Szkodliwi idioci trzymają sztamę z resortowymi dziećmi

Prześlij dalej:

59 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Parch: choroba zakaźna ludzi i zwierząt wywołana przez mikroskopijne, pasożytnicze grzyby chorobotwórcze.

  Chodzi mi o a-biologiczny(?) stan mózgu obywateli byłych demoludów. Wszystkich, w zasadzie, obywateli.

 2. avatar

  Mam jedną gorącą prośbę do "historyków", którzy nagle odkryli nową kategorię patriotyczną "uczciwy budowniczy PRL z Armii Krajowej, bo kochający PiS". Zobaczę jeszcze jeden taki komentarz i pomimo świątecznej atmosfery wypier...m "historyka" z Portalu na zbity pysk. Jest granica sympatii politycznej, za którą kończy się moja wyrozumiałość. Dla mnie nie nazwiska i szyldy są przedmiotem kultu, ale rozum i rozumne oddzielanie ziarna od plewy. Na grząskim gruncie to sobie można czarcią zapadkę, a nie fundament zbudować.

 3. Mam lepszą propozycję. Wydaje mi się, ze najjbardziej prawdopodobny jest zupełnie inny scenariusz:

  - zaangazowanie ojca otworzyło przed bracmi potecjalne mozliwości i lepiej ustawiło  w życiu,
  - szczęsliwie ich poglady i kręgosłupy ukształtowała mama.

  Myslę, że taka opcja ma mocne podstawy psychologiczne i znajduje potwierdzenie w wielokrotnie demonstrowanym przez obu braci przywiazaniu do matk ii braku wyraźnych odwołań do osoby ojca.

  Moze nie warto dmuchać w ten sam balon co Palikot i towarzysz od ruskiej pozyczki.

 4. avatar

  Mnie nie interesuje psychologia i wychowanie Kaczyńskich, bo to jest wtórne do idiotyzmu lasowanego z powodu jednego Rajmunda, który nagle pokazuje, że na WULM można było sobie uczciwie dorobić, a dowódcy AK dostawali medale od Gomułki. Granica fanatyzmu politycznego, w tych przypadkach jest tak przesunięta, że w żadne dyskusje wdawał się nie będę. Natomiast uwagi pod tytułem "wchodzenie w buty Palikota" pierwszy i ostatni raz traktuję jako przejęzyczenie. Kto chce i umie czytać, ten odczyta oczywistości, które napisałem z poszanowaniem dla rozumu i faktów:

  1) Gówno mnie obchodzi jak się nazywał były Akowiec, który zamiast na Rakowieckiej wylądował w apartamencie na Żoliborzu, zamiast na nodze od stołka, usiadł dupą na kierowniczej posadce, zamiast "wakacji" na Mokotowie miał szkolenia w imperialnych krajach. Wiem jedno, że takie kariery w latach 50-tych zdarzały się tylko i wyłącznie wybranym Akowcom. I gdyby ten Akowiec nazywał się Tusk, całe to pier...e wywracające historię do góry nogami nie tylko nie miałoby miejsca, ale nikomu z gorliwych "obrońców prawdy" nie przyszło by do głowy. Ponieważ Akowiec nazywał się Kaczyński, nagle znalazły się ciotki, wujkowie i kuzyni, wszyscy byli w AK, wszyscy mieli paszporty i wszyscy pracowali na umowę o dzieło w WULM. Kur..a, żyć nie umierać w tym PRL za czasów Bieruta i Gomułki, za komuny było lepiej. I w dupach i w łbach się niektórym przewraca ze strachu, żeby nie dostać wpie..l "od swoich".

  2) Napisałem drukowanymi literami, że nie widzę nikogo w tej chwili poza Kaczyńskim, który ten bajzel jest w stanie zmienić. A gdy uznam inaczej to tym samy sposobem to zakomunikuję. Nie widzę żadnej analogii postaw w przeszłości Rajmunda i teraźniejszości Kaczyńskich, który debil tego nie rozumie, niech wypi...a na portal dla innych debili. Nikt tu mnie nie będzie musztrował z politycznej lojalności, przy pomocy fanatyzmu i idiotyzmu. Za swoje pisanie płacę swoją cenę i nie życzę sobie na moim portalu pieprzenia od rzeczy, ani kretyńskich uwag, za które w porządnym towarzystwie dostaje się w mordę.

  Koniec tematu.

 5. W moim krótkim wpisie w ogóle nie odnosiłem sie do przeszłości i osoby p.Rajmunda Kaczyńskiego. Nie mam zadnej wiedzy na ten temat i w dobrej wierze podzielam Pańską opinię.
  Odniosłem natomiast wrażenie, że dyskusja pod Pańskim wpisem, bez Pańskiej intencji, nieuchronnie prowadzi Pana na pozycje bliskie wymienionym przeze mnie towarzyszom.
  Dlatego zaproponowałem wytłumaczenie, które pozwala na przecięcie takiej dyskusji.
  Moze nie miałem racji, ale Pańskie uwagi nt. mojej inteligecji wiecej mówia o Panu niż o mnie, dlatego uznaję, że dał się Pan ponieść emocjom..
  Pozdrawiam,

 6. OK. Znam reguły. Być może jestem zaślepiony, ale na szczęście nie ślepy. Niech ci będzie, jest willa, jest kariera i jest Krzyż. La Boga, Krzyż! W twoim zero jedynkowym widzeniu historii z tamtego okresu - tym wybili zęby, tamtym strzelili w potylicę w piwnicy, bo byli niezłomni, a tamci z kolei choć byli w AK, to jednak po wojnie przeżyli i co gorsza jakoś funkcjonowali, widzę małą rysę. Podam przykład życiorysu, oczywiście nie jest to jakiś ścisły wzór, ale rzuca światło na tamten okres.  Paweł Jasienica, fragmenty biogramu:
  "Od jesieni 1944 po dezercji z LWP służył w 5 Wileńskiej Brygadzie AK, gdzie był od lipca (dokładny dzień nie ustalony) 1945 adiutantem dowódcy brygady Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”
  2 lipca 1948 roku, podczas akcji likwidacji grupy wileńskiej został aresztowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa Publicznego. Wolność odzyskał dzięki interwencji Bolesława Piaseckiego.
  Od grudnia 1959 jeden z wiceprezesów Związku Literatów Polskich. Był działaczem i ostatnim prezesem Klubu Krzywego Koła (1962). Publikował m.in. na łamach tygodnika „Świat”."

  W naszej wymianie zdań, w mojej niezgodzie na powielanie kłamstw, dwie rzeczy uznaję za warte obrony, chocćby kosztem wyrzucenia z tego miejsca. Rajmund Kaczyński nie był członkiem PZPR, żoliborska willa jest łgarstwem. A ty bierzesz udział w powielaniu tych kłamstw.
  Wyciąłeś opinię "młodego wykrztałconego", zmoderowałeś moją z Tobą dyskusję. Warto było?
  Na tym ma polegać wymiana opinii, że moje argumenty klasyfikujesz jako wzięte z CV ciotki, a na swoje nie masz "kwitów"? Teraz zamilknę, bo nie chcę pisać tego co czuję widząc to spustoszenie postmoderacyjne na Twoim Blogu.

  Jeśli masz wyobraźnię, to sobie wyobraź, że jarKacz był pasażerem tutki 10.04.2010. I wyobraź sobie jeszcze o czym byś dzisiaj pisał. Myślę, że napisanie o dwóch ruskich cwelach nawet do głowy by ci nie przyszło.

 7. avatar

  Nigdzie nie napisałem, że Rajmund był w PZPR, napisałem, że nie zarzucam Kaczyńskiemu kariery z powodu ojca w PZPR, tyle chyba umiesz przeczytać. Kaczyński szkolił pezetpeerowskie kadry i to jest fakt, miał z tego profity w rozmaitej postaci i to jest drugi fakt. Czy był w PZPR dowiemy się tak samo, jak to, czy Michnik miał kolorowy TV w celi. To jest mało ważne, czy był, czy nie był, ważne kto mu i za co płacił. Dostawał pensje za wykłady dla młodych kadr z PZPR i lepiej, żeby siedział w PZPR za darmo. Co do wilii to ja nie ma żadnych problemów, żeby odszczekać willę w latach 50-tych, nie było jej, przepraszam, był apartament 80m2 na tym samym Żoliborzu, willa przyszła dopiero w stanie wojennym. Natomiast jeśli te różnice lokalowe są tak niebotycznym łgarstwem, to czym jest Twoja bajeczka o bohaterach z AK uczciwie wykładających na WULM? Czy Ty w ogóle słyszysz co pierdol.,sz od dwóch dni? Nikt tu nie żąda od Rajmunda i innych Akowców, aby wszyscy skończyli na Łączce, ale gdy się mówi o różnych losach i postawach, to trzeba zachować rozum, a nie legitymację partyjną. Rajmund Kaczyński w latach 50-tych i późniejszych był najłagodniej mówiąc koniunkturalistą, pezetpeerowskim nauczyciele, na pewno nie przeszkadzał komunie, a w mojej ocenie wspierał ją. W tym czasie inni Akowcy umierali w mękach, jeszcze inni jakoś w strachu klepali biedę, wszystko ma swoje miejsca, swój czas i swoją historię. Mnie do szewskiej pasji doprowadza pisanie nowych życiorysów, pod zamówienie polityczne, bo to jest głupota pomieszana z pogardą dla ludzi, przy których Rajmund Kaczyński nie ma prawa pisnąć słowa, a kto wie, czy nie dostałby w mordę - słusznie. Sam ze swoją przeszłością rozliczam się brutalnie, chociaż w jednej dziesiątej nie umoczyłem się w przeszłości tak, jak inni za przeszłość brali kasę i przywileje. Byłem idiotą, ale darmowym i bezdomnym, nie wiem, czy to nie gorzej, w każdym razie mam tę wadę, że brutalnie traktuję nie tylko siebie, bo nie ma innego lekarstwa na głupotę.

 8. tyle agresji. I to akurat w tym temacie. To o czym dyskutujemy nie dotknęło nas bezpośrednio, mamy rodzinne przekazy, życiorysy krewnych, tym się kierujemy. Są też dokumenty, te do których nas dopuszczono, wybrano dla nas, poddano wstępnej obróbce.
  Wesołych, Rodzinnych i Spojnych Świąt życzę. Trzymam za Pana kciuki. Tyle mogę.

 9. Byłam u Kaczyńskiego w 1989 roku, nagrywając go do wyborów czerwcowych i nie było to w willi, tylko w dużym parterowym mieszkaniu koło ul. Gen. Zajączka. Dom na Żoliborzu ma od ca 10 lat, widzialam go kiedyś z sąsiedniego domu.

 10. Strony