Reklama

Na łamach Gazety Wyborczej pojawił się artykuł “Obrazili polski

Na łamach Gazety Wyborczej pojawił się artykuł “Obrazili polskiego chama”, autorstwa Piotra Stasińskiego, który pełni w gazecie funkcję zastępcy redaktora naczelnego, w związku z tym jego opinie mają szczególną rangę i są wyznacznikiem linii redakcyjnej. W treści artykułu pojawiają się sformułowania, które wprost odnoszą się do mowy nienawiści i propagowania rasizmu. Redaktor Stasiński podejmuje się obrony swoich kolegów po piórze i mikrofonie, znanych skandalistów usuniętych z Radia Eska, za szerzenie rasistowskich treści. W mowie obrończej, utrzymanej w formie mowy nienawiści, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej podaje ksenofobiczne argumenty i tworzy nowy, bardzo niebezpieczny precedens w popularyzacji rasizmu. Posługując się niebezpieczną retoryką, dziennikarz Gazety Wyborczej usiłuje udowodnić, że można przy pomocy rasistowskich żartów na temat jednego narodu, zaatakować rasistowsko inny naród, o ile ten naród w przekonaniu Stasińskiego na rasistowski komentarz zasługuje. Zapętlony neorasizm ma zdaniem Stasińskiego służyć walce z rasizmem. Innymi słowy, można użyć rasizmu jako narzędzia do krzewienia neorasizmu, a wynikiem tych zabiegów ma być jakieś cudowne zniesienie rasizmu właściwego. Sama pokrętna konstrukcja wywodu Stasińskiego wskazuje, że mamy do czynienia z ideologicznym i sofistycznym kamuflażem rasizmu, przepoczwarzonego w neorasizm. Równie dobrze adwokat może argumentować, że mąż skatował żonę, aby pokazać przemoc w patologicznych rodzinach. Tą samą kalką można potraktować upicie się do nieprzytomności, w ramach protestu przeciw alkoholizmowi. Kradzież monet z kapelusza niewidomego, cudownie da się wytłumaczyć troską o likwidowanie barier dla niepełnosprawnych.

Reklama

Niesławny występ Jakuba Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, szydzący z Ukrainek, za który to „popis” pracodawcy, REM, KRRiT i UEFA ukarały bądź potępiły dziennikarzy, zdaniem Stasińskiego jest doskonałą ilustracją Polaka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w radiowym programie Figurski z Wojewódzkim, jak sami potem twierdzili, w licznych wyjaśnieniach, przywołując skrajne zachowania, a mianowicie gwałty, znęcanie się nad zwierzętami i sekowanie pracowników z powodu przynależności narodowej, chcieli zilustrować zachowania, nie konkretnych ludzi, ale „statystycznego Polaka”. Z wnioskowania Figurskiego i Wojewódzkiego wynika, że statystyczny Polak, czyli w powszechnym rozumieniu bardzo szeroka grupa narodowościowa odreagowuje swoje niepowodzenia, gwałtem i przemocą. W oczach Figurskiego i Wojewódzkiego, statystyczny, czyli reprezentatywny dla narodu polskiego człowiek, jest gwałcicielem i rasistą o cechach psychopaty. Nie jest to moja interpretacja, ale są to wyjaśnienia zarówno Jakuba Wojewódzkiego, jak i Michała Figurskiego, którzy swój wybryk nazwali kpiną z polskich wad. Ten rodzaj niebezpiecznego neorasizmu przejął redaktor Stasiński, który zamienił statystycznego Polaka, na „polskiego chama”. Ciarki przechodzą po plecach, gdyż liczne ludzkie tragedie w wymiarze narodowościowym i rasowym, rozpoczynały się od budowania nienawiści przy pomocy uogólnień odwołujących się do „satyry”.

Pierwszy i głównym zadaniem rasizmu jest upodlenie człowieka poprzez nadanie mu negatywnych cech przypisanych do rasy, narodu, bywa, że ten zakres poszerza się i odnosi do wyznania, przekonań lub płci. Z historii wiemy, że dla Niemców budujących III Rzeszę Żyd był śmierdzącym szczurem roznoszącym tyfus. Plakaty przedstawiające Żydów identyfikowanych z tyfusem obiegły całe Niemcy i wówczas wywoływały rozbawienie tłumów. Hitlerowskie Niemcy „żartami” i satyrą na Żydów, przez długi czas tłumaczyły się nie tylko przed sobą, ale na arenie międzynarodowej. Dla amerykańskich kolonialistów przez cała lata Murzyn był synonimem małpy i brudasa, asfaltu i dzikusa. W ten sposób upowszechniono „satyryczny” stereotyp rasistowski, produkowano tysiące niewybrednych żartów, co zaowocowało tragicznie, masowymi prześladowaniami i zbrodniami ludobójstwa. Polak w „satyrze” Figurskiego i Wojewódzkiego, wspieranej przez Gazetę Wyborczą, w swojej masowości (statystyczny Polak), jest prymitywnym przedstawicielem swojego gatunku. Przyczyną prymitywizmu Polaka jest sam fakt, że Polak jest Polakiem. Figurski i Wojewódzki nigdzie i nigdy nie twierdzili, że wyśmiewają ludzkie cechy, ludzki prymitywizm, ludzką agresję. Zawsze podkreślali, że ich celem jest szydzenie z Polaków, których widzą tak jak widzą, ponieważ dla nich pewne zachowania są „typowo polskie”. Mamy Polaka i Ukrainkę, zatem wiemy, że mamy prostytutkę i gwałciciela, ponieważ znamy narodowości bohaterów „satyry”. Do zaklęcia „typowo polskie” odnosi się z jeszcze większą siłą redaktor Stasiński i cały zespół redakcyjny Gazety Wyborczej. Setki artykułów zamieszczanych w Gazecie Wyborczej propaguje rasistowskie tezy, jakoby pewne zachowania, występujące na świecie w ilości nagminnej były typowo polskie.

Opisując rozmaite debaty i konflikty społeczne, Gazeta Wyborcza pisze o „typowo polskim piekiełku”, stygmatyzując tym samym Polaków jako kłótliwych podludzi. Przy tym nie spotka się w Gazecie Wyborczej komentarza, który odwoływałby się do kwestii narodowościowych, przy analizie sytuacji w innych krajach. Konflikty społeczne, jakie obserwujemy w Polsce są normalnymi procesami, w dodatku polskie konflikty przebiegają w wyjątkowo łagodnych okolicznościach. Ostanie zamieszki w Londynie, wcześniejsze w Paryżu, ostre przemiany społeczne na Węgrzech, czy wreszcie historyczny podział w Hiszpanii, nie jest przez Gazetę Wyborczą unarodowiony w sposób rasistowski. Przeciętny Hiszpan na łamach Gazety Wyborczej nie jest terrorystą z ETA, przeciętny czarnoskóry mieszkaniec Londynu, nie jest bandytą podpalającym samochody. Na łamach gazety tylko jeden naród, który przy pomocy incydentów, a nawet rasistowskich domniemań, jest opisywany jako gatunek podludzi. Typowo polskimi cechami ma być: pijaństwo, złodziejstwo, kołtuństwo, dewocja, kłótliwość, głupota. Na pierwszy rzut oka widać, że są to typowe, ale ludzkie, nie polskie cechy, opisane przez wielkich autorów zanim na polskiej ziemi pojawiła się pierwsza chałupa. Dlaczego według Stasińskiego zawiść, spisana w Torze jako motyw bratobójstwa, nie jest „typowo żydowską cechą”, a jeden transparent na trzecioligowym stadionie, ma decydować i „typowo polskim antysemityzmie”. Odpowiedź wydaje się dramatycznie prosta. Tak się dzieje, ponieważ popędem dla Stasińskiego, nie jest potępienie nagannych ludzkich zachowań, ale jest nim neorasitowskie stygmatyzowanie konkretnych ludzi, według kryterium narodowościowego. W tym ideologicznym szaleństwie nie ma niestety przypadku, działania są skoordynowane i ujednolicone. Zwracam uwagę, że Figurski z Wojewódzkim, wzięci w obronę przez Stasińskiego, nie mówili o realnym zdarzeniu, o konkretnym Polaku, który zgwałcił konkretną Ukrainkę, skopał konkretnego psa. Oni przypisali nie jednemu, ale statystycznemu, masowemu Polakowi, konkretne zachowania w hipotetycznej sytuacji. W przekonaniu Figurskiego, Wojewódzkiego i Gazety Wyborczej, przeciętny Polak w hipotetycznej sytuacji zachowałby się dokładnie tak, jak to w neorasistowskich wizjach jest przedstawiane.

Znów nie sposób uniknąć analogii historycznych. Wielkie Niemcy zostały upokorzone, ponieważ przeciętni Żydzi to złodzieje i spiskowcy. Przez wiele lat w USA obowiązywał jeden model sądów ludowych. Gdy na amerykańskiej ulicy zgwałcono białą Amerykankę, natychmiast wśród głównych podejrzanych był czarnoskóry zamiatacz ulic, który kręcił się w pobliżu. Żydzi śmierdzą czosnkiem, czarnoskórzy są brudasami, Cyganie kradną, Polacy są chamami i gwałcicielami, tak funkcjonuje rasistowski stereotyp, znany z tragicznych dziejów ludzkości. Figurski, Wojewódzki i Stasiński idą dalej, tworzą nową rasistowską „jakość”, tworzą neorasizm. Nie potrzebują gwałtu na ulicy i przegranej wojny, nie potrzebują faktu, oni z góry wiedzą, że Polak skopie psa, zgwałci Ukrainkę, bo jest Polak chamem, bo tak Polaka postrzegają. I to jest dopiero pierwsza część neorasistowskiej „jakości”, druga jest prawdziwym rasistowskim zapętleniem, które jeszcze raz jako śmiertelne niebezpieczeństwo wyróżnię. Otóż można w przekonaniu Stasińskiego i jego kolegów, nie tylko z gazety Wyborczej, jednym rasistowskim stereotypem budować kolejny rasistowski stereotyp. Stasiński, Gazeta Wyborcza, Figurski i Wojewódzki powielają rasistowskie slogany, wkładają je w usta Polaków, ponieważ tak nienawidzą Polaków i takimi Polaków chcą widzieć. Pomawiają Polaków o gwałty, chamstwo, złodziejstwo, pijaństwo, znęcanie się na zwierzętami, gdyż taki obraz Polaka jest ich neorasistowską, pełną nienawiści projekcją. Pozostaje zadać pytanie czego w ten sposób usiłują bronić? Mają wizję III Rzeszy, białej Ameryki? Bronią wielkości swojej rasy? Czy może rozpaczliwie usiłują przykryć małość? Zwracam się z prośbą do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, aby się dokładnie przyjrzała rasistowskim występom Figurskiego i Wojewódzkiego oraz narastającej, niezwykle niebezpiecznej formy neorasizmu, obecnego na łamach Gazety Wyborczej. Proszę o odpowiedź, co Helsińska Fundacja Praw Człowieka zamierza z tymi przejawami zapętlonej mowy nienawiści i propagacji ksenofobii poprzez „satyryczny” neorasizm zrobić? Proszę o odpowiedź i reakcję zanim się obudzimy w III Rzeczypospolitej, w której ideologicznie rozpaleni apologeci neorasizmu staną się umundurowanymi i uzbrojonymi strażnikami „ostatecznie rozwiązującymi kwestię polską”. Będę wdzięczny za informacje, jakie środki prawne mogą podjąć Polacy pomawiani przez neorasistów.

Źródła rasistowskiej mowy nienawiści:
1) http://wyborcza.pl/1,75968,12018665,Obrazili_polskiego_chama.html
2) http://natemat.pl/20095,figurski-sie-broni-przybieramy-role-statystycznego-polaka
3) http://natemat.pl/20137,figurski-swoich-slow-absolutnie-nie-zaluje-nie-przepraszam-za-nie-ale-za-ich-zla-interpretacje-wywiad

Adres mailowy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka: hfhr@hfhrpol.waw.pl

Reklama

36 KOMENTARZE

 1. po przeczytaniu , zawrzała
  po przeczytaniu , zawrzała mi krew, …a nawet limfa.
  matkokurka, … chcę się wpisać i podpisać pod propozycją zgłoszenia do Helsińskiej Fundacji Praw Czlowieka, aleee….czy takie pojedyncze głosy sa tam brane pod uwage..?
  nie mam rozeznania, ale wydaje mi się, /doświadczenie z zaszlości/, że stworzenie jednej petycji z podpisami wielu osób miały by większą moc, …- przynajmniej do brania pod uwagę…/?/
  chyba, że sprawa wygląda, podobnie, jak z wysyłaniem majli do p/osłow…z tekstem z”kontrowersji” ..?

 2. po przeczytaniu , zawrzała
  po przeczytaniu , zawrzała mi krew, …a nawet limfa.
  matkokurka, … chcę się wpisać i podpisać pod propozycją zgłoszenia do Helsińskiej Fundacji Praw Czlowieka, aleee….czy takie pojedyncze głosy sa tam brane pod uwage..?
  nie mam rozeznania, ale wydaje mi się, /doświadczenie z zaszlości/, że stworzenie jednej petycji z podpisami wielu osób miały by większą moc, …- przynajmniej do brania pod uwagę…/?/
  chyba, że sprawa wygląda, podobnie, jak z wysyłaniem majli do p/osłow…z tekstem z”kontrowersji” ..?

 3. po przeczytaniu , zawrzała
  po przeczytaniu , zawrzała mi krew, …a nawet limfa.
  matkokurka, … chcę się wpisać i podpisać pod propozycją zgłoszenia do Helsińskiej Fundacji Praw Czlowieka, aleee….czy takie pojedyncze głosy sa tam brane pod uwage..?
  nie mam rozeznania, ale wydaje mi się, /doświadczenie z zaszlości/, że stworzenie jednej petycji z podpisami wielu osób miały by większą moc, …- przynajmniej do brania pod uwagę…/?/
  chyba, że sprawa wygląda, podobnie, jak z wysyłaniem majli do p/osłow…z tekstem z”kontrowersji” ..?

 4. Tak, ta sprawa nie należy do sfery śmichów-chichów.
  No i stało się. Przegięli chłopaki.
  Twój artykuł/list, to oczywiście pierwsza dojrzała i adekwatna reakcja na całokształt.
  Ja również mam serdecznie dość poniżania nas Polaków w naszym własnym kraju.
  Drogi Piotrze jeżeli tylko w tym poważnym tonie, bo sprawa zaczęła być od jakiegoś czasu bardzo poważna, przeprowadzisz tą akcję i dobrniesz do finału, będziesz miał za sobą mnóstwo zwolenniików, dla mnie już jesteś Numerem Jeden.
  PS że też Ci się w szystko w tej głowie tak logicznie układa, to dar od Boga.
  Życzę Ci, ale przede wszystkim NAM POLAKOM, żebyś wytrawał w tej walce do końca, akcja profesora A. to przy tym to betka.

 5. Tak, ta sprawa nie należy do sfery śmichów-chichów.
  No i stało się. Przegięli chłopaki.
  Twój artykuł/list, to oczywiście pierwsza dojrzała i adekwatna reakcja na całokształt.
  Ja również mam serdecznie dość poniżania nas Polaków w naszym własnym kraju.
  Drogi Piotrze jeżeli tylko w tym poważnym tonie, bo sprawa zaczęła być od jakiegoś czasu bardzo poważna, przeprowadzisz tą akcję i dobrniesz do finału, będziesz miał za sobą mnóstwo zwolenniików, dla mnie już jesteś Numerem Jeden.
  PS że też Ci się w szystko w tej głowie tak logicznie układa, to dar od Boga.
  Życzę Ci, ale przede wszystkim NAM POLAKOM, żebyś wytrawał w tej walce do końca, akcja profesora A. to przy tym to betka.

 6. Tak, ta sprawa nie należy do sfery śmichów-chichów.
  No i stało się. Przegięli chłopaki.
  Twój artykuł/list, to oczywiście pierwsza dojrzała i adekwatna reakcja na całokształt.
  Ja również mam serdecznie dość poniżania nas Polaków w naszym własnym kraju.
  Drogi Piotrze jeżeli tylko w tym poważnym tonie, bo sprawa zaczęła być od jakiegoś czasu bardzo poważna, przeprowadzisz tą akcję i dobrniesz do finału, będziesz miał za sobą mnóstwo zwolenniików, dla mnie już jesteś Numerem Jeden.
  PS że też Ci się w szystko w tej głowie tak logicznie układa, to dar od Boga.
  Życzę Ci, ale przede wszystkim NAM POLAKOM, żebyś wytrawał w tej walce do końca, akcja profesora A. to przy tym to betka.

 7. Cały problem polega na tym,
  Cały problem polega na tym, że cech, które się usiłuje wmówić Polakom jest w nas odwrotnie proporcjonalna ilość. My niestety wybaczamy, zapominamy i jesteśmy bardzo, ale to bardzo tolerancyjni, czego dowodem jest fakt, że żaden z komunistów ani SBeckich katów nie zawisł na najbliższej latarni, nie wykonano również żadnego mściwego acz sprawiedliwego wyroku na tej swołczy. Piszę to o prawdziwych Polakach, a nie pomiocie żydosko-komunistycznym. Gdyby to co się o nas mówi było prawdą to ten podstarzały nastolatek wojewódzki, już dawno leżał by skopany, zgwałcony i opluty. Tymczasem oni wiedzą, że nas można opluwać i gnoić, a my tylko pobiadolimy i nic się nie stanie. Polak-Katolik czego jest teraz synonimem? Kiedyś duma i honor, a teraz postkomunistyczne śmiecie zrobiły z tego określenia niemal powód do wstydu.
  Oczywiście wojewódzki i figurski (celowo z małej), mówiąc o typowych polskich przywarach mieli w pierwszym rzędzie na myśli siebie. No chyba, że nie czują się Polakami. Wiadomo Europejczyk – dla mnie akurat to bardziej wyzwisko niż nobilitacja.

 8. Cały problem polega na tym,
  Cały problem polega na tym, że cech, które się usiłuje wmówić Polakom jest w nas odwrotnie proporcjonalna ilość. My niestety wybaczamy, zapominamy i jesteśmy bardzo, ale to bardzo tolerancyjni, czego dowodem jest fakt, że żaden z komunistów ani SBeckich katów nie zawisł na najbliższej latarni, nie wykonano również żadnego mściwego acz sprawiedliwego wyroku na tej swołczy. Piszę to o prawdziwych Polakach, a nie pomiocie żydosko-komunistycznym. Gdyby to co się o nas mówi było prawdą to ten podstarzały nastolatek wojewódzki, już dawno leżał by skopany, zgwałcony i opluty. Tymczasem oni wiedzą, że nas można opluwać i gnoić, a my tylko pobiadolimy i nic się nie stanie. Polak-Katolik czego jest teraz synonimem? Kiedyś duma i honor, a teraz postkomunistyczne śmiecie zrobiły z tego określenia niemal powód do wstydu.
  Oczywiście wojewódzki i figurski (celowo z małej), mówiąc o typowych polskich przywarach mieli w pierwszym rzędzie na myśli siebie. No chyba, że nie czują się Polakami. Wiadomo Europejczyk – dla mnie akurat to bardziej wyzwisko niż nobilitacja.

 9. Cały problem polega na tym,
  Cały problem polega na tym, że cech, które się usiłuje wmówić Polakom jest w nas odwrotnie proporcjonalna ilość. My niestety wybaczamy, zapominamy i jesteśmy bardzo, ale to bardzo tolerancyjni, czego dowodem jest fakt, że żaden z komunistów ani SBeckich katów nie zawisł na najbliższej latarni, nie wykonano również żadnego mściwego acz sprawiedliwego wyroku na tej swołczy. Piszę to o prawdziwych Polakach, a nie pomiocie żydosko-komunistycznym. Gdyby to co się o nas mówi było prawdą to ten podstarzały nastolatek wojewódzki, już dawno leżał by skopany, zgwałcony i opluty. Tymczasem oni wiedzą, że nas można opluwać i gnoić, a my tylko pobiadolimy i nic się nie stanie. Polak-Katolik czego jest teraz synonimem? Kiedyś duma i honor, a teraz postkomunistyczne śmiecie zrobiły z tego określenia niemal powód do wstydu.
  Oczywiście wojewódzki i figurski (celowo z małej), mówiąc o typowych polskich przywarach mieli w pierwszym rzędzie na myśli siebie. No chyba, że nie czują się Polakami. Wiadomo Europejczyk – dla mnie akurat to bardziej wyzwisko niż nobilitacja.

 10. Stasiński to klasyczny
  Stasiński to klasyczny dziennikarski WIELEP. WIELEP nie potrzebuje argumentów by obronić lub udowodnić tezę, on WIE LEPIEJ. W swoim mniemaniu WIELEP nie musi opisywać i analizować rzeczywistości bo on ją kreuje, a jego rozdęte ego nie dopuszcza możliwości popełnienia błędu.Takich dziennikarskich WIELEPÓW mamy w Polsce bez liku. Typowymi przedstawicielami tego gatunku są np: Janina Paradowska, Tomasz Lis, Jacek Żakowski.

 11. Stasiński to klasyczny
  Stasiński to klasyczny dziennikarski WIELEP. WIELEP nie potrzebuje argumentów by obronić lub udowodnić tezę, on WIE LEPIEJ. W swoim mniemaniu WIELEP nie musi opisywać i analizować rzeczywistości bo on ją kreuje, a jego rozdęte ego nie dopuszcza możliwości popełnienia błędu.Takich dziennikarskich WIELEPÓW mamy w Polsce bez liku. Typowymi przedstawicielami tego gatunku są np: Janina Paradowska, Tomasz Lis, Jacek Żakowski.

 12. Stasiński to klasyczny
  Stasiński to klasyczny dziennikarski WIELEP. WIELEP nie potrzebuje argumentów by obronić lub udowodnić tezę, on WIE LEPIEJ. W swoim mniemaniu WIELEP nie musi opisywać i analizować rzeczywistości bo on ją kreuje, a jego rozdęte ego nie dopuszcza możliwości popełnienia błędu.Takich dziennikarskich WIELEPÓW mamy w Polsce bez liku. Typowymi przedstawicielami tego gatunku są np: Janina Paradowska, Tomasz Lis, Jacek Żakowski.

 13. a to dopiero..!
  Ten słynny dialog mógł zaczynać się tak:
  – Zachowałem się jak prawdziwy Żyd
  – Kopnąłeś psa?
  I dalej bez zmian.

  Wówczas Wojewódzki tłumaczył by się, że nie zamierzał obrażać Ukraińców, tylko jego celem był żydowski cham, a wszyscy wiedzą jacy są Żydzi, i jak traktują służbę, itd.. w tym stylu.
  Coś mi się zdaję że w takiej sytuacji poganianie Helsińskiej fundacji do podjęcia działań byłoby zbędne.
  Można też zamiast Żyd wstawić Murzyn, Niemiec, czy ktokolwiek byle nie Polak, efekt podobny.

 14. a to dopiero..!
  Ten słynny dialog mógł zaczynać się tak:
  – Zachowałem się jak prawdziwy Żyd
  – Kopnąłeś psa?
  I dalej bez zmian.

  Wówczas Wojewódzki tłumaczył by się, że nie zamierzał obrażać Ukraińców, tylko jego celem był żydowski cham, a wszyscy wiedzą jacy są Żydzi, i jak traktują służbę, itd.. w tym stylu.
  Coś mi się zdaję że w takiej sytuacji poganianie Helsińskiej fundacji do podjęcia działań byłoby zbędne.
  Można też zamiast Żyd wstawić Murzyn, Niemiec, czy ktokolwiek byle nie Polak, efekt podobny.

 15. a to dopiero..!
  Ten słynny dialog mógł zaczynać się tak:
  – Zachowałem się jak prawdziwy Żyd
  – Kopnąłeś psa?
  I dalej bez zmian.

  Wówczas Wojewódzki tłumaczył by się, że nie zamierzał obrażać Ukraińców, tylko jego celem był żydowski cham, a wszyscy wiedzą jacy są Żydzi, i jak traktują służbę, itd.. w tym stylu.
  Coś mi się zdaję że w takiej sytuacji poganianie Helsińskiej fundacji do podjęcia działań byłoby zbędne.
  Można też zamiast Żyd wstawić Murzyn, Niemiec, czy ktokolwiek byle nie Polak, efekt podobny.

 16. Stasiński, który zamienił statystycznego Polaka, na „polskiego c

  NIE CZYTAŁEM  gazety wyborczej,                                                                           NIE CZYTAM   gazety wyborczej i                                                                             NIE BĘDĘ CZYTAŁ  gazety wyborczej                                                                      Niech zdechnie „wyborcza i jej wszy”.                                                                       Jest cień nadziei, bo znajoma z kiosku mówi , że więcej zwrotów niż kiedyś sprzedaży.

  Wracając do artykułu jego tekst dotyczący gazety wyborczej i jej redaktora jest porażający.                                                                                                        Powiem szczerze , że bardzo ucieszyłem się z odczytywanych przez kapitanów drużyn na Euro 2012 apeli skierowanych przeciw rasistom , ksenofobom i rasizmowi.              Mieszkając tu dobrze ponad pół wieku podświadowie  czułem , że apele te są skierowane właśnie do żydów mieszkających w Polsce. Na codzień obrażających, znieważających i zniewalających Polaków, wylewających rasizm i ksenofobię, rasizm sączący się z pewnych stacji telewizyjnych , radiowych czy stron internetowych, rasizm gotujący się i kipiący.

  Miałem wiele nadziei, że te apele dotrą do tych rasistowskich adresatów, że nie będę musiał oglądać na portalach wylewającego się jadu Kuczyńskiego odmawiającego prawa do życia Polaków we własnym kraju na własny rachunek, że nie będę musiał czytać Paradowskiej wyśmiewającej przekonania, tradycję i sprawy wiary Polaków, Najsztuba wrzucającego na barki Polaków wady całej ludzkości (prócz wad swojej rasy) czy rasistów i ksenofobów  Wojewódzkiego i Figurskiego wyszydzających nawet kolor skóry Polaka pochodzenia hinduskiego (któremu zresztą nie dorastają nawet do pięt).

  Ale po artykule „matki kurki” widać, że ludzie ci nic nie zrozumieli z tego co Europa im przekazuje , nic do nich nie dotarło, nie zamierzają się zmienić.                                                                                                               Mało tego, wymyślają nowe formuły rasizmu i ksenofobii , tworzą nowe formuły alibi do jego krzewienia.                                                                                                     Tak nie może być to my ich przygarnęliśmy przed wiekami kiedy cała europa ich goniła jak kundle, to my wyciągnęliśmy do nich rękę którą dzisiaj kąsają.                                         Zapomnieli , że nie żyjemy na dzikich polach Azji tylko w Europie.                                   Ale taka jest nacja żydów chazarskich, nie szanujących w żadnym kraju swoich sąsiadów swoich dobroczyńców , kopiących , obszczekujących i obsikujących bez umiaru i taktu.

  Jeśli chodzi o adresata też się obawiam, że adres HFPC to po prostu adres na Berdyczów. Coraz więcej krajów zaczyna przeglądać na oczy i ma dość zniewolenia i ciągłych posądzeń o antysemityzm ( z portalu "braci starszych" ) :
  http://www.otwarta.org/index.php/kontrowersyjny-wyrok-w-niemczech-obrzezanie-to-przestepstwo/
  http://www.otwarta.org/index.php/skandaliczne-doniesienia-z-wegier/
  http://www.otwarta.org/index.php/najnowszy-raport-swc-dot-ekstremizmu-i-antysemityzmu-w-europie/

 17. Stasiński, który zamienił statystycznego Polaka, na „polskiego c

  NIE CZYTAŁEM  gazety wyborczej,                                                                           NIE CZYTAM   gazety wyborczej i                                                                             NIE BĘDĘ CZYTAŁ  gazety wyborczej                                                                      Niech zdechnie „wyborcza i jej wszy”.                                                                       Jest cień nadziei, bo znajoma z kiosku mówi , że więcej zwrotów niż kiedyś sprzedaży.

  Wracając do artykułu jego tekst dotyczący gazety wyborczej i jej redaktora jest porażający.                                                                                                        Powiem szczerze , że bardzo ucieszyłem się z odczytywanych przez kapitanów drużyn na Euro 2012 apeli skierowanych przeciw rasistom , ksenofobom i rasizmowi.              Mieszkając tu dobrze ponad pół wieku podświadowie  czułem , że apele te są skierowane właśnie do żydów mieszkających w Polsce. Na codzień obrażających, znieważających i zniewalających Polaków, wylewających rasizm i ksenofobię, rasizm sączący się z pewnych stacji telewizyjnych , radiowych czy stron internetowych, rasizm gotujący się i kipiący.

  Miałem wiele nadziei, że te apele dotrą do tych rasistowskich adresatów, że nie będę musiał oglądać na portalach wylewającego się jadu Kuczyńskiego odmawiającego prawa do życia Polaków we własnym kraju na własny rachunek, że nie będę musiał czytać Paradowskiej wyśmiewającej przekonania, tradycję i sprawy wiary Polaków, Najsztuba wrzucającego na barki Polaków wady całej ludzkości (prócz wad swojej rasy) czy rasistów i ksenofobów  Wojewódzkiego i Figurskiego wyszydzających nawet kolor skóry Polaka pochodzenia hinduskiego (któremu zresztą nie dorastają nawet do pięt).

  Ale po artykule „matki kurki” widać, że ludzie ci nic nie zrozumieli z tego co Europa im przekazuje , nic do nich nie dotarło, nie zamierzają się zmienić.                                                                                                               Mało tego, wymyślają nowe formuły rasizmu i ksenofobii , tworzą nowe formuły alibi do jego krzewienia.                                                                                                     Tak nie może być to my ich przygarnęliśmy przed wiekami kiedy cała europa ich goniła jak kundle, to my wyciągnęliśmy do nich rękę którą dzisiaj kąsają.                                         Zapomnieli , że nie żyjemy na dzikich polach Azji tylko w Europie.                                   Ale taka jest nacja żydów chazarskich, nie szanujących w żadnym kraju swoich sąsiadów swoich dobroczyńców , kopiących , obszczekujących i obsikujących bez umiaru i taktu.

  Jeśli chodzi o adresata też się obawiam, że adres HFPC to po prostu adres na Berdyczów. Coraz więcej krajów zaczyna przeglądać na oczy i ma dość zniewolenia i ciągłych posądzeń o antysemityzm ( z portalu "braci starszych" ) :
  http://www.otwarta.org/index.php/kontrowersyjny-wyrok-w-niemczech-obrzezanie-to-przestepstwo/
  http://www.otwarta.org/index.php/skandaliczne-doniesienia-z-wegier/
  http://www.otwarta.org/index.php/najnowszy-raport-swc-dot-ekstremizmu-i-antysemityzmu-w-europie/

 18. Stasiński, który zamienił statystycznego Polaka, na „polskiego c

  NIE CZYTAŁEM  gazety wyborczej,                                                                           NIE CZYTAM   gazety wyborczej i                                                                             NIE BĘDĘ CZYTAŁ  gazety wyborczej                                                                      Niech zdechnie „wyborcza i jej wszy”.                                                                       Jest cień nadziei, bo znajoma z kiosku mówi , że więcej zwrotów niż kiedyś sprzedaży.

  Wracając do artykułu jego tekst dotyczący gazety wyborczej i jej redaktora jest porażający.                                                                                                        Powiem szczerze , że bardzo ucieszyłem się z odczytywanych przez kapitanów drużyn na Euro 2012 apeli skierowanych przeciw rasistom , ksenofobom i rasizmowi.              Mieszkając tu dobrze ponad pół wieku podświadowie  czułem , że apele te są skierowane właśnie do żydów mieszkających w Polsce. Na codzień obrażających, znieważających i zniewalających Polaków, wylewających rasizm i ksenofobię, rasizm sączący się z pewnych stacji telewizyjnych , radiowych czy stron internetowych, rasizm gotujący się i kipiący.

  Miałem wiele nadziei, że te apele dotrą do tych rasistowskich adresatów, że nie będę musiał oglądać na portalach wylewającego się jadu Kuczyńskiego odmawiającego prawa do życia Polaków we własnym kraju na własny rachunek, że nie będę musiał czytać Paradowskiej wyśmiewającej przekonania, tradycję i sprawy wiary Polaków, Najsztuba wrzucającego na barki Polaków wady całej ludzkości (prócz wad swojej rasy) czy rasistów i ksenofobów  Wojewódzkiego i Figurskiego wyszydzających nawet kolor skóry Polaka pochodzenia hinduskiego (któremu zresztą nie dorastają nawet do pięt).

  Ale po artykule „matki kurki” widać, że ludzie ci nic nie zrozumieli z tego co Europa im przekazuje , nic do nich nie dotarło, nie zamierzają się zmienić.                                                                                                               Mało tego, wymyślają nowe formuły rasizmu i ksenofobii , tworzą nowe formuły alibi do jego krzewienia.                                                                                                     Tak nie może być to my ich przygarnęliśmy przed wiekami kiedy cała europa ich goniła jak kundle, to my wyciągnęliśmy do nich rękę którą dzisiaj kąsają.                                         Zapomnieli , że nie żyjemy na dzikich polach Azji tylko w Europie.                                   Ale taka jest nacja żydów chazarskich, nie szanujących w żadnym kraju swoich sąsiadów swoich dobroczyńców , kopiących , obszczekujących i obsikujących bez umiaru i taktu.

  Jeśli chodzi o adresata też się obawiam, że adres HFPC to po prostu adres na Berdyczów. Coraz więcej krajów zaczyna przeglądać na oczy i ma dość zniewolenia i ciągłych posądzeń o antysemityzm ( z portalu "braci starszych" ) :
  http://www.otwarta.org/index.php/kontrowersyjny-wyrok-w-niemczech-obrzezanie-to-przestepstwo/
  http://www.otwarta.org/index.php/skandaliczne-doniesienia-z-wegier/
  http://www.otwarta.org/index.php/najnowszy-raport-swc-dot-ekstremizmu-i-antysemityzmu-w-europie/

 19. Polski cham istnieje
  Zarówno to radyjko jak i Gówno Prawda skierowane są właśnie do polskiego chama. Ten polski cham znany jest bardzo dobrze. To on nabijał się z modlących ludzi ma Krakowskim Przedmieściu, to on jako motyl wtrynia się co roku w procesję Bożego Ciała, to on rży z dowcipów o samolocie itd. itp. Polski cham nie sprzątnie po swoim psie, bo on przecież płaci podatki. Polski cham nie wyniesie choinki bożonarodzeniowej kulturalnie do śmietnika, tylko wywali ją oknem. Polski cham potrafi włączyć wiertarkę udarową o 21 w niedzielę. Przykładami na polskiego chama mógłbym sypać jeszcze z godzinę, ale nie widzę sensu.

 20. Polski cham istnieje
  Zarówno to radyjko jak i Gówno Prawda skierowane są właśnie do polskiego chama. Ten polski cham znany jest bardzo dobrze. To on nabijał się z modlących ludzi ma Krakowskim Przedmieściu, to on jako motyl wtrynia się co roku w procesję Bożego Ciała, to on rży z dowcipów o samolocie itd. itp. Polski cham nie sprzątnie po swoim psie, bo on przecież płaci podatki. Polski cham nie wyniesie choinki bożonarodzeniowej kulturalnie do śmietnika, tylko wywali ją oknem. Polski cham potrafi włączyć wiertarkę udarową o 21 w niedzielę. Przykładami na polskiego chama mógłbym sypać jeszcze z godzinę, ale nie widzę sensu.

 21. Polski cham istnieje
  Zarówno to radyjko jak i Gówno Prawda skierowane są właśnie do polskiego chama. Ten polski cham znany jest bardzo dobrze. To on nabijał się z modlących ludzi ma Krakowskim Przedmieściu, to on jako motyl wtrynia się co roku w procesję Bożego Ciała, to on rży z dowcipów o samolocie itd. itp. Polski cham nie sprzątnie po swoim psie, bo on przecież płaci podatki. Polski cham nie wyniesie choinki bożonarodzeniowej kulturalnie do śmietnika, tylko wywali ją oknem. Polski cham potrafi włączyć wiertarkę udarową o 21 w niedzielę. Przykładami na polskiego chama mógłbym sypać jeszcze z godzinę, ale nie widzę sensu.

 22. Ten tekst jest wybitnie
  Ten tekst jest wybitnie talmudyczny, od treści, przez formę, po adresata skargi. Uważam, że tak trzeba, dobrze się bawić i tłuc bronią, która jest obosieczna. Jestem więcej niż pewien, że jedyną skuteczną metodą na zdemaskowanie żydowskich komunistów jest prosta metoda. Wyszarpać cep i się odwinąć. Kto sprzeda Wyborczej rasizm będzie geniuszem, chociaż ta prawda jest banałem.

 23. Ten tekst jest wybitnie
  Ten tekst jest wybitnie talmudyczny, od treści, przez formę, po adresata skargi. Uważam, że tak trzeba, dobrze się bawić i tłuc bronią, która jest obosieczna. Jestem więcej niż pewien, że jedyną skuteczną metodą na zdemaskowanie żydowskich komunistów jest prosta metoda. Wyszarpać cep i się odwinąć. Kto sprzeda Wyborczej rasizm będzie geniuszem, chociaż ta prawda jest banałem.

 24. Ten tekst jest wybitnie
  Ten tekst jest wybitnie talmudyczny, od treści, przez formę, po adresata skargi. Uważam, że tak trzeba, dobrze się bawić i tłuc bronią, która jest obosieczna. Jestem więcej niż pewien, że jedyną skuteczną metodą na zdemaskowanie żydowskich komunistów jest prosta metoda. Wyszarpać cep i się odwinąć. Kto sprzeda Wyborczej rasizm będzie geniuszem, chociaż ta prawda jest banałem.