• Autor: JaPolonus Dodany: 1 godzina 22 minuty temu

  Jankes! Wspaniala Notka!  

  Ostatnie zdanie bezcenne! ;)

 • Autor: JohnnyPlum Dodany: 5 godzin 48 minut temu

  Sorry, ale przeczytałem "sędzia w erekcji".

 • Autor: Jankes2 Dodany: 8 godzin 56 minut temu

  @wrednick - słuszna uwaga.

 • Autor: wrednick Dodany: 10 godzin 16 minut temu

  @Jankes2, Twoje piękne Chicago widziane z oddali wygląda inaczej. Jest to miasto, w którym skutecznie egzekwuje się prawo. Zdarzyło się nawet, że w więzieniu siedziało równocześnie czterech byłych gubernatorów. W Polsce aktualnie (bodajże) nie siedzi żaden wójt/burmistrz/prezydent z tysięcy polskich miast i miasteczek (za czyny łapówkarskie lub podobne), choć zapewne nie jeden powiniem.. Jeden z prezydentów miast, który niedawno zginął w tragicznych okolicznościach, posiadał 16 czy 18 mieszkań, został świeckim świętym. A o tym, co wyprawia u nas "nadzwyczajna kasta" pewnie wiesz. Długa przed nami droga do chicagowskich standartów.

 • Autor: Jankes2 Dodany: 12 godzin 51 minut temu

  Nie wiem od czego zacząć. Mieszkam w Chicago w stanie Illinois. Tak się składa, że znam dość dobrze środowisko sędziowskie w powiecie Cook, w którym znajduje sie Chicago. Powiat Cook ma 5.5 miliona mieszkańców. Jeden z radnych miasta Chicago (roczny budget 4 miliardy dolarów) jest od dawna skorumpowanym typem ale jest (był) nie do ruszenia bo jego żona jest sędzią Sądu Njwyższego stanu Illinois. Dopiero niedawno FBI (takie tutejsze zamiejscowe CBA) zrobiło mu wjazd do biura i postawiło zarzuty. Chicago to piękne miasto o wspaniałej architekturze położone na Jeziorem Michigan z ciągnącymi się kilometrami plażmi i przystaniami jachtowymi w samym centrum miasta. Chicago jest też najbardziej skorumpowanym miastem w USA na równi z Nowym Orleanem w Luizjanie.  Były gubernator stanu Rod Blagojevich (Serb  z pochodzenia) siedzi obecnie w pierdlu. Był taki moment 2 lata temu, że w więzieniu siedziało jednocześnie 4 byłych gubernatorów stanu Illinois. Trzeba jednak przyznać, ze siedzieli za drobnostki w porównaniu z aferami w Polsce. Jedna tutejsza sędzi (Murzynka) miała od lat schizofrenię i nie wypadało jej sie pozbyć bo byłby zaraz krzyk, że rasim. Dopiero jak zaatakowała strażnika w sądzie (też Murzyna) to udało sie ją zmusić do przejścia na emeryturę (200 tys. dolarów rocznie) To tylko wierzchołek góry lodowej a ostatnio prokurator okręgowy w Chicago (też Murzynka) zaczęła sie tak kompromitować, że wyznaczono sędziego do prawdopodobnego jej usunięcia. Oczywiście ona drze ryja, że to rasizm i seksizm.  Ostatnio (dwa tygodnie temu) w federalnym areszcie śledczym na Manhatanie "samobójstwo" popełnił Jeffrey Epstein, najbardziej obecnie "strzeżony" podejrzany o pedofilie na najwyższych szczeblach władzy w USA. Sprawa śmierdzi na kilometr a Prokurator Generalny USA natychmiast wypierdolił szefa więziennictwa USA i zarządził specjalne dochodzenie. Watpię czy coś z tego wyjdzie. Kasta ma sie dobrze (w USA) Kasta sędziowska w Nowym Jorku (sami Żydzi i w połowie pedały)  kpi sobie z prawa w żywe oczy i nic sie nie da zrobić    P.S. Nie mogę komentować na TT bo Twitter zawiesił moje dziesiąte już konto. Chuj im w dupę.

 • Autor: pkp Dodany: 13 godzin 30 minut temu

  Czyli mamy w polskim sądownictwie jak Niemcy w zachodniej strefie okupacyjnej. Wszyscy tam umoczenie w NSDAP, SS itp. A zatem jak powiedział Adenauer."Nie możecie wylewać brudnej wody, skoro jeszcze nie macie świeżej" To opis sytuacji w 1945 roku,  w odpowiedzi na zarzuty o przyjmowanie do rządu byłych nazistów. Czy tu aby nie jest podobnie?

  " "skoro nie mam czystej wody to bierzemy brudną

 • Autor: MarekWart Dodany: 14 godzin 40 minut temu

  Witajcie! Długi czas milczałem ale teraz - PIOTRZE - trafiłeś w DYCHĘ - dokładnie tak to wygląda. Analogia układu równa się NAUCZYCIELE!! To przekłada się na dzieci, dziś to widzę, dołączyłem do FB i widzę co dyrektorzy szkół wypisują na kogo zbierają szkolne podpisy - ŻENADA!     Za Cejrowskim (ja ostroznie tu zgodnie) wszyscy WON!

 • Autor: Jiri50 Dodany: 15 godzin 14 minut temu

  Skoro dzielimy się refleksjami z okazji też sobie pozwolę.

  Stalin doskonale zdawał sobie sprawę, że podpisując pakt wywoła wojnę. Co więcej, naiwnością jest wg. mnie założenie, że Stalin dotrzymał by jakiś układów z zachodem. Wg. mnie podgląd, że Stalin grał na śmiertelne zwarcie Hitlera i Francji jest jak najbardziej prawdziwy. Gdyby Hitler pierwszy nie wyciągnął ręki zrobiłby to Stalin. Wyglądało by to wg. mnie tak. Stalin wkracza do Polski w sojuszu z zachodem pod pozorem udzielenia pomocy. Następuje zmiana sojuszu, porozumienie z Hitlerem i podział terytorium IIRP. Zapewne korzystniejszy dla ZSRR niż to co Stalin ugrał w wariancie paktu z Niemcami. Stalin urywa coś z Polski dla Niemców na otarcie łez – korytarz, Gdańsk itp. skrawki. Pozwala Hitlerowi uderzyć na Francję i GB.  Sam zajmuje się państwami Bałtyckimi. Czy potem Bałkany - Bosfor czy zajęcie Skandynawii? Trudno dociec. Na oba cele patrzył łakomie. Wsparcie walczących Niemiec czy cios w ich plecy? Co było by korzystniejsze? Znowu Rosjanie poją konie w Sekwanie. A kto wie może i w Tamizie? Europa jest nasza. I co nam zrobicie! Hitler chciał pokonania Francji. Stalin chciał okazji do grabieży i niesienia rewolucji. Wojna była przesądzona. Gdy Francja runęła jak domek z kart spietranemu Stalinowi wymknęło się :no to teraz weźmie się i za nas. Zdaje się zaraz potem zażądał wykazu oficerów których w RKKA wyczyściło NKWD. Długo patrzył na te tysiące nazwisk. Co wtedy myślał? Zapewne na kogo zwalić za to odpowiedzialność za ten błąd. Zapewne dlatego Rokossowskiemu który na jego pytanie gdzie to ostatnio bywał, nic nie zrobił, gdy ten bezczelnie wypalił „Siedziałem”. Zbył to machnięciem ręki i odpowiedział „A to żeście sobie też termin na odsiadkę wybrali”. Stalinowi do głowy nie przyszło, że ten bawarski kapral potraktuje go jak pętaka. Sądził, że to jego potraktuje jako głównego przeciwnika. I tak jak by to on uczynił odizoluje i osaczy oraz zaatakuje razem z Japonią. W głowie nie mieściło mu się, że Hitler stwierdzi: „Aby Anglia przestała walczyć trzeba na kontynencie pokonać Rosję”.  Co ciekawe założenia co do słabości RKKA jakie zrobił Hitler się spełniły. Stalin zaś gotów był na nowy pokój Brzeski, na pokój na każdych warunkach aby ocalić władzę, były już rokowania. Stalin obiecywał nawet rozwiązać problem Żydowski po myśli Hitlera. Dziś Hitlerem straszy się jak wilkołakiem przy byle okazji wciskając go prawicy na siłę. Stalin zaś w pewnych kręgach nadal traktowany jest wyrozumiale a przecież oba to brudnej wody socjalisty. Dosyć rzadko zdarza się aby wzorem pewnego profesora na pytanie o Hitlera odpowiadać tak jak należy – „Adolf Hitler? Ten pomniejszy zbrodniarz epoki Stalina”.

 • Autor: Capricorn Dodany: 16 godzin 12 minut temu

  Afera Emi, czy afera władz Iustitii?
  Jak postępuje obywatel taki jakim jest sedzia w reakcji na czyny przestępcze wobec niego, popełnione przez ustaloną z imienia i nazwiska osobę? Czy taki obywatel, sędzia, może udzielać gwarancji bezkarności za podjęcie roli kogoś w rodzaju świadka koronnego?
  Imho taka osoba jak prezes stowarzyszenia sędziów, profesor nie może korzystać z innej jak sądowa, drogi satysfakcji, zadośćuczynienia za czyny skierowane przeciw niemu.

 • Autor: wanda101 Dodany: 21 godzin 14 minut temu

  Ludzie bardzo dobrze rozumią o co chodzi.Zemsta i wpływy a z tym spotkał się każdy począwszy od piaskownicy a skończywszy......to się nigdy nie kończy .