Prześlij dalej:

Odwieczny problem, czy pisać o prowokatorach, czy ich pomijać, bo… „im tylko o to chodzi”, w przypadku Klaudii Jachiry rozwiązuje się sam. Proszę zapamiętać to nazwisko i wspomnieć od czasu do czasu o tej personie, z bardzo prostego powodu. Pani Jachira usiłuje iść drogą Palikota, ale jest AntyPalikotem, czyli „polityczką” przysparzającą wiele pożytku, politycznej konkurencji. Nim o pani Jachirze spiszę parę akapitów, to jeszcze dwa zdania o pierwowzorze. Bywają w życiu takie sytuacje, że i w Palikocie trzeba zauważyć parę zalet. Co by o tym barbarzyńcy nie mówić, to w pewnych obszarach był skuteczny.

Swego czasu przyciągał do PO najgorszy lewicowy sort i odbierał głosy całej lewicy, później stworzył własny ruch, na identycznych zasadach, łącznie ze służeniem PO. Drugą jego zaletą było skuteczne prowokowanie PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego, co nie wynikało z jego wielkich talentów, ale z wyjątkowego chamstwa i brutalności, jakiej dotąd w polskiej polityce nie było. Prawdę mówiąc PiS do końca nie znalazło recepty na Palikota, na szczęście Palikot, jak każdy koloryt w polityce, zużył się sam. Dlaczego łączę te dwie postaci, to znaczy Palikota i Jachirę? Pierwszy powód jest taki, że wypada jeszcze połączyć Tuska i Schetynę, który przy pomocy Jachiry chce uzyskać taki sam efekt, jak Tusk uzyskał z pomocą Palikota. Drugi powód to zasadnicza różnica pomiędzy „Palikotem Tuska” i „Palikotem Schetyny”.

Same przeciwieństwa w tej parze prowokatorów. Palikot był „gwiazdą” mediów, Jachira staje na głowie, aby się przebić do szerszej „świadomości społecznej”, jednak poza grupy na Facebooku i Twitterze nie jest w stanie wyjść. Nie pomagają nawet niemal codzienne promocje w wykonaniu „Wiadomości” Kurskiego, czego akurat Kurskiemu nie wyrzucam, ponieważ konsekwentnie uważam, że Jachirę trzeba i warto pokazywać. Żenująca twórczość tej panienki cieszy się powodzeniem może 3%, góra 5% procent elektoratu POKO, co potwierdza i jej wynik z wyborów samorządowych, gdzie we Wrocławiu dostała bodaj 400 głosów i 13 miejsce na liście, jakie dostała od Schetyny. Skuteczność Jachiry mierzona zyskiem politycznym jest bliska zera, ona nie odbierze lektoratu Biedroniowi, „Razem” i tym bardziej SLD. Ona robi za maskotkę marginesu wyborczego POKO i to jest kluczowa informacja.

Schetyna nieudolnie powtórzył zagrywkę Tuska i jeszcze do tego postawił na złe kadry, w rezultacie 95% elektoratu i polityków POKO musi świecić oczami i nieustannie tłumaczyć się z wybryków Jachiry. Co więcej wiele z tych wybryków zraża całe grupy wyborców w ramach elektoratu POKO. Głównie chodzi o to, że bardziej rozgarnięci zwolennicy POKO widzą, że PiS na działalności Jachiry nie traci, tylko zyskuje i to z kilku stron. Po pierwsze to jest „hejt” w czystej postaci, po drugie irytujący „styl” prowokatorki mobilizuje wyborców PiS, po trzecie Jachira ustawia POKO defensywnie, wbrew ofensywnym zamiarom.

Strony

Źródło foto: 
29262 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Czajka, Jachira, spalarnia osadów z czajki i wywózka niespalonych syfów w najpiękniejsze miejsca Polski a do tego spektakularne wylanie soku z buraka ... Grześkowi Szablozębemu to wszystko na jego kaflasty łeb się wali! 

 2. Trochę to wygląda na rękę Opatrzności....

 3. avatar

 4. avatar

  Ciekawe co jest grane. Interpretacja 'to idioci' jest nie do przyjęcia.

 5. Nie należy lekceważyć Jachiry. Jest to długoterminowa inwestycja tych, co wsadzają kij w szprychy dążeniom naszego kraju. Przyszły Sejm ma uchwalić wiele znaczących ustaw (np. w kwestii reparacji wojennych) i być może zmieni konstytucję. Będzie to poważna robota dla poważnej instytucji, a Jachira jest w stanie zamienić ją w cyrk i zrobi to bezkarnie. Ochroni ją immunitet poselski i koszerne pochodzenie.

 6. avatar

  Koszerne --- to wiele tłumaczy ...

   

  P.S. Jachira automatycznie się rymuje ... 

 7. Się rymuje:

  ...Guajira

  Guantanamera...

   

 8. Do Klaudii z pokladu czterosilnikowego samolotu marki Airbus dolacza francuski Makron... 

  az by sie chcialo powitac bullshitownikow Makrona, jak on sam co sobote na ulicach francuskich miast wita sie z protestami "zoltych kamizelek" 

 9. avatar

  Makron to też podobny poziom, żałosny przypłodek Palikota. 

 10. Skoro mówimy o zdobywaniu popularności: czy można zrobić na aplikacji e-obywatel, żeby jednym pstryknięciem wysyłać na adres e-obywatela kartę EKUZ (ubezpieczenia zdrowotnego na terenie unii europejskiej)?

  Przedarłem się przez rejestrację epuapa, aplikacji e-obywatel, a na końcu żeby potwierdzić że ja to, musiałem jeszcze... zalogować się do banku.

 11. Strony