Dziadek Korwin będzie żył, dopóki będzie pożytecznie ogłupiał według potrzeb

Prześlij dalej:

Nudne jest to zestawiania dziadka Janusza z innym Januszem pogrążonym w kryzysie średniego wieku, ale nic nie poradzę na nudę, gdy ta opisuje fakty. Zestawiałem tych dwóch komediantów zanim to było modne i powodowało ogólne zdziwienie wyrażone naiwnym pytaniem: „Jak to, przecież JKM jest konserwatywnym liberałem, a bimbrownik lewakiem”. Tak to, po prostu i zwyczajnie, bo różnica między konserwatywnym liberalizmem i lewackim liberalizmem polega na tej samej anarchii odwołującej się do nieziszczalnej wolności. Nie ma więc żadnego zdziwienia, przynajmniej we mnie, że wydumane ideologie, których nazwy są wewnętrznie sprzeczne, lgną do siebie i wymieniają się zwolennikami. Staruszek JKM chciał mnie zabić, gdy przypisałem mu odbijanie wyborców biłgorajskiemu bimbrownikowi, dziś sam bimbrownik i wszyscy eksperci przyznają, że miałem rację. Zdarza się, miałem wówczas i coś czuję, że będę miał teraz, ale nim się oburzą zwolennicy dziadunia Korwina, proszę o chwilę cierpliwości i posłuchu, w zamian zacznę od komplementu dla JKM. Podobieństw miedzy dwoma anarchistami widzę całe morze, ale jest jedna zasadnicza różnica. Co, by nie mówić o dziadku Januszu, to on realizuje swoje obietnice wyborcze. Miał strzelić w pysk Boniemu i przy pierwszej okazji strzelił. Obiecał podpalać burdel w Brukseli i wziął się uczciwie do roboty obśmiewając zielonych bankierów od CO2 i dokładając „czarnuchów” w ramach obśmiewania politycznej poprawności. Konsekwentny polityk, niechby nawet błazen, jest zjawiskiem tak rzadkim, że to musiało zaprocentować w sondażach. Byłem przekonany, że po incydencie z kapusiem Bonim Korwin nie straci, tylko zyska i podobnie się stanie po numerze z „czarnuchami”. Liberalno konserwatywny staruszek póki co nie popełnia błędu biłgorajskiego bimbrownika, nie biega od komunizmu do liberalizmu, od fabryk państwowych do uwolnienia burżuazji i dzięki temu podniósł swój stan posiadania.

Strony

17984 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Przepraszam za porę, ale dziś się naprawdę sporo działo.

 2. bo przystąpił do bojkotu "oszołoma" Korwina.

 3. avatar

  Tak miałem własnie napisać, że Kaczor w końcu zrobił małą, ale genialną rzecz. To zaprocentuje.

 4. skutecznie, że cały system ogłosił go wrogiem nr 1.

  Hofmanowi konkurenci polityczni dziś przerwali wypowiedź, bo PiS ma 35% i szkoda marnować taki kapitał. No chciałbym mieć tylu przyjaciół...

 5. Danie w pysk  Boniemu, ok, to z pewnością było pod młodych wyborców (starszym też się podobało :). Ale z "czarnuchami" to chyba wypadek przy pracy. Ja współpracuję z zespołami z US i EU od parunastu już lat. Słowo "nigger" to jest showstopper. Po tym słowie nikt stamtąd nie będzie  dalej słuchał choćby mówca miał nie wiadomo ile mądrości, charyzmy i bon motów w rękawie. Głupie to, ale tak tamtejsze "elyty" funkcjonują. Wytresowane bardzo dobrze. Nie jestem przekonany, że po to aby zdobyć u nas poklask kilku młodych ludzi, JKM zasadził w przemówieniu w PE taką bombę celowo.
  Słuchałem tego przemówienia. Jego angielszczyzna jest okropna. Nie chcę mi się co prawda wierzyć, że sam sobie to przemówienie nasmarował, tym bardziej że w późniejszych wywiadach mówił o "murzyńskich nastolatkach" a nie "czarnuchach, ale widać dał to do tłumaczenia jakiemuś łosiowi i sam nie był w stanie w pełni zrozumieć co tak naprawdę tamten mu nabazgrał.
  Ale to wszystko detale. JKM nie przechodzi "testu Rosji", a co więcej oblewa go coraz bardziej. Jego ostatnie brednie o tym że B777 nie mógł zostać strącony przez separatystów ani Rosjan, bo oni nic na tym nie skorzystali, dobitnie pokazują z kim mamy do czynienia.

 6. avatar

  ale chyba czytałam oświadczenie majątkowe Korwina. Te jego miliony to działki budowlane - ziemia, pewnie kiedyś rolna, którą oddziedziczył, albo się "wżenił". Takich normalnych oszczędności, to on, zdaje się, niewiele ma...

 7. avatar

  Dokładnie tak jest, ale tak właśnie robił biznesy Paweł Piskorski i 1000 innych "inwestorów". Trzeba wiedzieć jaki hektar 5 klasy kupić za 1000, żeby sprzedać za milion. Po co liberałowi z muszką "rolna ziemia" do szczęścia? Co chciał uprawiać?

 8. niewolników. Jest właścicielem pokaźnego stadka.

 9. ciekawe czy Matkakurka czytała program NP?
  Bo tak się zastanawiam co by się stało złego, gdyby któryś z punktów tego programu został zrealizowany.
  A odnośnie małolatów głosujących na JKM: to 43% jego wyborców było w wieku 18-25,a reszta ? ci powyżej 25 lat to małolaci??
  A czy kiedyś Matkakurka się zastanawiała dlaczego L.Kaczyński był zaproszony na rozmowy w Magdalence??

 10. A od Lecha Kaczyńskiego odwal się, po prostu.
  Pokaż mi takie zdjęcie z Kaczyńskimi?

 11. Strony