Felix wylądował!

Prześlij dalej:

Bardzo ciekawe zjawisko społeczne, żeby nie napisać socjologiczne, miało miejsce w niedzielę, ale zaczęło się kilka dni wcześniej. W pierwszym odruchu broniłem się przed udziałem w medialnym spektaklu, bo niemal odruchowo kojarzył mi się z „Idolem”, czy innym show kulinarnym, ale w niedzielne, leniwe, popołudnie miałem trochę czasu, żeby się przyjrzeć wszystkiemu na spokojnie. Wnioski z obserwacji są dość pozytywne, na stracie odrzuciłem porównanie do tandetnych spektakli dla gawędzi, a powód odrzucenia okazał się dość elementarny, mianowicie kryteria wyboru. Jakby nie patrzeć takiego przedsięwzięcia nie da się zorganizować przy pomocy Joli Rutowicz, Katarzyny W., ani też z udziałem Bartka Arułkowicza i nawet peerelowski komandos Dziewulski by odpadł. Felix Baumgartner jest kimś wyjątkowym i dokonał rzeczy wyjątkowej, niedostępnej dla telewizyjnych pajacyków. W zupełności wystarczy tych podstawowych okoliczności, aby rozgrzeszyć widowisko i patrzeć przymrużonym okiem na zwyczajową medialną oprawę z Red Bull’em w tle. Zresztą nie jest prawdą, że tak zwane „szoły” czy inne „Wielkie braty” powstały w dobie medialnej tandety, to znaczy one rzeczywiście powstały w tej dobie, ale w odmienionej, plastikowej, formie dawnych widowisk. Za czasów słusznie minionych były programy telewizyjne, które oglądało się z zapartym tchem, choćby kultowa „Sonda” i wcale nie polegały na pokazywaniu cycków pod prysznicem, czy kandydowaniu posła Gulczasa do sejmu.

Strony

36586 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

2 (liczba komentarzy)

  1. avatar

    Najbardziej z tego skoku, musiały być szczęśliwe, te małe murzynki, co to można je zobaczyć na Discovery,  albo na Animal,  jak patrzą w kamerę, z bębnem napuchniętym z głodu, a nad nimi wesoło śmigają muchy.

  2. Niesamowite wydarzenie i piękne zdjęcia, trochę strachu teżbyło .., czy uda mu się wylądować zachowujż zycie zdrowie??? Co do puszki z napojem , cóż , ktoś musiał to sfinansować.......

  3. Strony