Donald Tusk do ostatniej chwili walczył rozumem o sponsora TVN, chociaż serce mu krwawiło

Prześlij dalej:

Sondaże nie mają litości do rdzawej gwiazdy populizmu, leci na pysk wszystko, łącznie z bliżej nieokreślonym wskaźnikiem „zaufania”, który jest de facto wskaźnikiem „fajny gość”. Donald pobił Kaczyńskiego w tym najbardziej widowiskowym konkursie, którym całe lata okładano niewygodnych i pyskujących. Trudo się dziwić, że pomimo osłony medialnej lud przestał ufać permanentnemu łgarzowi, który potrafi podzielić dwa kłamstwa na serce i rozum, a prawdę mieć głęboko w dupie. Przy okazji najnowszej odsłony kabaretowej rdzawa gwiazda populizmu oświadczyła, że ustawa o „uboju rytualnym”, to walka między wrażliwością i racjonalizmem, który broni miejsc pracy i dochodu narodowego brutto. Szybciej uwierzyłbym w to, że Donald Tusk ze Sławkiem Zegarkiem zamierza ufundować 12 metrowy pomnik Lecha Kaczyńskiego przed Pałacem Kultury, niż w jego rozterki sercowo-rozumowe, bo ani o miejsca pracy nie chodzi, ani o cierpienia zwierząt. Tusk i owszem miał dylemat, serce mu podpowiadało, żeby nie drażnić smakoszy mięsa z uboju rytualnego i bynajmniej nie o braci muzułmanów chodzi, z drugiej strony rozum mu krzyczał, że odebranie kasy rzeźniom w skali SA, nie pomoże mu dziś i nie pomoże w przyszłości. Żeby zrozumieć o co chodzi w „uboju rytualnym” trzeba było oglądać program Mrozowskiego, w którym pan redaktor wiadomego pochodzenia miał identyczny dylemat rozdarty na identyczne organy. W studio znalazł się przedstawiciel gminy żydowskiej, który równo „pojechał” po przedstawicielce salonów, nijakiej Ostaszewskiej, z powodu jej infantylnej miłości do zwierzątek.

Redaktor jak nigdy nie wiedział, w którą stronę głowę odwrócić. Po prawicy miał swojaka, po lewicy nie żadną profesor Pawłowską, ale gwiazdę, z którą trzeba się liczyć. No i jest jeszcze trzecia, najważniejsze dezorientacja Mrozowskiego, pod nazwą Sokołów S.A. Ubojni zajmujących się w Polsce mordowaniem koszernym jest garstka i głownie są to firmy z pierwszej półki. Jednym z największych eksporterów mięsa z uboju rytualnego jest Sokołów S.A, o którego względy zabiegał zarówno Tusk, jak i TVN. Skąd mi się ten spisek wziął i wymyślił. Podam ścieżkę. Dla mnie od początku było jasne, że w tle tej całej komedii z metodą mordowania chodzi tylko i wyłącznie o ciężką kasę sponsora generalnego i patrona medialnego. W żadnym innym razie Tusk nie zaryzykowałby głosowania wbrew jednoznacznym sondażom i opiniom gwiazd salonów. Już samo środowisko koneserów kuchni koszernej powoduje wystarczającą presję na dyspozycyjnego populistę i tę presję przypisałbym do „wrażliwości” sercowej. Wierzę, że Donald dostał palpitacji na samą myśl, że mógłby się postawić tak prężnemu środowisku, od którego zależą nie tylko sondaże, ale dobór medialnego menu i dekoracje na talerzu. Jednak dużo ważniejsze od serca i wrażliwości są rozum i pieniądze. Zakaz uboju rytualnego w najmniejszy stopniu nie bije w Pana Józka, czy inną Panią Jadzię, ale w masarnie, które mają odpowiednie certyfikaty, markę i skalę przerobu, mówiąc krótko ustawa bije w gigantów. Gdy sobie ustalimy podstawowe fakty i motywy wystarczy dobrać beneficjenta lub poszkodowanego, w zależności od losów ustawy, które dziś poznaliśmy.

Strony

10704 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. No czegoś takiego po Zyzolu bym się nie spodziewał. Chyba, że Kurski też lubi koszerne.
  Na s24 ukazał sie dramatyczny apel "Żydów polskich", że po 749 latach swobód religilijnych nie będą mogli w Polsce praktykować swojej religii.
  Na co ktoś przytomnie im odpisał:
  "Było pilnować, aby JEDNA ubojnia wykonywała ubój rytualny dla Polskich Żydów. Niestety, zrobiono z tego dochodowy interes dla kilku "chłopów z PSLu" i eksportowano mięso na wszystkie strony świata."
  Amen.

 2. avatar

  zielone światełko w tunelu na odżydzenie Polski po 749 latach???
  Miód na serce.
  A propos "ludobójstwa" i "rzezi wołyńskiej" , dobrze to ujął kaczor "jeśli zabijają żydów jest to ludobójstwo jeśli Polaków to już nie".
  Typowo koszerna mentalność.

 3. avatar

  raczej.

 4. Podali pełną listę kto i jak głosował, to nie zdarza się im za często, ja przynajmniej widziałem to u nich pierwszy raz.
  Lista pełna nienawiści hi hi hi

 5. avatar

  Teraz siepacze z GW zajmą się antysemitami głosującymi przeciw ZNĘCANIU SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI
  a my polskie goje czekamy na Operację "Płynny ołów".
  Kiedy?

 6. avatar

  Wytwórnie papierosów to są wytwórnie nabojów. Dyrektywa europejska zakazuje produkowania papierosów slim, tych cienkich, NATOwski kaliber 5,56. W trosce o zdrowie.
  W trosce o miejsca pracy nie sądzę, aby taśmy produkcyjne zostały zatrzymane.

 7. avatar

  A co twierdzą o strzałach w potylicę? 

 8. Zgadza się, chyba z wzystkich licznych tekstów na ten temat,  Twój trafia najlepiej w motywacje Tuska i PSL.
  Można by się jescze zastanowić czym kierowali się obrońcy kopania zwierzyny prądem. Towarzystwo mieszane, bo Palikot, Kaczyński, fanatycy roślinnej żywności, antysemici itd.
  Co ich właściwie polączyło?
  Gdzie wyczuli interes?

  Wracając do Tuska można z trudem dopatrzyć się malutkiego zysku wizerunkowego, takie mrugnięcie do publiczności, że my tu w PO Żydom się nie kłaniamy.
  Ale to zbyt ryzykowne.

 9. avatar

  "idiotyzmu życia wiejskiego" z epoką informatyczno-postindustrialną.

 10. Strony