politykę od 11 lat bez przerwy, po pierwszym zdaniu wiedzą jak się polityczny projekt skończy. Mnie wystarczyło, że usłyszałem jedno słowo „antysystem”, czyli „nie róbmy ohydnej polityki”. Reforma tego rodzaju przypomina interwencję parafialnego kółka różańcowego w domu uciech. Wparowują ciotki przyzwoitki, wymieniają czerwone lampki na święte obrazki, whisky na kompot, cygara na słone paluszki i panienki na babcie klepiące zdrowaśki. Po takiej innowacji lokal jest jednoczesną profanacją burdelu i plebanii, ani się bez grzechu pomodlić, ani uczciwie zgrzeszyć. Robienie polityki bez polityki, polowań bez strzelania i czekolady z wyrobu podobnego, zawsze i wszędzie kończy się kupą śmiechu.

Strony

21536 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. To jedno zdanie: "WoJOWnik prawdopodobnie sam nie pamięta z kim zaczynał i na pewno nie wie z kim skończy".

 2. na plan filmu "Twoja krew, moja krew" i zadałem liderowi zespołu Aya RL pytanie, czy naprawdę uważa, że panaceum na bolączki polityczno-społeczne są JOW-y? Do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi....

 3. Czyżby Stefan Spieniony się tu zapędzał? Po wczorajszej notce M.K. mamy wypowiedź w Niezależnej na temat "Nowoczesnej".
  Link :    http://niezalez...

 4. I nie ma na to antidotum. Nie nabijaj się. To tzw. twardy genom Dreptaka.

  Cuda dzieją się na świecie!
  Oto historyjka jaka:
  Przyszło na świat dziwne dziecię
  Płci chłopięcej u Dreptaka.
  Maluch, niby dość normalny
  (znaczy się z zewnętrznej formy!)
  Całkiem był proporcjonalny,
  Każdy członek według normy,
  Chłopczyna ów, wieczorem
  Zamiast się pobawić z tatą -
  Siadał przed telewizorem
  Jakby jakiś głupi matoł,
  A słuchając wiadomości
  Z niezdrowymi wypiekami,
  Denerwował wszystkich gości
  Dość dziwnymi uwagami.
  Ot, na przykład jest w dzienniku
  Że się udał zbiór buraka,
  To on zaraz fiku miku!
  - Ot, - powiada - radość jaka!
  Szczęście bije mu z oblicza,
  Dłońmi aż się klepie w uda:
  - Ech, kompania cukrownicza
  Pewnie się w tym roku uda!!!
  Albo też o brygadziście
  Mówią, Janie Frydryszaku,
  Który spisał się fajniście
  Przy produkcji saletrzaku,
  A nasz chłopczyk, zamiast spatki,
  Leci, zeszyt, pióro niesie,
  Bo on robić chce notatki
  O wspaniałym tym sukcesie!
  ... więc wśród rodzinnego grona
  Nie patrzono nań życzliwie...
  - Chyba robi z nas balona!
  Mawiał tato podejrzliwie...
  Aż raz, gdy się syn radował
  Wieścią że ktoś dostał order,
  Tato tak się zdenerwował
  że dał mu dwa razy w mordę,
  Poczem gonił go po chacie
  W tyłek kopiąc go co chwila....
  Dziwię się, oj dziwię tacie!
  To nieładnie bić debila!

  Nie wiem czy A. Waligórski by sobie życzył, ale jego twórczość jest publiczna (internet), a mnie się kojarzy. No chyba że mec. D dowiedzie wkrótce przed SN, że skojarzenia są karalne. Taki mamy wszak climat.

 5. Ś.p. genialny Roman Wilhelmi, gdy czytał scenariusz obok swoich kwestii stawiał dwie literki: "P" i "O". "P" - przypierdolić", a "O" - odpuścić. Ot i cała filozofia postępowania z panem muzik...

 6. (dla mniej zorientowanych, jest to portal wiadomości zmyślonych, acz czasem bardzo trafnych) http://aszdziennik.pl/115091,tylko-u-nas-dotarlismy-do-struktury-ruchu-kukiza-z-ktora-muzyk-zawalczy-o-sejm-jest-pare-zaskoczen

 7. z kaplicą. Z niezłym skutkiem. "Opiekunkom" Edith Piaf.

 8. narzeczeński właśnie dobiega końca. Pan młody zauważył u panny młodej braki w uzębieniu, nieświeży oddech, oraz jędzę przyszłą teściową. Nastał czas główkowania, jak się wyślizgać z obietnic danych naprędce.
  Niestety, bez struktur i kompetentnych ludzi pozostaje prowizorka i odbijanie się od ściany do ściany.
  Moim zdaniem Kukiz ma jedną drogę do wyboru, ale to wymaga wizji, charyzmy i talentu. Może stworzyć swój Ruch Kukiza i wejść z nim do bloku Zjednoczonej Prawicy. Miałby swoje miejsce na listach, program i szansę. To jedyny rozsądny wybór, jeżeli naprawdę chce zmieniać Polskę. Róg czy czapka z piór? Wybór jest prosty.

 9. częściej, niż dama rękawiczki. Chociaż Twoje intencje rozumiem - efekt synergii mógłby być taki, że Zjednoczona Prawica miałaby większość konstytucyjną. Ale jest zagadka - ilu wyborców ZP odwróci się od niej, jeśli dokooptowałby Kukiz? Niech on już lepiej będzie przystawką, którą zresztą wielokrotnie będzie można skonsumować.

 10. zdejmuje z Kukiza problem wystawienia kilkuset osób na listach, osób co do których Kukiz nie może mieć pewności, jak zachowają się w nowym Sejmie (gdyby weszli). Wystarczy, że wystawi drużynę 41 osób (na 41 obwodów wyborczych), które wystartują powiedzmy z 4 miejsca. Takie rozwiązanie daje plus w postaci wspólnej listy, premiowanej lepszym wynikiem, powiedzmy ponad 40%. Zdaję sobie sprawę, że to na razie jest nierealne, trzeba zaczekać do 6 września, wtedy Kukiz zostanie policzony i zważony:-)

 11. Strony