Prześlij dalej:

Grę psychologiczną trzeba umieć prowadzić i kto jak kto, ale złogi PRL mają te umiejętność we krwi. Sławomir Cenckiewicz właśnie wyłowił szóstego esbeka w warszawskim ratuszu, a sędzia Iwulski i jego żona z SB, to nie jest jakieś tam: „wszędzie zdarza się czarna owca”, ale klucz doboru tej kadry. Zawsze powtarzam i powtarzać będę, że w polskim „sądownictwie” im wyżej tym gorzej. Jeśli chcesz się pobawić w poszukiwania uczciwych sędziów, to wybierz się do sądu rejonowego, w okręgowym to robota dla najlepszych, w apelacji raczej nie ma czego szukać, a w najwyższym orka na ugorze.

Dwie rzeczy były dla mnie jasne, gdy zaczęła się walka i tak naprawdę czystka w „wymiarze sprawiedliwości”, co jest warunkiem podstawowym, aby zbliżyć się do normalności. Przede wszystkim wiedziałem, że prawo nie będzie miało żadnego zastosowania. Widziałem tyle orzeczeń i tyle absurdów na sali sądowej, że nauczyłem się jednego. Nie ma takiego przepisu prawa, którego nie dałoby się postawić na głowie, z drugiej strony gdy czegoś w kodeksie brakuje, to sędzia zawsze może sobie dopisać lub dopowiedzieć. W tej materii swego rodzaju mistrzostwem popisywał się Rzepliński. Mało kto pamięta, ale słynne zabezpieczenie w postaci zawieszenia przepisów ustawy na mocy art. 755 kpc, stosowanego przy zabezpieczeniach pozwów, to nie jest pomysł Gersdorf. Jako pierwszy po tak bandycką „podstawę prawną” sięgnął właśnie Rzepliński i „zawiesił” ustawę o TK. Rzepliński poszedł jeszcze dalej, w następnym przypadku po prostu „nie widział ustawy”, wcześniej na antenie TVN24 ogłaszał sentencję wyroku na kilka tygodni przed posiedzeniem.

Jedno trzeba Rzeplińskiemu oddać, to był wyjątkowo bezczelny, arogancki sędzia, a przy tym tak zdeterminowany, że nic na nim nie robiło wrażenia, przekraczał każdą granicę w obronie stołka. Gersdorf w bezczelności mu nie ustępuje, ale determinacji i odwagi zdecydowanie jej zabrakło. Wiele razy pokazała, że się boi, bo i miała czego się bać, dlatego w SN mieliśmy nieco inna sytuację, co nie oznacza, że łatwiejsza. Obie „nadzwyczajne kasty” próbowały „wyrokami” zastraszyć władzę ustawodawczą i wykonawczą, dodatkowo uruchomiono całą machinę medialną i „autorytarną”, czyli wszystkich „konstytucjonalistów”, prawników, sędziów, profesorów z Polski i ze świata. Tak doszliśmy do drugiej jasnej rzeczy. Prócz łamania i poniewierania prawa, w celu zastraszania przeciwnika, na pomoc ruszyła kolubryna propagandowa. Wszystko razem sprowadza się do gry psychologicznej, w której byli esbecy, sekretarze PZPR i „nadzwyczajna kasta”, przez całe wieki żyjąca w poczuciu bezkarności, są najlepsi. Wdrożenie reformy sądownictwa generalnie sprowadzało się do pokonania lęków i presji, w czym z kolei doskonały jest Jarosław Kaczyński. Żaden inny polityk w Polsce, może z wyjątkiem Macierewicza, nie odważyłby się na taką akcję i nie wytrzymałby takiej presji.

Nie dzieli się skóry na niedźwiedziu i nie ogłasza zwycięstwa przed metą, ale w tym przypadku mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że wojna psychologiczna już została wygrana. Przewidziałem to wiele miesiąc temu, gdy Andrzej Duda i jego doradcy przestraszyli się świeczek. Pisałem, że to tylko teatr reżyserowany przez ostatnich generałów bezpieki, a gdy zapadną decyzje i wejdą w życie przepisy koniec będzie taki sam, jak w przypadku Trybunału Konstytucyjnego. Dokładnie tak się dzieje, rzecznik Sądu Najwyższego parę dni temu zapowiedział, że Gersdorf opuści SN, gdy prezydent powoła nowego prezesa. Gersdorf nie miała odwagi, ale była dyscyplinowana do pewnych działań i pod siłą szantażu, z duszą na ramieniu, realizowała rozmaite prowokacje. Więcej z Gersdorf wycisnąć się nie da i co więcej nie ma sensu cisnąć. Oni wiedzą, że przegrali i teraz zacznie się gadanie o „pisowskim” Sądzie Najwyższym, o sędziach dublerach, czyli powtórka z rozrywki. Kładę wszystkie pieniądze i długie przy tezie, że głównym czynnikiem, który zdecydował o wprowadzeniu zmian, była odwaga polityczna Kaczyńskiego i to On pokonał esbecką szkołę psychologii.

Źródło foto: 
http://s.redefine.pl/dcs/o2/redefine/cp/c4/c4j46zk9ms3zn99pd4zfda54322w2ryb.jpg
15402 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Dzięki Dudzie Kaczyński stracił prawie rok i wiele zdrowia. Kiedy wreszcie się skończy to wsadzanie kija w szprychy ?

 2. Działania doradców Prezydenta Dudy prowadzą nieświadomie do celu, jakim jest wygrana w wyborach prezydenckim kandydata opozycji. Skoro praca Prezydenta polega na podkładaniu nogi PiS, są lepsi kandydaci na to stanowisko.

   

 3. Gersdorf ma się zabarykadować w budynku, ochrona będzie strzelać jeśli sędziowie w asyście policji będą chcieli przyjść do pracy. Czy to wystarczy żeby emerytka Gersdorf była pierwszym sędzią przed Izbą Dyscyplinarną? Czy za coś takiego można wydalić z kasty sędziego w stanie spoczynku?

  Nic dziś nie słyszałem o Bronisławie Trzaskowskim. Kombinuje coś.?

 4. To Rafał Komorowski coś kombinuje, Bronisław Trzaskowski ma dzisiaj wolne.

 5. "Bronisław Trzaskowski" ...:-))))))) Piwo rozlałem i mało się nim nie udusiłem ... Ale mam masaż przepony... Klawiaturę muszę suszyć :-( Pozdrawiam :-)))

 6. I jak w tej sytuacji wyglądają dawni władcy III RP?

  wyborcy są głupi, politycy PiS są głupi a Jarosław Kaczyński szalony i nie rozumie rzeczywistości...

  Kaczyński i PiS od kilku lat konsekwentnie wygrywają z PRL i "europejską elitą" na każdym polu, Kaczyński od kilku lat jest mistrzem rzeczywistości, nic poważnego nie przegrał. Opozycja zachowuje się jak w locie nad kukułczym gniazdem, albo politycznym przedszkolu... wróć, nie chcę obrażać przedszkolaków. Jak w politycznym żłobku.

 7. avatar

  Naród czeka na "Cela +" przypominam. Mamy nareszcie krok we własciwą stronę

 8. Retrospekcja: W lipcu 2017 odbył się zmasowany, wściekły i bardzo groźny atak na uchwaloną przez Sejm ustawę o Sądzie Najwyższym. Przez kilka lipcowych dni agresja narastała i, dosyć nieoczekiwanie, wygasła. I teraz pytanie retoryczne: na skutek czego/kogo wścieklizna została wygaszona, a totalni nie zebrali się już później w takiej ilości pogłowia.   

  Dzisiaj w praktyce mamy już kosmetykę i jeszcze ponad rok kadencji obecnej władzy.

 9. avatar

  A ja czekam na analogiczne działania wobec NSA. Tam trafiają kasacje od decyzji wydawanych przez krewnych i znajomych królika przypadkiem zatrudnionych w adminstracji i tam są załatwiane podobnie, jak kasacje w SN.

 10. avatar

  OT. "Cenzura internetu faktem - przyjdż na protest # STOP ACTA2!

  W najbliższą niedzielę w całym kraju odbędzie się seria protestów przeciwko nowej unijnej dyrektywie na rynku cyfrowym. Dołącz do protestów i walcz o wolny internet!
  Sprawdź w swoim mieście:"  www.art13.eu   

 11. Komunistów i sb-eków należało wyeliminować po 1989 roku, a nie dogadywać się ze zdrajcami Polski i Polaków. Kto raz wziął pieniądze od Kremla, musi mu służyć do końca. W przeciwnym przypadku będą konsekwencje