Prześlij dalej:

Zacznę od tego z czym się zgadzam, chociaż głowy za to nie dam. Po tym jak 70% warszawiaków uznało, że Trzaskowski spisał się na medal przy wylewaniu gówna do Wisły, nie chce mi się nawet odwoływać do wiarygodności sondażu, bo mnie wcale nie zaskakuje, dokładnie o tym pisałem, nim to „szokujące” badanie ujrzało światło dzienne. Taka jest Warszawa „napływowa”, inne wielkie miasta też, pełna zakompleksionych prowincjuszy, którzy jako neofici połkną każde gówno i jak się okazuje dosłownie połykają. Dlatego też prognoza wyborcza Patryka Jakiego i wielu innych, dająca niezrównoważonemu psychicznie chamidłu nie tylko wejście do sejmu, ale bardzo dobry wynik, wydaje się trafiona.

W życiu różnie bywa, „salony” póki co są tak sfrustrowane, że bronią i Jachiry i „Soku z buraka”, ale jak dotrą badania wewnętrzne, że oba „projekty” ciągną POKO w dół, to wszystkie Lisy z „Gazetami Wyborczymi” zamkną buzie na komendę albo będą krzyczeć o wykluczeniu chamidła z list wyborczych. Tak czy inaczej, wejście do sejmu Jachiry, biorąc pod uwagę warszawski okręg wyborczy w ogóle by mnie nie zaskoczyło, wręcz przeciwnie, zdziwiłbym się gdyby nie weszła. Do tego mementu zgoda, dalej to już tak lekko POKO i Schetynie nie będzie. Nie wiem, jak innych, ale mnie coraz bardziej zaczyna irytować frazes mówiący o tym, że „trolla się nie karmi”. Jedynie naiwni, żeby nie powiedzieć frajerzy, nie skorzystają z takiego prezentu. POKO ma w twej chwili twarz Jachiry i „Soku z buraka” i tych trolli trzeba dokarmiać codziennie.

Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje wewnątrz POKO, tam trwa taka jatka, że nawet Nitras mówi o kompromitacji i skreśleniu Jachiry z list, co nie jest niemożliwe, o ile sama się nie wycofa. Podobny głos dała Lubnauer i wielu innych posłów, choćby Meysztowicz. Afery wywoływane przez prymitywną skandalistkę podwójnie nie służą politykom POKO. Mało komu z warszawskich kandydatów podoba się taki „czarny koń”, który po prostu odbiera miejsce innym, stąd też protest Lubnauer, „dwójki” na warszawskiej liście. Przychodzi taka znikąd i zabiera miejsca starym towarzyszom, w dodatku jest drugi problem i to o znacznie szerszej skali. Wszyscy starzy towarzysze z POKO muszą się nieustannie tłumaczyć z wygłupów i profanacji Jachiry, co w dobry nastrój na pewno nikogo nie wprowadza. Schetyna chciał powtórzyć manewr Tuska z Palikotem, ale kompletnie przestrzelił, nie tylko personalnie, mamy zupełnie inne czasy i drugi raz do tej rzeki wejść się nie da.

Poważny polityk wszystkie dobre rady z cyklu: „nie karmić trolla”, czy jeszcze głupsze o „nadstawianiu drugiego policzka” i „my musimy być inni”, powinien puszczać mimo uszu. PiS nieustannie musi się tłumaczyć z każdej pierdoły i co więcej musi bronić ludzi kryształowych, jak Mariusz Kamiński, przed atakami „moralistów” z POKO. Całymi latami przyklejano gęby Kaczyńskiemu, Macierewiczowi, Pawłowicz i w tym samym czasie w POKO brylowały takie „gwiazdy” jak Palikot, Niesiołowski, czy teraz Nitras albo Szczerba. Tak się gra, jak przeciwnik pozwala i dlatego konsekwentnie wracam do Jachiry i karmię trolla do syta. Niech się POKO tłumaczy na każdym kroku ze swojej kandydatki i wizerunku partii, jaki kandydatka sobą roztacza, w pakiecie z „Sokiem z buraka”. Ktokolwiek doradza inną taktykę, o polityce wie tyle, co Owsiak o gramatyce.

Strony

Źródło foto: 
34996 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Nieeleganckie jest wyśmiewanie się z nazwisk, ale z drugiej strony w pewnych okolicznościach można powiedzieć nomen omen. Jego Magnificencja od zawieszenia prof Nalaskowskiego za krytykę LBGT nazywa się Tretyn.

  A inny mądrala, co objaśnia, że zmiany klimatu, przez co wymierają gatunki, są dziełem człowieka, jednocześnie mówiąc, iż 'jest to szósty okres masowego wymierania - po ordowickim, dewońskim, permskim, triasowym i kredowym." nazywa się Karaczun.

  (La Cucaracha, la cucaracha )

   

 2. Jest coś takiego jak roztwór nasycony............oglądalność mają kanały sportowe i filmowe .Niedługo MS w lekkoatletyce ..Co za różnica ....Niesiołowski,Palikot , ,Jachira. Każdy dwór ma swoich błaznów.PIS też tyle ,że inteligentniejszych.

   

   

 3. Kopać, kopać! Co najmniej na 1m w głąb . . . . w ten głąb co to jest wyborcą PO! Kopać ale celnie, i bez przesady, bo inaczej jeszcze jakiś odruch współczucia wobec trolla się u ludzi pojawi. Patrz becząca poseł Beatka od „jakie ja lody będę kręcić”.  Podkreślać szkodliwość POKO i tej pani dla pracy parlamentu. Przypomnieć o ekscesach POKO jakie były do tej pory. Podkreślać powagę instytucji parlamentu i uszczerbku na jaki jest on narażony przez Grzesia i spółkę. Po namyślę stwierdzić trzeba, że Jachira może być bardzo pożyteczna demaskując bezczelność i pieniactwo platfusów. Trudno czuję dyskomfort psychiczny słuchając wynurzeń tego pustaka. Ale jeśli to będzie z pożytkiem. Jeśli to będzie budziło mających jeszcze jakieś złudzenia co do POKO to warto się poświęcić. A może nawet zastanowić nad sposobem szturchnięcia tego gniazdka szerszeni . . . . wtedy dopiero można by się ciekawych kwiatków doczekać. Chce POKO bujać Polską łodzią, ludzie tak chcą spokoju, że może szybko zostać wykopany za burtę. Czego mu życzę z całego serca!

 4. stawiam pytanio-teze ;-)

  czy jachira dołozy sie do tego zeby: PIS miał 3/5 posłów - wiec -> możliwość odrzucania weta Prezydenta....

  wiecie co to bedzie oznaczało :-))) ...

 5. co było "tematem" przed jachirem?

  nieudolnosc wierchuszki pokonu(szefa+sp), niudolnosc szefostwa kampanii, brak kampanii, brak programu/ściema program itp

 6. Niekoniecznie, w ramach solidarności z Francuzami w tym roku na Marsz Niepodległości należy włożyć żółte kamizelki. ;-)))))

 7. Wstyd, ale nie wiem kto to taki Jachira. Włączam tylko jak jest jakiś ważny mecz. np dzisiaj.

 8. avatar

  "Schetyna i POKO potknęli się na Jachirze"
  a PiS się potknie na budżetówce (ok. 2 mln głosów).

 9. Cytat: Poważny polityk wszystkie dobre rady z cyklu: „nie karmić trolla”, czy jeszcze głupsze o „nadstawianiu drugiego policzka” i „my musimy być inni”, powinien puszczać mimo uszu. 

  Tak mi sie wydaje ze tych powaznych politykow jest bardzo , bardzo malo . Ja rozumie ze trzeba dzialac w porozumieniu partyjnym ale sa granice gdzie trzeba z przeciwnikiem naprawde zaczac walke . Jachira jest taka jaka jest , najgorsze w tym wszystkim jest to ze "Przemysl Pogardy " rosnie a nie maleje i cos takiego zaczyna byc codziennoscia zycia spolecznego. To jest jeden z procesow ktory ma oslabiac Narodowosc , do tego dochodza jeszcze narkotyki i przestepczosc zorganizowana . Narod ktory zatraci przyzwoitosc i przestrzeganie prawa bedzie tylko motlochem. 

   

 10. MK!

  Dzieki! Notka wspaniala, jak zawsze!

 11. Strony