Prześlij dalej:

Nie ukrywam, będzie grubo i od razu dodam, że moja hipoteza oparta jest na przesłankach i logicznym wyciąganiu wniosków, ponieważ twardych dowodów nie zna sama Nowogrodzka. W kilku miejscach da się przeczytać, że w kierownictwie PiS od dłuższego czasu mówi się o kwitach zgromadzonych przez Ziobro, które mają dotyczyć nie tylko Morawieckiego i jego ludzi, ale i samego Jarosława Kaczyńskiego. Naturalnie część z tych rewelacji ma oparcie w prawdzie i to tej oficjalnie potwierdzonej, wystarczy wspomnieć o wszczętych postępowaniach w sprawie Szumowskiego i kolegów, natomiast druga cześć to już gra polityczna w „obozie patriotycznym”.

Napięcia pomiędzy koalicjantami mają banalne podłoże, wiadomo, że nie chodzi o norki, Polskę i takie tam „głupoty”, ale o podział władzy na kilku płaszczyznach: konfitury w spółkach państwowych, podział ministerstw, przejęcie schedy po Kaczyńskim. Ziobro to jedyny polityk, który walczy z Morawieckim na wszystkich trzech frontach i nie jest faworytem, praktycznie ma same deficyty, poza jedną przewagą. Przez pięć lat lider niewielkiej partii miał dostęp do akt, które leżą w dowolnej prokuraturze, dotyczy to zarówno spraw wszczętych za jego kadencji, jak i wszystkich innych, łącznie z archiwalnymi aktami. W zasadzie do dziś nie rozumiem dlaczego Kaczyński oddał Ziobrze tak potężne narzędzie i nie postawił przy nim kogoś z PiS, kto miałby kontrolę nad resortem. Być może na początku panowało naiwne przekonanie, że program „cela +” pochłonie całkowicie Ziobrę i niczym innym nie będzie się zajmował tylko ściganiem Tuska. Trzeba też pamiętać, że dopiero w 2017 roku Morawiecki został premierem i wtedy doszło do ostrej wojny pomiędzy nim i Ziobro.

Dziś wiemy, że Ziobro zajmował się wieloma sprawami, w tym swoją karierą polityczną i wrogami politycznymi, do których zdecydowanie należy Morawiecki. Po drodze wypłynęła sprawa z dwoma wieżami i to również Prokurator Generalny miał pod pełną kontrolą. Jest więcej niż pewne, że gdyby nawet Ziobro znalazł jakieś kwity, czy inne rewelacje na Kaczyńskiego, powyrywane z kontekstu, to nie odważyłby się tego użyć, sprawę z dwoma wieżami pozamiatał przy najbliższej możliwej okazji. Pamiętajmy jednak, że Kaczyński nie siedzi na Nowogrodzkiej sam, tylko w otoczeniu wielu „strategów”. Jakoś nie mam problemów z wyobrażeniem sobie takiej oto rozmowy:

– Jarek, jak Ziobro zbiera kwity na Mateusza, to dasz głowę, że nie zbiera na ciebie?
– Nie przesadzaj Joachim.
– Jesteś pewien? Ja mu nie wierzę, uderzył w Mateusza, Łukasza, to i w ciebie może, pamiętaj, że jemu cały czas się roi lider prawicy.
– Właściwie, to masz rację, ufaj, ale sprawdzaj.

Strony

Źródło foto: 
32824 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Wczoraj Z.Z. pajacował, ale 'paryż wart jest mszy', a życie potwierdza, że ten pajacuje, kto ostatni pajacuje!
  Ktoś tego nie wytrzyma, bo tego już nie da się poskładać do kupy, chyba że właśnie do kupy. Stawiam, że nie będzie to Z.Z.

  Jeśli Z.Z. ma mocne kwity, to będziemy mieć nowego PRP. 

 2. Usunięcie Ziobry to dokończenie Nocnej Zmiany. Gołym okiem widać, że do uwolskiej ferajny Morawiecki-Gowin-Gliński Ziobro nijak nie pasuje.

  Ewentualne haki tłumaczą sprawę tylko częściowo bo ten nadzwyczajny pośpiech pojawił się jednak dosyć nagle, a o hakach wiadomo praktycznie 'od zawsze'. Tu musiało zajść też coś innego - całkiem jakby się przestraszyli nowych instrukcji i tego co dostali za zadanie aby w Polsce dopiero wprowadzić. Stąd ta panika i pilna potrzeba zapewnienia pełnej bezkarności.

  Natomiast norki to dopiero rozgrzewka, do likwidacji jest cała branża wydobywcza, a może nawet częściowo energetyka - jeden tylko Morawiecki z Kaczyńskim wiedzą na co się zgodzili w Brukseli gdy premier odnosił tam ostatnio tak wspaniały "wielki sukces".

 3. Ziobro ewidentnie nie pasuje - nie jest wolnomularzem.

 4. Nie można sobie inaczej wytłumaczyć ostatnich działań grożących ryzykiem rozpadu koalicji, jak tylko koniecznością zapewnienia sobie bezkarności względem poczynań, które dopiero zostaną podjęte. Dlatego jest potrzebna ścisła kontrola nad prokuraturą, służbami i policją. Te ostatnie zapewnia wierny Kamiński, więc teraz kolej na zniszczenie lub neutralizację Ziobry.

  Szykuje się naprawdę coś grubego i ma to związek z wyreżyserowaną pandemią. Morawiecki, nagrany u Sowy, coś wspominał o ograniczeniu oczekiwań społeczeństwa i zapewne właśnie to zostanie wdrożone. Wiele wskazuje na to, że będzie to rozwiązanie bardzo bliskie modelowi chińskiemu.

  Grube ryby promujące NWO do tej roli wybrały sobie Morawieckiego, a Kaczyńskiemu zostawili rolę chłopca do bicia. Teraz zobaczymy, co nam będą chcieli zafundować. Cała nadzieja w Bogu, który pokrzyżuje te plany i ukarze ich wykonawców.

 5. avatar

  Cyt. " Cała nadzieja w Bogu, który pokrzyżuje te plany i ukarze ich wykonawców."  ???  Cała nadzieja w przebudzeniu się Polaków, zwłaszcza tych którzy już są tylko polskojęzycznymi jerwrejopejczykami i judeochrześcijanami. Pod skrzydłami i przewodnictwem Konfedracji WiN. Co już się dzieje w postaci powstawania w całej Polsce Klubów Konfederacji, myślący Polacy zdają sobie sprawę z tego że tylko zrzeszeni w klubach, w swoim środowisku można udzielać sobie wzajemnej pomocy w sytuacjach zagrożenia bytu fizycznegoi i ekonomicznego.

  Przypomnę op czym pisałem 18 marca i 2 maja 2020 roku.

 6. Polacy kiedyś się przebudzą, ale to za małe siły na ogólnoświatową kabałę. Bez interwencji Boga się nie obejdzie.

 7. avatar

  Bóg może mieć wpływ na losy świata za pośrednictwem ludzi.

 8. ...warto też przypomnieć, że Konfederacja w II turze głosowała w 48% na Trzaskowskiego  -  brawo...

  :)

 9. avatar

  Jakieś dowody ? Ja na II turę nie poszedłem. Moja Rodzina i znajomi również.

 10. Marian Konarski...  czy ty się wczoraj urodziłeś, że nie wiesz???  ;)

  >>   48 % na Trzaskowskiego

  >>  48,5% na Rafała

  >>  na kandydata PO 48,5%

 11. avatar

  Jaka jest wiarygodność tych danych ? Zapytano wszystkich wyborcóþw Krzysztofa Bosaka ? Czym w swoich decyzjach Duda różni się od Trzaskowskiego ? Ja nie miałem wyboru, dlatego nie poszedłem głosować.

 12. dla wszystkich wyborców totalnej opozycji oraz 48% Konfederacji Trzaskowski był i jest debeściakiem - potwierdzają to jego wyniki pracy jako prezydenta Warszawy, 

  za 5 lat przy większym udziale wyborców Konfederacji ma duże szanse zostać Prezydentem Rzeczpospolitej

  wiarygodność tych danych jest taka sama jak wyniki wyborów - są to oficjalne ogólnodostępne dane z komisji wyborczych

  jak byś się szanowny Marianie Konarski choć trochę interesował i znał się na polityce - to byś to wszystko wiedział...   częściej zaglądaj na kontrowersje.net i się więcej pytaj - to się trochę podciągniesz w bieżącej polityce...

  ;)

 13. avatar

  Po pierwsze, krów z Panią/Panem nie pasałem, po drugie głosowanie jest tajne a komisje wyborcze nie wiedzą kto jak głosował i czyim jest zwolennikiem. Chyba że jest inaczej.

  Pozdrawiam Pana/Panią bardzo serdecznie, proszę się nie martwić o moją wiedzę i wyczucie polityczne. Ponad 4 lata temu na Kontrowersjach.Net ostrzegałem przed woluntaryzmem Kaczyńskiego za co zostałem relegowany.

   

 14. Szanowny Marianie Konarski

  ma Szanowny Pan dobrą pamięć - ze mną Pan nie pasał krów, musiał Pan to robić sam lub z kimś innym...

  ... i cieszę się, że w wyniku naszej dyskusji dotarła do Pana informacja, że 48% konfederatów w II turze poparło kandydata PO - Trzaskowskiego

  jeśli chodzi o dokładne metody liczenia tych 48% to proszę zgłosić zapytanie do zaprzyjaźnionego z Konfederacją portalu sputniknews.com - oni też publikowali te dane...

  pozdrawiam Pana serdecznie

 15. avatar

  Ma Pan/Pani rację, w dzieciństwie, podczas wakacji zdarzało mi się prowadzić krowy na pastwisko. Co do Sputnika to nie jest dla mnie ŻADNYM żródłem informacji gdyż go nie czytam.

  Tym razem bez serdeczności.

 16. Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli

  Ks. Popiełuszko, zamach smoleński 2010 na polską elitę polityczną, aneks do raportu -  to są wrota do przejęcia władzy w Polsce, ktoś to w końcu zrobi, bo inaczej się nie da rządzić suwerenną, niepodległą Polską.  

 17. Podejrzenia, teczki, dojścia do prokuratury... czy myśmy na pewno na taką Polskę głosowali? Czy to aby nie powtórka czasów dopiero co minionych? A gdzie słynne "musimy pilnować swoich"?

  Jeśli tezy MK się potwierdzą, to może już czas na odnowę moralną na prawicy?

 18. a co w tym dziwnego???  po co w polityce na siłę szukać moralności??? 

  to jest walka o władzę, czyli walka na śmierć i życie - znana ludzkości i stosowana od starożytności... albo i wcześniej

 19. avatar

  Od zarania ludzkości władzę miał ten kto potrafił polować i zapewnić żywnośc i bezpieczeństwo. Teraz walka o władzę to walka o dostęp do koryta w spółkach skarbu państwa należących do wszystkich.

 20. avatar

  Chyba zanim ludzie zaczęli się osiedlać w dużych skupiskach, bo później to już intrygi, zabójstwa i takie tam. Spółki SP to takie współczesne polowanie dostępne dla tych najbliżej żłoba.

 21. avatar

  Dlatego napisałem - od zarania ludzkości. Aż do czasu kiedy Fenicjanie wynaleźli pieniądz. A żydzi wprowadzili lichwę.

 22. Pozwolę sobie na jedną uwagę. Skoro DOMNIEMANIA wywołały w PiS aż taką panikę, że skłonni sa nawet rozpieprzyć pół Polski i zaryzykować utratę władzy, to oni w tym PiS (zwłaszcza Morawiecki!) muszą wiedzieć, że SĄ TAKIE GIGANTYCZNE PRZEKRĘTY, które ich mogą pogrążyć raz na zawsze. Ergo oni WIEDZĄ, ŻE NAROBILI PRZESTĘPSTW. Tylko nie wiedzą, czy i jakie Ziobro wykrył i udokumentował. Jednym słowem Ziobro trzyma Morawieckiego mocno za jaja (Kaczyńskiego nie trzyma, bo Kaczyńskiemu już dawno jaja zwiędły). Jeśli Ziobro nie "pęknie", to PiS będzie musiał ustąpić. Albo zrobi się bardzo bardzo ciekawie.

 23. Nikt nie zawetował ustawy 447, więc trzeba będzie sprostać jej wymaganiom. A żeby sprostać, urzędnicy będą musieli podejmować decyzje nie bardzo zgodne z polską racją stanu, I tu przyda się ustawa o bezkarności oraz nadzór nad prokuraturą, żeby nie wtykała nosa tam gdzie nie trzeba.

 24. Strony