Prześlij dalej:

Grę psychologiczną trzeba umieć prowadzić i kto jak kto, ale złogi PRL mają te umiejętność we krwi. Sławomir Cenckiewicz właśnie wyłowił szóstego esbeka w warszawskim ratuszu, a sędzia Iwulski i jego żona z SB, to nie jest jakieś tam: „wszędzie zdarza się czarna owca”, ale klucz doboru tej kadry. Zawsze powtarzam i powtarzać będę, że w polskim „sądownictwie” im wyżej tym gorzej. Jeśli chcesz się pobawić w poszukiwania uczciwych sędziów, to wybierz się do sądu rejonowego, w okręgowym to robota dla najlepszych, w apelacji raczej nie ma czego szukać, a w najwyższym orka na ugorze.

Dwie rzeczy były dla mnie jasne, gdy zaczęła się walka i tak naprawdę czystka w „wymiarze sprawiedliwości”, co jest warunkiem podstawowym, aby zbliżyć się do normalności. Przede wszystkim wiedziałem, że prawo nie będzie miało żadnego zastosowania. Widziałem tyle orzeczeń i tyle absurdów na sali sądowej, że nauczyłem się jednego. Nie ma takiego przepisu prawa, którego nie dałoby się postawić na głowie, z drugiej strony gdy czegoś w kodeksie brakuje, to sędzia zawsze może sobie dopisać lub dopowiedzieć. W tej materii swego rodzaju mistrzostwem popisywał się Rzepliński. Mało kto pamięta, ale słynne zabezpieczenie w postaci zawieszenia przepisów ustawy na mocy art. 755 kpc, stosowanego przy zabezpieczeniach pozwów, to nie jest pomysł Gersdorf. Jako pierwszy po tak bandycką „podstawę prawną” sięgnął właśnie Rzepliński i „zawiesił” ustawę o TK. Rzepliński poszedł jeszcze dalej, w następnym przypadku po prostu „nie widział ustawy”, wcześniej na antenie TVN24 ogłaszał sentencję wyroku na kilka tygodni przed posiedzeniem.

Jedno trzeba Rzeplińskiemu oddać, to był wyjątkowo bezczelny, arogancki sędzia, a przy tym tak zdeterminowany, że nic na nim nie robiło wrażenia, przekraczał każdą granicę w obronie stołka. Gersdorf w bezczelności mu nie ustępuje, ale determinacji i odwagi zdecydowanie jej zabrakło. Wiele razy pokazała, że się boi, bo i miała czego się bać, dlatego w SN mieliśmy nieco inna sytuację, co nie oznacza, że łatwiejsza. Obie „nadzwyczajne kasty” próbowały „wyrokami” zastraszyć władzę ustawodawczą i wykonawczą, dodatkowo uruchomiono całą machinę medialną i „autorytarną”, czyli wszystkich „konstytucjonalistów”, prawników, sędziów, profesorów z Polski i ze świata. Tak doszliśmy do drugiej jasnej rzeczy. Prócz łamania i poniewierania prawa, w celu zastraszania przeciwnika, na pomoc ruszyła kolubryna propagandowa. Wszystko razem sprowadza się do gry psychologicznej, w której byli esbecy, sekretarze PZPR i „nadzwyczajna kasta”, przez całe wieki żyjąca w poczuciu bezkarności, są najlepsi. Wdrożenie reformy sądownictwa generalnie sprowadzało się do pokonania lęków i presji, w czym z kolei doskonały jest Jarosław Kaczyński. Żaden inny polityk w Polsce, może z wyjątkiem Macierewicza, nie odważyłby się na taką akcję i nie wytrzymałby takiej presji.

Strony

Źródło foto: 
15234 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Dzięki Dudzie Kaczyński stracił prawie rok i wiele zdrowia. Kiedy wreszcie się skończy to wsadzanie kija w szprychy ?

 2. Działania doradców Prezydenta Dudy prowadzą nieświadomie do celu, jakim jest wygrana w wyborach prezydenckim kandydata opozycji. Skoro praca Prezydenta polega na podkładaniu nogi PiS, są lepsi kandydaci na to stanowisko.

   

 3. Gersdorf ma się zabarykadować w budynku, ochrona będzie strzelać jeśli sędziowie w asyście policji będą chcieli przyjść do pracy. Czy to wystarczy żeby emerytka Gersdorf była pierwszym sędzią przed Izbą Dyscyplinarną? Czy za coś takiego można wydalić z kasty sędziego w stanie spoczynku?

  Nic dziś nie słyszałem o Bronisławie Trzaskowskim. Kombinuje coś.?

 4. To Rafał Komorowski coś kombinuje, Bronisław Trzaskowski ma dzisiaj wolne.

 5. "Bronisław Trzaskowski" ...:-))))))) Piwo rozlałem i mało się nim nie udusiłem ... Ale mam masaż przepony... Klawiaturę muszę suszyć :-( Pozdrawiam :-)))

 6. I jak w tej sytuacji wyglądają dawni władcy III RP?

  wyborcy są głupi, politycy PiS są głupi a Jarosław Kaczyński szalony i nie rozumie rzeczywistości...

  Kaczyński i PiS od kilku lat konsekwentnie wygrywają z PRL i "europejską elitą" na każdym polu, Kaczyński od kilku lat jest mistrzem rzeczywistości, nic poważnego nie przegrał. Opozycja zachowuje się jak w locie nad kukułczym gniazdem, albo politycznym przedszkolu... wróć, nie chcę obrażać przedszkolaków. Jak w politycznym żłobku.

 7. avatar

  Naród czeka na "Cela +" przypominam. Mamy nareszcie krok we własciwą stronę

 8. Retrospekcja: W lipcu 2017 odbył się zmasowany, wściekły i bardzo groźny atak na uchwaloną przez Sejm ustawę o Sądzie Najwyższym. Przez kilka lipcowych dni agresja narastała i, dosyć nieoczekiwanie, wygasła. I teraz pytanie retoryczne: na skutek czego/kogo wścieklizna została wygaszona, a totalni nie zebrali się już później w takiej ilości pogłowia.   

  Dzisiaj w praktyce mamy już kosmetykę i jeszcze ponad rok kadencji obecnej władzy.

 9. avatar

  A ja czekam na analogiczne działania wobec NSA. Tam trafiają kasacje od decyzji wydawanych przez krewnych i znajomych królika przypadkiem zatrudnionych w adminstracji i tam są załatwiane podobnie, jak kasacje w SN.

 10. avatar

  OT. "Cenzura internetu faktem - przyjdż na protest # STOP ACTA2!

  W najbliższą niedzielę w całym kraju odbędzie się seria protestów przeciwko nowej unijnej dyrektywie na rynku cyfrowym. Dołącz do protestów i walcz o wolny internet!
  Sprawdź w swoim mieście:"  www.art13.eu   

 11. Komunistów i sb-eków należało wyeliminować po 1989 roku, a nie dogadywać się ze zdrajcami Polski i Polaków. Kto raz wziął pieniądze od Kremla, musi mu służyć do końca. W przeciwnym przypadku będą konsekwencje

 12. Strony