Chris Cieszewski – dupa nie TW! Złamałeś nam świętą brzozę, złamiemy Ciebie!

Prześlij dalej:

Nie umiem funkcjonować w intelektualnym burdelu, dlatego mam zamiar uporządkować fruwające w Internecie paranoje, które przeczą wszelkiej myśli. Gdy się człowiek całkiem pogubi powinien wrócić do początku, zamiast się błąkać w labiryncie co raz to nowych interpretacji tego, gdzie był początek. Zacznijmy od punktu wyjścia i zapomnijmy o incydencie, skoro przywracamy ład fundamentalny. Co jest początkiem? Przyjmujemy na starcie tezę Michnika, że archiwa esbeckie to są tylko i wyłącznie fałszywki produkowane na prawdziwych opozycjonistów? Czy początkiem wszystkiego jest teza Macierewicza, mówiąca o tym, że archiwa esbeckie odzwierciedlają profesjonalną robotę służb specjalnych, które gromadziły dane na temat swoich współpracowników, pracowników i ludzi opozycji? Pytam o podstawy, bo nagle tak się porobiło, że tezę Macierewicza przejęli czytelnicy Michnika, natomiast zwolennicy Macierewicza powołują się na Michnika. Nie, Szanowni Państwo! Stanowcze nie! Punktem wyjścia dla normalności jest nie tyle teza, co oczywistość sformułowana przez Macierewicza. SB masowo nie bawiła się w produkcję fałszywek, chociaż takie rzeczy też się zdarzały, SB zapisywała efekty swojej brudnej roboty najrzetelniej jak się dało. Żeby nie zwariować proponuję się tego początku trzymać, bo za chwilę pojawi się teczka jednego, drugiego i kolejnych Artymowiczów, opatrzona odpowiednią sygnaturą i jej zawartość zostanie wklejona na portalu kontrowersje.net. Nie chciałbym wówczas słyszeć tych bredni, jakie słyszę od wczoraj, trzymajmy się rozumu, ponieważ na głupich tłumaczeniach daleko nie zajedziemy. Jeśli tylko uzbroimy się w rozum i przyjmiemy rozsądny punkt wyjścia, to dalej sprawy ułożą się same, łącznie ze sprawą Chrisa Cieszewskiego, którą po dwóch dniach wypada poukładać po Bożemu. Przypadek lustracyjny Chrisa Cieszewskiego jest doskonałą ilustracją odruchów stadnych, które zastępują analityczne myślenie. Mamy prostą daną „Nasz człowiek” i to ma zwalniać z wysiłku intelektualnego.

Strony

22617 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. Matka Kurka, wykonujesz wielka robotę, której nikt inny sie nie podjął. I dobrze to robisz. Pełne uznanie, ale też uważaj, bo sam stajesz się celem coraz ważniejszym dla SBeckiej hołoty. To nie są pogrobowcy, ta banda rozrywa nasz kraj i niszczy Polskę, i trzyma sie nadal mocno. 

 2. Ciekawa i rzetelna analiza. Popełniłem na S24 kilka komentarzy. Napisał Pan o dwu
  mozliwych drogach, ja sugerowałbym trzecią. Mianowicie pozew sądowy, najlepiej
  przed am. sądem. Nic tak nie temperuje jak potężne odszkodowanie za oszczerstwo.
  Ukłony.

 3. avatar

  Taki soczysty wyrok, opiewający na grube walizki dolarów, byłby czymś doskonałym.
  Najlepiej jeszcze z klauzulą przekazania na jakiś zacny cel. Na przykład: na TV Trwam :)

  Chciałbym być świadkiem, jak esbecka telewizja pożera tą żabę :)

 4. avatar

  strzał w 10. Sądy w Stanach nie działają tak opieszale jak w Polandii i mała szansa na to, że esbecja podrzuci jakiegoś rozgrzanego sędziego :)

  Worek dolców od bankrutującego ITI byłby kolejnym gwoździem do trumny tego postFOZZowego konglomeratu.

 5. Przed sadem ale nie polskim gdzie siedzi kupa TW i zobaczysz figę  z makiem tracac czas.
     Jednak nasunołes dobry pomysł z sądem.Powinien zastosowac metodę ziecia Cimoszewicza ktory jest prawnikiem chyba w Teksasie i jest obywatelem USA..W Wprost kiedys ukazal sie artykuł obsmarowujący jego  ,że pomagał tesciowi w przekretach finansowych . Dzialo sie to podczas kandydowania Cimoszewicza w wyborach prezydenckich.Zięc założyl proces cywilny zdaje się wydawcy Wprost w sadzie chyba w Atlancie i wygral duże odszkodowanie.Na miejscu prof.Cieszewskiego natychmiast bym szukal prawnikow i oskarżyl TVP własność skarbu państwa o zniesławienie ktorego skutkiem jest poderwanie zaufania i autorytetu akademickiego co tu jest cieżkim wykroczeniem.W przypadku skarbu państwa pierwszy lepszy szeryf wykonując wyrok jeśli Rząd Polski nie zapłaci w terminie zajmie pierwszy  z brzegu budynek Konsulatu i II PRL bedzie mu zmuszona placić rent.Myslę ,że Chris nie jest w ciemnie bity i jesli ktos ma z nim kontakt na przyklad prawnik Pani Szejnert-Binięda powinien natychmiast mu to przekazać.Mieszkam niedaleko Chicago i bym sie ucieszyl gdyby Chris zajął budynek Konsulatu w Chicago na Michigan Ave.Budynek ma duża wartość i jest w obrebie Magnificent Mile .Ubaw bylby po pachy gdyby zostal Landlordem dla POpaprańców w Konsulacie. 

 6. avatar

  Dodatkowo, były to tak marnie płytkie oskarżenia, że główny obieg nie bardzo podchwycił. Najprawdopodobniej przerazili się obosieczności. A pseudodziennikarzyna Sielkielski, jak zwykle z resztą, pokazał jak marnym knutem na posyłki jest. Jaki pan, taki kram :)

  BTW "etap lotów kamikadze" - wyborne!
  Kurka, od czasu "dwóch ruskich cwelów" uważam Cię za jednego z czołowych twórców doskonałych bon motów ;).

 7. Gratuluję tradycyjnej zimnej krwi, jeśli chodzi o konkluzje płynące z tego incydentu. Niestety duża część "naszego" internetu dała się wciagnąć w niezbyt mądre dywagacje, tak jak im zagrali; przykład https://twitter.com/wybranowski/status/407984351360860160

 8. Końcówka dialogu jest po prostu tak zgrabna, że wypada ją przytoczyć:

  Paweł JR ‏@paveu_r 22h
  @wybranowski wie Pan, ten program miał pewien cel. i w Pana przypadku został on osiągnięty. jeśli Panu z tym dobrze, to good luck.

  Wojciech Wybranowski ‏@wybranowski 22h
  @paveu_r a jaki cel w moim przypadku zostal osiagniety?

  Paweł JR ‏@paveu_r 22h
  @wybranowski skierowanie zainteresowania w zupełnie jałowym (z punktu widzenia roli prof.C. w PL; zob.wyżej) kierunku

  Z ciekawości zajrzałem na TT Pawła JR i znalazłem https://twitter... z linkiem do analizy (autor zaznacza, że "nie zna specyfiki IPN") której konkluzją jest, że dokumenty mogły być fabrykowane - https://www.fac...

  BTW
  Cezary Gmyz ‏@cezarygmyz 24m
  O 21:30 w @RepublikaTV „ujawnię” skąd @sekielski czerpał swoje informacje o Cieszewskim

  @Itzamna - Sekielski i jego program jest w TVP1, a nie w TVN (ITI).

 9. MK twoje uwagi sa doskonale
  jednak
  uwazaj na nogawki
  pieski esbeckie sa kasliwe
  to wiemy

  chris trafil ich w sam srodek slabizny
  a to cieszy

  serdecznosci
  a

 10. Polecany u góry wywiad. "Berek" - wywiad rzeka z Bogdanem Zalewskim. 
  A to ciekawe, bo ja myślałem, że Bogdan Zalewski przeprowadził wywiad z Piotrem Wielguckim.
  I jeszcze jedna sprawa.
  Złamałeś nam świętą brzozę, złamiemy Ciebie, powinno być opatrzone cudzysłowem, bo to stwierdzenie - jak wynika z tekstu - nie jest stwierdzeniem autora.

   

 11. Strony