Dlaczego Kaczyński zdecydował się na genialne wystąpienie w sejmie?

Prześlij dalej:

Nikt nie ma prawa podejmować decyzji wbrew woli narodu! Tym jednym zdaniem wypowiedzianym w sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego zacząłem i mógłbym skończyć dzisiejszy felieton, ale tak lekko nie ma. Byłem przekonany, że jestem całkowicie impregnowany na dyscyplinujące zawołania i chuchanie na zimne, ale pierwsze minuty wystąpienia Kaczora w sejmie wywołały gęsią skórkę. Człowiek to jednak zlepek emocji, któremu się wydaje, że nad wszystkim da się zapanować rozumem. Dać to się może i daje, ale zawsze emocja wyprzedza racjonalne układanie spraw, dopiero po chwili przychodzi, albo i nie, racjonalna refleksja. Do mnie przyszła i natychmiast zrozumiałem skąd ten pomysł, aby na miesiąc przed wyborami wyjść i przemówić z sejmowej trybuny otwartym tekstem. Dokładnie takie wystąpienie dał prezes PiS, przemówił głosem przeciętnego Polaka, który ma serdecznie dość telewizyjnego bełkotu o potrzebie solidarności i poszanowania odmienności. Ile można słuchać bredni o biednych „uchodźcach”, gdy Internet pęka o filmów i zdjęć pokazujących azjatycką dzicz napływającą do Europy w jednym celu – napaść się na zasiłku i narzucić swój fanatyzm. Plany były inne, Kaczyński miał stać z boku i się nie odzywać, aby nie dawać żadnych podstaw do frontalnych ataków. Długi czas ta strategia była realizowana z bardzo pożądanym skutkiem. Czy mamy zatem do czynienia z szaleństwem politycznym, z nieodpowiedzialnością Kaczora i jego niekontrolowanym odreagowaniem? Nic podobnego i chociaż nie mam żadnych twardych dowodów, to jestem przekonany, że Kaczyński skorzystał z prezentu.

We wszystkie sondaże robione na zamówienie GW i TVN nie wierzą ani zamawiający, ani tym bardziej realizujący zamówienie. Przyglądając się codziennym reakcjom Polaków na wpychanie do Polski islamskiej dziczy, można w ciemno założyć, że minimum 70% nie chce o tym słyszeć, pozostało 20% się waha, a 10% z głupoty nikt i nic nie wyleczy. W życiu nie uwierzę, że Kaczyński poszedł na żywioł, bo mu żyłka nie zapulsowała. Przekalkulował to sobie skubaniec na zimno i jak mówi młodzież zaorał wszystkich najprostszą na świecie metodą – mówieniem językiem ludu. Martwmy się o siebie, pilnujmy swoich rodzin, swojego kraju i nie wpuszczajmy do domu bandziorów. Proste? Tak proste, że genialne. Pierwsze reakcje są dość oczywiste, media klepią dalej swoje mantry, partie głupawe hasełka, ale lud dostał to, czego oczekiwał. Przekonani utwierdzają się w przekonaniu, wątpiący nabierają wiary, a przeciwnicy zmuszeni są co najmniej pokiwać głowami. Dziś w wielu polskich domach przy wieczornych „dziennikach” często i gęsto będzie można usłyszeć następujący komentarz: „nie cierpię tego Kaczora, ale tutaj ma rację i jaja, żeby ponazywać rzeczy po imieniu”. Polityk, który mówi głosem 70% wyborców nie jest szaleńcem, tylko doskonale wie, co robi. Przy okazji, a być może w założeniu są jeszcze dwie korzyści z genialnego, bo ludzkiego wystąpienia Kaczora w sejmie.

Polityczna ramota przegotowana przez pomagierów Ewki Kopacz legła w gruzach. Obecna klika rządząca miała zastosować swój ulubiony manewr, zaszczuć szantażem emocjonalnym i narzucić „narrację”, tymczasem dostała fangę w nos i poszła do kąta płakać. Tematem numer jeden bez dwóch zdań będzie wystąpienie Kaczyńskiego i bez względu na to, jak zostanie wypaczone w mediach, najmniej 70% Polaków w duchu lub głośno Kaczyńskiemu przyklaśnie. Druga korzyść odnosi się do komunikatu zewnętrznego, lider przyszłej partii rządzącej w żywe oczy zadrwił z unijnych urzędasów: Junckera i Schulza, dając do zrozumienia, że idzie nowe. Prostymi narzędziami Kaczor załatwił kilka tematów naraz. Za parę dni wystąpienie w sejmie Jarosława Kaczyńskiego wybrzmi i będziemy komentować nowe historie, czy to łosia brodzącego w Wiśle, czy wygłupy jakiegoś aktorzyny. Zostanie jednak wśród większości wyborców przeświadczenie, ze jeden na 460 posłów miał odwagę powiedzieć po ludzku, na co Polska w żadnym razie nie powinna się godzić. Wszystko to ma swoją polityczną wartość, mnie dodatkowo cieszy jeszcze coś niezmiernie ważnego. Otóż Kaczor ponownie zachował się przyzwoicie, nie jak bezduszny napompowany frazesami polityk, ale jak człowiek, jak jeden z milionów Polaków. Genialne wystąpienie polegało dokładnie na tym, że po polsku mówił Polak do Polaka, o polskich sprawach.

6
64053 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

76 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  mnie tez zatkalo..UROSŁEM...wypada powtórzyc  moj stary banał..ze ten starszy pan swoimi dokonaniami..nieprawdopodobnie perspektywicznym mysleniem..przerósł EPOKĘ...ajak to wyglada w praktyce??(tzw UNIJNA POMOC..) za wpolitycepl--->felieton warzechy---->kanclerowa obiecala "pomoc" w wys. okolo 8 mln euro z juz wydanych przez rzad Orbana ponad 200 mln..kanclerowej pieniadze sie skonczyly??(podobno putinowi tez..ostatnia chryja z odkryciem pomalowanego zelastwa zlota farbką)...oooj zle sie dzieje  W PANSTWIE DUNSKIM!!!!....(a w dalszym ciagu doktorowa1metrodszpadla ne powiedziala na ilu dokladnie "uchodzców" podpisala kwity..)

 2. avatar

  ..co musi nastąpić??nieuchronną konsekwencja moga byc ofiary..albo któremuś z wegierskich policjantów puszcza nerwy i uzyje klamki..albo "uchodzcy"..."spreparują" odpowiednio "niewinnych poszkodowanych"..

 3. Oby nie "ARABSKA WIOSNA" w Europie. Od tego momentu "zarty" sie skonczyly. Pierwsza smiertelna ofiara starc obojetnie po ktorej stronie podpali lont do wydarzen, ktorych konsekwencji nie bedzie mozna tak po prostu oplacic unijna kasa. Wspolczuje Wegrom choc wiem ze moje wspolczucie znad klawiatury jest niewiele warte.

 4. avatar

  BĘDZIE TO CO MA BYĆ...tajemnica fatimska musi sie wypelnic!!!!!!!!...a w wymiarze ogólnoludzko-polityczno-spoleczno-komentatorskim...WIDZĘ TO TAK....zaden rzad nie wytrzyma takiego obciazenia imigrantami...rozpad ue..a bedzie to straszne...jednego dnia "synowie proroka' wyjda na miasto z maczetami w protescie p-ko ODMOWIE WYPLACENIA SOCJAL-HILFE...

 5. Podczas starć na granicy serbsko-węgierskiej rannych zostało 20 policjantów i dwójka dzieci, które imigranci próbowali przerzucić przez ogrodzenie – informuje Reuters.

  http://telewizj...

 6. brak slow...jeden topi swoje dzieci siedzac za sterami lodzi drudzy rzucaja dziecmi przez ogrodzenie najezone drutem kolczastym a nastepni wezma po troje dzieci jako zywe tarcze przed gazem i gumowymi kulami bo do tego dojdzie. Serbowie maja to w "d"? Powinni stac obok Wegrow w jednym kordonie.

 7. Serbowie być może mają geszeft z ruskimi, żeby pchać "migrantów" do EU. W interesie Serbów jest też jak najszybsze pozbycie się kłopotu, żeby "migranci" jak najszybciej opuścili terytorium ich państwa, więc nie będą im przeszkadzać. Ja myślę, że jeśli "migranci dalej będą z za płotu atakować służby Węgrów, to Ci mogą wejść na teren Serbii i zacząć tam robić porządek - podejrzewam, że to bardzo szybko by zmobilizowało Serbów do właściwego działania.
  A tak w ogóle to Victor Orban jest Janem III Sobieskim XXI wieku. ;)

 8. Możliwe, że Serbowie pamiętają o Natowskich bombardowaniach z 1999 roku. Poza tym większość państw UE uznała niepodległość Kosowa.
  Z innej beczki, ciekawe czy i jaki odsetek tych "uchodźców" to Albańczycy, a zwłaszcza Kosowarzy.

 9. to minister od integracji powiedziała ze z ustalonej przez Unie kwoty to nie przyjmie do Danii ani jednego uchodźcy, czy imigranta.

 10. ...po polsku  mówił Polak do Polaka, o polskich sprawach.

  A sondaże to tylko zaklinanie rzeczywistości i pobożne życzenia.
  Może nie wszyscy o tym wiedzą...

  Ale chyba wszyscy to widzą.

 11. niemiecka polityka zgłupiała, albo i co gorszego, Tusk i Kopacz są za polskich pomagierów do wyciągania kasztanów głupio wrzuconych do ognia przez Niemców

 12. ...była mowa o tym, że Niemcy mają pełnić przywódczą rolę w Europie.

  Tak się wyraził  znany politolog Josef Jenning

  Mój Ojciec  powiedział wtedy, że  ilekroć Niemcy wyskakują z tą swoją "rolą przywódczą", to się źle kończy.

  Jak nie dla bezpośrednich sąsiadów, to dla całego świata.

  Staruszek jeszcze nigdy się nie pomylił w ocenie sytuacji.

 13. Panu Jenningowi coś się pomyliło, bo powiedział:

  "Niemcy są znowu tym członkiem Unii Europejskiej, który mógłby mieć największy wpływ na Moskwę".

  Jest dokładnie na odwrót. To Moskwa powsadzała tam swoich ludzi, od Angeli zaczynając.

  Rosja nie była i nie jest tak rozwinięta technologicznie i gospodarczo, jak Zachód, doprowadziła więc do perfekcji (oprócz wykradania technologii) instalowanie swoich ludzi w kluczowych miejscach czy w międzynarodowych organizacjach. Nawet coś takiego, jak Światowa Rada Kościołów, została zainspirowana swego czasu przez KGB. Dlatego ŚRK dzielnie walczyła o prawa Kościołów w różnych krajach, skrzętnie omijając ZSRR. O ONZ-cie nie wspomnę, czy o lokowaniu swoich ludzi w zachodnich mediach, czy wręcz o zakładaniu mediów i wydawnictw pozornie prawicowych, żeby potem w odpowiednim momencie zamieścić uwiarygodniony przez tę prawicowość artykuł.

 14. Wystąpienie JK rzeczywiście genialne, mnie też wbiło w fotel. Trzeba rozsyłać linki komu się da z zaleceniem "podaj dalej", bo w mendiach w całości go nie dadzą, nie ma mowy, najwyżej odpowiednio spreparowane fragmenty.
  O tym, jak było celne, najlepiej świadczy histeryczna reakcja Kopacz. Za chwilę pojawią się też w mediach równie histeryczne komentarze.
  Ci, kórzy będa komentowac, w większości po cichu myślą na pewno tak samo, ale cóż, służba nie drużba, pan każe, sługa musi.

 15. avatar

  Muszę nieskromnie przyznać, iż spodziewałam się dobrego wystąpienia Jarosława, ale tak kategorycznego i po mojej myśli, niekoniecznie, Jarosław czuje lud i go słucha. Zapewne zainspirowały go wypowiedzi takie jak te z nagrania:-)

  Edit: Nagranie jakieś uparte i nie chce mi się wkleić, zamieszczam więc link:

  https://www.you...

 16. He, he, zaśmieję się (życzliwie), mnie też takie właśnie puste miejsce się robiło :-)

 17. avatar

  Tyle się w życiu nawklejałam, iż to puste miejsce wyprowadziło mnie z równowagi :-: Nie posądzam Matki Kurki o antywklejactwo:-) Żródło niepowodzenia musi być zatem gdzie indziej. Jakiś wirusik od takiejjednej--? Życzliwie zapytuję:-)

 18. avatar

 19. Wirusów boję się panicznie i nie używam, nawet w celach zlośliwych ;-)))

 20. avatar

  @takajedna-- Miałam na myśli jakiś taki łagodniejszy, kontrowersyjnonetowy wirusik:-) Jakiś czas temu jeden z użytkowników ostrzegał Matkę Kurkę, iż ma u siebie złośliwy skrypt i doradzał sposoby postępowania. Nie mam pojęcia na ile wiarygodne było to ostrzeżenie i czy MK coś z tym zrobił.

 21. ...chyba rok temu, ja tez doswiadczylem spotkanie z jakas ...bakteria...!?
  A moze to byl jakis...owsik!?;)

 22. Wystarczy spojrzeć na komentarze choćby na onecie pod dowolnym artykułem na ten temat. Na moje oko 99% za niewpuszczaniem miłujących pokój wyznawców Allaha do Polski.
  Ale towarzysza Kraśki to nie przekonuje. Właśnie powiedział że Polacy są podzieleni na pół w tej sprawie. Nie ma granic kłamstwa.

 23. avatar

  Dorzucę link do portalu Bankier.pl, gdzie zrobiono ankietę w sprawie imigrantów. Jej wyniki na drugiej stronie, a omówienie na trzeciej + wybrane komentarze użytkowników. Żadne pół na pół:-)

  http://www.bank...

 24. W jakim środowisku się obracasz, że tak łatwo wierzysz w nawrócenie leminga? Na kazde brzmienie głosu JK lub AM leming dostaje wysypki lub w gorszym wypadku ataku paniki. Prosze zobaczyć jaki efekt dało podsunięcie na stanowisko prezydenta AD. Tak samo Pani Szydło. Tak jak w mediach są zgredy typu Michnik którzy do kamery nie wychodzą a pociągają za sznurki tak rolą JK, AM, Kaminski, Ziobro powinno być  przesunięcie się w kuluary i zarządzać zdalnie.

 25. avatar

  kolejny  raz  pokazało  intelektualną  i  moralną  przepaść  między  nim  a  zgrają. Aż  chciałoby  się  skomentować  słowami  R. Dmowskiego: "Jestem  Polakiem  więc  mam obowiązki  polskie".
      Popełniłam  błąd  i  obejrzałam  w  Faktach  materiał  czekisty  Sobieniowskiego (wiem, wiem... copyright  by  @Matka  Kurka, ale  spodobało  mi  się  więc  korzystam ;))  nt. debaty  sejmowej. Upewniłam  się, że  ta  hołota  powinna  grupowo  trafić  na  bruk. Docelowo  zaś  na  karty  podręczników  jako  wzorcowe  przykłady  propagandzistów. Ot, takie  Wandy  Odolskie  naszych  czasów.
    O  bredzeniu  Kłamaczowej  i  jej  niezdrowych  emocjach  nie  ma  nawet  co  pisać.

 26. Wzmianka o Wandzie Odolskiej nasunęla  mi skojarzenie "naszych" mediów ze sławną, a raczej niesławną, radiową "Falą 49", potem przeobrażoną w "Falę 56".

 27. avatar

  Sobieniowskiemu  i  reszcie  zadedykowałabym  fragment  klasycznego  wiersza  nieodżałowanego  Herberta:

  "Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
  (Marek Tulliusz obracał się w grobie)
  łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy"

  I   to  jest  w  sumie  pocieszające
  :)

 28. avatar

  Odolską naszych czasów jest chyba Monika Olejnik. A może ktoś widzi lepszą kandydaturę?

 29. "Pierwszy raz w życiu zalajkowałem tekst Kaczyńskiego" - cytuję z pamięci jeden w wielu podobnych w treści komentarzy na FB. Tyle...

  Pzdr. 

 30. bambusów. I to jest sondaż wytyczający prawdziwe nastroje w Europie. Komuchy z UE mogą zaklinać rzeczywistość, ale wystarczy iskra i ludziom puszczą nerwy. 10 tysięcy euro na każdą osobę przesiedloną oraz 6 tysięcy euro na każdego relokowanego wnioskodawcę, to musi wzbudzać w ludziach wściekłość.

 31. No bo jak utrzymać zdrowego Araba w Polsce? Trzeba będzie mu dać taki socjal jak w Niemczech + diety delegacyjne jak będzie chciał odwiedzić swoich kuzynów w Reichu

 32. U nas chyba ponad 90%. Nie spotkałem leminga który by nie toczył piany w temacie przytulenia muzułmanów. Wyjątkiem są lemingi na posadach samorządowych, i w fundacjach dobroczynnych. Śni im się gruba kasa od głowy imigranta.
  Bogate lemingi czuły się pewnie, bo przecież siedzą w strzeżonych osiedlach, a dzieci do wypasionych szkół odstawia im uzbrojona służba, jednak ich też dopadł zwierzęcy strach.

 33. Bogu dziękujmy za Orbana. Nie dość że wie za co bierze pieniądze od narodu, to jeszcze spowodował, że miłujący pokój wyznawcy Allaha pokazali dziś kawałek swojego prawdziwego oblicza na granicy serbsko-węgierskiej. W tym czasie Mordka Morozowski gadał z jakimś filutem i cały czas mówili, że to zadymiarze, że to nie ci właściwi uchodźcy, że tacy wszędzie sie znajdą. Czekałem porównań do polskich faszystów z Marszu Niepodległości, ale gnojki się do tego na szczęście nie posunęli.

 34. avatar

  "Polscy faszyści" z marszu antyimigranckiego już na celowniku policji. Ich transparenty i skandowane okrzyki mają zostać przeanalizowane pod kątem nawoływania do nienawiści. Takie na przykład teksty jak "Polska dla Polaków" lub "Cała Legia głośno krzyczy, nie dla islamskiej dziczy" będą podstawą do postawienia zarzutów. W wolnym kraju żyjemy:-(

 35. Ten Mordka Morozowski, to jest typowa morda Morozowa, traktorzysty z postsowieckiego kolchozu!

  To to jest dopiero... szuja resortowa!

 36. do chlor  ... ile imigrant będzie miał kasy od głowy LEMINGA?

 37. Im będą płacić tylko od głowy katolickiej. No, ale to w sumie fantazje. Unia wie, że sprowadzenie na Polskę ludzi którym obyczaj i religia zakazują pracy fizycznej grozi klęską i padnięciem montowni.
  Polska ma tą specyfikę, że nie potrzebuje ani tubylców, ani imigrantów.

 38. emigrant w UK wsadza uchodzcow na plebanie. To jest dopiero konstrukcja myslowa.

 39. Najgorsi są tacy którzy przyjechali do Warszawy(nie wiem jak jest w innych ośrodkach przyciągających spragnionych sukcesów), dostali pracę czasem nawet nieźle płatną, wyjeżdzają dwa razy na wakację za granicę, wzieli kredyt na 52m2 i dla nich jest niezrozumiałe czego PiS pianę toczy o złej kondycji Polski. moim zdaniem to jest mocny batalion lemingów bez głowy.

 40. Masz na myśli korposzczury? Fakt, znam takich całkiem sporo i tu masz rację, wszystko się zgadza z opisu. Oni net używają do pudelka lub kozaczka, a terapią rozmasowywania ich kompleksów zajmował się tvn z mściwym rudym z PO, niestety Koparka nie ma już takich umiejętności masażysty. A najzabawniejsze jest to, że jak już korpo ich wypluje i zaczynają własny biznes w wielkim mieście to szybciutko odzyskują wzrok i rozum. Jednak jeśli chodzi o sprawę imigrantów to tu instynkt samozachowawczy i ogromny strach mają i nawet gatki tvn-u i pokrzykiwanie łunii nie są w stanie zmienić tego nastawienia.

 41. Mam na mysli korposzczury. Co prawda nie pracuję w korporacji ale w branży sciśle związaną z mediami (zwł. prasa). Jestem już okrzykniety Januszem podkarpacia ale splywa to po mnie. Niestety tak jak pisałem dla nich ton głosu JK lub Antoniego jest paralizujący. Tu już nie chodzi kto ma rację a kto jej nie ma. Ci ludzie słuchają całymi dniami (radio jest tak ustawione) eske, zetkę, tok fmy.
  Jak to dzisiaj pewien redaktor w Polsaci w rozmowie z Muszką stwierdził, że poglądów Polaków w sprawie muzułmanów nie da się tak szybko rozmiękczyć i czy rząd PO ma na tą okazję jakieś extra argumenty.
  Kluczem w tej dyskusjji było słowo rozmiękczyć.

 42. Też nie robię :))) Mam jednak styczność z nimi w dużej ilości i w różnych branżach, więc i możliwość obserwacji jak im neurony działają. Podejrzewam z twojego opisu, że ci medialni to już dno dna, oni polegną razem ze swoją ulubioną PO, do samego końca. Te moje są w prawdzie nadal zainfekowane wirusem antypis, ale zaczyna do nich jednak coś docierać, a już strach przed islamem jest obecnie silniejszy niż do PIS. Ja nie jestem naiwna i nie wierzę, że oni z tego powodu, że boją się tych imigrantów polecą 25X i zagłosują  ze strachu na PIS, ale też wiem, że duża ich część w ogóle nie pójdzie na wybory i to akurat będzie bardzo pozytywne dla wyników wyborczych.

 43. avatar

  i niech sie nikomu nie wydaje, ze chodzi tylko o zmiane wladzy w PL. Owszem, to czesc planu ulozonego misternie przez tego, kto pociaga za sznureczki w tej czesci Swiata. Kaczynski po prostu  powiedzial to, co mial powiedziec w danej chwili i miejscu i mysle, ze dostanie za to kilka procentow wiecej w pazdzierniku. Czy bedzie przesada jak napisze, ze jednym z wazniejszych celow na najblizsza przyszlosc jest wysadzenie Makreli ze stolka? Dotychczas polityka DE-FR, ktora to miala na celu wysforowanie tych krajow na samodzielnych liderow w Europie, zarla calkiem dobrze, glownie dzieki tej pierwszej (Hollande stracil swoje znaczenie w FR juz dawno a nastroje spolecznie w jego kraju byly i sa nieciekawe). I to po prostu sie komus bardzo nie podobalo. O co wiec idzie gra? Ano o upokorzenie gospodarcze Rosji, z ktora DE robila dotychczas swietne deale. Slaba i coraz slabsza Rosja bez partnerow w Europie bedzie musiala odpuscic na Bliskim Wschodzie i robic umizgi do USA oraz ewakuowac sie z Ukrainy. Opcja nr. 2 dla Putina - opowiedziec sie za wspolpraca z Chinami, co jest o tyle niebezpieczne ze tylko w pasie przygranicznym zyje 150 mln Chinczykow oraz gora 10 mln Rosjan czy precyzyjniej mowiac - obywateli Rosji. Kilka mln. Chinczykow zyje i pracuje w Rosji juz dzis. Putin wie, ze cena za taki sojusz bylaby Syberia, bez ktorej jego panstwo stanie sie zaledwie Ksiestwem Moskiewskim bez surowcow. Zmiana wladzy w PL, problemy Niemiec i zmiana wladzy tamze, powstanie bloku krajow tzw. Miedzymorza to elementy ukladanki. Polska stoi przed szansa aby ten wiaterek historii wykorzystac i wierze, ze madry polityk zrobi z tego uzytek. Szkoda w tym wszystkim rzeczywiscie tych wszystkich ludzi, ktorzy w tlumie tzw. imigrantow rzeczywiscie potrzebuja pomocy. Ich nieszczescie polega na tym, ze zostali wmieszni w milionowy tlum roszczeniowych Muzulmanow, pchany przez rozgrywajacych na konfrontacje z Europa. I obawiam sie, ze taka konfrontacja bedzie a ucierpia na tym jak zwykle Ci, ktorzy pozostali bez wyboru. Np. Kurdowie, ktorzy zbieraja ciegi zarowno od ISIL, od Edrogana a za chwile moze od trzeciej strony konfliktu w Syrii. Bo jesli milion ludzi niemal na haslo opuszcza swoje siedziby i zaczyna wedrowki ludow a kolejne milony czekaja w blokach startowych to nie jest to zaden przypadek ale skoordynowana akcja sterowana odgornie, na ktorej ktos ma niezla partie do ugrania. 

 44. Jestem wystarczająco zaawansowany wiekiem, żeby pamiętać takie opowiadanie Alana Deana Fostera w zbiorku opowiadań "Rakietowe Szlaki" wydanym w latach 80-tych. Opowiadanie to nosiło tytuł "Polacy to ludzie łagodni". Opisywało świat, w którym Polska to najsilniejsze mocarstwo świata, monarchia. Miło się to czytało. :)

 45. avatar

  Monarchie, jeżeli mocarstwem, ślicznie sięwywracają, co i pokazano np. w 1917 :)

 46. avatar

  Stawka gry jest jeszcze wyższa  :)^:)

 47. pisałem na jednym z forów filmowych - film-wie (o filmie dokumentalnym "Polin coś tam coś" - strasznie tam płakali komentyjący nad tymi ich kamieniczkami)
  że będzie kolejny Holocaust, być może nawet globalny, że Żydzi się już do tego szykują, bo brakuje im już miejsca (coraz ich więcej)  i coraz mniejsze możliwości pasożytowania, więc szykują kolejną rzeź by się oczyścić, by przetrwali najsilniejsi, najbardziej przebiegli. 
  I że to się zacznie na południu Europy (PD Francja lub Hiszpania)
  Mineły jednak 2 lata i co się dzieje teraz w tej Europie.

  Oczywiście zostałem tam strasznie zaatakowany, zwymyślany od rasistów, żydeżerców itd a  komentarz tamten oczywiście został skasowany

 48. W TVP Info, A. Macierewicz właśnie, rozjeżdża walcem tow. Kraśkę.
  Tow. Kraśko dzielnie próbuje przeszkadzać rozmówcy w wypowiadaniu jego sądów, ale to jakby ratlerek szczekał na buldoga.

 49. avatar

  spróbuje wkleic.....

  www.tvp.info/21...

 50. Strony