Prześlij dalej:

Z wypiekami na twarzy, red. Michalkiewicz w otoczeniu świty prawdziwych Polaków, przekazał rewelacje dotyczące tajnych rozmów prowadzonych z USA na temat uroszczeń żydowskich z tytułu ustawy JUST.447 dotyczącej zwrotu mienia ofiar holokaustu.

W mediach królują różne tytuły –  negocjacje, zdrada, zaprzaństwo, spisek. Trzy ostatnie, to typowe tytuły obliczone na zwiększenie klikalności. Negocjacje zaś, przywoływane również przez red. Michalkiewicza, to żadne negocjacje, tylko jak wynika z zaprezentowanej notatki służbowej, streszczenie rozmowy, w czasie której amerykański dyplomata formułował swoje oczekiwania.

Nic nie było negocjowane – to pierwszy konkret. Red. Michalkiewicz nie rozróżnia negocjacji od streszczenia. To wstydliwy szczegół, ale usprawiedliwiamy pana Michalkiewicza, ponieważ jako rasowy dziennikarz zwietrzył sensację na miarę Pulitzera i nerwy trochę poniosły.

Tajność rozmów dyplomatycznych. No, ciężko z tego robić zarzut, ponieważ to norma i podstawa kontaktów dyplomatycznych. Tak zawsze załatwiało się sprawy i tak będzie do końca świata. Zresztą łatwo to zrozumieć na przykładzie. Dopóki było cicho z rewelacjami pana Michalkiewicza, była cisza i spokój. Gdy tylko pan Michalkiewicz upublicznił usłużnie podsunięty mu tajny pergamin z tajnej kancelarii MSZ zawierający najtajniejsze i najstraszniejsze tajemnice, wybuchła straszna gównoburza.

Jak widzimy, cisza i spokój służą załatwianiu spraw, upublicznianie tajemnic, tajników i przedwczesne wybieganie przed orkiestrę, psują całą harmonię i sprawy załatwia się dużo gorzej.

Po pierwsze wyobraźmy sobie, że rządzi obecnie polszewia z postkomuszymi przystawkami. Należy się zastanowić, jaki byłby rezultat prowadzenia takich rozmów przez te kreatury polityczne. Przypuszczam, że sądy już w tej chwili stemplowałyby na trzy zmiany zapisy w księgach wieczystych według listy wyjętej spod śmiesznej mycki sierżanta Denielsa. Wszystkie 500+, OFE i co tam jeszcze, byłoby już umiejętnie transferowane byle dalej od polskich kieszeni.

Zatem po co szczuć, judzić i jątrzyć? czy zepsucie PISowi wyniku wyborczego poprawi naszą sytuację w tej sprawie, czy pogorszy? a może spece z prawicy obliczyli, że to oni wygrają wybory i zabiorą wynik PiSowi? no to gratuluję inteligencji i politycznego znawstwa na poziomie dna przykrytego dwoma metrami zleżałego mułu.

Przejdźmy do kolejnego konkretu. Co w tej sprawie mówi polski rząd? otóż mówi on, że sprawa nas nie dotyczy, gdyż po pierwsze primo, w naszym prawie nie ma instytucji dziedziczenia bezspadkowego, a po drugie primo, jeśli są jacyś żyjący uprawnieni spadkobiercy, to trzeba im wydać ich własność i zakończyć sprawę. I tyle.

Można to uznać za określenie początkowych stanowisk. Pozostają więc jedynie pretensje do naszego rządu, ze prezentuje postawę zbyt miękką, zbyt klęcznikową i zbyt wycofaną. Nie jest to jednak do końca prawdziwym oglądem. Otóż polski rząd stawiał się, czy też usiłował postawić na swoim niejednokrotnie i zawsze dostawał potężny cios odwetowy wspomagany wewnętrzną dywersją zbuntowanych instytucji oraz postkomuszych ogólnopolskich mediów.

Prawda jest taka, że jesteśmy zbyt słabi na otwartą walkę nie tylko z lobby żydowskim, ale nawet na jakąś konstruktywną dyskusje z  naszymi nominalnymi przyjaciółmi z Unii Europejskiej. Jesteśmy batożeni z lewa, z prawa i od środka. Nieustanna presja zaś nie chce się jakoś zmniejszyć, ale się zwiększa. Wszystko przed nami.

Strony

Źródło foto: 
19408 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek Biel

Autor artykułu: Jacek Biel

20 (liczba komentarzy)

 1. Pan Michalkiewicz dał się "..podprowadzić jak nowicjusz..", w przeciwieństwie do Pana MK, który zgłębił prawdę i ma wiedzę, która pozwala mu bagatelizować podniesiony w artykule temat.

  Osoby zainteresowane, mogą bez większego wysiłku sięgnąć do opublikowanej w internecie ww. tajnej notatki, i same sprawdzić, czy tam "..nie ma niczego szokującego, ani nowego..".

  Kwestii oszukiwania opinii publicznej przez szefa MSZ co do prowadzenia rozmów z żydami, nawet nie komentuję, jak również rozpoczęcia realizowania przez obecny Polski rząd zaleceń (płacimy: muzea, cmentarze, wydawnictwa, stypendia, badania, itd.), z dokumentu "An end to antisemitism! A catalogue of policies to combat antisemitism", który podsumowuje ustalenia konferencji zorganizowanej min. przez Europejski Kongres Żydów w Wiedniu, z lutego 2018r. (do wygooglania).

  Odrębną kwestią w moim przekonaniu jest prowadzenie przez rządy polityki, szczególnie  zagranicznej (bo tu kłamstwo i tajemnica są dozwolone, a nawet wskazane), a inną jej komentowanie przez widzów i tzw. niezależnych analityków, bo tu można oczekiwać odkrywania kart, a nie 'płynięcia z prądem'.

  PS. Polecam kulisy wyssania przez Przedsiębiorstwo Holokaust (przy pomocy USA) ze Szwajcarii 1,5mld USD, jako odszkodowania za mienie bezdziedziczne..., wystarczyły bodajże 3 lata.

 2. avatar

  "... a inną jej komentowanie przez widzów i tzw. niezależnych analityków, bo tu można oczekiwać odkrywania kart, a nie 'płynięcia z prądem'." - zasadniczo zgadzam się z Panią. I nie kwestionuję zasadności ujawniania tego co zakryte. Krytykuję bajdurznie o złej i nieodpowiedzialnej postawie polskiego rządu (bajdurzenie, bo bez podstaw i przesłanek stawianie stanowczych wniosków). 

  Jak sama Pani napisała, z czym się zgadzam, jesteśmy osaczeni nieuzasadnionymi roszczeniami. W jaki sposób najlepiej je odeprzeć? wzmacniając, czy osłabiając rząd? trochę mniej emocji, więcej perspektywy i już można pokusić się o właściwą ocenę sytuacji.

  Polecam komentrz min. Macierewicz - bardzo świeży - http://www.radi...

 3. Nikomu nie ujmując, wprowadziłem w tej wymianie zdań wątpliwości co do intencji i działań PiS. Scenariusz wydaje sie taki: My w Izraelu mamy kampanię wyborczą, Wy odpuście nam, My odpuścimy Wam do wyborów; po wyborach wszystko wróci do normalności. A normalność będzie taka: 

  1. W Polsce ma rządzić większościowo (lub w koalicji z Kukiz 15, ostatnio pompowanym) rząd uległy i zależny bezwarunkowo od lobby żydowskiego.

  Toczy się pompowanie socjalu, żeby kupić wyborców. Ciekawe, czy jest to kredytowane przez banki Eskimosów? Tak jak przewrót majowy w 1926r.?

  2. Aby to zrealizować, należy na wszystkie możliwe sposoby usunąć przeszkody- patrz Konfederacja itd. Świat mediów ( MK, K..a, M..ć, co na tym blogu robi jakiś pachołek JB z kręgu żydokomuny?) będzie nad tym pracować, nawet tutaj!

  3. Po sukcesie wyborczym zacznie się "taniec szkieletów dookoła stołu" i "dożynanie watahy"

  4. Bez patriotycznej kontroli jako Państwo pójdziemy na dno!

  PS. "Ruda" co chwila grozi: nie zrobicie tego - nie będzie Fortu, nie zrobicie tamtego - nie będzie Fortu itd., itp. No dobrze: ile razy można NIE WYBUDOWAĆ jednego Fortu????

 4. avatar

  Zatem dzielą nas jedynie wątpliwości, co do intencji PiS w załatwianiu sprawy roszczeń żydowskich. Ty uważasz, że chcą nas sprzedać cynicznie, ja zaś że starają się minimalizować straty, które być może oceniają, jako ne do uniknięcia - czyli w końcowym rezultacie będą starali się, nie oszukiwać społeczeństwo, co jest im zarzucane, a zapłacić jak najmniej, jeśli inaczej się nie da.

  Co do reszty spraw, to kibicuję oczywiście narodowcom, nawet ostatnio zaczęli mówić w miarę sensownie (poza pompowaniem gównoburzy notatkowej, oczywiście) co przyznał nawet Bosak, który stwierdził, że należy krytykować całą tę sytuację (żydowskie roszczenia) i patrzeć rządowi na ręce, ale bez przegrzewania retoryki antyżydowskiej, bo dostarcza to jedynie amunicji przeciwnikowi i pogarsza nasze możliwości negocjacyjne. Proszę szukać pod koniec - https://www.you...

  PS. aż mnie korci, żeby napisać coś zjadliwego o panu Sakiewiczu, bo to naprawdę wygląda na całkowity upadek dziennikarstwa, ale za mało go czytałem i nie mam takiej znajomości tematu, jak przy SM :-))

 5. Czy to jest faktycznie robota "przedsiębiorstwa Holokaust"? Czy Kremla obliczona na wyizolowanie Polski? Słowem jaki jest motyw? Chciwość czy Polityka? US nie zachowywała by się racjonalnie wspierając roszczenia wobec kraju który ma pomagać jej w osłanianiu Europy przed Rosją. To samo Izrael, upadek Polskiego korka i wejście Rosjan do "europy" zapewne skończy się spławieniem państwa Izrael do morza. Robota Rosjan odpalających kontakty z Żydowskimi komunistami których wysłali na zachód? Przecież tam się zapewne aż roi od śpiochów. Człowiek może wyjść z KGB, ale KGB z człowieka nigdy. Trzymać szyki i przewlekać a tymczasem pracować na froncie medialnym nad odkłamamiem Żydowskich płaczków z KGB. My może tego nie doczekamy . . . . ale nasze dzieci mają szanse na to, żeby prawda jednak się przebiła. Tylko nad tym trzeba pracować mądrze i z uporem. A zacząć od naszego podwórka . . . Red Jerusalem Zeitung z Oszczerskiej należy obłożyć należną jej infamią, tak samo producentów fałszywych weksli historycznych pod te roszczenia też. Ich robota jest szczególnie dla nas niebiezpieczna to trzeba skończyć, zwłaszcza jeśli to za nasze pieniądze.

 6. A ja uważam, że michałkiewicz robi dobrą robotę. Według tego samego planu i scenariusza, kóre stosuje środowisko żydowskie, poprzez epatowanie holokaustem.  Rozdmuchać sprawę do niebotycznych rozmiarów, postraszyć Polaków przejęciem mienia lub wielkiej kasy, nawet jeśli to byłoby wyolbrzymienie problemu. Dałoby to rządowi argument w rozmowach że Polacy się nie zgodzą na taką grabież. 

 7. I to jest bingo! Krzyczeć na cały Swiat o zdradzie i zbrodniach żydowskich popełnionych na Polakach! O tym, że żydowski Holocaust jest tylko ułamkiem Polskiego Holokaustu z lat 1937-1956! Że to my daliśmy najwiekszą ofiarę w czasie II WŚ! Jak w każdej rozgrywce, należy przejać inicjatywę a nie biernie czekac na ciosy bandytów!!!

 8.  

  czy  Żydzi piszą sobie (dla wprawki lub sportu) nieistotną ustawę 447 dla straszenia nią Polaków??? 

  czy prezydent Trump podpisuje w Białym Domu (dla jaj) głupie, niezgodne z miedzynarodowym prawem, niewykonalne ustawy żeby tylko postraszyć Polaków???

  ...aktualnie w mediach pojawiają się głosy, że jak Polska uzyska reparacje wojenne od Niemiec to będą pieniądze na wypłatę za mienie bezspadkowe dla braci starszych we wierze...  na razie 300mld$, ale odsetki rosną... a Żydzi maja czas...  i w odpowiednim czasie (może za kilkanaście lib kilkadziesiąt lat) zrobią z ustawy 447 właściwy dla siebie użytek.

  im większą tajemnice robi (każda) władza w sprawie rozmów na temat stosunków polsko-żydowskich tym większe wpływy w mediach i w polityce będą mieli "narodowcy" - bo oni nie boją się komentowania w/w spraw na bieżąco, nie chowają głowy w piasek

 9. avatar

  "Nie jest tu miejsce aby wyjaśnić przyczynę naszej słabości"

  Spróbuj :)

 10. avatar

  Prof. Sułek w swojej Potęgometrii wymienia kilkanaście istotnych czynników budujących siłę państwa.

  Jesteśmy słabi ponieważ: jesteśmy zacofani militarnie, gospodarczo, surowcowo, energetycznie. Jesteśmy zadłużeni. Dlaczego tak jest? to już kolejna opowieść.

  Z kolei dr Robert Dahl, słynny teoretyk systemów demokratycznych, poza warunkami niezbędnymi do zafunkcjonowania demokracji wymienia czynniki destabilizujące ten system polityczny, m.in. (to co występuje u nas): silny wewnętrzny podział powodujący powstanie agresywnej dywersji wewnętrznen, bunt instytucji, oportunizm, dwa - silne wpływy zewnętrzne, agentura, finansowanie fundacji zza granicy itp - występowanie tych czynników destabilizuje system i może w efekcie prowadzić do konwersji w system niedemokratyczny. Sytuacja taka świadczy o naszej słabości politycznej.

  Zbierając razem wszystkie nasze słabości, widać, że jesteśmy w bardzo słabej kondycji i musimy się słuchać silniejszego partnera (obojętne kto nim będzie) jak pies łańsuchowy, gdyż brak nam siły na realizację jakiejkolwiek samodzielnej polityki.

 11. Strony