Prześlij dalej:

Powiadają, że kłamstwo ma krótkie nogi, ale to są słowa ludzi, którzy się nigdy z kłamstwem nie ścigali, by na mecie przekazać prawdę. Jedną z najbardziej prostackich form kłamstwa, czy szerzej manipulacji, jest szantaż emocjonalny. Z tym zjawiskiem spotykamy się wielokrotnie i niemal na każdym kroku, od osobistych doświadczeń, kiedy rodzice po rozwodzie szantażują dzieci pytaniami, kogo Michaś kocha bardziej, mamusię, czy tatusia, przez komiczne oferty seksualne, jak mnie kochasz to mi to udowodnij, aż po wciskanie łez poprzez profesjonalnie przygotowane kampanie.

Kłamstwo biega sobie niczym nieobciążone, natomiast prawda musi na plecach taszczyć tonę faktów, dokumentów i rzeczowych argumentów. Puszczanie w obieg kłamstwa daje manipulatorom gigantyczną przewagę, bo dotarcie do prawdy zajmuje znacznie więcej czasu i w tym czasie z jednego kłamstwa rodzą się kolejne. Co roku zewsząd atakują mnie kłamstwa i manipulacje Jerzego Owsiaka oraz jego zwolenników i to, że oni kłamią na wiele sposobów, a przy tym są odporni na wszelką wiedzę, nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak rytualne wypowiedzi i apele w jakimś momencie nabierają cech stricte sekciarskich i to nie jest żadna metafora, tylko klasyczne mechanizmy, jakie obowiązują w sekcie. Czasami jest śmiesznie, ale coraz częściej jest strasznie.

Przeczytałem może tysiąc, może kilka tysięcy komentarzy i powtarzalność argumentów u ludzi, którzy ulegli wpływowi sekty WOŚP, kierowanej przez guru Owsiaka, jest naprawdę zatrważająca. Dość przytoczyć ulubioną mantrę: „Jeśli nie popierasz WOŚP, to podpisz oświadczenie, że nie chcesz, aby sprzęt Owsiaka ratował tobie i twoim dzieciom życia”.

8598d4799debb6f5fb25933c045b16d3.jpg

Powyższe oświadczanie rozprowadzało wiele moralnych autorytetów, na przykład Janina Ochojska i wiele mediów lewicowo-liberalnych, żeby daleko nie szukać, dziś na stronie głównej umieścił to portal Michnika http://wiadomos... Przyznam się do czegoś, szczerze do bólu, z samego dna wątroby, że ta obrzydliwa deklaracja jest moim konikiem, żeby nie powiedzieć obsesją. Od kilku lat usiłuję znaleźć antidotum, kontrargument, ale to kompletnie nie wychodzi. Próba racjonalnego wyjaśnia, że to wypisz wymaluj „gdyby nie PRL nie odbudowanoby Warszawy”, czy inne demaskowanie obrzydliwości moralnej takich zabiegów oraz intelektualnej zapaści autorów, nie przynosi żadnego efektu.

Strony

Źródło foto: 
29038 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. ...jeżdżę w niedziele do rodziców.

  Ze skarbonkami wysyła się dzieci. A gdzie najlepiej zbierać? Pod kościołem, rzecz jasna. W zeszłym roku zbiórka pod kościołem chyba słabo wypadła, bo potem dzieci "kolędowały" z owsiakowymi puszkami po wsiach, od domu do domu...

  Ciekawe, jak będzie w tym roku.

 2. Sam Prezydent "jajako" wspiera tego hochsztaplera!

   

  Serdeczne pozdrowienia dla MK i wszystkich - Janusz.

 3. Wystarczającym powodem, potwierdzającym rzeczywiste intencje Owsiaka, "pastora" sekty WOŚP jest to, że przez wiele lat ukradł wieeele milionów dla siebie, wyciągając te miliony z puszek, do których ludzie dawali złotówki na sprzęt dla chorych dzieci.

  To, że wyciągając pieniądze, pochodzące ze zbiórek do puszek, ustanowił dla siebie i swojej żony miesięczną pensję przewyższającą uposażenia premiera i prezydenta RP, mówi aż nadto wiele o jego intencjach.

  Dochodzą do tego przywłaszczone miliony na apartament, inne nieruchomości i ruchomości rodziny Owsiaków. To wszystko jest bezczelnie kradzione z pieniędzy zbieranych do puszek na sprzęt medyczny dla chorych dzieci.

  Czy to jest filantrop ? W życiu !

  To pasożyt, szopenfeldziarz, ordynarny złodziej, który wykreował "pomysł-przemysł" na dostatnie, ba, luksusowe życie rodziny Owsiaków, z pieniędzy zawłaszczanych ze składek, przeznaczanych na niby statutowe cele publiczne.

  Owsiak, "wielebny" pastor sekty kościoła WOŚP.

  Odpowiedzialność karna i materialna wobec złodzieja, pastora polactwa i lewactwa.

 4. Witam gospodarza,

  Tu nie tylko zachodzi szantaż emocjonalny, ale przede wszyskim DYSONANS POZNAWCZY. Polega on na tym, że statystyczny Kowalski, wie, że nie jest aż tak głupi, żeby się dać okraść jakiemuś Owsiakowi. W momencie, gdy dociera do niego inna możliwość - zadaje sobie pytanie: czy jestem idiotą? czy można mi, ot tak wyciągnąc z kieszeni 5 zł... ? Wykluczone. Może komuś innemu, kto jest naiwny, to można. Mnie nie można... Bo nie jestem durniem. A skoro nie jestem, to mam największy dowód - że to nie może być przekręt. To inni opluwają Owsiaka.

  W sprawie Smoleńska, tem mechanizm działa tak samo.

  Trzymam kciuki za Matkę Kurkę w tej walce i pozdrawiam, szperacz.

   

 5. Nie muszę pisać żadnych oświdczeñ typu nie dałem na WOśP, ponieważ dopóki Owsiak i Orkiestra żyje z moich podatków, mam prawo korzystać z urządzeñ pomimo, że nie dałem do puszki. Kiedy natomiast Owsiak zacznie ponosić koszty Orkiestry z własnej kieszeni (teraz 90% kosztów organizacji Orkiestry scedowano na samorządy, czyli podatnika,czyli mnie) , wtedy napiszę stosowne oświadczenie. W tej chwili nie ma takiej potrzeby.

 6. Teraz większość kosztów to samorządy (nasze podatki), ale wcześniej też TVP1 (czyli też nasze podatki). A policja ochrania zbierające dzieci za prywatne pieniądze Jurasa?

 7. Owsiak stał się namiastką świętego, najczęściej dla niewierzących. Przy okazji, poprzez wrzucenie paru groszy do puszki, człowiek poprawia obraz siebie w swoich oczach. Ludzie lubią robić sobie ładne selfie. Tu mogłaby wyjaśnić coś psychologia. Nie mówię, że nie wrzucać, ale przepływy i księgi powinny być dostępne, organizacje czyste. Trzeba pokazywać sprawdzone alternatywy: Caritas, Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Solidarni z Afryką itp.

 8. Dokładnie. 

 9. Tego typu oświadczenia są o kant d...py potłuc, bo Ludzie wrzucający do puszek, robią to z intencją, by sprzęt służył POWSZECHNIE i żadnej orkiestrze nic do tego (tym bardziej że się nie dokłada-a wrącz przecwnie, również utrzymuje z darowizn).   Jest to typowa próba zawłaszczenia środków wbrew woli donatorów...

   

  Co do emocji, jakie wzbudza WOśP, to słusznie gdzieś ktoś zauważył, że urosło to wręcz do rozmiarów religii-i dziwnym trafem większość osób stojących murem za Jerzym O., ma nieustanny "problem" do KK.   Ponieważ każdy potrzebuje jakiegoś mistycyzmu (co było widać nawet na przykładzie sojuza, gdzie w miejsce wyrugowanej religi, natychmiast do jej rangi urósł marksizm-leninizm, a stalin stał sią obiektem kultu heroicznego...) to chyba tu znajduje sią odpowiedź. Dla wielu ta hucupa orkiestrowa stała się namiastką religijnej realizacji, więc wyłączając rozsądek, będą jej zapalczywie bronić, bo się z nią fanatycznie utożsamiają...

   

   

 10. W tym roku, by zwiększyć żniwo nie tylko zbierano przed kościołami, ale i w środku. W Brukseli "odciągano"  kasę wychodzących po mszy dziecięcej stojąc o kilka kroków przed koszykiem tacowym. Postęp ;)

 11. Strony