Reklama

Będzie długo, ale proszę czytać uważnie lub wcale, bo tematu już wszyscy mają dość i pora na ostatnie wyjaśnienie. Jak się kręci konkursową kiełbasę?

Będzie długo, ale proszę czytać uważnie lub wcale, bo tematu już wszyscy mają dość i pora na ostatnie wyjaśnienie. Jak się kręci konkursową kiełbasę? Tak jak każdą inną kiełbasę, miele się na zapleczu co się do maszynki zmieści, a potem opakowuje w kolorowe szaty i przybija „datę świeżości”. O tym, że Blogi z Portalu Kontrowersje.net wygrywały, dowiadywałem się kolejno od laureatów, którzy otrzymywali zaproszenia na galę. Nie miałem pojęcia jakie miejsca zajmą, ale wiedziałem, że będą to miejsca na podium. Spośród 6 laureatów, włącznie ze mną, tylko jeden laureat od początku do końca swojej konkursowej przygody miał do czynienia z osobistymi interwencjami Redaktora Naczelnego Wiadomości24 – Tomasza Kowalskiego i z zarzutami jednego z uczestników konkursu – Grzegorza Marczaka.

Reklama

Tylko jeden autor wpisu, BARDZO DOBREGO WPISU, został opluty i sponiewierany za coś czego nie zrobił i czego nie zrobił też Portal Kontrowersje.net. Tymczasem negatywnych „bohaterów” tego konkursu jest dwóch. Do Marczaka wrócę, teraz Kowalski. Pan Tomasz Kowalski Naczelny Wiadomości24, kontaktował się Jackiem Ka., nie tylko poprzez pocztę internetową, ale wykonał też parę telefonów. Pierwszy kontakt miał miejsce jeszcze przed ogłoszeniem wyników, na parę dni przed galą. Wówczas Pan Tomasz Kowalski namawiał Jacka Ka., aby zgodził się na zmianę kategorii swojego bloga z kategorii „Internet i technologie”, na kategorię „Polityka”. Przypomnę, że to wydarzenie miało miejsce PRZED GALĄ I OGŁOSZENIEM WYNIKÓW.

Były to pierwsze próby wywarcia nacisku na laureata i bezprecedensowe próby zafałszowania wyników konkursu. Jacek Ka, odmówił, nie zdając sobie sprawy z tego jaką nagrodę otrzyma w kategorii, którą wybrał i Organizator zaakceptował jego blog, a jaką w kategorii, którą proponował mu Pan Naczelny Wiadmości24. Teraz już wiemy co Jacek Ka. wygrał (już oddał i potem jeszcze zostało mu odebrane), a co by wygrał, gdyby zgodził się na propozycję Tomasza Kowalskiego. Jacek Ka. liczbą 550 głosów wygrał Tytuł Bloga Roku w swojej kategorii „Internet i Technologie”.

Gdyby zgodził się na propozycję Naczelnego Wiadomości24, zająłby II miejsce w kategorii Polityka, gdzie mój blog (Matka Kurka), miał 893 głosy, Blog Głos Rydzyka 373 głosy i Blog  Żółwiowisko 324. Pokrzywdzonym w zakulisowych naciskach Tomasza Kowalskiego nie jest tylko Jacek Ka., ale pokrzywdzony jest Blog Głos Rydzyka 373 głosy, który przy 550 głosach Jacka Ka. spada na III miejsce i najbardziej wystawiony do wiatru może się czuć  Blog Żółwiowisko 324 głosy, który po prostu wylatuje z podium, traci tytuł i nagrodę. Kowalskiemu nie udaje się zmanipulować wyników, ponieważ Jacek Ka., nie godzi się brać udziału w przekręcie, mało tego ostrzega Kowalskiego, że tą decyzją robi sobie, nie jemu kłopoty. Dzięki temu, że Jacek odmawia fałszowania wyników, trzej blogerzy dostają to co im się należy.

Po rozdaniu nagród zaczyna się rwetes i darcie szat „środowiska”, które zarzuca manipulacje Portalowi Kontrowersje.net, nie podając żadnych dowodów na manipulację i zapominając, że reguły gry były dla wszystkich równe. Największe kuriozum jakie przeczytałem to zarzut, że Portal Kontrowersje.net jest platformą oszustów ponieważ promował w konkursie swoje blogi. Czyje jak nie swoje Blogi ma promować Portal Kontrowersje.net? Coś podobnego może spłodzić umysł o ciężkiej masie i ta masa głównie z wody się bierze. Nawet nie mam zamiaru z takim bzdurnym „argumentem” polemizować, bo to się do kliniki nie do seminarium nadaje. Ale za to mam ochotę pokazać, że Organizator nie tylko nie zabraniał promować SWOJE blogi, ale wręcz zachęcał i sam w TRAKCIE KONKURSU PROMOWAŁ BLOGI STARTUJĄCYCH W KONKURSIE. Organizator zachęcał w artykule pod jakże jednoznacznym tytułem:

Konkursy Wiadomości24.pl: oni już się promują. Zrób to i Ty!

No i teraz przyjrzyjmy się jakie blogi promował Mateusz Aleksandrowicz, autor artykułu i WYDAWCA Wiadmości24 – promował w czasie Konkursu Bloger Roku 2009. Cytuję ze strony Wiadomości24: 

1. livedownunder.info/blog/ – to blog o Australii. Mamy nadzieję, że nasza kreacja pomoże zdobyć najważniejsze konkursowe laury.

/ Fot. screen2. Wspierać możecie także na webfan.pl. To strona gromadząca ciekawostki ze świata blogów.

3. O blogu Antyweb pisałem już wcześniej. Także tam znaleźliśmy naszego buttona.

Proszę zwrócić szczególną uwagę na blog w pozycji numer 3, czyli Antyweb Grzegorza Marczaka, o nim było już mówione i jeszcze będzie sporo mówione. W tym punkcie (3) wydawca Mateusz Aleksandrowicz, bez żenady pisze, że już wcześniej ten blog promował i nie kłamie, nie myli się nawet, rzeczywiście tak czynił, W TRAKCIE TRWANIA KONKURSU:

Bloger 2009 Roku: ponad pół tysiąca zgłoszeń w konkursie

Wnioski płynące z tych informacji są następujące. PROMUJCIE SIĘ I WYGRYWAJCIE, patrzcie Antyweb Grzegorza Marczaka się promuje, promujcie się i Wy. Jednak nie każdy miał taką promocję jak Grzegorz Marczak i Antyweb, ba, NIKT NIE MIAŁ TAKIEJ PROMOCJI w trakcie konkursu. Nie było drugiego bloga oprócz Antyweb, który byłby przez wydawców Wiadomości24 tak intensywnie promowany i linkowany. I to właśnie promowany i linkowany Antyweb Grzegorza Marczaka pierwszy rozdarł szaty nad wynikami konkursu, zarzucając oszustwo Portalowi Kontrowersje.net. Żaden blog Kontrowersji.net nie był promowany i ani razu i ani słowem nie odezwałem się w trakcie konkursu na tę ewidentną nieuczciwość oraz karygodne postępowanie Organizatora. Proszę za to ponownie zwrócić uwagę na „argumentację” i bezceremonialnie żale promowanego Marczka:

„Sprawdziłem dalej jak mocna jest platforma kontrowersje.net (która oczywiście namawiała swoich użytkowników do głosowania na swoje blogi i promowania głównego serwisu). Według Ad Plannera Google całe kontrowersje.net to ruch na poziomie 20 tysięcy unikalnych użytkowników – dla porównania według Ad Plannera Antyweb ma 75 tysięcy UU.

Tak więc wychodzi na to, że albo wszyscy użytkownicy serwisu kontrowersje.net są tak bardzo aktywni iż potrafią wygrać swoimi głosami cały konkurs – albo ….

Zły jestem trochę na siebie, że dałem się namówić na udział w tym konkursie. Skoro jednak to zrobiłem, namawiałem czytelników do oddania głosu, umieściłem widget to oczekuję, że ktoś stanie na wysokości zadania i przeprowadzi profesjonalnie taką zabawę.

Bardzo chciałbym usłyszeć komentarz w tej sprawie od organizatorów. Skoro można w taki sposób wygrywać ten konkurs to przecież nie ma on najmniejszego sensu i szkoda tylko czasu tych 500 blogerów którzy namawiali swoich czytelników na głosowanie. Ciekawy jestem też jak na takie wyniki zapatruje się jak rozumiem poważni sponsorzy bo mi na ich miejscu byłoby tak po prostu głupio.”

Marczak podaje fałszywe dane na temat oglądalności Portalu Kontrowersje.net, chwali się, że ma oglądalność miażdżącą, dalej pisze, że NAMAWIAŁ CZYTELNIKÓW DO ODDANIA GŁOSU, a na końcu stwierdza, że to musi być przekręt kiedy jego 75 tysięczna unikatowa widownia oddała…. UWAGA…. 106 głosów!!!  Marczak nie może się nadziwić, że ON PROSIŁ 75 tysięcy użytkowników i dostał 106 głosów i dlatego za przekręt uznał, że 550 głosów z parokrotnie zaniżonej oglądalności Kontrowersje.net, to kant. No to odpowiadam Grzegorzowi Marczakowi i wszystkim co ukończyli podstawówkę. 106 głosów przy 75 000 oglądalności, to jest 0,14% skuteczności, takie ma uwielbienie wśród czytelników Grzegorz Marczak i jego blog. Nie pomogło Marczakowi ani NAMAWIANIE CZYTELNIKÓW, ani promocja u Organizatora konkursu. Marczak w oczach Czytelników jest po prostu cienki jak peerelowska żyletka, wydusił ledwie 106 z 75 tysięcy.

Niestety przyganiał kocioł garnkowi, bo i ja gruby nie jestem. Kontrowersje.net mają rzeczywistą oglądalność od 45 do 55 tysięcy unikatowych wizyt. Powtarzamy zatem operację i wychodzi nam, że 550 głosów Jacka Ka. to 1,22% skuteczności (wziąłem 45 tysięcy jako oglądalność). Nawet bazując na zakłamanych danych Marczaka mamy 2,2% skuteczności. Przekręt stulecia!!! 2,2% Użytkowników Portalu oddało głosy na Blog Portalu. Niewiarygodne!!! Oddało bo co? Bo Matka Kurka śmiał zrobić, bez pomocy Wiadosmości24, to co zrobił Marczak, mianowicie POPROSIŁ CZYTELNIKÓW O GŁOSY, UMIEŚCIŁ BANER JAK PODPOWIADAŁ ORGANIZATOR i Matka Kurka był w tym SKUTECZNIEJSZY od Marczaka.

Cały „przekręt” Matki Kurki i Portalu Kontrowersje.net!!! Byłby cały, gdyby nie jeszcze jedna rzecz. Otóż Matka Kurka nie prosił, aby głosować na Blog Super Kubak, zwycięzcę w kategorii Kultura i Media, tylko prosił aby głosować na Blog Panmodry, III miejsce w kategorii!!! Co z tym „przekrętem”? Matka Kurka i Portal o nic nie prosił, a Czytelnicy bloga zagłosowali siłą 422 głosów!!! Przy tej okazji podaję wszystkie dane dotyczące głosów na Blogi Kontrowersje.net:

   1. I miejsce w kategorii Kultura i media – Super Kubak 422 głosy
   2. I miejsce w kategorii Foto – Grey 551 głsów
   3. I miejsce w kategorii Internet i tech. – Jacek Ka 550 głosów
   4. I miejsce w kategorii Polityka – Matka Kurka 893
   5. II miejsce w kategorii Życie – Markiz de Mumia 504 głosy
   6. III miejsce w kategorii Kultura i media – Panmodry 324 głosy

Czy widać tu jakąś prawidłowość? Zmowę głosujących? Bo ja tu widzę rozstrzał od 324 po 893 głosy? Gdzie ten „przekręt”??? Skoro to nieprawdopodobne, żeby tyle głosów padło z Portalu Kontrowersje.net, to dlaczego nikt się nie przyczepił do czegoś co rzeczywiście jest niesamowite. I miejce w kategorii Zycie – Moje Wypieki 1211 głosów. 1211 głosów i co??? Panie Marczak nie robi Pan statystyk oglądalności??? Ja zrobiłem, ten blog według tego samego Ad Plannera Google ma 200 tysięcy unikalnych użytkowników. Policzmy skuteczność oddanych głosów i mamy 0,6%. Słowem cały konkurs Wiadmosci24, który był niczym innym jak plebiscytem popularności, bo nie było żadnych innych narzędzi weryfikacji poza liczbą głosów, rozegrał się na poziomie procentowej skuteczność w namawianiu Czytelników Blogów do oddania głosów. Portal Kontrowersje.net miał skuteczność najwyższą, bo w moim przypadku było to 1,98% (893 głosy z 45 tysięcy) i chyba tylko człowiek, któremu jedna półkula nie odzywa się do drugiej, może sądzić, że to „przekręt” stulecia. Mnie ta skuteczność załamuje i skłania do dramatycznych refleksji. 1,98% Użytkowników Portalu oddało na mnie głos i to jest moja cholerna PORAŻKA i nawet tragedia Marczaka 0,14% mnie nie pociesza, choć jego Czytelnicy po prostu go sponiwierali i wyśmiali.  

Zmierzam do finału. Co łączy Grzegorza Marczaka pomawiającego Kontrowersje.net i Naczelnego Wiadomości24 – Tomasza Kowalskiego stosującego zakulisowe naciski. Kto zgadnie? Łączy tych panów Blog Antyweb, gdzie Naczelny Redaktor Wiadomości24 Tomasz Kowalski jest ZALAGOWANYM I PILNYM KOMENTATOREM.

Tutaj cała seria komentarzy Naczelnego Kowalskiego na antyweb.pl

Łączy ich jeszcze jedno. Łączy ich manipulowanie przy wynikach konkursu i ogłoszenie ZGODNEGO wyniku. Marczak w swoim paszkwilu pisze:

„Ps. I chcę być dobrze zrozumiany – nie chodzi o to, że nie wygrałem bo moją kategorię wygrać powinien blog blogplay.eu ale o to aby wybierać najciekawsze blogi a nie najsprytniejsze. Oczywiście nie da się uniknąć cwaniaków bo nie ma idealnych systemów głosowań ale na ewidentne przegięcia trzeba reagować.”

Co mamy po kilku dniach? Najpierw komentarz Naczelnego W24 – Kowalskiego, oczywiście  na Antyweb.pl, bo gdzie indziej niż na blogu jednego z laureatów Organizator mógłby ogłaszać sprawy reklamacyjne?:

„Właśnie dotarła do mnie przewidziana w regulaminie konkursu reklamacja w sprawie uznania wpisu Jacka Ka za blog.”

Po kolejnych kilku dniach mamy decyzję Tomasza Kowalskiego

Po decyzji Tomasza Kowalskiego dokładnie tak się stało jak chciał Marczak. Cała rzecz była ustalana na Portalu Marczaka, tam Kowalski podawał informacje o reklamacjach, tam dyskutował z laureatem konkursu na temat nowego rozdania nagród.

Blogosfero! Piszecie i krzyczycie o przekręcie Kontrowersj.net??? Bez dowodów? Tu macie dopiero przekręt, z dowodami. Organizator i Naczelny jest użytkownikiem bloga laureata, wydawca Organizatora promuje blog Marczka. Znajdźcie na Kontrowersje.net Kowalskiego, albo innego wydawcę W24? Znajdźcie na Wiadomości24 promowanie mojego bloga, albo jakiegokolwiek innego bloga Kontrowersje.net? Mimo zakulisowych rozgrywek, wygraliśmy, bo nam się CHCIAŁO zorganizować szyki i powalczyć o siebie. Tak o siebie i co w tym nienormalnego?

Zanim Kowalski ogłosił wynik, taki jaki sobie życzył Grzegorz Marczak, Jacek Ka. opublikował tekst na Wiadomości24, w którym zrzekł się nagrody.

Ten tekst Wiadomości24 nie publikowało przez 24h, a w końcu wcisnęło na „entą” podstronę i nikt tego z Wiadomości24 nie skomentował, nawet tak zatroskany jakością konkursu Naczelny Tomasz Kowalski. Zgadnijcie drodzy w blogosferze jaki tekst za to wisiał klika dni na stronie głównej Portalu Wiadomości24? Jak powiem, że kolejny paszkwil Grzegorza Marczaka, to bardzo się zdziwicie?

Oświadczenie Jacka Ka., zrzeczenie się tytułu i nagrody, wydarzenie bez precedensu, nie dostąpiło sekundowego zaszczytu na stronie głównej Organizatora. Paszkwil niespełnionego laureata Marczaka, promowanego przez wydawcę Wiadomości24 – Mateusza Aleksandrowicza i Naczelnego Wiadomości24 – Tomasza Kowalskiego, wisiał kilka dni na stronie głównej Portalu.

Tomasz Kowalski, zamiast uszanować decyzję Jacka Ka. i zmaknąć sprawę, pisze popisówkę pod „blogosferę” i Marczaka. W tejże obwieszcza z refleksem korespondencyjnego szachisty, że Organizator konkursu wreszcie dostrzegł co Jacek Ka, napisał w opisie swojego bloga, gdy zgłaszał go do konkursu:

Blog, a właściwie jak na razie jeden wpis dosyć długi dotyczący nowoczesnych metod głosowania i ich ewentualnego wpływu na kształt demokracji. Trochę wizjonerstwa, trochę szczerych chęci 😉

Kowalski dostrzegł to tutaj:

„Zgodnie z regulaminem Konkursu Bloger 2009 Roku, organizator, Wiadomości24.pl unieważnia wyniki w części dotyczącej kategorii Internet i technologie i ogłasza nowych zwycięzców. Najlepszym Blogiem 2009 Roku został Blogplay.eu, II miejsce dla Antyweb, a III miejsce dla Blog Shpyo.

Pragniemy poinformować, że blog (R)ewolucja już trwa., uznany w głosowaniu internautów za Najlepszy Blog 2009 roku w kategorii Internet i technologie, zawierał tylko jeden wpis i tym samym nie spełniał wymogów regulaminu. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 500 blogów, które organizator weryfikował przed startem głosowania przede wszystkim pod względem daty utworzenia oraz zamieszczonych treści, np. czy nie naruszają ogólnych wartości, nie nawołują do nienawiści. Do głosowania dopuszczono 406 blogów, w tym przez pomyłkę (R)ewolucja już trwa. Decyzją internautów został on uznany za najlepszy blog, głosowało na niego 550 internautów.”

Pisze to człowiek, który z Jackiem Ka. wielokrotnie przed rozdaniem nagród rozmawiał, za pomocą poczty internetowej i osobiście – telefonicznie. Ten człowiek śmie udawać, że blog opisany tak jak został opisany i wiszący przez cały czas głosowania na I miejscu w swojej kategorii, uszedł uwadze Organizatora? Śmie udawać, że nie miał pojęcia o jego istnieniu i zapomniał, że chciał go przesunąć do kategorii Polityka, krzywdząc Jacka Ka. i dwóch innych laureatów konkursu? Zapomniał, że wielokrotnie rozmawiał z autorem blogu, zapomniał, że ustalił w regulaminie 1 grudnia 2009 jako granicę pierwszego wpisu i pewnie się spodziewał, że w miesiąc bloger popełni Trylogię? Na moje pytanie jaki konkretnie punkt regulaminu złamał Jacek Ka., Kowalski nie udzielił żadnej odpowiedzi. Kowalski dostał dwa dni na to aby sam opisał co robił i jak działał, nie skorzystał z tej propozycji.

Marczaka nazwałem Cipą, o czym jeszcze za chwilkę. Proszę mi podpowiedzieć jak nazwać Naczelnego Wiadmości24, który jednego laureata nagabuje, nęka telefonami, w końcu linczuje bez żadnej formalnej podstawy, a drugiego laureata na siłę promuje, pisze na jego blogu i w końcu spełnia jego życzenie dotyczące wyników konkursu? Roboczo nazwę Tomasza Kowalskiego „przekręciarzem”, z pełną świadomością tego co robię. Jeśli znajdę propozycję ciekawszą zmienię kategorię, ale proszę pamiętać aby w tym określeniu mieściły się wszystkie przekręty Kowalskiego.

W ostatnim słowie uzasadnię miano Cipy dla Marczaka. Proszę spojrzeć tutaj czyli na stronę mywot.com, bo to był bezpośredni powód miana Marczaka. Teraz ranking Kontrowersje.net na WOT wygląda tak, a nawet lepiej niż przed artykułem Marczaka i spamem jakim on i jego czytelnicy zalali witrynę oceniającą adresy internetowe. Dlaczego tak wygląda? Między innymi po mojej prośbie, aby Użytkownicy Portalu Kontrowersje.net wsparli witrynę i "obsmarowali" działania antyweb.pl. Apel po tygodniu szarpania dał efekt na poziomie 39% wiarygodności Kontrowersje.net, z pozycji 19%. Użytkownicy Kontrowersje, w większości, odmówili wysłania negatywnych not na antyweb.pl i to ma potwierdzenie w faktach, antyweb.pl ani drgnął w rankingu. Oprócz słusznych komentarzy zarzucających spamowanie konkurencji, antyweb.pl nie poniósł żadnych strat w notach. Po prostu są Użytkownicy i są masy. Jak widać Użytkownikom Kontrowersje.net niczego nie mogę kazać, wszystko co robią robią w przekonaniu, że robią słusznie. Głosowali, bo widzieli sens w tym co robią, nie odwdzięczyli się Marczakowi, bo nie chcieli się zniżać do kreski Marczaka. Odwrotnie jest z Użytkownikami antyweb.pl, tam do uczcwej walki nie było wielu chętnych, ale do pomawiania i szkalowania konkurencji ruszyła cała ława.

Dopiero po tym jak napisaliśmy 4 raporty do administratora mywot.com, z prośbą o weryfikację ocen, dla Kontrowersje.net, zostały ściągnięte prawie wszystkie śmieci i opinie zarzucające oszustwo Kontrowersje.net i komentarze z linkami do paszkwilu Marczaka opublikowanego na antyweb.pl. Administrator uznał działania za spamujące i nieetyczne i to Administrator http://www.mywot.com oczyścił witrynę Kontrowersje.net z bagna. Taka decyzja oznacza, że nie tylko miałem rację nazywając Marczaka Cipą, ale powinienem się zastanowić nad dalszymi prawnymi krokami wobec tego co napisał, co rozpętał i czemu patronował. Nie wnikając, czy koordynował tę akcję, czy tylko odpalił lont pod granatem z „g”.

Trochę tego dużo się zebrało, ale zebranie dokumentacji, cytatów, faktów i argumentów niestety zajmuje czas i przestrzeń, Marczak i Kowalski pisząc i robiąc rzeczy podłe mają tę przewagę, że mogą to zrobić w kilku zdaniach, ja i moi Użytkownicy muszą się z tej podłości tłumaczyć drugi tydzień. Jeśli komuś oczy nie zarosły sympatiami i antypatiami, ten nie może nie przyjąć do wiadomości tego co przeczytał, bo poza faktami nie przeczytał niczego. Nie mam zamiaru polemizować z ludźmi, którzy są żałośni w swoim postępowaniu, którzy podniecają się jak dewotki brzydkim słowem „Cipa”, gdy to jest najłagodniejszym wymiarem kary.

Cipa to jest nota. Oszust, przekręt, co Marczak i wielu pod moim adresem słało oraz adresem Użytkowników, Blogerów, a nawet, o paranojo Czytelników, to jest kategoria kryminalna i czas dla mnie na podjęcie decyzji w związku z tymi pomówieniami o charakterze kryminalnym. Pomówieniami i zarzutami BEZ DOWODÓW. Dodam, że sygnały na temat działań Kowalskiego wobec Jacka Ka., otrzymywałem na bieżąco, nie po fakcie i były to po prostu sygnały od Jacka, że wokół konkursu dzieją się dziwne rzeczy, jakieś kombinacje zakulisowe. Nie wiedzieliśmy wóczas, że Kowalski zaakceptuje wyniki głosowania, mieliśmy podstawy sądzić, że będzie przy wynikach kombinował, co sie stało, ale już po ogłoszeniu laureatów. Sam Jacek nie chciał od tego konkursu nic, łącznie z tym, że nie chciał w nim brać udziału, to ja go "wrzuciłem" do blogów, dla których proszę o wsparcie. Zgadzam się, że ten blog nie jest najlepszy w kategorii i nawet Antyweb bardziej zasługuje na nagrodę, niemniej to był konkurs na głosy, nie na zasługi. Jacek nie chciał też się zgodzić na publikację tych informacji, ponieważ ma tej sprawy dość. Niemniej ja nie pozwolę na tak bezczelne opluwanie Portalu i Użytkowników Portalu, dlatego niech mi Jacek wybaczy, że być może wyrządzam mu kolejną niedźwiedzią przysługę.

PS I to nie są żale małego przegranego człowieka Marczaka, czy nadęta moralność Kowalskiego i jego śmiesznych ometkowanych "dziennikarzy obywatelskich". Wygrałem w tym konkursie wszystko dla siebie i dla Użytkowników. Piszę jak było z pozycji absolutnego zwycięzcy i nie zgłaszam żadnych pretensji do swoich etycznych postaw, pisze o faktach. 

Reklama

52 KOMENTARZE

 1. Może nie tragedia, ale w swoim wpisie na W24 zrobiłeś błąd.
  MK , tu napisałeś poprawnie “[W24] ustalił w regulaminie
  1 grudnia 2009 jako granicę pierwszego wpisu”.
  Niestety we wpisie na W24 napisałeś “1 grudnia 2008”,
  co dla tych, którzy byli na bakier ze znajomością regulaminu
  osłabiło siłę Twojego argumentu sugerującego, że w tak
  krótkim czasie wiele wpisów się nie dokona, a jeden
  wpis w tej sytuacji jest dość prawdopodobny.

 2. Może nie tragedia, ale w swoim wpisie na W24 zrobiłeś błąd.
  MK , tu napisałeś poprawnie “[W24] ustalił w regulaminie
  1 grudnia 2009 jako granicę pierwszego wpisu”.
  Niestety we wpisie na W24 napisałeś “1 grudnia 2008”,
  co dla tych, którzy byli na bakier ze znajomością regulaminu
  osłabiło siłę Twojego argumentu sugerującego, że w tak
  krótkim czasie wiele wpisów się nie dokona, a jeden
  wpis w tej sytuacji jest dość prawdopodobny.

 3. Większość faktów znałam,
  Większość faktów znałam, śledziłam wydarzenia okołokonkursowe na bieżąco. Jednak zebrane w całość z dodatkiem nieznanych mi szczegółów robią jeszcze większe wrażenie.
  Wiesz co Matko Kurko, podziwiam Cię przede wszystkim za to, że Ci się chciało włożyć tyle czasu i wysiłku w to wszystko. Jakby nie było zrobiłeś to nie tylko dla siebie, ale też dla nas. Opluwano nas wszystkich. Jak się pomyśli w jaki sposób postępują, nie dostrzegając tego i podając się za wzór, walczący z “niesprawiedliwością” i “przekrętami” ostatni sprawiedliwi”, “uczciwi” to…Totalne bagno. Towarzystwo wzajemnej adoracji nie potrafiące pogodzić się z przegraną. I ktoś taki śmie wypowiadać się o przekrętach, o uczciwości?
  Po tych rewelacjach tym bardziej się cieszę z wygranej. Udało Ci się, Nam się udało. Wygraliśmy. Wygraliśmy przestrzegając wszystkich zasad ustalonych przez Organizatora. Szkoda tylko, że po chwili radości, którą wszyscy mieliśmy, zaczął się atak na portal, który przytłumił radość.

  Mam nadzieję, że Jacek wybaczy. Każdy miałby na Jego miejscu dość, ale te informacje należały się nam wszystkim, bo wszyscy jesteśmy w ten czy inny sposób w to zamieszani. Jak się okazuje nawet Czytelnicy.

  Czy Twój tekst jest opublikowany gdzieś poza kontrowersjami?

 4. Większość faktów znałam,
  Większość faktów znałam, śledziłam wydarzenia okołokonkursowe na bieżąco. Jednak zebrane w całość z dodatkiem nieznanych mi szczegółów robią jeszcze większe wrażenie.
  Wiesz co Matko Kurko, podziwiam Cię przede wszystkim za to, że Ci się chciało włożyć tyle czasu i wysiłku w to wszystko. Jakby nie było zrobiłeś to nie tylko dla siebie, ale też dla nas. Opluwano nas wszystkich. Jak się pomyśli w jaki sposób postępują, nie dostrzegając tego i podając się za wzór, walczący z “niesprawiedliwością” i “przekrętami” ostatni sprawiedliwi”, “uczciwi” to…Totalne bagno. Towarzystwo wzajemnej adoracji nie potrafiące pogodzić się z przegraną. I ktoś taki śmie wypowiadać się o przekrętach, o uczciwości?
  Po tych rewelacjach tym bardziej się cieszę z wygranej. Udało Ci się, Nam się udało. Wygraliśmy. Wygraliśmy przestrzegając wszystkich zasad ustalonych przez Organizatora. Szkoda tylko, że po chwili radości, którą wszyscy mieliśmy, zaczął się atak na portal, który przytłumił radość.

  Mam nadzieję, że Jacek wybaczy. Każdy miałby na Jego miejscu dość, ale te informacje należały się nam wszystkim, bo wszyscy jesteśmy w ten czy inny sposób w to zamieszani. Jak się okazuje nawet Czytelnicy.

  Czy Twój tekst jest opublikowany gdzieś poza kontrowersjami?

 5. następnym razem zanim
  następnym razem zanim krzykniesz cokolwiek, łącznie ze sprawdzam, to się najpierw podpisz “chojrak”, a potem przeczytaj tekst ze zrozumieniem.

  Ad 1) Przez logowanie rozumiem właśnie podpis imię i nazwisko, ewentualnie nick, na co Ci odwagi nie starczyło. Kowalski jest tam podpisany z imienia i nazwiska, więc jak chcesz szukać dziury w całym to się wysil bardziej.
  Ad 2) Nie obchodzi mnie stosunek osobisty obu Panów, piszę o wymianie poglądów tych panów, które są faktem i skandalem, bo to jest rozmowa laureata z organizatorem.
  Ad 3) Gdzie napisałem, że nawoływał? Napisałem, że odpalił lont z “g” i to jego artykuł posłużył jako cytat komentarzy na mywot.

  Nigdzie też nie napisałem, że to spisek i zmowa, tylko napisałem o tym, że z obu stron były naciski, wzajemne promocje i PUBLICZNE USTALENIA. Co do Onetu to się zgodzę, ale tę dedykację polecam autorowi dedykacji. Marczak nie opublikował nic na swoim blogu, żadnemu użytkownikowi Kontrowersje.net, jego wypociny były publikowane wszystkie na Portalu Kontrowersje.net, a Twoje wypociny publikuję ostatni raz, jeśli się po nimi nie podpiszesz.

 6. następnym razem zanim
  następnym razem zanim krzykniesz cokolwiek, łącznie ze sprawdzam, to się najpierw podpisz “chojrak”, a potem przeczytaj tekst ze zrozumieniem.

  Ad 1) Przez logowanie rozumiem właśnie podpis imię i nazwisko, ewentualnie nick, na co Ci odwagi nie starczyło. Kowalski jest tam podpisany z imienia i nazwiska, więc jak chcesz szukać dziury w całym to się wysil bardziej.
  Ad 2) Nie obchodzi mnie stosunek osobisty obu Panów, piszę o wymianie poglądów tych panów, które są faktem i skandalem, bo to jest rozmowa laureata z organizatorem.
  Ad 3) Gdzie napisałem, że nawoływał? Napisałem, że odpalił lont z “g” i to jego artykuł posłużył jako cytat komentarzy na mywot.

  Nigdzie też nie napisałem, że to spisek i zmowa, tylko napisałem o tym, że z obu stron były naciski, wzajemne promocje i PUBLICZNE USTALENIA. Co do Onetu to się zgodzę, ale tę dedykację polecam autorowi dedykacji. Marczak nie opublikował nic na swoim blogu, żadnemu użytkownikowi Kontrowersje.net, jego wypociny były publikowane wszystkie na Portalu Kontrowersje.net, a Twoje wypociny publikuję ostatni raz, jeśli się po nimi nie podpiszesz.

 7. Załóżmy, że jest tak jak piszesz
  Nie zdziwiło Cię to, że o nowych zasadach konkursu Naczelny Wiadomości24, organizatora konkursu bądź co bądź, dyskutuje na blogu uczestnika tegoż konkursu – na jednym blogu. Mnie to zdziwiło, bo gdybym była panem Kowalskim i poważnie myślała o udoskonaleniu zasad, rozpoczęłabym dyskusję na łamach Wiadomości24, zachęcając do zgłaszania propozycji wszystkich blogerów, a nie jednego, i to akurat tego. Moim zdaniem tak byłoby uczciwie. Wzajemne sympatie czy antypatie panów Marczaka i Kowalskiego nie mają tu nic do rzeczy, ważne jest to, że Naczelny reprezentujący organizatora konkursu namawia się z autorem jednego bloga i jego czytalnikami.

 8. Załóżmy, że jest tak jak piszesz
  Nie zdziwiło Cię to, że o nowych zasadach konkursu Naczelny Wiadomości24, organizatora konkursu bądź co bądź, dyskutuje na blogu uczestnika tegoż konkursu – na jednym blogu. Mnie to zdziwiło, bo gdybym była panem Kowalskim i poważnie myślała o udoskonaleniu zasad, rozpoczęłabym dyskusję na łamach Wiadomości24, zachęcając do zgłaszania propozycji wszystkich blogerów, a nie jednego, i to akurat tego. Moim zdaniem tak byłoby uczciwie. Wzajemne sympatie czy antypatie panów Marczaka i Kowalskiego nie mają tu nic do rzeczy, ważne jest to, że Naczelny reprezentujący organizatora konkursu namawia się z autorem jednego bloga i jego czytalnikami.

 9. Nieumiejętny i tego nieświadomy- co jest częścią nieumiejętności
  Podpisz się. Dopiero wtedy będziesz partnerem do rozmowy.
  A jeśli uważasz, ze nie ma na antyweb logowania, bo tylko trzeba swoje dane wpisać “i już!” to znaczy, żeś “unskilled and unaware of it”.

 10. Nieumiejętny i tego nieświadomy- co jest częścią nieumiejętności
  Podpisz się. Dopiero wtedy będziesz partnerem do rozmowy.
  A jeśli uważasz, ze nie ma na antyweb logowania, bo tylko trzeba swoje dane wpisać “i już!” to znaczy, żeś “unskilled and unaware of it”.

 11. Narobiłeś się nad tym wpisem, ale było warto.
  Wobec zaistniałej sytuacji, potrzebne jest klarowne i rzeczowe podsumowanie. Teraz już tylko zależy od dobrej woli każdego zainteresowanego, czy przeczyta całość z uwagą, zgodnie z Twoja sugestią na wstępie. Oby.

  P.S. Ta próbka odzwierciedla mentalność obecnej “elity” uważającej się za tzw. inteligencję. Obłuda, histeria, kłótliwość. Fałszywa skromność, lenistwo, brak organizacji. Nieznajomość praw świata konkurencji i zdrowej rywalizacji. Brak odwagi cywilnej i strachliwa inklinacja do “załatwiania” wszystkiego “na boku”. Zawiść i gorycz. Pójdę dalej: to co opisałeś, to mechanizmy ciągle panujące w naszym, zaściankowym społeczeństwie. Konkurs i cała po nim zawierucha są tego idealnym przykładem.

 12. Narobiłeś się nad tym wpisem, ale było warto.
  Wobec zaistniałej sytuacji, potrzebne jest klarowne i rzeczowe podsumowanie. Teraz już tylko zależy od dobrej woli każdego zainteresowanego, czy przeczyta całość z uwagą, zgodnie z Twoja sugestią na wstępie. Oby.

  P.S. Ta próbka odzwierciedla mentalność obecnej “elity” uważającej się za tzw. inteligencję. Obłuda, histeria, kłótliwość. Fałszywa skromność, lenistwo, brak organizacji. Nieznajomość praw świata konkurencji i zdrowej rywalizacji. Brak odwagi cywilnej i strachliwa inklinacja do “załatwiania” wszystkiego “na boku”. Zawiść i gorycz. Pójdę dalej: to co opisałeś, to mechanizmy ciągle panujące w naszym, zaściankowym społeczeństwie. Konkurs i cała po nim zawierucha są tego idealnym przykładem.

 13. W-24 ma już za sobą pierwsze wtajemniczenie
  do zawodowego dziennikarstwa. Zeszmacić, zakombinować i zamieść pod dywan. Zupełnie jak ich mentorzy, którzy gorący news z niesprawdzonymi informacjami zamieszczają na pierwszej stronie, a sprostowanie chowają wstydliwie na ostatniej.

  Doprawdy trzeba być złamańcem podwójnie złamanym, żeby gest dobrej woli laureata poczytywać sobie za zasługę w walce z nieuczciwością i kombinatorstwem. Przyznają sobie oto chłopcy i dziewczęta z W-24 tytuły dziennikarzy, redaktorów, wydawców et cetera, niczym dzieci w piaskownicy, które bawiąc się w wojnę, mianują się generałami, pułkownikami i sierżantami. I takie jest też dziennikarstwo rzeczonych. Ponieważ tak lubią SOBIE przeznawać nagrody, tedy przyznaję im jedną: MALINOWEGO PULITZERA – za całokształt.

 14. W-24 ma już za sobą pierwsze wtajemniczenie
  do zawodowego dziennikarstwa. Zeszmacić, zakombinować i zamieść pod dywan. Zupełnie jak ich mentorzy, którzy gorący news z niesprawdzonymi informacjami zamieszczają na pierwszej stronie, a sprostowanie chowają wstydliwie na ostatniej.

  Doprawdy trzeba być złamańcem podwójnie złamanym, żeby gest dobrej woli laureata poczytywać sobie za zasługę w walce z nieuczciwością i kombinatorstwem. Przyznają sobie oto chłopcy i dziewczęta z W-24 tytuły dziennikarzy, redaktorów, wydawców et cetera, niczym dzieci w piaskownicy, które bawiąc się w wojnę, mianują się generałami, pułkownikami i sierżantami. I takie jest też dziennikarstwo rzeczonych. Ponieważ tak lubią SOBIE przeznawać nagrody, tedy przyznaję im jedną: MALINOWEGO PULITZERA – za całokształt.

 15. Lubicz
  Wiesz – ja mam podejście właściwie takie samo jak Twoje 🙂

  Z tą jednak różnicą, że z tym “tsunami” mam bezpośrednią styczność.
  I nie widzę już więcej sensu tego maglować.
  No i ze swojej strony temat zakończyłem oświadczeniem z soboty.
  Ale “tsunami” trwa…

  pozdrawiam

 16. Lubicz
  Wiesz – ja mam podejście właściwie takie samo jak Twoje 🙂

  Z tą jednak różnicą, że z tym “tsunami” mam bezpośrednią styczność.
  I nie widzę już więcej sensu tego maglować.
  No i ze swojej strony temat zakończyłem oświadczeniem z soboty.
  Ale “tsunami” trwa…

  pozdrawiam

 17. Ostatni wpis w roztrząsanym temacie na Wiadomo24.pl
  josef kurka Dzisiaj 11:24

  “Ach! Panie Kurko Matko. ale im Pan tam napisał! Czytałam-em wszystko. Ale im Pan dał! Dobrze tak tym…A Pan niech się już nie denerwuje. Wszystko będzie dobrze. Niech Pan Kurko Matko wykorzystuje swój wybitny talent i świeci nam na firnamanecie, firmamencie, firmencie – oj Pan mój Ty znawco, wie o co chodzi :)”

  Dajmy spokój. To są jeszcze dzieci.

 18. Ostatni wpis w roztrząsanym temacie na Wiadomo24.pl
  josef kurka Dzisiaj 11:24

  “Ach! Panie Kurko Matko. ale im Pan tam napisał! Czytałam-em wszystko. Ale im Pan dał! Dobrze tak tym…A Pan niech się już nie denerwuje. Wszystko będzie dobrze. Niech Pan Kurko Matko wykorzystuje swój wybitny talent i świeci nam na firnamanecie, firmamencie, firmencie – oj Pan mój Ty znawco, wie o co chodzi :)”

  Dajmy spokój. To są jeszcze dzieci.

 19. Jestem tutaj zupełnie nowy.
  Jestem tutaj zupełnie nowy. Jednak to co przeczytałem utwierdza mnie w przekonaniu że chyba dobrze trafiłem.
  Mam tylko jedno pytanie a propos przekrętów.
  Dlaczego właściwie u diaska ja nie wygrałem tego konkursu???
  :)))))

 20. Jestem tutaj zupełnie nowy.
  Jestem tutaj zupełnie nowy. Jednak to co przeczytałem utwierdza mnie w przekonaniu że chyba dobrze trafiłem.
  Mam tylko jedno pytanie a propos przekrętów.
  Dlaczego właściwie u diaska ja nie wygrałem tego konkursu???
  :)))))

 21. Zawsze jak ci się będzie
  Zawsze jak ci się będzie nudzić możesz pomyśleć o drodze cywilno-prawnej. Niech się jeden cwaniak z drugim uspokoją trochę bo oszustwo/przekręciarstwo i szkalowanie tutaj jak na dłoni. W24 to dno i muł i tego się będę trzymał.W kolejnych głosowaniach czy akcjach typu WOT zawsze znajdą się ludzie,który za Kontrowersjami się wstawią.Pozdrawiam.

 22. Zawsze jak ci się będzie
  Zawsze jak ci się będzie nudzić możesz pomyśleć o drodze cywilno-prawnej. Niech się jeden cwaniak z drugim uspokoją trochę bo oszustwo/przekręciarstwo i szkalowanie tutaj jak na dłoni. W24 to dno i muł i tego się będę trzymał.W kolejnych głosowaniach czy akcjach typu WOT zawsze znajdą się ludzie,który za Kontrowersjami się wstawią.Pozdrawiam.