Jerzy O. działa na szkodę WOŚP, „pompuje rekord”, a miliony przelewa do firm prywatnych!

Prześlij dalej:

Dlaczego dobrzy, empatyczni ludzie nie rozumieją na czym polegają manipulacje i kreacje księgowe w wykonaniu Jerzego O.? Ponieważ im się pokazuje emocje, płacz i śmiech dzieci, nie sztuczki magiczne oparte na wiedzy księgowej. Wiedza ta na pierwszy rzut oka nie jest przystępna nawet dla osób upoważnionych. W czasie pierwszych wokand wybitnie uczciwy Sędzia Sądu Rejonowego w Złotoryi Michał Misiak, też patrzył na mnie z lekkim uśmieszkiem, gdy wyjaśniałem, że główna księgowa WOŚP na zmianę nie ma pojęcia o czym mówi i kłamie w żywe oczy. Dopiero po godzinach wyjaśniania, Sąd wiele razy przyłapał Jerzego O., główną księgową Pilarską i rzecznika WOŚP, na kłamstwach. Dziś przedstawiam mechanizm pompowania "rekordu" i jednocześnie ewidentne działanie na szkodę Fundacji WOŚP w wykonaniu jej prezesa zarządu, Jerzego O. Księgowi, a nawet uczniowie liceum ekonomicznych, pojmą w lot o co chodzi, pozostałym niewtajemniczonym postaram się wytłumaczyć krok po kroku, jak Jerzy O. z realnej kwoty 32 500 zł uzyskanej z licytacji, zrobił 94 000,01 zł, odzyskując dla „Złotego Melona” należny podatek i obciążając fundację pustą kwotą darowizny. Proszę uważnie prześledzić kolejne kroki, warto poświęcić trochę czasu, żeby zobaczyć do czego Jerzemu O. służą słodkie i załzawione twarze dzieci, do czego służą mu wszystkie tandetne chwyty propagandowe, bo tego nawet nie można nazwać marketingiem, czy PR.

Na początek trzeba opanować podstawowe definicje. Finał WOŚP głównie składa się ze zbiórki publicznej, popularnie zwanej puszką, ale dodatkowo fundacja zbiera kasę przez Allegro, wpłaty na konto, wysyłanie sms i tym podobne. Na koniec każdej akcji Jerzy O. sumuje te wszystkie źródła wpływów i podaje „rekord”. Pisałem od lat, że to wielkie oszustwo i księgowa kreacja, ponieważ kwoty z tych źródeł zwyczajnie się nie bilansowały. Teraz dysponuję całym pakietem dokumentów i od razu wyjaśniam, że to zaledwie fragment napompowanego rekordu, nie pełna wartość. Wybrałem konkretny przykład, żeby pokazać udokumentowany mechanizm oszukiwania donatorów i opinii publicznej.

Kalendarium kreatywnej księgowości Jerzego O., czyli jak z 32 500 zł z Allegro zrobić 94 000,01 zł "rekordu"

1. 4 grudnia 2013 roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydaje decyzję, w której pozwala Fundacji WOŚP przeprowadzić zbiórkę publiczną w ramach tzw. 22 Finału. We wniosku i pozwoleniu nie ma słowa o licytacjach Allegro i słusznie, bo licytacje te nie podlegają ani ówczesnej, ani obecnej ustawie o zbiórkach publicznych.

pozwolenie_maic.png

2. 16 grudnia 2013 roku PLL LOT sprzedaje firmie „Złoty Melon” dwa bilety lotnicze o wartości 29 000,01 zł. Sposobem zapłaty jest barter, czyli usługa za usługę, o czym jeszcze będzie szerzej.

Jednocześnie do prasy zarówno Fundacja WOŚP, jak i PLL LOT przekazują fałszywe informacje, że bilety zostały bezpośrednio przez LOT ofiarowane Fundacji.

a. Komunikat WPOŚP

Strony

166698 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. Sam nie wiem, autentyk czy montarz - tak czy siak smieszne.

  Perelki to:

  0:50

  2:38

  https://www.youtube.com/watch?v=Kb582HOmpTc

 2. Pamiętasz Piotrze mój wpis? Pozwolę sobie zalinkować. Pozdrawiam i życzę udanych batali oraz dobrego nowego roku i nie tylko :)
  http://blog.wir...

 3. Owsiak, ten wrzut na dupie i wykwit III RP, prędzej czy później pojdzie pod sąd. Na chwilę obecną są sprawy o wiele ważniejsze, bunt płk. Duszy wiele mówi o morale wojska i służb. 

 4. avatar

  Owsiak to wrzód na dupie. Można go ewentualnie porównać do wyrzutu czyli krosty lub pryszcza na tejże, ale to umniejszy znacznie jego szkodliwość:-) 

 5. Rzadko zdarza mi się popełnić błąd, tym bardziej tak oczywisty. Za karę 100 razy: wrzód, wrzodem, wrzodu, a najlepiej i bezpieczniej czyrak lub szankier:-)

 6. przypadkowo nie zrobiłeś byka, wrzut na dupie jest OK. Wrzut na dupie tzn. wrzucony wrzód na dupę.

 7. avatar

  G@lluxie, zastosowanie wzoru "wrzód" x 100 x przypadki w piśmie lub mowie doprowadzi do powstania wrzodu na dłoni albo języku. Szankier jest o wiele bardziej niebezpieczny, bo to wrzód weneryczny. Żadnego z wymienionych Ci nie życzę:-)

 8. avatar

  a co na to Urząd Skarbowy i Prokuratura, jeśli taka istnieje w Polsce?

 9. .....KRZYCZEĆ HASŁO  Z "SEKSMISJI" KTÓRE URUCHOMIŁO WINDĘ !! COŚ MI SIĘ ZDAJE ,ŻE JURAS MIAŁ OSTATNIE ŻYCZENIE PRZED "EGZEKUCJĄ "ŻEBY  24 FINAŁ PRZEPROWADZIĆ .A POTEM ....a potem róbcie ze mną co chceta !

 10. Ale taki cud rozmnożenia przekrętów to rzecz niebywała!

  Matko Kurko! Dziękuję za pokaz kreatywnej księgowości...

 11. Strony