Impeachment, zraniony Trump i pułapki...

Prześlij dalej:

A w Ameryce ciągle bałagan i przepychanki, najogólniej mówiąc Demokraci ciągle nie mogą poradzić sobie ze zwycięstwem Trumpa w 2016 r. podejmując działania do pozbawienia go z prezydentury, bądź co najmniej zniszczenia, zablokowania jego szans w nadchodzących przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W amerykańskiej polityce wrze, widzimy trzęsienie struktur pieczołowicie przez dekady budowanych przez globalistów. Ku zaskoczeniu elit Deep State na scenę tracącego siły supermocarstwa wdrapał się populistyczny intruz, uzurpator, człowiek biznesu i telewizji wbijając się w ład globalistycznej piramidy jak kij w mrowisko. Teraz pozostaje pytanie: czy swoimi skromnymi siłami organizując zwolenników  wokół zagrożeń dla wartości starej zagrożonej cywilizacji, będzie w stanie cofnąć globalistyczny zegar, czy też zostanie rozniesiony, posiekany wskazówkami tegoż zegara? https://pbs.twimg.com/media/EMBm7mwXUAE6al7?format=jpg&name=small Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów Kongresu przegłosowała dwa artykuły impeachmentu przeciwko prezydentowi Trumpowi, jednak nie przesłała ich do Senatu. Również nie wyłoniła ze swego grona dwóch menedżerów, którzy następnie przedstawiliby zarzuty w Senacie podczas swoistego procesu sądowego. Spiker Izby Reprezentantów, kongresmenka z San Francisco Nancy Pelosi, która w takim pośpiechu i przy ścisłej partyjnej kontroli pchała proces impeachmentu raptem wyhamowała. 

Komentatorzy oskarżają Pelosi o próbę kontrolowania i kierowania również przebiegiem impeachmentu również w Senacie, do czego nie ma prawa. Inni sądzą, że chciałaby nawet doczekać wyników (cały rok!) wyborów do Senatu licząc na odzyskanie i tam pełnej kontroli przez Demokratów. Wówczas nawet gdyby Trump zdołał utrzymać prezydenturę w drugiej kadencji, Demokraci mogliby wreszcie odsunąć go od władzy. Demokraci sugerują również, że jeśli dojdzie do przesłuchania byłego doradcy Białego Domu Dona McGahn to być może po uzyskaniu nowych informacji mogą przeprowadzić następny impeachment Trumpa (!). Przypomnijmy, że poprzednio Pelosi nie była entuzjastką impeachmentu, jednak chcąc zachować kontrolę nad partyjnymi radykałami stanęła na ich czele.

 

Rzeczywiście Demokraci są bardzo kreatywni i lider demokratycznej mniejszości w Senacie Chuck Schumer oznajmił, że domaga się aby sprawujący tam pełną kontrolę Republikanie powołali do przesłuchań kilku dodatkowych świadków, współpracowników Trumpa. Prezydent ma prawo blokować zeznania swoich współpracowników w ramach konstytucyjnego rozdziału władzy (tu) wykonawczej od ustawodawczej, przez odwołanie się do wyższej  instancji sądowej. 

 

Strony

Źródło foto: 
5814 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek K.M.

Autor artykułu: Jacek K.M.

4 (liczba komentarzy)

 1. Najlepszy numer, jaki Trump może wyciąć globalistom to odmowa spłaty amerykańskiego zadłużenia. Kto wie, czy sprawy nie idą w tym kierunku?

 2. avatar

  @ Egon O.

  Miło spotkać skrajnego optymistę, podziwiam poczucie humoru, ale rzeczywiście z Trumpem nigdy nie wiadomo... Pozdrawiam.

 3. Trump jest niezwykle inteligentny i ludziom o normalnym poziomie IQ trudno rozszyfrować taki sposób myślenia. Niejednym jeszcze nas zaskoczy. Mam nadzieję że tych skomunizowanych Demokratów także.

  Trochę za mało w tych Stanach mówicie że Demokraci stali się komuną w sowieckim stylu. Polonia ma przecież tę wiedzę z pierwszej ręki. Serdecznie pozdrawiam...

 4. avatar

  Może dlatego, że dla nas Polaków to oczywiste? Tradycyjnie na wybrzeżach  (od czasu starozytnych Aten) ma miejsce radykalizacja populacji, wewnątrz kraju jest lepiej, ale zagęszczenie jest właśnie na obrzeżach. Do tego zaprogramowani pożyczkami rodzice pracują, a lewacy w szkołach i mediach wychowują... Już Lenin doceniał media i siłę i rolę ówczesnego kina w wychowaniu nowego człowieka... Pozdrawiam

 5. Strony