Dopóki z cokołu nie spadnie chociaż jeden fałszywy autorytet, nie będzie żadnej zmiany

Prześlij dalej:

Każda rewolucja, a bez wątpienia polityczne ambicje PiS nie tylko się ocierają o rewolucję, ale są rewolucją, musi dokonać symbolicznej zamiany. Nie potrafię słowami wyrazić jak bardzo cieszy mnie pogonienie najgorszego sortu i elementu, niemniej ciągle brakuje takiego akcentu, który jednoznacznie pokaże, że stare poszło precz. W 1989 roku rewolucją nazwano wielki kant, bo jakaż to nagła odmiana, skoro bandyta Jaruzelski został jeszcze większym bohaterem niż był w czasach komunistycznego reżimu? W latach 2005-2007 do rewolucji nie doszło, skończyło się na paru wystrzałach i wszystko wróciło do dawnej patologii. Dziś jest zdecydowanie lepiej i przez te trzy miesiące dokonano więcej niż przez 25 lat, ale w sferze symboli, co jest nieodzowne dla każdej przemiany społecznej, nadal tkwimy prawie w1989 roku. Sytuacja, w której zwycięzcy muszą się nieustannie tłumaczyć przegranym z czynów popełnionych i nie popełnionych, nie świadczy najlepiej o sile rewolucji. W dawnych czasach przywódcy rewolucji wywlekliby na środek rynku kilku dawnych możnowładców i poleciałby łby do kosza ustawionego pod gilotyną. Współcześnie takich osobników, którzy się skompromitowali i wylecieli poza nawias, winno się puścić z torbami i odebrać im wszelkie moce sprawcze. Czy chociaż jeden został odpowiednio potraktowany, jak na standardy rewolucyjne przystało? Nikogo takiego nie widzę, co gorsze widzę coś zupełnie przeciwnego. Niejaki Komorowski, który teraz powinien trząść portkami i modlić się o wyrok w zawieszeniu, biega po telewizjach i umoralnia. Hochsztapler oszukujący dzieci i dorosłych, trzyma „reżim PiS” za twarz i inne części ciała, kpi sobie w żywe oczy i przywiązuje kolejne dzieci do PR-owskich machin oblężniczych.

Wprawdzie z TVP wyleciało z hukiem wielu kłamców, wyrobników i politycznych najemników, ale oni nadal bywają w warszawskich salonach i zdobywają poklask gawiedzi. W całym tym rzekomym zamordyzmie nowej władzy dzieje się tak, że nie zatarły się granice między „oszołomami” i „elitami”. Podam prosty i obrazowy przykład. Gdy Ewa Stankiewicz pokazała swój genialny film „Trzech kumpli”, natychmiast została gwiazdą i w tej samej sekundzie przerobiono ją na wariatkę, bo się sprzeciwiła władzy i zgniliźnie życia publicznego w Polsce. Czy taki sam los dotknął choćby Tomasza Lisa? Największą „krzywdę” jaką mu wyrządzono, to laur „Hiena roku”, ale poza tym to nadal fantastyczny dziennikarz, w dodatku skrzywdzony przez „faszystów”. Oczywiście nie próbuję w tych kilkunastu zdaniach nakłaniać kogokolwiek do podjęcia krwawych działań i wprowadzenia rzeczywistego zamordyzmu, ale proszę mnie nie przekonywać, że nastąpiła radykalna zmiana w podziale sił. Nic się niestety nie zmieniło, ciągle widzę zagonionych do narożnika zwycięzców i okładających na oślep przegranych. Dochodzi do tak nieprawdopodobnych zdarzeń, że były minister PO, który zlecił akcję „Widelec”, złożoną z takich atrakcji jak okładanie kluczami po jądrach, czy siadanie gołym zadkiem na policyjną pałkę, grzmi z trybuny sejmowej o inwigilacji. Parę godzin temu został uznany za niewinnego Piotr Staruchowicz vel „Staruch”. Przesiedział wiele miesięcy za czyny, których nie popełnił.

Strony

38040 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

41 (liczba komentarzy)

 1. Zaczęłabym od Bartoszewskiego, Mazowieckiego i Geremka - świeć Panie nad ich duszami. To tyle o cokołach. A jeżeli chodzi o "Basię Blidę" to do znudzenia pytam: który niewinny człowiek trzyma na co dzień broń palną w łazience i strzela sobie w głowę, gdy do jego domu wchodzi nad ranem jakaś nieznana ekipa. Ja kategorycznie zażądałabym wyjaśnień, nawet wtedy, gdyby o orkiestrę cygańską nie pytano.

 2. nie chce mi się gadać. Bartoszewski był przeciwny nadaniu Orła Białego Rotmistrzowi. Bartoszewskiego chowano z honorami. A jak chowano Rotmistrza?

 3. i słów.
  Systematycznie i publiczne w mediach ale też i opracowaniach historycznych. Odkłamać powojenną Historię Polski. Więcej, powinien być specjalny program TVP, codziennie do dna i do bólu.

  Wybory 2015 (ustawione wyniki) to nowa Magdalenka (stół z powyłamywanymi nogami) w nowej odsłonie ale zawsze tajny układ. PIS (Kaczyński) poszedł na ten układ. Wieje wiatr historii coraz mocniej, szykują się globalne zmiany. W tym kontekście można zrozumieć Kaczyńskiego ...

 4. avatar

  bo mamy problem z "demokracjom"..poszla zapowiedz i jest jak jest...
  dzis pani mnogowiejska podobno pojechała po bandzie na cwierkaczku.i takie AKCJE beda sie powtarzac..bo to w imie praw do wyrazania poglądów nie do konca z godnych z linia partii rzadzacej..podobno pan generał po moskiewskim kursie ma miec w przyszlosci jakis procesik...ja bym wkleił w felieton dwie znaczace sceny z tworczosci sienkiewicza (dziadka)..jedna to spuszczony wpi..l i pogonienie z golymi du..mi na mrozie..a druga..to sukcesem zakonczona misja samotnych mscicieli na bezkresnych stepach zakonczona nawleczeniem na pal jednego takiego co go nazwac sie nie da...za to co zrobił..
  widocznie opcja "WSZYSCY WON"jest wprowadzana tak by nikogo nie urazic...a moze tego nie da sie ruszyc..i ktos o tym wie lepiej??moze jest ogólny brak checi do "czegokolowiek"???????

 5. A film "Towarzysz generał ' tylko na TVP Kultura

  Zamiast o 20 na 1 TVP

 6. prowadzenia własnego programu w TVP, żeby zaprotestować przeciw uniemożliwieniu środowisku Michnika prowadzeniu własnych programów w TVP. Tak na marginesie, trudno chyba lepiej podsumować "25 lat wolności i prywatnego rynku w Polsce" niż to, że odcięcie red. Lisa do robienia programów dla państwowej telewizji za pieniądze budżetowe, wygumkowało w jedną noc 25 lat wolności słowa i wolny rynek.

  W każdym razie, red. Wielowieyska nie chce przekazywać swoich myśli w TVP, woli ustąpić młodszej politycznie generacji, która nie ma problemów z wolnością słowa w redakcjach publicznych. I tak powtarzając ucieczkę posłów PO z sali sejmowej w trakcie ważnego głosowania, środowisko Michnika złapało PO za rękę i chce iść razem z nim na dno.

  Tak się zastanawiałem, jak Michnik wpadł na pomysł dorysowania Kaczyńskiemu wąsów hitlera i dziś się dowiedziałem. Skopiował kabaret z czasów pierwszego rządu PiS. W sumie to by się zgadzało.

 7. Tacy jak np. Wielowiejska czy Lis to powinni ze swoimi programami w tv wylecieć na zbity pysk od pierwszych sekund urzędowania prezesa Kury, i nawet nie chodzi mi tu o ich sympatie i poglądy polityczne, ale o to, że są to "redachtory" mediów prywatnych. Tvp może sobie takich zapraszać do programów jedynie jako gości w ramach pluralizmu, ale jeśli robią dla prywatnej gazety czy radia to nie powinni mieć swoich autorskich programów w publicznej telewizji. Koniec kropka.

 8. 4 marca Pan Zbyszek z Jakim, Bogdanem Swieczowskim i innymi zaczną sprzątać burdel po Andrieju Sieriemecie, paiętajmy. 1 kwietnia Maksjan, Rzepa, Parulski, Kopczyk, Artymiak i reszta ruskiej wojskówki z npw może zacząć rozmyślać: iść w zaparte czy poprosić o status świadka koronnego. Grochowski na status świadka nie ma co liczyć.
  Oprócz wojskowych, którzy powinni zostać wsadzeni do więzienia najważniejszymi do wyłapania są Bodzio i Mundek Klichowie, brat Artymowicza, Lasek, Jedynak, Lipiec, Kublikowa.
  O zamachu smoleńskim muszą dużo wiedzieć Pytel i Kujawa. O neptkach typu Dukaczewski, którtego teczkę pokazał Cenckiewicz nie trzeba wspominać.

 9. avatar

  a @--> g3oo
  daj pan spokój (prawa autorskie by JK--wystapienie w sejmie) z tym statusem swiadka koronnego..to nie filmowa fikcja z travoltą...powtórze swoj wpis z przed kilku miesiecy..moze nawet wczesniej..przeciez zaden z nich nie zrobi sobie operacji plastycznej twarzy...ani nikt z wymienionych nie zostanie wywieziony w gorzyste stany usa lub kanady by w lesnej gluszy dozywac spokojnej starosci utrzymujac sie z polowan na borsuki i lowienia pstragów na gorskich rzekach...(jedna pani niemka rzuciła w twarz pani kanclerowej ze chce wyemigrowac do am.płd..tak tez sie nie da)
  JEDYNE wyjscie to uczciwy proces..ale BEZ UDZIALU KAMER i szybki..trwajacy nie dluzej niz 2-3 miesiace i kara dla kazdego wymienionego pana conajmniej 25 lat lub DOZYWOCIE Z KLAUZULĄ BPA...
  paradoksem jest to ze zaden z nich z prokuraturą "ułozyc" sie nie bedzie mógł mam nadzieje..
   a to bedzie dopiero prawdziwy test na zapowiadana wszechogarniajaca nas demokracje....

 10. różnych czynów i rewolucji (począwszy od gierkowskiego z 1970 r: "To co towarzysze, pomożecie?", a póżniej były różne Japonie, Irlandie, i stany pośrednie), że teraz czekają najpierw na efekty, a potem się przyłączą (nie piszę o wszystkich rzecz jasna), bo nie chcą być kolejny raz wykorzystani czy oszukani. I nie wytłumaczysz im, że wóz nie idzie przed koniem. Kwadratura koła (co tam kwadratura koła - to sześcianizacja kuli).

  Edit. A szafot bez tłumu gapiów, to nie szafot.

 11. Strony