Reklama

Przebywający w polskim więzieniu na Oddziale XI Mokotowa  Jurgen Stroop SS -und Polizeifuhrer na dystrykt warszawski , likwidator getta warszawskiego w 1943 roku w  Warszawie chwalił się Kazimierzowi Moczarskiemu z którym siedział w tej samej celi ,że  został odznaczony Żelaznym Krzyżem I Klasy za   "Grossaktion Warschau".
Stroop przez wiele dni  opowiadał Moczarskiemu o swoim życiu o walkach w gettcie o stosunku Polaków do powstania Żydów.
Wszystko to opisał Kazimierz Moczarski w "Rozmowach z katem" będących fascynującym zapisem wspomnień Stroopa.
Stroop poruszał też czesto sprawe stosunków polsko-żydowskich w czasie  walk gettcie warszawskim. Wspomina o wspomaganiu ŻOB bronia i amunicja przez polskie podziemie.
Opowiada o polskiej i żydowskiej fladze zawieszonej przez powstańców przy zdejmoiwaniu których ginie jeden z jego ludzi.
W pewnym momencie Stroop mówi do Moczarskiego : "nie udawała się nam propaganda  wbijająca klin pomiędzy Polaków i Żydów"
Tak właśnie było .
To co nie udało się Jurgenowi Stroopowi powoli udaje się  Adamowi Michnikowi . Niemcy przez całą okupacje nie zdołąli skłócić Polaków i Żydów lecz wystarczyło 20 lat III RP i niestrudzonej działalności Adama Michnika aby ten klin udało się wbić.
Michnik od dwudziestu lat szukajacy w Polsce faszystów w Polsce dodajmy tak bardzo doświadczonej faszyzmem i komunizmem to cytując Herberta "oszust i manipulator"
MIchnik który broni jak Jerozolimy swojego przyrodniego brata Stefana Michnika sądowego mordercę jednocześnie miota oszczerstwa  ioskarżenia o antysemityzm pod adresem każdego kto niesie polską białoczerwoną flagę ,pod którą gineli żydowscy powstańcy gettcie w 1943 roku.
MIchnik  facet zblatowany z najgorszymi kanaliami  PRLu takimi jak Kiszczak , Urban czy antysemita Jaruzelski wystawia cenzurki  politycznej poprawności.
Nikt nigdy nie zrobił tak wiele dla  powstania nastrojów antysemickich w Polsce jak Adam Michnik.
To co nie udało się Niemcom w czasie okupacji czyli podzielenia Polaków i Żydów na dwa wrogie obozy powoli udaje się Michnikowi.
Michnik został udekorowany Orderem Orła Białego co uważam za profanację natomiast odznaczenie Michnika Krzyżem Żelaznym 1 Klasy byłoby jak najbardziej zasłużone.
Ja od siebie dodałbym do Krzyża wieniec wszak Michnik jest skuteczniejszy od Stroopoa.

Reklama