Agresja, przemoc fizyczna i bandyckie metody Jerzego Owsiaka!

Prześlij dalej:

Drugim, wręcz modelowym „incydentem” jest pobicie dziennikarza przez "ochroniarzy" i zastraszanie przez samego Owsiaka. Chyba zaskoczę wszystkich, bo chodzi o dziennikarza TVN, nie Radia Maryja, czy TV Republika. Ponownie odsyłam do pełnej relacji zachęcając krótkim fragmentem:

Jak powiedział PAP Zakrzewski w wydzielonym miejscu jadł obiad z resztą ekipy. W pewnym momencie zauważyli, że kilku ochroniarzy prowadzi młodego mężczyznę. Wprowadzono go do białego namiotu. "Część namiotu uchyliła się i zobaczyliśmy jak ochroniarze biją chłopaka. Uderzali go pałką i kopali po całym ciele" - opowiadał Zakrzewski.

Dodał, że wysłał operatora po kamerę i policję a sam pobiegł do namiotu. Wtedy jeden z ochroniarzy uderzył go. "Otrzymałem cios w klatkę piersiową. Aż się wywróciłem" - mówił Zakrzewski. "Przybyłym na miejsce policjantom chłopak przyznał, że został pobity" - zaznaczył dziennikarz.

Tymczasem rzecznik lubuskiej policji powiedział PAP, że funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszenia o pobiciu przez ochroniarzy imprezy.

Później do ekipy TVN 24 podbiegł Jurek Owsiak. "Zerwał nam akredytacje i powiedział, że złamaliśmy regulamin" - powiedział producent PAP TVN 24. Dodał, że Owsiak nie reagował na żadne próby porozumienia. "W końcu krzyknął do nas: 'to mój teren. Ja tu rządzę'" - przyznał producent.

Następnie ze sceny Owsiak krzyknął do prawie 400 tys. tłumu, że TVN złamał regulamin i jest tu "niepożądany". Po tym oświadczeniu do samochodów ekipy TVN 24 podbiegali młodzi ludzie i wulgarnie wyzywali stojące tam osoby.

Strony

39419 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Jest to typowe zagranie "pod publiczkę" bo jak do tej pory żadna z tych kontroli nie znalazła nieprawidłowości, a to co najważniejsze tzn. dokumentów których zażądał sąd pewnie nikt nie zobaczy.

 2. avatar

  Bo żadna dotychczasowa kontrola nie mogła ich znaleźć... Powiedzieli, że nie wolno to nie wolno...:)
  No okaże się, ale właśnie przez te dokumenty moim zdaniem Owsiak się zwija...
  Co prawda fanatykom nie przyjdzie do głowy zadać sobie pytania: dlaczego Juras naraża tak piękny projekt WOŚP na upadek tylko dlatego, że nie chce pokazać kwitów które przecież z pewnością udowodnią jego niewinność...:) O co to to nie...:)
  Oni potem stwierdzą tylko, że WOŚP się skończyła bo Owsiaka zaszczuto...;)

 3. Juras wie, że te organy mają ogromny burdel na swoim podwórku, więc nic mu nie są w stanie zrobić. Jakoś nie widzę, żeby taki apel wystosował do każdego obywatela, który ma prawo żądać udostępnienia wszelkiej dokumentacji na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej... Taka forma obywatelskiej kontroli.

 4. avatar

  Dokładnie tak...
  Trudno oczekiwać, że instytucje publiczne zechcą pośrednio choćby tylko podważyć sens wydawania publicznego grosza na firmowanie tej hucpy przez samorządy i państwo...

 5. Byli sprawdzani i audytowani wielokrotnie przez różne instytucje i ministerstwa. Chcieliby jeszcze raz poddać się oczyszczającej kontroli na podobnych zasadach. Kontrole te są dla nich niesłychanie wygodne, bo - jak powiedział MK w TV Republika - każde ministerstwo i każda instytucja kontroluje tylko ten aspekt działania WOŚP, jaki jest w kręgu zainteresowań danego kontrolującego.
  Mieli szansę na udowodnienie swojej uczciwości na sali sądowej w Złotoryji, jednak dziwnym trafem z niej nie skorzystali.

 6. Ale kiepsko mu to wychodzi. Bardzo małą ilośc komentarzy sprzyjających Jerzemu O.

 7. Owsiak do Pokojowej Nagrody Nobla!!!

 8. Zacznę może od tego, że to co robi pan Piotr jest niczym więcej niz społecznym  deciennikarstwem śledczym. Jest to dla mnie jeden z istotnych elementów, czy też przejawów w funcjonowaniu NORMALNEGOspołeczeństwa obywatelskiego w którym panuje zasada wolności w  wyrażaniu opini, pluralizm i przejżystość. Niestety to co sie dzieje z WOŚP-em, uzmysławia mi tylko ,że zmierzamy w stronę Białorusi a i to nie koniecznie musi być stacja końcowa.
  Z roku na rok uważam jest coraz gorzej jeśli chodzi o narastające podziały w naszym narodzie.Sprawa Jurasa jest li wyłacznie papierkiem lakmusowym owej sytuacji czy też może  procesu dezintegracji.
  Jurka Owsiaka nigdy nie trawiłem a będąc poniekąd zwiazany z graniem muzyki alternatywnej w latach 90'  był on zawsze dla mnie synonimem dywersanta przerabiającego jakby nie było pewną kontestacje ludzi organizujących sie wokół muzyki nieazależnej  na zabawę i takie światopogladowe "disco polo".
  Była  taka sytuacja w Krakowie na poczatku lat 2000 kiedy policja pobiła brutalnie uczestników koncertu na miasteczku studenckim zorganizowanym w ramach WOŚP; strzelali bez powodu gómowymi kulami do ludzi z odległości paru metrów.Naprawde wiele osób było ciężko rannych a powodem interwencji było to, że dwóch chłopaków staneło w obronie kolegi bitego przez karków z  ochrony klubu .  Całe zajście zostało udowkumentowane przez zagraniczną ekipę filmową, która kreciła film o jednym z występujących tam zespołów. Na filmie było widac jak wysoko postawiony  policjant w cywilu ( został zidentyfikowany) kopie po brzuchu  dziewczynę ciagnięta przez innych mundurowych funcjonariuszy po ziemi . Organizatorzy koncertu  próbowali zainteresować tymi nagraniami zarówno media, miedzy innymi Wyborcza jak i samego Jurasa .
  Jak myśłicie drodzy państwo, jaki był odzew?
  Ano taki sam jak reszty uczestników i dziennikarzy w stosunkun do incydentu z Rachoniem  na konferencji Jurka-ŻADEN!
  Dlatego Jurek się nie skończy podobnie jak Lech Wałesa i wielu innych, ponieważ są oni beneficjentami ale tez współtwórcami pewnego układu w którym zbyt wielu ludziom jest bardzo dobrze żeby nie powiedzić "europejsko " zwłąszca jeśli chodzi o zarobki . A na domiar złego pojęcie moralności i sensu pewnych ustaleń społecznych w ramach których  buduje sięzdrowe relacje w państwie i narodzie dla wielu ludzi nie mają ŻADNEGO znaczenia. Przerażające są dla mnie w swej logice argumenty, że niech kradnie i naciąga państwo , bo jak by go nie było to by nie było tego sprzetu dla dzieci.
  Jest to oczywiście dla mnie dysfunkcja w sposobie myśłenia o wartościach,niestety w kontekście kondycji polskiej służby zdrowia jest to argumentbardzo emocjonalny  z którym niestety w daszej   perspektywie przegra " kampania" Piotra Wielguckiego . Dzisiaj w wiadomościach pokazywano szpital w Prokocimi gdzie uratowano z hipotermi małego Adasia.Wwypowiadał sie dyrektor szpitala i mówił o tragicznej kondycji finansowej tej placówki a później pojawił się pan....który siedział koło Jurka na owej sławetnej konferencji z Rachoniem.W migawkach pokazywano sale szpitalne i sprzęt do ratowania dzieci. Wnioski proszę wyciągnąć samemu.
  Moim zdaniem sytuacja jest niestety taka,że zamiast dązyć do wyjaśniania afer,  i wsadzania oszustów do więzienia wszyscy będa wybierali mniejsze zło. Jesteśmy tak naprawdę zakładnikami pewnej strategii  postawionymi w bardzo obrzydliwej sytuacji jako społeczeństwo.Jurek nie jest dlatego królem żebraków, ponieważ wysyła dzieci na ulicę ale dlatego , iż państwo polskie doprowadziło do tego, że uznani kardiolodzy z tytułami profesorskimi pzrychodą do niego na żebry.  A nasze ZUS-y służą za odprawy dla prezesów sopółek skarbu państwa i okrązaniu przez Sikorskiego pięć razy w roku globu  ziemskiego samochodem.
  Jakie jest wyjście?
  Szukajmy, pod zaborami powstawało tez wiele ważnych dla Polski inicjatyw. 
  A Matce Kurce powodzenia w walce o zasady!
   
   

 9. Witam.... To mój pierwszy post na Twojej stronie:).... Matko Kurka na wstępie chciałbym podziękowac i pogratulować za wytrwałośći i odwagę w walce z tą gnijącą organizacją. Piszę ten post bo zauważyłem w czasie prezentowania zajścia na ostatniej konferencji Prezia O jak wyrzucając dziennikarza TV Republika na zakończenie tej konferencji mr. "O" krzyczy, że jak ów dziennikarz był na przystanku woodstock to chciał pożyczyć od "O" pieniądze.... Ciekawa sprawa co pan O sobie wymyślił aby oczernić człowieka... Przejżyj dokładnie nagrania z tego zajścia... Pozdrawiam 

 10. Ciekawszą sprawą jest sam sposób dokonywania zakupów przez Owsiaka. Idę o zakład, bo nie mogłem tego sprawdzić niestety bo na stronie WOŚP nie ma takich informacji - może Matce się to jakoś uda ustalić, że cena sprzętu, który zakupuje Owsiak od firm medycznych, jest delikatnie mówiąc zawyżona. Dlaczego? Zagadka. Po co kupować sprzęt za nieswoje pieniądze po zawyżonej cenie? To tylko moja hipoteza - może ktoś inny, np. związany lub tylko wyznaczony przez WOŚP kupuje już za swoje pieniądze sprzęt po zaniżonych cenach - do swoich prywatnych klinik, na swoje wyposażenie lub zwyczajnie nimi handluje? 
  to tylko przypuszczenie, choć nie pozbawione sensu, bo w jaki inny logiczny sposób uzasadnić płacenie za coś drożej niż trzeba?
  pozdrawiam Matkę i wszystkich, którzy nie boją się płynąć pod prąd:)

 11. Strony