Prześlij dalej:

Wyciągnięto konsekwencje wobec wydawców „Minęła dwudziesta”, a artystka Barbara Piela rezygnuje ze współpracy z TVP. Wszystko przez milimetrowy „antysemityzm”. Dobrze, że żadnego goja na pal nie wbito, chociaż było blisko. Zastanówmy się przez chwilę nad podstawowymi kwestiami. Mamy wydrukowany z Internetu banknocik wielkości dwóch centymetrów, na którym ledwo widać jakiekolwiek znaki graficzne, co dopiero znak dla niewidomych.

Nie, nic nie pomyliłem, te trójkąciki, kwadraciki i trójkąty, które są umieszczone na rogu banknotów, to jest wypukły nadruk dla niewidomych i niedowidzących, coś w rodzaju obrazkowego Braille'a. Jak łatwo sobie obliczyć lub wyobrazić, przy dwucentymetrowej wielkości, taki znaczek nie może mieć więcej niż 2-3 milimetry. Nie koniec na tym, bo kolejnym ważnym ustaleniem jest to, że banknotów w animacji Barbary Pieli było setki, co dodatkowo czyni tak minimalną grafikę kompletnie niewidoczną. Wniosek? Tylko jeden! Albo ktoś miał niebywałe szczęście, coś na poziomie wygranych Bolka w Toto Lotka albo ktoś doskonale wiedział gdzie i czego szukać. Szybciej uwierzę, że Bolek wygrał lodówki i pralki w lotka, niż dotąd anonimowa dziennikarka OKO.press wychwyciła błyskotliwym okiem mikroskopijną „gwiazdę Dawida” wśród setek papierków.

Pytanie, które narzuca się samo, brzmi bardzo prosto. Komu zależało na tej aferze i kto jest jej celem. Niestety odpowiedzieć tak prosta już nie jest i właściwie trzeba zgadywać o co w tym wszystkim chodzi. Nie da się wykluczyć, że to Pani Barbara Piela stała się niewygodna dla starych wyżeraczy medialnych, którzy zalęgli się w „telewizji narodowej”. Na ten trop prowadzą dwie wcześniejsze afery, ta z „antysemicką” produkcją aktywistów KOD i nieporozumienia wokół szopki noworocznej. Barbara Piela, jak większość nowych ludzi w branży artystycznej, wypłynęła przez Internet. Takich na starcie przezywa się „blogerami”, „jutuberami”, czy innymi „vlogerami”. Pewnie wielu uzna, że przesadzam, ale od lat twierdzę, że to są zabiegi celowe.

Zawodowcy bronią się w ten sposób przed trzy razy bardziej zdolnymi „amatorami”. Wystarczy posłuchać tych wszystkich konkursów „Mam głos”, aby po chwili się zorientować, że najmniej połowa uczestników lepiej śpiewa od jurorów. Środowisko wpuszcza do siebie nowych, tak na przykład karierę zrobił Podsiadło i Zalewski, ale warunkiem bezwzględnym jest pokora i to solidnie wazelinowana. Barbara Piela jest osobą pokorną, ale wobec siebie, nie środowiska i to w połączeniu z talentem jest dla artystycznych koterii wystarczającym powodem, aby się konkurencji pozbyć. Jednak przy całym szacunku dla Barbary Pieli, wątpię, aby to Ona była bezpośrednim celem tak absurdalnie rozdmuchanej „antysemickiej” afery.

Znając realia „telewizji narodowej” z przekazów bezpośrednich i pośrednich, jestem niemal pewien, że to co się dzieje jest efektem wewnętrznej rozgrywki. Od dłuższego czasu na cenzurowanym u Kurskiego jest Michał Rachoń, który traci w przeciągu kilku miesięcy dwóch swoich stałych gości, którzy cyklicznie brali udział w programie „Minęła dwudziesta”. Cejrowski wyleciał za radykalizm i tego celebryty akurat mi nie żal, od dłuższego czasu nie trawię jego „ekscentryczności", co nie zmienia to faktu, że był w programie Rachonia punktem żelaznym i przynoszącym rekordową oglądalność. Przeniesienie animacji Barbary Pieli z Internetu do TVP, to też pomysł Michała Rachonia i znów historia się powtórzyła.

Strony

Źródło foto: 
31165 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. Kurski zawsze doskonale wiedział skąd wiatr wieje. A teraz wieje w oczy Rachoniowi. Będzie tak, dopóki go nie wywieje z telewizji. Wraz z nim wszystkich prawicowych dziennikarzy. Kurski wie, że skoro już mamy uniowolnościowy rząd, to telewizja też powinna być uniowolnościowa. Tak więc powoli wracamy do czasów Drawicza. Widząc to lud pisowski powoli zaczyna się wkurzać...

 2. Wnuki Owsiaka są fanami plastusiów Basi Pieli, obejrzały co naprawdę robi dziadek i nie chcą go znać. Dramat Owsiaka mnie przytłacza.

  Wiele razy juz pisałem że Kurski jest wrogiem Polaków i zdania nie zmienię.

  Natomiast faktycznie cała akcja jest wymierzona w Rachonia i być może ma  związek z nową partią Macierewicza.

 3. avatar

  Nie sądzę, żeby Pan Minister Antoni Macierewicz pchał się w "nową partię", za dobrze pamięta rozdrobnienie w Sejmie z początku lat 90-tych. Zakładacze nowych kanap to teraz dywersanci. Natomiast co do rycia pod redaktorem Rachoniem, zgadzam się. Od dłuższego czasu nie oglądam audycji w formule "gadających łbów" zestawianych w formule pasztetu z zająca (jeden zając na kilka świń) więc zniknięcie kogokolwiek z takich audycji nie zauważam. W sieci mogę filmiki Pani Barbary oglądać do woli po kilka razy i naśmiaś się do woli. Diabeł i jego słudzy najbardziej boją się śmieszności i tu tkwią korzenie takich ataków.

 4. avatar

  A to są ci co promują "postawy propolskie".

 5. Jak zwykle, zaczyna się małą gwiazdką, a kończy wielką sraczką. 

  TVP telewizją publiczną, polską? Wolne żarty... to typowy gwieździsty biznesik, promujący antypolskie postawy. 

   

 6. avatar

  powoli mam dość.......................

  z dużą niechęcią ............

  a wywołaną ciągłą i natarczywą żydowską opresją............

  powiem tak....,

  hucpa z sześcioramienną 6 6 6-gwiazdką na papierku przypomina mi waffelkowe hitlerowskie urodziny w żydowskiej TVN. żydzi z WSIUBeTVN ośmieszyli Polskę (jedyny Naród na świecie, króry ratował żydów, w sumie nie wiem po co, skoro żydzi amerykańscy robili odwrotnie) i NIKOMU z faszystowskich waffen TVN nie spadł włos z kołtuna, a tu żyd chyba Kurski/ verte Kurski z żydowskiej GWnoprawda wypluł dobrą produkcję, bo komuś uprzedzonemu dostarczono miroskop. mam pytanie, czy wszy żydowskie to już antysemintyzm? nikt nie był zszokowany (może oprócz mnie i paru innych), gdy na zdjęciach z Magdalenki zobaczyłem po dwie MENORY na każdym stole libacji Kiszczaka i Wałęsy (Leiba Kohne???) - to ciekawy przyczynek do oceny wojny żydowsko-żydowskiej na NASZYM polskim terytorium, nie żydowskim!!!!

 7. avatar

  Uwaga o aferze wafelkowej wydaje mi się bardzo słuszną.

 8. A jutro?

  No co jutro?

  No jak to co? Jutro złote żniwa.

  No, nie tylko złote - €, $, £ i Krugerrandy też przytulą.

  Ale dlaczego żniwa?

  Głupich nie rodzą, sami się sieją.

  Fakt, Juras to dobry rolnik, nieźle kosi.

   

  I żeby nie było. To nie jest wpis antysemicki. To nie jest wpis antysemicki.

 9. PS. Mandarynka raz!!

 10. Czy nie antysemicki, to ocenią "najznamienitsi semici" z jąkałą na czele.

  Jak Ktoś słusznie stwierdził, nie ten jest antysemitą, kto nie lubi Żydów, ale ten, którego nie lubią Żydzi.

  Np. Niemcy dla Żydów są filosemitami. Tak, tak, nie ma śmiacia.

  Tego nie pojmiesz jak Teorii Względności Einsteina, ale musisz ją przyjąć jako pewnik. Niemcy eksterminowali Żydów milionami, jak brojlery, za co oni są teraz wdzięczni swoim oprawcom. Taki wyznają dualizm, niczym w mechanice kwantowej. Można być jednocześnie oprawcą i wybawcą.

  Można równie dobrze być ich wybawcą, uznanym za oprawcę.

   

 11. Baczaj na żyłkę.

 12. Ty sie nie boj! U mnie żyłki naciągliwe, jak z lateksu.

 13. To tak jak u mnie :)

 14. avatar

  Niemcy nie eksterminowli żydów oni eksterminowali za pozwoleniem żydów śmieci żydowskie, jak te nie wpuszczone z  "St. Louis" na ląd amerykański. To też nie jest antysemityzm.

 15. Czy słyszał ktoś o nieżydowskich mediach? Czy repolonizacja mediów jest możliwa? he he...

  To właśnie teraz z TVP, telewizji Narodowej, polskiej i publicznej, opłacanej z naszych składek, dowiedziałem się, że ja, jako Polak jestem Nikim. Chyba jedyna na świecie telewizja publiczna, jaka gnoi własnych obywateli za to, że są obywatelami własnego kraju.

 16. Pani Piela jest znakomitą firmą. Np. dużo lepszą niż Ucho Prezesa, które sobie swobodnie funkcjonuje poza głównym sciekiem. To jest kapitał, który nie powinien się zmarnowac. Ja sam i twierdzę, że dużo innych chetnie zainwestuje w to przedsięwzięcie. Nadszedł czas, zeby się usamodzielnić. To jest duży potencjał na własną firmę. Kurski won!

 17. A ja wciąż nie znam odpowiedzi na kluczowe pytania. Ktos musiał najpierw taki banknot znaleźć w internecie. Oglądać go w dużo większym rozmiarze. Zarówno w samym internecie jak i później, gdy bazowa grafika została przerobiona do wielkości już z samej animacji. Kim była ta osoba? Dlaczego zdecydowała się dodać do całej listy innych banknocików, banknot, który z miejsca zapowiada kontrowersję i gównoburzę? Czy była to p. Piela, czy może ktoś z jej ekipy przygotowywał rekwizyty? 

 18. avatar

  Właśnie. Ta bystrooka wcale nie musiała być taka bystrooka, tylko mogła wiedzieć, że banknocik z gwiazdką tam będzie, zresztą leżał demonstracyjnie. Skąd wiedziała? Bo takie zlecenie poszło do jakiegoś asystenta, czy pomocnika na którymś etapie produkcji?

  Właściwie po co trójkącik przerobiono na gwiazdkę. Trochę to nie trzyma dotychczasowego stylu. Chyba, że się mylę.

 19. avatar

  Zabawne."Skąd wiedziała?" typowe...., XXX, no to tak, dla przypomnienia: "bo komuś uprz,dyczny Bóg Jahwe oprzytomnieje i rzuci od niechcenia: noooo, obrzezańcy, skoczycie nawet do gorącej lawy? Panie, skoczymy dla ciebie. Oni skoczą, to wschodnioeuropejscy religijni żydzi, a amerykańscy zapytają Boga - a ile możemy zarobić na każdym trupie i "pokoleniach, które się nie narodziły"?

 20. Dawno mnie tu nie byłoi to ostatni wpis pod smutnym artykułem.

  Dlaczego smutnym? Bo deklarującym publicznie nienawiść.

  Nie jest ona dobra przede wszystkim dla Ciebie i Twoich bliskich.

  Życzę Tobie żebyś znalazł przestrzeń poza tym sporem z Owsiakiem i nie nienawidził.

   

 21. .

 22. avatar

  a jakby wpiąć w klapę Kurskiego gwiazdę dawida może byśmy zrozumieli jego działania?

 23. Strony