Będzie reforma sadownictwa, bo Kaczyński nie żartuje i naprawdę chce posadzić Tuska!

Prześlij dalej:

Dotąd z politowaniem przysłuchiwałem się internetowym zapowiedziom, które wieszczyły, że już lada chwila Kaczyński wsadzi do więzienia Tuska. Ludzie często dodają sobie odwagi rytualnymi okrzykami, w które nie do końca lub wcale nie wierzą. Wielu chciało odreagować prawie 10 lat kłamstw, bezprawia i poczucia bezsilności, stąd też powszechne domaganie się elementarnej sprawiedliwości. Niestety w polityce i w życiu sprawiedliwość w jakiejkolwiek postaci rzadko gości i nie bardzo chciało mi się wierzyć, że PiS porwie się na takie „szaleństwo”, jak wsadzenie do paki samego „prezydenta Europy”. Powodów, dla których ta operacja jest ryzykowna, można wskazać bez liku, a główny to oczywiście niebywały rwetes, jaki się podniesie nie tylko w Polsce. Z tym sobie Polska wreszcie zaczęła radzić, co widać po ignorowaniu Komisji Europejskiej i wywodów brukselskich lewaków, ale jest druga przeszkoda.

W obecnych warunkach polityczno-społecznych postawienie Tuska przed sądem nie jest żadną skomplikowaną operacją, to kwestia jednej decyzji Kaczyńskiego i Ziobro przygotuje odpowiedni akt oskarżenia. Do tej pory tak się nie stało, ponieważ nie ma to najmniejszego sensu. Dopóki sądy wyglądają tak, jak wyglądają samą prokuraturą niczego się nie zwojuje. Przeszkody zwanej oczyszczeniem „wymiaru sprawiedliwości”, tak łatwo przeskoczyć się nie da. Polacy, którzy głosowali na PiS zaczynają się niepokoić, bo nic się nie zmienia, znani złodzieje nadal są na wolności, a zwykłych obywateli sądy traktują drakońskimi wyrokami. Mam swoje osobiste powody by stanąć w szeregu, jeśli nie na czele tej grupy niezadowolonych, ale w przeciwieństwie do teoretyków wiem, że tego nie da się zrobić w jeden dzień i rok też jest za krótki. Skazanie Kowalskiego nie stanowi żadnego problemu, żeby skazać Tuska i jemu podobnym nie wystarczy prokuratura i trzy instancje sądu to też mało. Wiadomym jest, że ostateczny wyrok rozbije się o Sąd Najwyższy, gdzie podrzędnym działaczom PO ratowano tyłki, wystarczy przywołać męczennicę Sawicką.

Postawienie przed sądem jakiegokolwiek grubego złodzieja ze świadomością, że na wyrok skazujący nie ma cienia szansy, byłoby nie tylko głupotą, ale nieodwracalny uniewinnieniem złodzieja. Zasada „powagi rzeczy osądzonej” wyklucza dwukrotne sądzenie za te same czyny i dlatego nikt Tuskowi zarzutów nie postawił. Póki co Kaczyński tworzy kolejne protezy prawne, które pozwalają w zastanej patologii dokonać merytorycznej oceny i ustalić stan faktyczny, co jest bardzo ważne. Tusk tak długo może być pewien, że nie posmakuje czarnego chleba i czarnej kawy, jak długo w sądownictwie, aż po Sąd Najwyższy, PiS nie przeprowadzi koniecznych zmian systemowych i równie ważnej wymiany kadrowej. Skąd zatem pojawiło się w moje przekonanie, że posadzenie Tuska to żadna polityczna, czy propagandowa zagrywka, ale realny plan Jarosława Kaczyńskiego? Wynika to z chronologii podjętych działań i ze słów samego Kaczyńskiego. Tam, gdzie zmiany dało się przeprowadzić szybko i skutecznie, bez oglądania się na zainfekowane „państwo”, już mamy zupełnie nową jakość.

Strony

31183 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  La tartine de beurre

 2. autorze, jetę po Twojej stronie, ale Pan Kaczyński nie jest Jedi 
  pozdrawiam

 3. w czerwcu 2017 r. dopiero - teraz po dużym Muppecie p.o. przesesa zostanie mały Muppet, w czerwcu teoretycznie najstarszy wiekiem (Rymar) ale może nie chciec się naparzać lub np. w grudniu Kaczor powoła jeszcze starszego (Bogusław Nizieński np) 

 4. to Jarosław Kaczyński ma jak snajper.A dla tych co czekają na (nie czy? ale KIEDY?)zobaczą niebo w kratkę to nie kończący się koszmar.I O TO CHODZI .
  Oni  wiedzą ,że JK zrobi taki numer jak Eliot NESS  w filmie "NIETYKALNI"zmieni skład ławy przysięgłych .Znaczy się wymieni  sędziów albo zmieni kodeks karny ,ale skutek będzie podobny jak z AL CAPONE.

 5. sadownictwa???????

 6. ...a jak się w tytule poprawi, to chyba wychodzą hece.
  A co do porządków w sadownictwie, pardon... sądownictwie.
  Trzeba zaczekać cierpliwie, na "wylogowanie" prawników.

 7. avatar

  a ja cały czas powtarzam..KTO mu POzwoli wrócić do kraju??poczynając od POdwładnych mu POsłów..a koncząc na róznych szarych eminencjach dyplomatycznych z eurokołchozu..
  ja osobiscie nie widze tej chwili gdy sam bedzie chodził do pobliskiej trafiki po cygara które tak lubi..lub zona jego bedzie robiła zakupy w pobliskiej biedronce..juz nie dla rozkładówki tego niemieckiego szmatławca SE lub FAKTu..ale tak zwyczajnie jak kazdy robi zakupy by zapełnic lodówkę..no i...bez jakiejkolwiek ochrony?mowy nie ma....

 8. To co jest warta tzw. demokracja wspaniale ilustruje przykład nijakiego A. Rzeplińskiego. Jeden facet trzyma za twarz całe państwo i 'mogą mu skoczyć'. Czekaja na grudzień i myślą, że w grudniu wiele się da zmienić. Przecież na podstawie tego, co było do tej pory widać on jest w stanie se ustalić taki regulamin, jaki mu się spodoba, a jeśli mu to ktoś zakwestionuje, to się okaże, że targnął się na niezawisłość TK.
  Krótko mówiąc Rzepliński dokonał restytucji liberum veto i zaprowadził demokrację w stylu saskiej Polski, a reszta bezradnie czeka na grudzień.
  P.S. Dziś w 'niezwykle Pisowskim' programie wtylewizji można było zobaczyć posłankę z .N, która za zawieruchę z TK winiła Rząd - bo według jej wywodu - jakby Rząd opublikował, Prezydent zaprzysiągł itd., tzn. gdyby się zgodzono na to czego pragną Totalni, to nie byłoby konfliktu. Prawda? No prawda. Ale niestety żaden z prowadzących (Świetlik + Warzecha) nie był w stanie skomentować tej wypowiedzi prostym, że gdyby TK postępowało zgodnie z ustalonym mu regulaminem (do czego zobowiązuje go Konstytucja) to konfliktu w ogóle by nie było i że te żądania Totalnych to mżonki spoza obowiązującego w Polsce prawa.

 9. MK! Dziekuje za znakomity artykul!

 10. avatar

  Warto zobaczyć, jakim koniunkturalistą jest Tusk. W tym wypadku wobec Rosji. Czy oznacza to, że był zdolny do wszystkiego?
  https://www.youtube.com/watch?v=Wb3gGq3uO4k

 11. Strony