Z drogi chamy! Wypad pajace!

Prześlij dalej:

70 (liczba komentarzy)

 1. 1.Radzę czytać nie tylko ze zrozumieniem ale także uważnie. W mojej notce podałem tylko dwa  przykłady (choć w historii , także bardziej współczesnej,  jest ich całe mnóstwo)  pisząc przed nimi „ np.”
  2. Przykład z Grunwaldem nie jest stosowny w tym miejscu gdyż nie można porównywać bitwy w otwartym  polu z oblężeniem jednej z największych średniowiecznych twierdz europejskich, gdyż czynnik psychologiczny w tym przypadku nie może  odgrywać istotnej roli, choć rzeczywiście w historii wojskowości istnieje  pogląd, że Jagiełło powinien pójść za ciosem i „gonić resztki” pokonanych wojsk do samego Malborka z realną szansą na jego zdobycie. Czas był tu niezmiernie ważny bo dopiero 18 lipca załogę zamku wzmocnił swoim rycerstwem kontur von Plauen. Tylko   co kampania grunwaldzka ma się do  myśli przewodniej mojej notki tj.  konieczność stałej mobilizacji naszej strony w walce z obrońcami III RP? Jeśli już, to tylko jako przykład,że trzeba iść za ciosem tylko, że nie to było myślą przewodnią notki
  3. Zgadzam się z ostatnim zdaniem.

 2. Można też cofnąć sie do starożytności bo jak pokauzje literatura starożytna i  średniowiecza to psychika człowieka jest niemal niezmienna i bardzo "odporna" na upływ czasu.

 3. avatar

  Po pierwsze-wziąć media, po drugie media i po trzecie media.
  Po drugie-żelazna konsekwencja w realizacji własnych założeń.
  Po trzecie-zwolennicy PIS-u muszą być aktywni w necie.

 4. avatar

  Zamach na demokrację będzie, kiedy minister Waszczykowski wezwie do MSZ ambasadora Rumunii w związku z występami Ryszarda Petru we wszystkich możliwych telewizjach...

 5. Jak już zauważyłem Petru to autentyczny rumun,skąd się wziął?! po co?! ale, ale ciekawa dyskusja na tv, Republika (SALONIK POLITYCZNY), ale brakuje mi rola tej. tzw. solidaruchy (Krzywonos!), Kamiński chyba się w końcu zajmie się tą postacią! Przyznanie jej tzw.emerytury?! w takiej wysokości? za jakie to zarobki?! Bic kurwy i złodzieji! Z konsekwencją.Litoścvi nie może byc inaczej szczekac będą do ostatnich dni ich bytu!

 6. Skąd wiadomo, że Petru to Rumun? Nazwisko wygląda na greckie, w dodatku Petru pochodzi z Dolnego Śląska, a głownie tam osiedlali się w latach 50. greccy emigranci polityczni (komuniści). Z tej emigracji wywodzi się chocby Eleni.

 7. W trakcie spisu ludności schodzących z gór pasterzy pytano o nazwisko i prawie każdy był Piotrem, no więc dawana im imie Petru.
  "Np. imię Piotr (pochodzenia greckiego, od słowa petros ‘skała’) popularne od średniowiecza w Polsce, w formie Petrus (łac.) jako Peter, Petrus występowało w języku niemieckim."

 8. Możliwe, tego o Rumunach nie wiedziałam.
  Wiem tylko, że u Greków Petru (pisze się Petrou) to dopełniacz od Petros, czyli syn (kogo? czego?) Piotra, polskim odpowiednikiem byłby Piotrowicz, tak jak królewicz - syn króla.
  Są greckie nazwiska kończce się na -u (-ou), np. Kurdzanidu. Znałam Greczynkę o tym nazwisku, pochodzącą z Dolnego Śląska.

 9. W dalszym ciagu za malo angazuja sie w "odkurwianie" Polski , tzw. niezalezni dziennikarze ! Te wszystkie gwiazdy dziennikarstwa sledczego maja teraz pole do popisu , ale jakos nie spieszno im zagladnac gleboko w oczy takiemu Petru czy innemu nowoczesnemu ! Jesli nie bedzie nieustajacej presji i naglasniania ich dokonan z przeszlosci  , to towarzycho bedzie coraz bardziej bezczelne , a my bedziemy sie tylko bezsilnie miotac ogladajac ich pretensjonalne mordy !

 10. avatar

  PO-wszechna nietykalnosc jest etapem "mądrosci etapu"...
  moze to sie zmieni...

 11. Strony