Prześlij dalej:

Wszyscy dookoła chyba są zmęczeni, w każdym razie mnie się już w głowie kręci i ręce opadają od zgranych tez i argumentów. Fruwa w powietrzu praktycznie ten sam przekaz po obu stronach świętej wojny i nic nowego dodać się nie da. Pozostaje co jakiś czas przypominać, że jeśli nawet coś jest nudne, bo oczywiste, to tym bardziej jest skuteczne. Kop wymierzony w krocze to nic finezyjnego, ale nie znam faceta, który po precyzyjnym ciosie nie jąknąłby i nie zgiął się w pół. Dlatego przypominam dwie podstawowe rzeczy, nie ma nic gorszego niż przymykanie oczu na błędy i wypaczenia partii rządzącej i każdej władzy ta zasada dotyczy. Kto da się zakneblować „ruskim agentem” ten niech się za malowanie pisanek weźmie i nie pcha paluchów do polityki.

Druga istotna rzecz nazywa się pamięć, przy całej krytyce dla zajmującego się samym sobą PiS, nie zapominajmy z jakiego miejsca startowaliśmy w 2015 roku. Ludziom wszystko powszednieje, sto razy powtarzane miliardowe kwoty, które kradła PO i PSL, stają się tematem kompletnie nieatrakcyjnym. Furorę robi 60 tysięcy premii dla ministrów, chociaż to naprawdę są bzdury i oby do końca życia Polacy mieli takie problemy z władzą. Sęk w tym, że w Polsce, gdzie policjant, pielęgniarka, nauczyciel dostają wypłaty na poziomie połowy dodatku ministra do pensji, takie „pierdoły” z miejsca stają się przedmiotem dyskusji przy stole. Żadne ukradzione miliardy PO i PSL nie przebiją się przez świeże emocje w postaci rejsu Kusznierewicza za 20 milionów, czy wspomnianych nagród dla rządu. Rzecz jasna siłą tego samego mechanizmu za dwa trzy miesiące i te irytacje staną się nudą, nie żadnym przełomem, którym najpierw miało być 27:1, potem Misiewicz lub odwrotnie, nikt tego dziś pamięta.

Zmęczenie wyborcy działa w obie strony i to jest wytłumaczenie dlaczego tak łatwo z igły zrobić widły, a prawdziwe plagi egipskie jeśli tylko bezpośrednio nie dotyczą człowieka, mogą spadać z nieba codziennie. Zdarzają się na szczęście takie momenty, w których człowiek wraca do przytomności. Kto choć raz uniknął poważnego nieszczęścia, na przykład w ostatniej chwili uciekł przed pędzącym samochodem albo odebrał wyniki badań i okazało się, że nowotwór nie jest złośliwy, ten wie z jak dalekiej można wrócić podróży. Takie polityczne otrzeźwiania dopadły i mnie. Wczoraj zobaczyłem otępiałe oczy i obślinione brody dziennikarzy TVN, którzy przygotowali „sondaż” z nadzieją powrotu do przeszłości. Od początku było dla mnie jasne, że to bezczelna lewizna i tylko z nudów sprawdziłem historię tandetnych zagrywek. Sondaż zrobił Paweł Ciacek, kumpel Grzegorza Schetyny, członek Instytutu Obywatelskiego, gdzie zasiada syn Bolkowy, Jarek Wałęsa, a także Grupiński, Zalewski, Lena Bobińska i wielu innych z PO. Równo rok ten sam Ciacek dawał PO 31% i zwycięstwo nad PiS, po drodze Nowoczesna miała około 20%.

Strony

Źródło foto: 
15619 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Deo Gratias! Matka Kurka wraca do formy!

 2. avatar

  Czuję się jak leśna zwierzyna łowna. Z jednej strony tyralierą idzie PiS, nasuwając kijami po pniach drzew, z drugiej strony tyraliera PO, z trzeciej inni, mniejszego płazu. Zaganiają mnie, zaganiają, ale gdzie?

  Nie chodzi o to czy PiS jest pryszczaty, czy nie, ale o to, gdzie jestem zaganiany. Co będzie ze mną, czy uciekam prosto na lufy, czy czeka mnie inny los? Bo kto mnie odstrzeli, dla mnie, ofiary, jest najmniej istotne.

 3. avatar

  I słusznie ale nie zostaniesz zastrzelony jeno (wy/prze)-je**ny aby wywołać  "Syndrom sztokholmski " co Ci przywróci  spokój ducha.

 4. avatar

  Dziękuję za ten post. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim Dobrych Świąt Wielkanocnych.

 5. avatar

  sorrki, jako już starzec internetowy, nie umiałem się tu wbić jako pierwszy; OK-NO problemos muczaczios. OK, mam tylko małą uwagę: tekst wiadomo. ale co z foto? rewelacja! na pierwszym planie PO lewej TW Oskar i dwie? inne PO lityczne dziwki, osoby na PO-hitlerowskim utrzymaniu, ALE po praweej (tfu) TW Gaz-prom i dwie inne osoby, utrzymanki sowietów. Sądzę, że to było niezamierzone zwycięstwo Pana Wielguckieg. dziękuję za uwagę

 6. Jak się robi przy miodzie ,to się tego miodu liźnie więcej lub mniej -i to dotyczy PISu.Jak rządziła PO i PSL to oni wpierdolili pszczoły razem z ulami .
  TVN przez przypadek z sondażem uruchomił program CELA+ .
  A może to Kaczyński zamówił ten sondaż?Nic tak nie zwiera szeregów jak panika ...

 7. Najpierw się stręczy[1] Kaczyńskiego, Dudę[2], Morawieckiego[3], by potem ogłosić, że zostało przez nich zgwałconym - od ... do ... (taka kariera). Szczerze mówiąc, wróciłem do czytania felietonów ze względu na pojawienie się w publicznym obiegu tematu relacji polsko-żydowskich[4], w którym to temacie autor ma wiedzę i jest specjalistą. Niestety jego komentarze nt obecnej władzy absolutnie mnie przestały interesować - i bez nich wiem, że np. J.Kapicę wypuszczą, zanim dowiedziałem się, że go aresztowali. J.Kaczyński (iwraz ze swoimi akolitami) jest dla mnie zdrajcą, głupcem, nieudacznikiem i jest skończony - gdy będę miał możliwość głosować na niego, tak jak to zrobiłem w 2015r. (jako Warszawiak), to na pewno nie powtórzę tego błędu - nie chcę Morawieckiego, Glińskiego, Gowina, owego "braku zemsty" (czyli de facto braku "czynienia sprawiedliwości", puszczenia płazem przestępstw poprzedniego układu władzy, co jest skrajnie demoralizujące), wysokich podatków i nagonki SS (Służb Skarbowych) na drobnych kupców przy jednoczesnym marnowaniu ogromnych pieniędzy, często przeznaczonych na wspieranie rzekomych wrogów obecnego układu rządzącego. I porównajcie JK np. do A.Macierewicza tylko w jednej kwestii - kontaktu z wyborcami - przynajmniej ten ostatni co najmniej raz na tydzień coś do nich powie (np. w RM) - JK zwykle spotyka się z wyborcami raz na 4 lata.

  [1] (C) St.Michalkiewicz

  [2] u Grześka Messerschitta TT@SimonTeplarTS (uważam, że on nadawałby się do prowadzenia "prawicowego TVN-u") na TL tenże został nazwany "Juda" - zupełnie nie wiem, dlaczego.

  [3] tego od samego początku krytykowali od prawa (Coryllus) do lewa (chyba nawet Maczeta Ockhama coś o nim niepochlebnego pisał)

  [4] i tu, po co w ogóle pisałem komentarz - po to tylko, żeby wkleić (MK) materiał nt relacji polsko-żydowskich. I właściwie poza IPPTV przestałem cokolwiek oglądać, słuchać, czytać. I jedynie w tym środowisku pokładam jedynie jakieś nadzieje - wątłe, ze względu na znikome zasoby kadrowe, a raczej ich brak. Daj Boże, że obóz PiS (czy raczej "Zjednoczonej Prawicy") się rozleci i znajdą się kadry, które zasilą Ruch 11 Listopada albo powstanie nowa partia złożona z takich ludzi jak A.Macierewicz, K.Pawłowicz, Z.Ziobro która będzie realizowała program prawdziwie patriotyczny i wolnościowy.

   

  PS kiedyś, w Arkadach Kubickiego, na "Targach Książki Historycznej" czy jakoś tak, w każdym razie przy okazji podpisywaniu "Berka", była wystawiona pozycja, której tytuł mówił mniej więcej tyle,że Mossad specjalnie prowokuje konflikt między Żydami i Palestyńczykami.

  EDIT: PS1 Kapicę puścili wolno, Gawkowskiemu "przedłuża się immunitet", a Z.Miernika posadzili (chyba drugi raz akurat na święta) - już tydzień temu alarmowała o tym Jadwiga Chmielowska w radio WNET- TV Republika bardzo szybko, bo po tygodniu informuje swoich widzów o tym http://telewizjarepublika.pl/skandal-byly-opozycjonista-zabrany-do-wiezienia-bez-podania-powodu,62756.html - państwo Kaczyńskiego, mam nadzieję, że odpowie on za to przed Polakami.

   

 8. avatar

  Fan-club tzw "pastora" Chójeckiego?

 9. Ten pastor protestował z Marianem Kowalskim w 2003r. przeciwko uniowstąpieniu Polski - historia przyznała im rację. Autor tego bloga w bodajże 2006r. gnał 400km w jedna stronę na "Błękitny Marsz PO" przeciwko władzy PiS. A poza tym dyskusja z przedszkolakiem, którego cieszą żarty z przekręcania czyjegoś nazwiska nie ma najmniejszego sensu - on i tak niczego nie zrozumie.

 10. avatar

  Ten "pastor" to zwykły skurwysyn. Kacerskia świnia dla szmalu narażająca ludzkie dusze na potępienie. 

  RAPORT-O-SEKCIE-CHOJECKIEGO

 11. avatar

  Co do pastora to jak powyżej, imo.

  Co do "historia przyznała im rację" to piłka w grze, imo.

 12. avatar

  @frond, jako warszawianin? xhyba warsiawiak? nie podpieraj się Panem Michalkiewiczem. Problem jest znany od 300-500 lat. Loteria zna tylko jednego zwycięzcę -- żyda Jankiela, protoplastę przemysłu holokaustu. Jest zysk? jest ofiara. Hermann Hesse, nieszczęśliwie przez dwa es, żydowsko-niemiecki laureat Nobla (żona, żydówka z Polski), miotający się od ss do es, w swej dyktowanej asystentowi (Gunnar Decker) napisał, że jego zydowska żona zarządzała domem jak.... najgorzszy ssman. Moje zdumienie wywołało opublikowane w tej książce spomnienia (reminiscencje) żydowskiej kobiety o innych żydach - mówiła o nich bydło, swołocz, bo ona, córka żydowskiej kosmopolitycznej "elity" gardziła mniej wykształconymi, religijnymi zydami. eeech, szkoda słów 

 13. Ruch 11 listopada jako koalicjant PiS?

 14. avatar

  To jakiś puf narożny, bo już nie kanapa. "Poruszonko" bo "ruch" brzmi w tym kontekście zbyt dumnie. Dmowski w grobie się przewraca. Mimo różnych zawirowań w sprawie wiary właściwych dla pokolenia pozytywistów zawsze podkreślał, że Kościół Katolicki jest spoiwem Narodu Polskiego a to bydlę, ta pastorzyna ręka w rękę ze światowym żydostwem próbuje ten Kościół osłabiać dla brudnego szmalu godząc w interes Polaków.

 15. To nie jest trądzik pospolity, ale śmiertelna choroba. Niestety.

  Brutalnej prawdy nigdy za wiele. Bez znieczulenia.

  Pan Nikt 

  https://www.you... - także słowo o MK

   

 16. Zajefajne zdjęcie polszewików.Alleluja i do przodu! Wesołych Świąt w zdrowiu Wam wszystkim życzę. 

 17. Pozornie Autor ma rację, problem jest natomiast taki, że zaraza powoli wydaje się infekować również tych z trądzikiem, a do tego nikt z nią na poważnie nie walczy.

  Przy zarazie pierwsze co się robi to maksymalnie ogranicza możliwości jej rozprzestrzeniania, tymczasem u nas rozpylacze infekcji pracują pełną parą na okrągło i nikt z odpowiedzialnych za ten stan rzeczy się tym nie przejmuje. Więc ci odpowiedzialni to albo kompletne durnie albo tylko udają ekipę ratunkową i z pełną świadomością robią nas w trąbę.

   

 18. avatar

  "Trzeba umieć odróżnić szpetny trądzik PiS, momentami przybierający postać solidnego owrzodzenia"- kompletnmie nietrafiona teza - chłopcy z PIS równie solidnie i wielotorowo degradują Podlasie jak chłopcy z PO/PSL, uważam.. jest tu PEŁEN POPIS

 19. Wszystko "pięknie i ładnie" tylko po całych latach w opozycji i tych jako rząd widać wyraźnie, że PiS i jego patriotyzm to tylko w społeczeństwie autentyczna fala, którą cynicznie wykorzystali do tego by dorwać się do władzy. I tym sposobem jedna kasta nadzorców  niewolników został zastąpiona inną. Nie widać ze strony P-S-u żadnych działań upodmiotowujących społeczeństwo - dalej jest takie samo podejście do obywatela jako dojnej krowy, którą się goli podatkami, zastrasza ciągłymi karami i zniewala idiotycznymi przepisami biurokratycznymi. 

 20.  

  PiS zbyt mocno przegiął - duży uszczerbek na jakości tej partii jest bardzo widoczny i będzie trwały.

  Z PSL jako koalicjantem PiS_u w przyszłej kadencji też nic dobrego nas nie czeka.

   

  "Jajako_prezydent"  wetując dzisiaj kolejną ważną ustawę ciężko pracuje na  "Jaja_Kobyły"...

  ...chyba, że w przyszłych wyborach wystartuje z rekomendacji PO co się właśnie krystalizuje.

  ps

  Cokolwiek byśmy nie mowili i pisali o PJK -  to właśnie on jest odpowiedzialny za wybór  niewłaściwej osoby na najwyższy urząd w państwie i to jest któraś z kolei zupełnie nietrafionych decyzji prezesa, robiąca spustoszenie w Polsce cofająca nas do czasów PO-PSL.

   

   

 21. Strony