Prześlij dalej:

Dla stałych Czytelników nie jest tajemnicą, że od lipca 2017 roku nie zostawiam suchej nitki na prezydencie, który dla mnie przestał być politykiem godnym szacunku, choćby sam Jarosław Kaczyński namaścił go na drugą kadencję. Stali Czytelnicy wiedzą również, że przy całej krytyce do często powtarzanego zarzutu, jakoby Andrzej Duda był drugim Komorowskim i trzymał sztamę z WSI zawsze podchodziłem sceptycznie i prawdę mówiąc nadal tak czynię, ale z dużą większym dystansem. Głównym argumentem przeciw prezydentowi ma być brak publikacji aneksu do raportu o likwidacji. WSI, co uważam za kompletny absurd.

Na początku warto przypomnieć, że ten raport jest tajemnicą poliszynela i Macierewicz nie musi go mieć na twardym dysku, bo ma go w głowie. Po drugie raport czytało wielu prominentnych polityków PiS i prawie wszyscy, z Lechem i Jarosławem Kaczyńskim na czele publicznie oświadczali, że to dokument niewarty wielkiej uwagi. Wokół raportu WSI narosły takie same mity, jak w sprawie słynnego archiwum zastrzeżonego IPN. Gdy pisałem, że będzie to sensacja na tydzień, nie brakowało takich, którzy mnie odsyłali do KGB, tymczasem jeśli się pomyliłem to o 6 dni, bo raptem jeden dzień coś tam się o tym zbiorze gaworzyło. Identycznie jest z najnowszymi sensacjami Cenckiewicza, wiadomo to jego robota i bardzo dobrze, że dociera do nowych dokumentów, ale nazywanie epokowym odkryciem kolejnego potwierdzenia, że esbecja niszczyła teczki jest zwyczajnie śmieszne. Raz jeszcze powtórzę nie tylko moją twardą tezę, że materiałów na grube ryby trzeba szukać w Moskwie, RFN, ewentualnie w Izraelu. W Polsce jeśli coś zostało to na pewno nie w oficjalnych archiwach, a i mało prawdopodobne, aby dokumenty o randze procesowej zostały w prywatnych rękach, co najwyżej kopie do podważenia.

Owszem w wyniku publikacji raportu mogłoby się zrobić przykro jednemu, czy drugiemu generałowi, którego nazwisko poznalibyśmy dopiero przy okazji publikacji, ale to wszystko czego się można spodziewać. Nie kupuję bajki o Andrzeju Dudzie z WSI w kontekście osławionego aneksu o niczym i nikim, ale… Coraz częściej zastanawiam się i daję sobie takie prawo, żeby się zastanawiać nad przedziwną sympatią obecnego prezydenta do trepów z LWP, którymi się otoczył i otacza sukcesywnie. Jeśli chodzi o tę prawidłowość to strasznie dużo narobiło się tu przypadków i zbiegów okoliczności. Znów kontrowersyjnie wykluczam aferę z generałem Kraszewskim, bo to była prywatna wojna Macierewicza z Dudą, nie twierdze, że Kraszewski nie jest skażony LWP, ale to Macierewicz najpierw go wyznaczył do awansu, potem popadł z nim w konflikt, więc dajmy sobie spokój z tą aferą. Gorzej, że w otoczeniu Andrzeja Dudy pojawiają się znacznie gorsze postaci, z których dwie wyleciały tylko dlatego, że się zrobił szum.

Klasyczny WSI-ok gen. Czesław Jóźwik został wyrzucony z BNN po upublicznieniu, że był agentem kontrwywiadu w czasach PRL. Adwokat mafii i kumpel Gowina, nieco zapomniany Królikowski, bardzo długo utrzymywał się na stanowisku doradcy Andrzeja Dudy i dopiero pierwsze ustalenia prokuratury doprowadziły do dymisji. Teraz mamy najnowszą historię, sędzia stanu wojennego Józef Iwulski i również agent kontrwywiadu PRL został przez prezydenta Dudę nominowany, a właściwie uznany „z mocy prawa” za następcę Małgorzaty Gersdorf. Ktoś powie, że mógł prezydent nie wiedzieć, przecież sprawa wyszła dosłownie przed chwilą.

Strony

Źródło foto: 
18381 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. Jak Jarosław Kaczyński powiedział ,że Andrzej Duda będzie kandydatem PISu w 2020 r ,to mam nadzieję ,że jest to niedźwiedzia przysługa .Bo teraz PAD "musi " słuchać PISu ,a otoczenie prezydenta od niego się odsunie .

 2. Nie chcę bronić prezydenta, ale takie informacje o Iwulskim powinny być szeroko znane od dłuższego czasu (np. od roku) - powinno się przejrzeć życiorysy i akta osobowe wszysktich ważniejszych sedziów a także innych osób pełniących ważne funkcje i wyłapać różne braki i nieścisłości.

  Może ktoś trzyma łapę na informacjach podobnego rodzaju i udostępnia je w zależności od potrzeby? Może ktoś celowo liczy na kompromitację prezydenta?

 3. Wystarczy pogrzebać w internecie. Duda ma chyba jakiś smartfon ?

 4. Mnie z kolei dziwi, że PiS nie poszedł opcją atomową wobec niektórych sędziów na zasadach podobnych, jak w przypadku UB i SB. Dlaczego sędziowie, którzy orzekali w sprawach politycznych nie mają jeszcze obniżonych emerytur na zasadach identycznych jak SB-cja?

 5. Nawiązując do tytułu, Duda jest na pasku swoich niepohamowanych ambicji i żądzy wladzy. Stąd też te wszystkie dziwne zachowania, wetowanie najistotniejszych ustaw, mianowanie dziwnych osób i tym podobne gierki.  Największym błędem Kaczyńskiego w tej sytuacji jest obiecanie poparcia na drugą kadencję. Mam nadzieję że to tylko gra i kandydatem będzie jednak ktoś inny.

 6. avatar

  Obiecanki, cacanki a cierpiącemu na przerost ambicji radość. Wolałbym Dudy nie oglądać przez kolejną kadencję ale proszę o lepszą kandydaturę, tym czasem tak krawiec kraje jak materii staje. 

 7. Proszę bardzo: Beata Szydło.

 8. avatar

  To też jest moja kandydatka, ale u pociągających za sznurki byłaby trudna do przyjęcia.

 9. avatar

  ja też się zgadzam, Szydło

 10. A tam na pasku.
  Jasne jest, że ten człowiek nie jest samodzielny. 
  A jeśli nie jest samodzielny, a zainstalowano go tak wysoko, kto mógł temu procesowi pomagać?
  Ten człowiek w większości przypadków nie ma zielonego pojęcia z kim współpracuje i kto wokół niego się kręci. I oto właśnie chodzi. Ma głęboko wierzyć, że jest "prezydentem wszystkich Polaków" i niczego więcej nie trzeba. W najważniejszych miejscach kontrolę nad państwem przejeli ludzie związani z Unią Wolności. Cóż za COMEBACK! A kto sprawdzi jaką rolę i moc sprawczą w tworzenie i sterowanie UW miał MOSAD, albo inny jakiś AMAN? Przestańcie być slepi. G. Braun swoje rewalacje nie wcyiąga z palca, ale z bardzo dobrego źródła wiedzy - źródła największej mocy. To nie są wizje i przewidywania, to jest mówienie jak jest żeby tym i tamtym nie wydawało się, że wszystko jest w ich rękach i pójdzie gładko. Lepiej czekajmy aż ktoś wkońcu przekroczy granicę i zacznie być ciekawie dopiero wtedy.

 11. Strony