Kwadratura medialnego koła – nie gadać tylko utylizować obecną TVP

Prześlij dalej:

Strony

49448 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

53 (liczba komentarzy)

 1. Redaktor portalu ma tę specyfikę budowania napięcia, że po przeczytaniu tekstu człowiek zmienia się we wkur…..go gościa rwącego się z toporem na gigantyczną jak kamienica świnię. Bynajmniej we mnie emocje stają się dynamiczne. Wszystko co redaktor przedstawił jest zbiorem ‘’demokratyzacji’’ poprzedniej władzy i pozostaje świeże w pamięci. Co więcej, w pamięci nieodreagowanej. Na mój instynkt upiory wylezą i będą prowokować konfrontację, bo tylko w ten sposób mogą cokolwiek ugrać w rozgrywce o swoje istnienie. Kto wie czy nie czas pokazać im piąchę w postaci kilkuset tysięcy ludzi pod redakcjami ‘’obrońców demokracji’’ i uprzytomnienie kto wybory wygrał. Jeżeli nie dość kartki wyborczej, może potrzebują wzmocnienia argumentacji demokracją bezpośrednią.

 2. Jak zjesc slonia? Malymi kesami. I w stadzie.

 3. Adasek na dupie maciory

 4. Słonia szkoda, bo i ładny i stworzenie Boże, do tego szczęście przynosi. Świnki zagrodowej również szkoda. My mamy przed sobą świnię z ,,Milczenia Owiec’’ , świnię monstrum, która żre wszystko – dosłownie, żre i przesrywa waląc pod siebie gigantyczne ilości gówna. Na dowód twierdzenia widać co po niej pozostało, jeden ogromny chlew. Monstrum jest podstępne i diabelsko przewrotne, ma zdolność mimetyzmu, potrafiło się upodobnić do zielonej wyspy w samym środku wielkiego bajora. Wielu kuracjuszy wyspy i prominentów świńskiej obsługi nie spodziewało się, że świnia nie zdoła unieść swego cielska i ugrzęźnie we własnych gównach. Toną i wrzeszczą, świnia kąsa kto doń się zbliży, straszy zamachem na konstytucję i jej prawa demokratyczn, powołuje KOD-y z naczelnym przydupasem świńskiej obsługi, niejakim towarzyszem Adaskiem. Towarzycho siedzi na dupie maciory i wymachuje czerwonymi chorągwiami, że im świnia zdycha, organ pada i pała nad ich łbami rośnie. Woła do wszystkich komintrnowskich towarzyszy o pomoc.

 5. + prowokacja Mitera, który po fejkowym mailu od kacelarii Komorowskiego został zatrudniony w TVP. Dostał program i kilkutysięczną pensję, którą na jego życzenie mógł sobie powiększyć.

 6. I oto mamy absolutny, niepodważalny dowód na całkowity brak niezawisłości polskich sędziów. Ku mojej radości, ale i zażenowaniu – wszak kocham mój kraj – dowód ów jest ogólnie dyskutowany, więc mają go wszyscy na dłoni i nie da się mu zaprzeczyć.
  Zanim przejdę do meritum muszę zaznaczyć, że 1. Nie głosowałam na PiS; 2. Nie jestem prawnikiem. Mogę się jednak poszczycić umiejętnością logicznego myślenia (co – jak się okazało, kiedy po raz pierwszy i – mam nadzieję – ostatni stanęłam przed polskim sądem, który zinterpretował obowiązujące prawo na korzyść państwa, a nie moją, choć korzystałam z logiki: Proszę pani – rzekł sąd – to, że nasza interpretacja prawa nie jest logiczna, wcale nie oznacza, że jest zła. Przegrałam, mój błąd. Zostałam ukarana. Trudna rada. Wciąż jednak nie zmieniłam zdania i uważam, że jeśli ułomne zapisy prawne muszą być interpretowane, logika winna obowiązywać).
  Niepodważalny i absolutny dowód na to, że polscy sędziowie, ba, kwiat polskich sędziów wybieranych do Trybunału Konstytucyjnego, to wcale nie jest niezawisłe ciało orzekające zgodność, lub niezgodność z Ustawą Zasadniczą wszelkiego postępowania elit rządzących mojego kraju (w największym uproszczeniu! – niech się nikt nie dowala: chodzi o sens ogólny). Zawsze coś podejrzewałam, widząc ile emocji budzi każda kolejna kandydatura, każdy kolejny wybór, ale teraz mam dowód. Dostarczyła mi go Platforma Obywatelska manipulując przy składzie TK w lipcu br. Bo i po co by tak kombinowała, gdyby TK był składem autentycznie niezawisłych sędziów? Wówczas podniósł się protest PiS, nawet zaskarżenie do TK – szybko wycofane. Dlaczego? Ano z prostej przyczyny. PiS wiedziało, że ustawa „przejdzie” przy ówczesnym składzie TK. Skąd wiedziało, że przejdzie? Bo to nie było niezawisłe grono sędziów, lecz interpretatorzy zapisów na korzyść władców: PO. Co robi PiS? Czeka: dojdziemy do władzy i zmienimy to. Nie podoba mi się to, ale z drugiej strony, trudno się dziwić. Zrobili to samo teraz. Dlaczego? Bo wolą, aby TK był im przychylny, bo nieprzychylny TK może sparaliżować wszelkie działania ekipy rządzącej.
  Oto mamy dowód, że niezawisłość TK, to fikcja, skoro trzeba zabiegać o jego przychylność. Wiedzą o tym wszyscy i – zamiast coś z tym zrobić – wrzeszczą na siebie bez opamiętania.
  Kwiat polskich sędziów, profesorów prawa, wykładowców prawa kieruje się w swojej pracy przynależnością, lub choćby sympatią dla jakiejś grupy. Co więc mam myśleć o tych sędziach, adwokatach, prokuratorach niższego szczebla? Co mam myśleć o twórcach polskiego prawa? Co mam myśleć o jego zapisach, kiedy każdy z nich ma dwie krańcowo odmienne interpretacje i wyrok zależy od widzimisię prawnika, sędziego, koneksji lub po prostu forsy. „Na początek zabijmy wszystkich prawników” – W. Shakespeare (Henryk VI). Nie nawołuję do terrorystycznych zamachów, ale jakaś krucjata by się przydała…

 7. Na podobno "publicznej"  TVP nadal swoje lepkie łapy trzyma banda łajdaków PO-PSL-SLD :-(
  Szlag mnie trafia gdy wlączam TVP i zamiast informacji jestem zmuszany do ogladania PROPAGANDY UJADANIA - NAGONKI na nowy rzad !

 8. Matko Kurko - jak zwykle świetnie punktujący tekst, ale muszę się przyczepić do jednej rzeczy. Chodzi mianowicie o bigos, naszą narodową potrawę. Proszę Ciebie bardzo mocno abyś nie profanował i nie przydawał ujmy tejże pisząc "Bronek Bigos". To się wręcz nie godzi ;)

 9. cudu nie będzie. Jacek Kurski. 

  Zwróćcie uwage na minę tego typka z TV. Swoją drogę co ich zmusiło do odejścia z Woronicza. Widocznie spanikowali. Niepotrzebnie. 

  Zobaczymy czy Niemcy ich przepędzą. To było by ciekawe. 

 10. avatar

  do normalności.
  Dosłownie liczy się każda minuta. Im dłużej PIS będzie zwlekać tym bardziej będzie wzrastać opór i propaganda. Zupełnie nie rozumiem na co czekają? Ten wrzód jak i inne gangreny trzeba wyciąć i to jak najszybciej.

 11. Strony