Po „zawale” Kulczyka teorie spiskowe snuje Kwaśniewski, Kopacz i Lis, nie Macierewicz

Prześlij dalej:

Wiadomość o śmierci słynnego „doktora Jana” z całą pewnością wywołała sensację w wielu środowiskach, ale jestem więcej niż pewien, że pierwsze „teorie spiskowe” nie powstały w prawicowych mediach. Oczyma wyobraźni widzę dziesiątki biznesmenów, polityków, dziennikarzy i pozostałe osoby ze świecznika, które teraz zadają sobie jedno pytanie. Kto się na to odważył i co to ma znaczyć? Nie Antoni Macierewicz, tylko Aleksander Kwaśniewski siedzi jak na szpilkach i myśli dlaczego „podrzucili pijaczka pod koła”. O to samo pytają rozmaici ludzie z branży, związani i niezwiązani z Kulczykiem, a wszyscy razem z rozdziawionymi gębami rozglądają się wokół siebie. I mało ważne jaka jest prawda o „zawale” oligarchy z PRL-u, właśnie w tym rzecz, że towarzystwo może się jedynie domyślać, skąd powiało taką grozą i w jakim kierunku ustawić żagle. Śmierć Kulczyka jest symbolicznym nahajem, bez względu na okoliczności zgonu i bzdury wypowiadane w telewizji. Popłoch powstanie nawet gdyby pojawiły się niezbite dowody, że doktor Jan rzeczywiście zszedł był z powodu komplikacji wywołanych wymianą baterii w rozruszniku serca. Wydarzenie tej rangi siłą rzeczy obrośnie legendą i sparaliżuje ruchy niejednego tłustego misia, a ponieważ żyjemy w RPIII, gdzie marionetkowa władza nie ma nic do gadania, to i w gabinetach politycznych dzieją się w tej chwili cuda. Jedno wielkie zgadywanie na szczytach władzy i biznesu, słowem chaos. Gdy się pojawia „chaos” to mamy do czynienia z nieudanym meczem piłkarskim albo działaniem służb. Pojęcia nie mam komu przyszło do głowy zakończyć żywot króla ustawianych przetargów, skłonny nawet jestem przyjąć wersję, że to nieszczęśliwy wypadek, ale to nie ma żadnego znaczenia. Akcja przez służby i tak zostanie podjęta, pojawi się wiele wersji wydarzeń, które będą dyscyplinowały kogo trzeba.

Mamy do czynienia z podobną sytuacją, jakie się dzieją przy spektakularnych zamachach terrorystycznych. Wtedy prawie każda organizacja chce się pochwalić, że to jej dzieło albo, gdy sprawy potoczyły się w bardzo niepożądanym kierunku, odpowiednie „instytucje” podrzucają zamach wybranej organizacji. Naturalnie wszystkie te zabiegi są teatrem i dzieją się zakulisowo, to są tematy do rozmów, jakie słyszeliśmy w knajpach serwujących owoce Lidla, bo w telewizji takiej „Kobry” nie pokażą. Rzecz jest niezwykle prosta, chodzi o wywołanie paniki, która zniesie dotychczasowe warunki umowy. Wyobraźmy sobie miny Kwaśniewskiego, Sikorskiego, czy Michnika. Oni doskonale wiedzieli jacy ludzie w Polsce są nietykalni i rozdają karty, bez cienia wątpliwości takim człowiekiem był Jan Kulczyk. O „sekcie smoleńskiej” i innym helu, to się pisze dla chleba i niewymagającej gawiedzi, ale w sytuacji gdy usłużni propagandziści sami tracą grunt pod nogami, zaczynają tworzyć po stokroć bardziej niedorzeczne teorie niż zmasakrowanie samolotu przez krzak dzikiej róży. Zmierzam w tym ciągu luźnych informacji do jedynej możliwej konkluzji. Ktoś śmiercią Kulczyka zrobił albo zrobi nowe rozdanie. Powstaje świeży klimat, w którym dopiero wyłonią się następcy i zmodyfikowane zasady gry. Siedzący w działaniach operacyjnych i literaturze fachowej twierdzą, że Wiedeń to wręcz znak firmowy wszelkiej maści panów w prochowcach i kapeluszach. Ta europejska stolica ponoć jest jednym z centrów tajnych służb z całego świata, co przemawiałaby na rzecz starej tezy.

Strony

89129 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. teraz to były podobno badania ...

  Tak pisze zagranica, ciekawe czemu GW udaje, że nie wie ...

 2. avatar

  Od badań by zmarł ?
  GW generalnie udaje, że nie wie nie tylko o tym...  Jeśli tematu nie da się obśmiać (np. Smoleńsk - z tym jest coraz większy problem) to się milczy...
  Więc GW milczy, żeby nie tworzyć powodów dla teorii spiskowych... I tym samym tworzy je bo inni nie milczą...;)

 3. https://twitter...

  Twitter: Powikłania po operacjach się zdarzają. Zwłaszcza po operacjach służb specjalnych.

  To się udawało dopóki zwykli ludzie nie mieli możliwości skonfrontować ... 

 4. "Twitter: Powikłania po operacjach się zdarzają. Zwłaszcza po operacjach służb specjalnych."

  Dobre!

 5. Nie wiadomo co mu robili, Coś z prostatą, stenty, wymiana baterii w rozruszniku.
  Jeśli powiedzą, że stenty, to należy wzmóc podejrzliwość, bo akurat na ten rodzaj zabiegu to ludzie są wożeni z Wiednia do Warszawy i Zabrza, a nie na odwrót.

  Szpital choćby nie wiem jaki to miejsce gdzie niezwykle łatwo podać komukolwiek preparat, który zaowocuje w sposób wiadomy. Oczywiście jest możliwe, że zmarł zupełnie naturalnie - bo coś mu w organizmie nie zatrybiło. Młodsi od niego też umierają naturalnie.

 6. avatar

  "Z wielkim hukiem walą się fundamenty i symbole RP III. Obrót spraw przybiera kierunek przeciwny do moskiewskiego, a to w naszych realiach postęp."
  Upatruję w tej śmierci jeszcze jednego benefitu tym razem dla PiS bezpośrednio... Co partia dziś opozycyjna miałaby zrobić z Dr Janem po objęciu rządów w listopadzie ? Aresztować go ? Prowadzić w nieskończoność sledztwa w kwestii CIECH-u w akompaniamencie jazgotu czerskich i parówkowych? Przecież to byłby jałowy bieg i samowyniszczanie się podobnie jak w latach 2005-2007...
  Ktoś chyba chce ustawić nowe klocki w W-wie i robi to dość brutalnie ale i z wizją...:)

 7. Ktoś czyści drogę PiS-owi?
  I co będzie z Lisem? Niedawno temu zasłabł był.
  Ale jaja, ale jaja, ale jaja.

 8. między sobą? Tak bywa na wojnach, że się stawia  zęby smoka. Jarosław Kaczyński robił to samo 1,5 roku temu na majdanie, "odsuwając" czerwoną armię pod stalingrad, co skutkowało napuszczeniem powietrza w europę wschodnią i przesunięcie Berlina na zachód.
  Niestety gorliwe działania podejmowane przez polskich iluminatów bardzo nas osłabiają i przesuwają w kierunku kremla. nagorliwość gorsza od faszyzmu tym bardziej w amatorskich rękach reredaktora naczelnego. nawet gorsze niż to jak teraz pracuje "sztab" Dudy.

 9. Chodzi mi o to, że  władzę PiS-owi już bez mała  się "wciska". 

  PO Rozencwajgowa nagle "zgłupiała", bo codziennie wystawia czirliderkę Kopacz na pośmiewisko i nie wiadomo, czy wytrzyma do październikowej licytacji. Tartak sprzedany, drzewo jeszcze w puszczy białowieszczańskiej...
  Gdzie tu jest pies pochowany?

 10. Uprzedzam - teza mocno kontrowersyjna i bez oparcia w faktach - czyli czysta hipoteza. 

  Najpierw tło: za chwilę pewnie ukażą  się nagrania z rozmów Pana Jana z politycznym Topem. Jest wielce prawdopodobne, że po nich jego  imperium w Polsce runie, a on sam stanie się trędowaty społecznie, a być może także poniesie jakieś konsekwencje karne. 
  Więc najpierw sprawdził, czy można to zablokować, a gdy doszedł do wniosku, że nie, urządził sobie "pogrzeb". I załatwił kilka spraw na raz. Znów majstersztyk dr Jana. 
  Z jego majątkiem, może żyć dłużej niż Yoda w jednym z przyjaznych bogaczom krajów i stamtąd  kierować swoimi interesami.

  Jednocześnie chciałem przeprosić św. pamięci Pana Jana i jego rodzinę za  tego typu fantasmagorie. Fantazja czasem każdego poniesie. 

 11. Strony