Prześlij dalej:

Nic w tym sztucznym, wymuszonym i fałszywym zachwycie, tchórzliwie wyrażanym, nie jest prawdą. Prestiż samej nagrody, podkreślającej jakość literatury, to od dziesięcioleci jedna wielka blaga, ordynarna kpina z ludzkiego intelektu i talentu. Wystarczy przejrzeć listę laureatów z ostatnich lat i tak kompromitujące nazwiska jak Jelinek, czy Coelho. Druga blaga, to wyróżnienie dla Polski i Polaków. Nie, to jest próba upokorzenia Polski i Polaków, bo i Polski i Polaków autorka szczerze nienawidzi, wielokrotnie wyrażała pogardę i wypisywała niestworzone brednie, jak choćby to, że Polacy byli kolonizatorami i właścicielami niewolników, a w wolnych chwilach zajmowali się pomaganiem Niemcom w holokauście.

Blagą ewidentną jest to, że grafomańskie wywody lewackiej propagandystki, która cynicznie buduje karierę na historycznych oszczerstwach i wpisuje się w modne nurty poprawne polityczne, to wyróżnienie dla polskiej literatury. Nie! Nie ma to nic wspólnego z literaturą w ogóle i tym bardziej z literaturą polską, to pospolita ramota ideologiczna i schlebianie najniższym gustom. Równie dobrze Polak może być dumnym z pokojowej Nagrody Nobla dla Wandy Wasilewskiej albo literackiej dla sióstr Godlewskich. Sednem jest jednak to, aby Polakom zakneblować usta fałszem i aby ten fałsz tchórzliwie nazywali prawdą, co więcej prawdą o sobie i na to Polak godzić się nie może.

Polacy nie mogą czuć się dumni, gdy zostało wyróżnione opluwanie Polaków, Polacy nie mają powodu do radości, gdy upokarzanie Polski stało się międzynarodową modą i próbą wpływania na polskie sprawy. Prawdę o Polsce Polak zawsze powinien wykrzyczeć w twarz każdej szpetnej Oldze Tokarczuk. Szczególnie w czasie kampanii, gdy ważą się losy naszej przyszłości, a uhonorowana blaga usiłuje ubierać się w kontusz polskiej prawdy.

Strony

Źródło foto: 
43634 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Mistrzuniu - mylisz żydowskie "szekle" (taka ichnia waluta) z "sztetlami", (z niemieckiego Stadt- miasto), czyli miasteczkami. No więc nie "sztekle", tylko "sztetle"

  Szalom my Friend!

 2.  Masz rację. Edytor tekstu pisał mi "szekle", a ja dodawałem tylko jedną literę, dzięki.

 3. "Polacy nie mogą czuć się dumni, gdy zostało wyróżnione opluwanie Polaków". Zgadza się. 

  Dlatego decyzję o zwolnieniu rzeczonej nagrody od podatku uznać należy za co najmniej kuriozalną.

 4. Żydowski jobel za żydowskie 'kurestwo bo: 
  " Polacy to „właściciele niewolników” i „mordercy Żydów”, którzy powinni spróbować napisać swoją historię od nowa, „nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robili” - tak naszą historię postrzega laureatka nagrody jobla za 2018 r. Olga Tokarczuk.

  Teraz, lewacka szwedzko-syjonistyczna siuchta będzie "pisała od nowa historię Polski" przy pomocy pani Tokarczuk, oraz pana Michnika którego Szwecja nie chce wydać w ręce polskiego wymiaru sprawiedliwości. "W pisaniu historii Polski" pomogą brat pana Michnika znany redaktor naczelny, a także pan"profesor" Hartman oraz "historyk" pan Gross.
  Sucze k.. czyli wyborcy POKO już merdają ogonkami i przebierają łapkami bo nie mogą się doczekać "na nową historię Polski".
  Mam nadzieję, że sucze k... odkłada już pieniądze na kontach żeby zapłacić za "mienie bezspadkowe"

 5. No i w sedno, Panie Piotrze.

  Gonić w gwizdu i bez pardonu takie antyposkie indywidua, które fekalia własnej nacji wywlekają z własnych nor i wychodków i próbują zarzucić nimi Polaków. To zgoła wygląda jak proceder wwożenia odpadów i śmieci do Polski. 

  Można tylko dodać, że Ukraińcy nigdy nie pałali miłością do Polaków, a wręcz czymś zgoła przeciwnym. Czemóż to nie ma w tfurczości Токарчук niczego o rzeźi Polaków przez Ukraińców na Wołyniu ? Czemu nie ma niczego o masowych mordach Żydów na Ukrainie rękami Ukraińców przed II wś i w jej trakcie ? Ukraińskich, ochotniczych oddziałów SS to też nigdy w życiu w życiu nie było, a UPA to zapewne bohaterzy narodowi ...  No takie to nieistotne i zupełnie niewinne epizodziki Ukraińców w mniemaniu Токарчук... 

 6. W filmie "Pokot" można odczytać próbę upodlenia Polaków taka to "mistrzyni" Tokarczuk.
  Im bardziej ktoś nas poniża i obraża tym bardziej prestiżowe nagrody dostaje.
  Lewactwo europejskie czytaj niemieckie i górale z gór nizinnych dali kasę na przetłumaczenie tych bzdur na języki obce . Świetny tekst Panie Gospodarzu.

 7. Będę sadystą: w POKO jest najbrzydsza kobieta w polityce czyli Joanna Kluzik-Rostkowska. Między innymi z tego powodu na POKO nie zagłosuję.

 8. POKO to taki POKOt.

 9. avatar

  Ten Nobel jakoś nie przykleił się do wiadomości w USA... 

 10. Strony