Prześlij dalej:

Tysiące razy w tysiącu wypowiedzi i publikacji mówiło się o rozmaitych końcach, a o końcu Lecha „Bolesława” Wałęsy to już mówiło się nieustannie. Nic z tych końców nie wychodziło, ponieważ to tak nie działa. Fakty i prawda niewiele znaczą, wszystko da się obrócić, nazwać „zoologiczną nienawiścią”, poczęstować oszołomami i tak było od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, teraz doszły nowe modne słowa: „hejter”, „mowa nienawiści”. O końcu Bolka i wszystkich innych można sobie mówić do woli i nic z tego końca nie wyjdzie dopóki nie zostanie podpisany wyrok medialny.

Koniec musi ogłosić TVN lub GW i tak było w wielu niewygodnych przypadkach. Nie kto inny tylko GW wykończyło Mateusza K. niegdysiejszego obrońcę demokracji i konstytucji, który skończył jako pospolity oszust na ławie oskarżonych. Z nieco tajemniczych powodów Onet.pl wykończył Stryczka, byłego szefa „Szlachetnej paczki”, co pokazuje, że wykończyć można każdego, niekoniecznie prominentnego polityka, który przestał być pożyteczny. Nie podam wielu przykładów wykańczania gwiazd III RP, ponieważ to nie jest zjawisko powszechne, nie po to buduje się fałszywe legendy i okłada nimi przeciwników, żeby marnować taki potencjał. Niemniej przywołam jeszcze Szczypiorskiego, dla wielu pewnie anonimowa postać, ale u zarania III RP był to wieszcz, dopóki się nie okazało, że donosił esbecji z taką żarliwością i podłością, jakiej i Michnik nie był w stanie obronić.

Po drugiej stronie tego procesu są niezatapialni i wieczne święte krowy, których nijak nie da się ugryźć pomimo serii kompromitujących faktów. Flagowym przykładem jest mój pupil Owsiak, otulony takim parawanem medialnym, że może się pławić w bezprawności, ale i to się powoli kończy. Do Owsiaka poszło kilka ostrzeżeń, że pewnych granic jemu też nie wolno przekraczać. Zatem w relatywistycznym piekiełku III RP każdego można albo utopić, jeśli takie są bieżące potrzeby albo chronić do upadłego, no i przykład Lecha Bolesława Wałęsy należy uznać za „nie chcę, ale muszem”. „Bolek” łączy swoją groteskową osobą obie relatywistyczne techniki propagandowe. Całymi latami był nakryty pancernym parasolem medialnym, z wyjątkiem okresu, w którym odważył się startować w wyborach prezydenckich i pełnił tę funkcję w swoim „stylu”. Jednak i wtedy „salon” nie atakował Bolka agenturą, tej zmowy milczenia wśród esbeków i kapusiów nie łamano, to była święta zasada, w mniejszym stopniu obowiązująca do dziś.

Ostatnich 10 lat w wykonaniu „Bolka” nie da się nazwać inaczej niż degrengoladą, przełomem była książka Cenckiewicza i Gontarczyka, ale to właśnie wtedy nastąpił wściekły atak na autorów i prawdę, połączony z histeryczną obroną „Bolka”. Powód takiego zachowania był prosty, z kapusia SB zbudowano mitycznego bohatera, „drugiego po Papieżu” rozpoznawalnego w całym świecie Polaka. Każdy kto się odważył kapusia i przy okazji kompletnego imbecyla nazwać kapusiem i imbecylem, okładano „szkodzeniem Polsce” i niszczeniem polskiego fenomenu, jakim była „Solidarność”.

Strony

Źródło foto: 
36293 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. "jego już nie ma, on nikomu nie jest potrzebny i będzie teraz odrzucany niczym polityczny, nomen omen, gorący kartofel...".

  Porówniania ogrodnicze jak najbardziej tu pasują. A pamiętacie jak Legenda Wąsata chciała wyrywać z korzeniami? Całkiem nie tak dawno.

  ...ale to nie był jeszcze sezon na buraki: http://fraszki-ulotki.info/2016/07/ogrodnik-i-soltys.html

  W świetle tych wykopków i kartofli z ogniska chyba  czas przywrócić pierwotną wersję tutaj: http://fraszki-ulotki.info/2019/09/drozyzna.html

  - Nikt gorącego nie chce ziemniaka!

  - Drogo się płaci za sok z buraka!

  Nawet Min. Sawicki mówił o wrzucaniu gorącego kartofla do zielonego ogródka.

  :)

   

 2. Do kompletu objawów upadku III RP brakuje przekroczenia przez PIS 50% głosów, spośród oddanych w najbliższych wyborach parlamentarnych, oraz .... przekroczenia progu wyborczego przez Konfederację. Konfederacja jako jedyna mogłaby podjąć z PiS-em wartościowy dialog w sprawie wdrażanych rozwiązań gospodarczych. Co do wartości nadrzędnych, powinni się szybko dogadać.

  Po drugiej stronie politycznego stołu zgromadziła by się zjednoczona POstkomuna - z POKO, Lewicą i PSL/Kukizem. Raczej bez szans na odklejenie przypisanej im etykietki.

   

   

 3. Konfederacja po oczyszczeniu się z ludzi, którzy ewidentnie nie służą Polsce mogłaby wejść w skład bloku Zjednoczonej Prawicy. Na razie jej elektorat jest wmanewrowywany przez różnej maści manipulatorów i agentów w odbieranie głosów PiSowi. Dla nich najlepiej by było by Konfederacja nie przekroczyła progu wyborczego (by niektórzy jej posłowie przypadkiem nie zaczęli wspierać dążeń do budowy Wielkiej Polski) a jednocześnie przekroczyła próg finansowania z budżetu.

 4. Wałęsa, Tusk i Michnik to osoby, które bardzo niechlubnie zapisują się w historii odradzającej się Polski. Tak też zostaną zapamiętane. Mam nadzieję że dobry Bóg ukarze ich jeszcze za życia odbierając im wszelką władzę, przywileje i znaczenie. Niech żyją długo patrząc na to jak ich świat się wali. Niech ogarnia ich śmieszność, niemoc, frustracja i brak jakichkolwiek perspektyw.

  To, czego byliśmy świadkami kilka dni temu to właśnie taka erupcja frustracji Wałęsy. Nikt już go nie potrzebuje, chyba tylko jako instrument do wykorzystania. Wie, że coraz mniej ludzi uważa go za bojownika o naszą niepodległość, a coraz więcej za "Bolka", drobnego cwaniaczka który wszedł na piedestał po plecach innych.

 5. Wałęsa jest skończony poza Platformą. Sam to zrobił, żaden PiS czy IPN. Wałęsa sam to sobie zrobił.

  Turcja na Ukrainie i Białorusi więcej robi przeciw Rosji, niż rząd PiS swoim gledzeniem. Mimo swoich działań na Ukrainie, Turcja nie może liczyć na wsparcie swoich działań w Syrii, prawda?

 6. avatar

  Właśnie : komunę obalył, III RP obalył i siebie obalył

 7. Jak cytujesz, to rób to dokładnie: komunem obalył.

 8. avatar

  Jasne. Ale reszta jest nowa

 9. ;))))))))))

  Pozdrawiam MK i Was wszystkich!

  Jestescie wspaniali!  Czytalem Wasze komentarze jednym tchem!;)

  Pozdrawiam i do 13 pazdziernika!

   Hmmm... a to juz za trzy dni!? ;)

 10. Jest pewien problem. Kurdowie to sprzymierzeniec USA - tak było w Iraku, tak jest w Syrii, czyli Turcja podejmuje działania zbrojne przeciwko przyjacielowi swojego przyjaciela. W dodatku Kurdowie to 20-milionowy naród bez państwa - raczej nie zrezygnują z jego powstania. Są ofiarą ichnich "Jałt" i "Teheranów", więc nie narysowano ich państwa na mapie - na starcie mają więc gorzej niż my, bo nas chociaż "narysowano" na mapie jako kolonię.

 11. Strony