Prześlij dalej:

Wszyscy dookoła chyba są zmęczeni, w każdym razie mnie się już w głowie kręci i ręce opadają od zgranych tez i argumentów. Fruwa w powietrzu praktycznie ten sam przekaz po obu stronach świętej wojny i nic nowego dodać się nie da. Pozostaje co jakiś czas przypominać, że jeśli nawet coś jest nudne, bo oczywiste, to tym bardziej jest skuteczne. Kop wymierzony w krocze to nic finezyjnego, ale nie znam faceta, który po precyzyjnym ciosie nie jąknąłby i nie zgiął się w pół. Dlatego przypominam dwie podstawowe rzeczy, nie ma nic gorszego niż przymykanie oczu na błędy i wypaczenia partii rządzącej i każdej władzy ta zasada dotyczy. Kto da się zakneblować „ruskim agentem” ten niech się za malowanie pisanek weźmie i nie pcha paluchów do polityki.

Druga istotna rzecz nazywa się pamięć, przy całej krytyce dla zajmującego się samym sobą PiS, nie zapominajmy z jakiego miejsca startowaliśmy w 2015 roku. Ludziom wszystko powszednieje, sto razy powtarzane miliardowe kwoty, które kradła PO i PSL, stają się tematem kompletnie nieatrakcyjnym. Furorę robi 60 tysięcy premii dla ministrów, chociaż to naprawdę są bzdury i oby do końca życia Polacy mieli takie problemy z władzą. Sęk w tym, że w Polsce, gdzie policjant, pielęgniarka, nauczyciel dostają wypłaty na poziomie połowy dodatku ministra do pensji, takie „pierdoły” z miejsca stają się przedmiotem dyskusji przy stole. Żadne ukradzione miliardy PO i PSL nie przebiją się przez świeże emocje w postaci rejsu Kusznierewicza za 20 milionów, czy wspomnianych nagród dla rządu. Rzecz jasna siłą tego samego mechanizmu za dwa trzy miesiące i te irytacje staną się nudą, nie żadnym przełomem, którym najpierw miało być 27:1, potem Misiewicz lub odwrotnie, nikt tego dziś pamięta.

Zmęczenie wyborcy działa w obie strony i to jest wytłumaczenie dlaczego tak łatwo z igły zrobić widły, a prawdziwe plagi egipskie jeśli tylko bezpośrednio nie dotyczą człowieka, mogą spadać z nieba codziennie. Zdarzają się na szczęście takie momenty, w których człowiek wraca do przytomności. Kto choć raz uniknął poważnego nieszczęścia, na przykład w ostatniej chwili uciekł przed pędzącym samochodem albo odebrał wyniki badań i okazało się, że nowotwór nie jest złośliwy, ten wie z jak dalekiej można wrócić podróży. Takie polityczne otrzeźwiania dopadły i mnie. Wczoraj zobaczyłem otępiałe oczy i obślinione brody dziennikarzy TVN, którzy przygotowali „sondaż” z nadzieją powrotu do przeszłości. Od początku było dla mnie jasne, że to bezczelna lewizna i tylko z nudów sprawdziłem historię tandetnych zagrywek. Sondaż zrobił Paweł Ciacek, kumpel Grzegorza Schetyny, członek Instytutu Obywatelskiego, gdzie zasiada syn Bolkowy, Jarek Wałęsa, a także Grupiński, Zalewski, Lena Bobińska i wielu innych z PO. Równo rok ten sam Ciacek dawał PO 31% i zwycięstwo nad PiS, po drodze Nowoczesna miała około 20%.

Strony

Źródło foto: 
15232 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Deo Gratias! Matka Kurka wraca do formy!

 2. avatar

  Czuję się jak leśna zwierzyna łowna. Z jednej strony tyralierą idzie PiS, nasuwając kijami po pniach drzew, z drugiej strony tyraliera PO, z trzeciej inni, mniejszego płazu. Zaganiają mnie, zaganiają, ale gdzie?

  Nie chodzi o to czy PiS jest pryszczaty, czy nie, ale o to, gdzie jestem zaganiany. Co będzie ze mną, czy uciekam prosto na lufy, czy czeka mnie inny los? Bo kto mnie odstrzeli, dla mnie, ofiary, jest najmniej istotne.

 3. avatar

  I słusznie ale nie zostaniesz zastrzelony jeno (wy/prze)-je**ny aby wywołać  "Syndrom sztokholmski " co Ci przywróci  spokój ducha.

 4. avatar

  Dziękuję za ten post. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim Dobrych Świąt Wielkanocnych.

 5. avatar

  sorrki, jako już starzec internetowy, nie umiałem się tu wbić jako pierwszy; OK-NO problemos muczaczios. OK, mam tylko małą uwagę: tekst wiadomo. ale co z foto? rewelacja! na pierwszym planie PO lewej TW Oskar i dwie? inne PO lityczne dziwki, osoby na PO-hitlerowskim utrzymaniu, ALE po praweej (tfu) TW Gaz-prom i dwie inne osoby, utrzymanki sowietów. Sądzę, że to było niezamierzone zwycięstwo Pana Wielguckieg. dziękuję za uwagę

 6. Jak się robi przy miodzie ,to się tego miodu liźnie więcej lub mniej -i to dotyczy PISu.Jak rządziła PO i PSL to oni wpierdolili pszczoły razem z ulami .
  TVN przez przypadek z sondażem uruchomił program CELA+ .
  A może to Kaczyński zamówił ten sondaż?Nic tak nie zwiera szeregów jak panika ...

 7. Najpierw się stręczy[1] Kaczyńskiego, Dudę[2], Morawieckiego[3], by potem ogłosić, że zostało przez nich zgwałconym - od ... do ... (taka kariera). Szczerze mówiąc, wróciłem do czytania felietonów ze względu na pojawienie się w publicznym obiegu tematu relacji polsko-żydowskich[4], w którym to temacie autor ma wiedzę i jest specjalistą. Niestety jego komentarze nt obecnej władzy absolutnie mnie przestały interesować - i bez nich wiem, że np. J.Kapicę wypuszczą, zanim dowiedziałem się, że go aresztowali. J.Kaczyński (iwraz ze swoimi akolitami) jest dla mnie zdrajcą, głupcem, nieudacznikiem i jest skończony - gdy będę miał możliwość głosować na niego, tak jak to zrobiłem w 2015r. (jako Warszawiak), to na pewno nie powtórzę tego błędu - nie chcę Morawieckiego, Glińskiego, Gowina, owego "braku zemsty" (czyli de facto braku "czynienia sprawiedliwości", puszczenia płazem przestępstw poprzedniego układu władzy, co jest skrajnie demoralizujące), wysokich podatków i nagonki SS (Służb Skarbowych) na drobnych kupców przy jednoczesnym marnowaniu ogromnych pieniędzy, często przeznaczonych na wspieranie rzekomych wrogów obecnego układu rządzącego. I porównajcie JK np. do A.Macierewicza tylko w jednej kwestii - kontaktu z wyborcami - przynajmniej ten ostatni co najmniej raz na tydzień coś do nich powie (np. w RM) - JK zwykle spotyka się z wyborcami raz na 4 lata.

  [1] (C) St.Michalkiewicz

  [2] u Grześka Messerschitta TT@SimonTeplarTS (uważam, że on nadawałby się do prowadzenia "prawicowego TVN-u") na TL tenże został nazwany "Juda" - zupełnie nie wiem, dlaczego.

  [3] tego od samego początku krytykowali od prawa (Coryllus) do lewa (chyba nawet Maczeta Ockhama coś o nim niepochlebnego pisał)

  [4] i tu, po co w ogóle pisałem komentarz - po to tylko, żeby wkleić (MK) materiał nt relacji polsko-żydowskich. I właściwie poza IPPTV przestałem cokolwiek oglądać, słuchać, czytać. I jedynie w tym środowisku pokładam jedynie jakieś nadzieje - wątłe, ze względu na znikome zasoby kadrowe, a raczej ich brak. Daj Boże, że obóz PiS (czy raczej "Zjednoczonej Prawicy") się rozleci i znajdą się kadry, które zasilą Ruch 11 Listopada albo powstanie nowa partia złożona z takich ludzi jak A.Macierewicz, K.Pawłowicz, Z.Ziobro która będzie realizowała program prawdziwie patriotyczny i wolnościowy.

   

  PS kiedyś, w Arkadach Kubickiego, na "Targach Książki Historycznej" czy jakoś tak, w każdym razie przy okazji podpisywaniu "Berka", była wystawiona pozycja, której tytuł mówił mniej więcej tyle,że Mossad specjalnie prowokuje konflikt między Żydami i Palestyńczykami.

  EDIT: PS1 Kapicę puścili wolno, Gawkowskiemu "przedłuża się immunitet", a Z.Miernika posadzili (chyba drugi raz akurat na święta) - już tydzień temu alarmowała o tym Jadwiga Chmielowska w radio WNET- TV Republika bardzo szybko, bo po tygodniu informuje swoich widzów o tym http://telewizjarepublika.pl/skandal-byly-opozycjonista-zabrany-do-wiezienia-bez-podania-powodu,62756.html - państwo Kaczyńskiego, mam nadzieję, że odpowie on za to przed Polakami.

   

 8. avatar

  Fan-club tzw "pastora" Chójeckiego?

 9. Ten pastor protestował z Marianem Kowalskim w 2003r. przeciwko uniowstąpieniu Polski - historia przyznała im rację. Autor tego bloga w bodajże 2006r. gnał 400km w jedna stronę na "Błękitny Marsz PO" przeciwko władzy PiS. A poza tym dyskusja z przedszkolakiem, którego cieszą żarty z przekręcania czyjegoś nazwiska nie ma najmniejszego sensu - on i tak niczego nie zrozumie.

 10. avatar

  Ten "pastor" to zwykły skurwysyn. Kacerskia świnia dla szmalu narażająca ludzkie dusze na potępienie. 

  RAPORT-O-SEKCIE-CHOJECKIEGO

 11. Strony