Passent grzebie opozycję, Kaczyński ostrzega przed pychą władzy

Prześlij dalej:

Najwyższą formą zwycięstwa jest bezwzględna kapitulacja wroga, czy w łagodniejszej formie, przeciwnika. Jeśli chodzi o najgorszy sort spod znaku Nowoczesna.pl, PO, KOD, to jak sama nazwa wskazuje, nie może być mowy o jakiejkolwiek złagodzonej formie, to są wrogowie. Dość systematycznie pozwalam sobie na surowe oceny wrogów i jednoznacznie przekreślam szanse na władzę wszystkich obecnych partii opozycyjnych. Wiadomo jednak, że takie diagnozy obarczone są emocjami, sympatiami i antypatiami. Pomimo najszczerszych chęci, zawsze coś nieobiektywnego w tekście się znajdzie. Najbardziej drastycznym podsumowaniem opozycji, którego dokonałem, jest stwierdzenie, że jej po prostu nie ma i ku mojej radości dokładnie tę wersję potwierdzili dziś moim wrogowie. Passent i Wroński siedzieli dziś w TVN24 ze smętnymi minami, wprawdzie coś tam próbowali mądrego powiedzieć i ulegali podnietom, zwłaszcza przy temacie smoleńskim, ale gdy przyszło, co do czego padły sakramentalne słowa. O ile mnie pamięć nie zawodzi chyba Passent stwierdził, że w tej chwili opozycja nie ma żadnych szans na przejęcie władzy, ponieważ jest sztuką dla sztuki. Samo stwierdzenie robi wrażenie, ale jeszcze doszła do niego niebagatelna argumentacja. Towarzysz Daniel oświadczył, że Polacy nawet gdyby chcieli, to nie mają się czego chwycić, bo żadnej oferty ze strony PO i Nowoczesnej.pl zwyczajnie nie ma. Wroński postanowił zaimponować starszemu koledze i rzucił rozpaczliwie dyżurnym sloganem – przecież w Polsce powinna swoje miejsce znaleźć prawdziwa lewica. Natychmiast usłyszał odpowiedź od byłego ambasadora PRL, że prawdziwa lewica dała ludziom 500+, podniosła emerytury i obniża wiek emerytalny. W taki o to sposób pogadało sobie dwóch wrogów Polski na temat Polski i grzechem byłoby nie ucieszyć się z potwierdzenia ocen, jakie wielokrotnie były prezentowane przez Polaków najdalszych od najgorszego sortu.

Wydawać, by się mogło, że to nadal tylko i wyłącznie paplanina, ileż można mówić o trupie, będę się jednak upierał, że takie wieści z obozu wroga mają olbrzymią wartość. Wychodzi z zachowania wrogów jedna fundamentalna konkluzja, tam nie istnieje żadne morale i panuje absolutny marazm podszyty strachem. Morale ma tyle wspólnego z moralnością, co koń z koniecznością i za starych złych czasów najgorszy sort wykazywał się nie tylko podwyższonym morale, ale fanatyczną determinacją. 2007 rok jest tego najlepszym przykładem i dowodem. Wówczas wszystkie ręce wylądowały na pokładzie, nastąpiła pełna mobilizacja partyjna i niestety społeczna. Co więcej pewne rozprężenie i lekceważenie przeciwnika dało się zauważyć w przypadku PiS, który sądził, że publiczne ujawnienie afer z Lepperem i Sawicką załatwią 50% głosów wyborców. Skończyło się totalną katastrofą głównie dlatego, że PiS przegrał kontakt ze społeczeństwem. Płacząca Sawicka nie stała się symbolem hipokryzji aferzystów, ale symbolem państwa policyjnego PiS. Nie inaczej zakończyła się historia z Lepperem, który nagle okazał się obiektem współczucia, a nie rechoczącym gburem, który wraz z partyjnymi kolegami molestował kobietę nie potrafiącą wskazać, kto jest ojcem jej dziecka. Dopiero zestawiając te dwie kondycje partyjne widać dobitnie, w jakim ciemnym tyłku jest obecna opozycja.

Strony

20045 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  poprzedników a la dojna zmiana, ale także poprzez marnowanie ruchów tudzież impotencję. Jak to jest, że tyle czasu minęło, złodzieje z PO są na tacy (vide reprywatyzacja i przetargi ministerialne PO-PSL) i jeszcze nikogo o 6 rano nie ma na glebie! I to nie chodzi o jakieś spektakularne ataki na rekiny PO typu "kominiarze" wyprowadzający HGW ale nawet jakieś POwskie płocie nie są zamknięte na 24 godziny za przekręty na fakturach. Jerzy O. tak samo jak kręcił lody tak dalej włos mu z głowy nie spada. To gdzie to CBA, skarbówka czy inne CBŚ?

 2. smutne, ale prawdziwe.

 3. jest granatem wyrwany z poematu epickiego pt. Towarzysz Szmaciak. Redaktor Wroński to jego Sanczo Panza. To inny poemat. Nieważne. 

  Zapomniałem o redaktorze Ogórku. Jego popiskiwanie wprawiło mnie w dobry humor. Znikąd nadziei na szczęście. 

 4. Ludzie PiSU sprawujący jakieś lokalne rządy mają dokładnie ten sam kręgosłup moralny co ich koledzy z PO. Różnią ich tylko sympatie polityczne. Czyli jeśli tylko mogą to kradną. Stąd tej "pychy" raczej nie da się uniknąć.
  Na szczęście nie jest to wielki problem. Lud bowiem toleruje złodziejstwo władzy, ale pod jednym warunkiem -władza musi się dzielić z ludem. Nie może żałować na socjal, na poczucie bezpieczeństwa.

 5. ...oznacza w języku francuskim m.in. "przemijać", "przechodzić".

  Trzecia osoba liczby mnogiej - oni przemijają -  ils passent

  Ot, takie luźne skojarzenie, gra słowna, w języku, który świetnie nadaje się do kalamburów.

 6. PO, Nowoczesna i PSL nie są opozycją, lecz bezwzględnymi wrogami reprezentującymi obce interesy, szkodliwe dla Polski i Polaków.
  Nie komplementujmy wrogów nazywając ich parlamentarną opozycją, gdyż na taki zaszczyt nie zasługują.

 7.  jest czysty i póki żyje nie pozwoli na zrobienie krzywdy Ojczyźnie.
  A przede wszystkim, mam wrażenie, że czuwa nad nami Bóg.
  Dlatego nie lękajcie się.

 8. avatar

 9. Strony